dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Grubość stropu ok.25 cm bo to Teriva, ale grubość płyty balkonowej to ok.11 cm bo normalnie lany z betonu. Nie wiem jaka średnica i głębokość otworu bo pytam na razie teoretycznie A tak na marginesie to jakie znaczenie ma z czego mam zrobiony strop skoro rozchodzi się o odległość mocowania balustrady od krawędzi balkonu?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Będzie problem ze stabilnością jeśli użyjesz złej konstrukcji marki. Udaj się w tej sprawie do fachowca - zapłać za odpowiednią konstrukcję marki łączęcej słupek nośny balustrady. Określ się jaka ta balustrada ma być - zabudowana w pełni szkłem lub hpl-em czy nie. Jeśli ma być pełna to powinna wytrzymać ok. 1,2 - 1,5 kN/m2 ( parcie + ssanie wiatru ). "Lżej" gdy masz ażurową konstrukcję balustrady.

    Drewniane słupki i rygle można zamontować do policzka płyty stropowej z odejściem na 20 cm ale potrzebny jest odpowiedni gabaryt i marki i słupka drewnianego, żeby się to kupy trzymało.
    Udaj się do fachowca
    Charlie,
    Zakładam że jesteś fachowcem chcącym pomóc wiec jaka konstrukcje marki byś doradził w obu wariantach - jeszcze nie jestem pewny czy ażurowa czy szkło. Mocowanie z czoła do płyty wylewanej gr 12cm. Montaż zapewne na kotwe chemiczna, wycięcie kawałka styropianu i montaż marki położonej bezp do boku płyty.

    Zakładając ze balustrada miałaby wys. 100 cm od płytek to cala miałaby ok 120 cm - będzie trochę duża i dziwnie wyglądać /zwlaszcza z boków tarasu gdzie są murki wys ok 20 cm - tutaj więc nad murkiem byłaby ok 80 cm a aż 40 cm "na elewacji". Dlatego zastanawiam się czy nie zamontować jednak od góry marki z pręta ale bez wiercenia do płyty betonowej. Czyli z czoła pręt byłby zamontowany w wylewce ok 15cm na korku z żywicy epoksydowej. Z boków pręty w murkach tyle ze jest to porotherm wiec nie wiemczy nie trzeba by najpierw wywiercić większej dziury, zalać np cementem montażowym lub betonem i dopiero w tym wiercić otwór pod markę z żywicą.

    Miałoby szanse się to utrzymać w wylewce i pustaku?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alkesaltzer

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał micho3 Zobacz post
    Proszę bardziej rozwinąć temat tego murku z silki o grubości 12 cm tzn. proszę o podanie na jaką wysokość jest on wymurowany i jakiej wysokości miała by być balustrada ? Oczywiście najlepiej słupki balustrady zamocować w betonie ale można je również mocować w innych materiałach za pomocą jedynie kotew chemicznych. Należy wtedy zwrócić jedynie uwagę na mniejszy rozstaw pomiędzy słupkami (zagęszczenie) i dodatkowo montaż poręczy do ściany aby uzyskać jak największą wytrzymałość statyczną.
    Przepraszam ale trochę mnie tu nie było.
    Kontynuując temat :
    obecnie murek jest zbudowany z dwóch warstw silki o szerokości 12 cm. czyli od betonu jest jakieś 40cm.
    podłoga tarasu zasłania pierwszą silkę więc widoczny dla mnie murek to 20cm
    do tego chciałem słupki balustrady 90cm
    słupki chciałem rozmieścić co 80cm
    taras ma kształt prostokąta 3x10m więc krótsze boki zakotwiczone również w ścianę boczną.
    wypełnienie balustrady blachą perforowaną.
    co wy na to ?

  4. #24

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu to podepne się do tego.
    Mam już wybudowany dom, elewacja i izolacja na balkonach jest już wykonana. Będę niedługo montował barierki. Czytałem ten wątek i pewnie tak jak większość za późno pomyślałem o montażu barierek.
    Mam pytanie, czy można zamontować barierki z góry do samej wylewki? Wylewka ma od 5 do 6 cm. Musiał bym to zrobić na krótkich kotwach. Dodatkowo zamocował bym też do ściany. Czy będzie się to dobrze trzymać?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja mocowałem tak jak mi kazali Tzn no dobra może nie kazali, a sugerowali. Bo zamówiłem sobie cały system balustrad systemowych ze sklepu mg stal.Co prawda trochę się bałem że skoro sam ją zmontuję to długo nie wytrzyma, ale gdzie tam! W sumie to zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie bo chcieliśmy wprowadzić trochę nowoczesności do naszego domu...
    Poznaniak z wyboru

  6. #26

    Domyślnie

    W przypadku mocowania słupków do podłoża do słupka przyspawana jest już kryza o wymiarze zewnętrznym fi 95 mm (w przypadku słupków w standardowym systemie fi 42,4 mm) i 3-punktowo mocuje się ją do podłoża. Najlepiej zastosować pręt gwintowany M8 z podkładką i nakrętką i zamocować go za pomocą zaprawy mocującej.
    Zastosowanie: cegła pełna, cegła dziurawka, cegła, kratówka, cegła pełna i wapienno-piaskowa, bloczki z betonu lekkiego, pustaki z betonu lekkiego, pustaki betonowe, pustaki ceramiczne, pustaki wapienno-piaskowe, beton komórkowy, pręty zbrojeniowe.
    Zalety/ Korzyści: wysokowytrzymałościowa hybrydowa zaprawa do najwyższych obciążeń we wszystkich materiałach budowlanych, nadaje się do kotwienia prętów zbrojeniowych /oprócz FIS VT/ , uniwersalny system do stosowania w szerokim zakresie temperatur na placu budowy, wydłużony czas żelowania ułatwia pracę i umożliwia montaż przy wysokich temperaturach, zwiększająca się oferta akcesoriów umożliwia różne możliwości zastosowania, brak naprężeń umożliwia skuteczne mocowanie blisko krawędzi i blisko sasiednich kotew, ergonomiczny pistolet zapewnia szybki i łatwy montaż, możliwość stosowania z pistoletem do silikonu daje oszczędnosci, wiele aprobat umożliwia zastosowanie we wszystkich materiałach i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, wersja zimowa umożliwia montaż przy temperaturze -15°C
    Na forum nie wolno prowadzić działalności komercyjnej

  7. #27
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    spamer
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-03-2016 o 14:15

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie mostka cieplnego przy montażu balustrad. Sam będę miał tzw. balustrady francuskie. Czy ktoś stosował stahlton eco-fix i wie ile to cudo może kosztować. A może znacie jakiś inny sposób aby wyprowadzić z ocieplenia łącznik do balustrady.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony