dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Porządny panel czy tania deska trójwarstwowa?

    Witam. Co polecacie? Byłem dzis w lerua merlin i widze w promocji fajną deske trzywarstwową za 59zł za metr i zastanawiam sie czy nie lepiej zainwestować w takie coś zamiast paneli za 40zł. Co sądzicie?

    http://www.leroymerlin.pl/podlogi-dr...0965,l189.html
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 05-06-2013 o 20:14

  2. #2

    Domyślnie

    Wybór należy do Ciebie. Deska wiel. jest bardziej miękka i szybciej się rysuje. Panel - jest twardszy, ale zawsze to podłoga laminowana. Zapraszam do lektury: http://www.barlinek.com.pl/deska_bar...aminowane.html
    PARQUAD - montaż podłóg drewnianych

  3. #3

    Domyślnie

    Deski warstwowe są znacznie lepsze od paneli bo są wykonane z drewna i można je w razie czego cyklinować ale ta cena wydaje się podejrzanie niska.... sprawdź co to za producent? ile lat gwarancji daje (normalnie ok. 10 lat) itp..

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Miałam tzw. tanią deskę (za 70 zł) po 6 latach normalnego użytkowania dno i mogiła, w miarę dobrze wyglądała tylko w sypialni, gdzie indziej nadawała się do cyklinowania, choć przy tak cienkiej warstwie drewna to też wątpliwe. U mojej matki panele za 30 zł leżą 8 rok, jak nówki, mimo zwierzaków w domu. Ja zdecydowanie wolę panel, drewno tylko jeśli jest bardzo porządne.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  5. #5

    Domyślnie

    Swoją drogą kładłem tą deskę i nawet polecam. Leroy Merlin ma teraz urodziny i ma go w swojej ofercie w atrakcyjnej dość cenie.
    Trzeba wiedzieć, że panel zawsze będzie twardszy, ale prawdziwe drewno jest zdrowsze, można je reperować, cyklinować, ma oryginalny, naturalny wygląd i przede wszystkim - jest "drewnem"!!
    Ostatnio edytowane przez proletariat ; 12-06-2013 o 08:46
    PARQUAD - montaż podłóg drewnianych

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na trwałości to proponuję podłogi gresowe, jeśli na komforcie to podłogi drewniane a jeśli o wyborze decyduje 'Twoja kieszeń" - to panele. Dla mnie wszystkie panele mają jednakową wartość. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dla mnie naturalne drewno to najlepszy materiał na podłogę. Gres jednak nie zapewni takiego komfortu cieplnego w naszym klimacie (nawet przy podłogówce, bo przecież nawet latem jest wiele chłodnych, deszczowych dni).
    Panele warstwowe to dobry wybór, ale najlepiej wybrać coś sprawdzonego producenta, z długą gwarancją. Jeśli szukasz okazji, to w leroy-merlin często można znaleźć deskę z barlinka w dobrej cenie, a gwarancja 4 razy dłuższa...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Czego dotyczy gwarancja "Barlinka"?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Czego dotyczy gwarancja "Barlinka"?
    No właśnie czego dotyczy gwarancja 10, 25, na deski Barlinka. Ano, przede wszystkim i tylko tego, że nie przetrzesz podczas użytkowania (prawidłowego- patrz warunki gwarancji) w ciągu tych lat, warstwy wierzchniej. Nie dotyczy jednak lakieru czy oleju. Każda rysa na lakierze czy oleju jest spowodowana mechanicznie, a na to nie ma gwarancji. Najpierw przeczytajcie dwa razy warunki gwarancji. Tam dowiecie się, czego wam nie wolno!
    Mimo to, drewno dla koneserów, reszta dla innych koneserów. Warstwę wierzchnią o grubości 3,5mm można śmiało trzy razy cyklinować. Przy niezdeformowanych i klejonych podłogach z desek wielowarstwowych, cyklinuje się nie więcej jak 0,5mm substancji drzewnej. Ostateczna warstwa musi posiadać grubośc 2,0mm!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Ciężko dawać gwarancję na uszkodzenia mechaniczne jak ktoś nie specjalnie się przejmuje podłogą to może ją wykończyć i w 2 dni. W takim wypadku zdecydowanie polecam olejowane deski, które łatwiej naprawić niż lakierowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony