dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: obudowa kominka z płytek gresowych - jaki klej ?

  1. #1

    Domyślnie obudowa kominka z płytek gresowych - jaki klej ?

    Dzień dobry drodzy forumowicze.
    Proszę o poradę osoby znające temat.
    Chcę obudować płytkami gresowymi (o szerokości 100-110cm, wysokości 60cm grubość 10 mm każda ) wkład kominkowy Nadia-8 na całej wysokości ściany tj 2,70 , ale nie wiem jaki klej montażowy do tego zastosować.
    Dodam, że obudowa grzeje się jedynie nad wkładem po upływie ok 2 h intensywnym paleniem do ok 20-30 cm że ciężko ją dotknąć, co jest zrozumiałe przez ciepło które promieniuje od szyby, oraz listwy górne gdzie dmucha ciepłe powietrze. Gorące miejsca zaznaczyłem na fotografii.

    Będę wdzięczny za wskazanie konkretnego produktu, lub jakie ma mieć oznakowanie, tyle co wiem, to że są S1 i S2 – o wysokiej elastyczności , ale co z temperaturą ?
    Przyda się też podpowiedź do wyboru kleju do przyklejenia grzejących się listew ciepłego powietrza do w/w płytek.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek płytki.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	378322  

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A z czego masz obudowę? Ja u siebie do zimnej obudowy kleiłem zwykłym klejem.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3

    Unhappy

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A z czego masz obudowę? Ja u siebie do zimnej obudowy kleiłem zwykłym klejem.
    obudowa wkładu z Firerock rockwoola + płyta g-k różowa zaszpachlowana. ogólnie cała obudowa zimna jednak po przepaleniu i ustaniu "zapachów montażowych" już przy 4 rozpaleniu zauważyłem, że te punkty się bardzo grzeją, aby nie robić tego 2 razy wolałbym coś sprawdzonego, boję się odklejania lub pękania płytek

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony