dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomato

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    38-612
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    O co chodzi? Skąd te 30 kWh? Z pieca CO?
    Nie z CO ale z instalacji PV 5 kW Dane zapatrzone z 5,4 kWp.Wykres dla miesiąca sierpień 2015 http://www.laukenmann-pv.de/pv/pv1/andreas/
    Ostatnio edytowane przez tomato ; 03-09-2015 o 20:18

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomato Zobacz post
    Nie z CO ale z instalacji PV 5 kW Dane zapatrzone z 5,4 kWp.Wykres dla miesiąca sierpień 2015 http://www.laukenmann-pv.de/pv/pv1/andreas/
    Piszesz o wykorzystaniu zbędnych? 30 kW. Jak to ma działać? Te 5 kW ma dać 30kWh? Jakoś tak mało zrozumiale to opisałeś. Chodzi o nadwyżkę mocy ogniw? W zimie tej nadwyżki nie będzie wcale.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 03-09-2015 o 20:58
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #63
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomato

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    38-612
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Piszesz o wykorzystaniu zbędnych? 30 kW. Jak to ma działać? Te 5 kW ma dać 30kWh? Jakoś tak mało zrozumiale to opisałeś. Chodzi o nadwyżkę mocy ogniw? W zimie tej nadwyżki nie będzie wcale.
    Załóżmy że dziennie PV 5,4 kWp jest w stanie przy dobrych warunkach pogodowych wyprodukować do 30kWh.Ale wiadomo,nie zawsze
    są dobre warunki do uzyskania tych 30kWh i dlatego zaniżam do 15kWh - na dzień (okres wiosna,lato,jesień).
    Ja na potrzeby własne zużyje w ciągu doby 10kWh.Czyli teoretycznie każdego dnia wypracowuje nadwyżkę,którą mogę wykorzystać
    w zimie gdy PV praktycznie nie pracuje.Zakładając nawet że przeciągu roku cały bilans energetyczny wyjdzie na zero,to i tak
    zaoszczędzę na kosztach opału ( wiosna,lato) - 1500zł.Są to wyliczenia pesymistyczne Mam nadzieje że teraz to bardziej przejrzyście opisałem

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomato Zobacz post
    Załóżmy że dziennie PV 5,4 kWp jest w stanie przy dobrych warunkach pogodowych wyprodukować do 30kWh.Ale wiadomo,nie zawsze
    są dobre warunki do uzyskania tych 30kWh i dlatego zaniżam do 15kWh - na dzień (okres wiosna,lato,jesień).
    Ja na potrzeby własne zużyje w ciągu doby 10kWh.Czyli teoretycznie każdego dnia wypracowuje nadwyżkę,którą mogę wykorzystać
    w zimie gdy PV praktycznie nie pracuje.Zakładając nawet że przeciągu roku cały bilans energetyczny wyjdzie na zero,to i tak
    zaoszczędzę na kosztach opału ( wiosna,lato) - 1500zł.Są to wyliczenia pesymistyczne Mam nadzieje że teraz to bardziej przejrzyście opisałem
    Teraz lepiej. Nie bardzo natomiast rozumiem jak chcesz letnią nadwyżkę wykorzystać w zimie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #65
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomato

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    38-612
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Teraz lepiej. Nie bardzo natomiast rozumiem jak chcesz letnią nadwyżkę wykorzystać w zimie.
    Rozliczenia z tego co czytałem następują co sześć miesięcy.
    Za wypracowaną nadwyżkę powinni mi zapłacić w taryfie gwarantowanej FIT

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    bilansowanie półroczne OK, ale nie 1:1. tzn nie odbierzesz tyle co wpuściłeś do sieci za darmo. za to co pobierasz płacisz opłatę przesyłową czyli to jest Twój koszt "magazynowania" tego prądu. jeśli oczywiście ustawa wejdzie w aktualnej formie

  7. #67

    Domyślnie

    witam, ja sie zastanawiam nad kupnem paneli fotovoltaicznych z racji tego ze mam ogromna powierzchnie (jednospadowy dach na poludnie prawie 100m2)
    mam okazje kupic 50 paneli (kazdy panel 1,65m2 po 250w) o lacznej powierzchni 82,5m2 i mocy 12,5kW za 8.000 euro
    moje pytanie czy dalo by tym rade ogrzac (lub na start rozgrzac kotlem i pozniej podczymywac temperature)dom parterowy 85m2 z ogrzewaniem podlogowym i ociepleniem 20cm styropianu w okresie zimowym zakladajac sprawnosc fotovoltaiki na 15%? drogie pytanie to cz moze by nie lepiej zamiast grzalek zastosowac wymiennik ciepla z starych agregatow z zamrarzarek? czy ktos sie juz w cos takiego bawil? na lato bym chlodzil wode do podlogowki a na zime odwracal i grzal wode. jako radriator wykorzystal bym stara chlodnice i waz z woda wkopany na 1,5m pod ziemie tam mysle ze byla by temperatura wyjsciowa +10stopni celcjusza. co o tym sadzicie?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony