dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Tak jak na dzisiaj to na grzanie wody /użytkowej/ gazem to wydasz pewnie poniżej 100 zł/miesięcznie
    Czyli na rok 1000 zł. Aha zakładam że kocioł jest nie tylko CO solo, ale też CWU, czyli się przygrzeje przy okazji, sprzęt już jest,
    przynajmniej taki kocioł raczej każdy kupuje.

    Wszelkie inwestycje typu podgrzewacze na dachu czy pompy ciepła to wydatek raczej liczony w dziesiątkach tysięcy złotych.
    Plus naprawy itp. Zużywają też przy okazji prąd, ta nieszczęsna pompa ciepła to nawet sporo go zużywa

    Proszę porównać i przemyśleć.

  2. #22

    Domyślnie

    Planowana była pompa ciepła Immergas (ma w sobie zasobnik) - sądziłem, że to jest dobre rozwiązanie, myliłem się?

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Ale dlaczego?
    Bardzo proszę o za i przeciw
    Poprzednicy wyżej już wyjaśnili a ja przez PW czemu przy podłączonym już gazie pompa ciepła do cwu nie ma sensu.

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli jak już ktoś sobie założy 'gaz" to o innych "wynalazkach" powinien zapomnieć

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Czyli jak już ktoś sobie założy 'gaz" to o innych "wynalazkach" powinien zapomnieć
    A do czego są Ci one potrzebne jak masz już podłączony gaz ?
    Gdybyś nie miał jeszcze przyłącza gazowego,kotła,które to zapewne swoje kosztowało ,gdybyś grzał prądem,wtedy mógłbyś myśleś o wynalazkach ale jaki sens widzisz w "wynalazkach" mając już przyłacze gazowe oraz całą instalację ?
    Pewnie,że można kupić jeszcze pompę do cwu,wpakować solary na dach a przy nich ustawić panele fotowoltaiczne ale w imię czego to wszystko ? Bo na pewno nie w imię oszczędności...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-06-2013 o 20:31

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja w sumie tez już podpisałem umowę na gaz wiec jedyne co mi jeszcze łazi po głowie to solary. Kocioł który mam na oku obecnie (bo to się zmienia) to viessmann z możliwością od razu podpięcia solarów. Ale co z tego wyjdzie pojęcia nie mam. Autorowi wątku mogę tylko powiedzieć, ze jeśli wszedł w prąd to już się niech tego trzyma. Szczególnie dla rodzinki 3 osobowej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Czyli jak już ktoś sobie założy 'gaz" to o innych "wynalazkach" powinien zapomnieć
    witam

    ja b. często montuję u klientów pompy ciepła do ogrzewania cwu
    montuję je w domach, gdzie użytkowany jest kocioł węglowy, czy inny stałopalny, a w okresie niegrzeczym, gdy kocioł węglowy nie ogrzewa domu - cwu pozyskiwane jest z grzałki elektrycznej lub klienci zmuszeni są do codziennego rozpalania (przepalania) w kotle, żeby nagrzać cwu
    ale jak ktoś ma kocioł gazowy to tego staram się nie polecać (obniżenie kosztów ogrzewania cwu, nie zwróci nigdy poniesionych zwiększonych nakładów, przynajmniej 3.500zł - pomyśl ile miesięcy za tę kwotę będziesz ogrzewał gazem, a pompą ciepła będziesz ogrzewał pewnie do temperatur "dajmy na to" bliskich 0*C, później to ogrzewanie traci sens)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar1973 ; 24-06-2013 o 20:53

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja w sumie tez już podpisałem umowę na gaz wiec jedyne co mi jeszcze łazi po głowie to solary. Kocioł który mam na oku obecnie (bo to się zmienia) to viessmann z możliwością od razu podpięcia solarów. Ale co z tego wyjdzie pojęcia nie mam. Autorowi wątku mogę tylko powiedzieć, ze jeśli wszedł w prąd to już się niech tego trzyma. Szczególnie dla rodzinki 3 osobowej.
    witam

    jeżeli masz kasę na wydaniu lub chcesz być ekologiczny to solary - czemu nie
    ale przy gazie nakłady poniesione, nawet jak skorzystasz z dofinasowania (netto ok. 30-32%) nigdy się nie zwrócą

    pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    W przypadku gdy posiadamy jakiekolwiek ogrzewanie poza prądem, instalacja pompy ciepła czy solarów pod względem ekonomicznym nie ma żadnego sensu a przy gazie to nawet komfort się nie poprawia. No ale kto zabroni bogatemu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony