dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie połączenie ceramiki z silką ?

    Witam, stoję przed zakupem materiału na dom, na ściany zewnętrzne chciał bym ceramikę poryzowaną - max z wienerbergera 288x188x220
    jako że w prawie całym domu planuję ogrzewanie podlogowe, chciał bym ściany działowe, oraz ściany nośne w środku zrobić z materiału który lepiej akumuluje ciepło np z silki. Na forum nie znalazłem nic konkretnego na ten temat, pierwsze co mi się nasuwa na myśl i co może być problemem, to czy przy połączeniu tych 2 materiałów ściana np nie będzie pękać ? napewno te materiały różnie reagują na zmianę temperatur
    czy problemem nie będzie połączenie tych 2 materiałów ze względu na rozmiary ? mój max ma wysokośći 188, a silka 180
    może się to udać ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Pomysł rewelacja i ktoś na forum już takie coś u siebie stosował jeśli dobrze kojarzę. Z konstrukcyjnymi bym nie kombinował chyba że w projekcie masz to uwzględnione, Co innego działówki, tam spokojnie możesz dać silikat, który najlepiej się do tego nada (dobra akumulacja i izolacja akustyczna). Kwestie wysokości można spokojnie obejść, np. na ostatnią warstwę dać zwykłą cegłę (i tak ostatnią warstwą nie dochodzisz do sufitu).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Co do różnej rozszerzalności cieplnej to raczej
    wypada się tym przejmować w jakimś piecu hutniczym o różnicy temperatur np
    od 20 (zbudowanie) do 1500 stopni Celsjusza (praca)

    8 mm grubości do zgubienia przy murowaniu zwyczajną zaprawą.
    A tak w ogóle to jak zależy ci na tej pojemności cieplne to czemu wszystkiego nie zrobisz z tej "silki" ?

  4. #4

    Domyślnie

    Początkowo mial być bk, potem silka, a w projekcie mam phoroterm
    Zdecydowałem się na ceramikę bo jest to materiał pośredni między silka a bk, akumuluje ciepło lepiej niż bk, i jest cieplejszy od siłki, pozatym przynajmniej jedną, pierwsza zime będę chyba mieszkał bez ocieplenia więc napewno będzie cieplej niż z silka. W środku ściany nośne chyba też zrobię z silki

  5. #5

    Domyślnie

    znalazłem kilka artykułów o ścianach działowych z silki ale co z nośnymi ?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    W domu z nieocieplonej silki nie da się przemieszkać polskiej zimy. Przy ścianach z nieocieplonego Porothermu np. 25 cm też nie będzie łatwo, ale na pewno będzie jednak cieplej. Łączenie ścian zewnętrznych z Porothermu ze ścianami z silki nie jest w żaden sposób problemowe i w praktyce niewiele trudniejsze niż murowanie z jednolitego materiału. Buduje się tak sporo domów i stoją za tym konkretne argumenty. Ja jednak uważam, że najlepiej i najszybciej wybudować sobie dom jednolicie z ceramiki - i tak też ja będę budować dla siebie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W domu z ceramiki 25cm to może jakoś przezimujesz, ale na "lewo", co moźe okazać sie dosć kosztowne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Przy 25 cm porothermu bez ocieplenia nikt z nadzoru budowlanego nie podpisze odbioru budynku mieszkalnego, ale pilnować budowy zawsze można

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    A jaka będzie sprawna wentylacja między łączeniami pionowymi...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy 25 cm porothermu bez ocieplenia nikt z nadzoru budowlanego nie podpisze odbioru budynku mieszkalnego, ale pilnować budowy zawsze można
    A mało to ludzi w PL mieszka bez odbioru technicznego? Są nawet całe osiedla w miastach, gdzie ludzie mieszkają latami bez aktów notarialnych

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Glowx

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    14-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zimą będzie na prawdę ciężko, tak myślę


    ________________

    Super filtry powietrza

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Przy łagodnej polskiej zimie moim zdaniem nie będzie jakoś bardzo źle. Współczynnik "U" wprawdzie nie będzie szokować, ale koszty dogrzania do znośnej temperatury nie będą zabójcze. Poza tym nie trzeba przecież mieszkać we wszystkich pomieszczeniach - wystarczy grzać te kluczowe...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony