dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 207

Temat: Zibi z Kratki.pl

  1. #81
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ty już nie jesteś moderatorem .......to nie szerz defetyzmu.........W krew cie weszło!!!

    p.s foreścik jak najbardziej ma rację.

    Od Elfir:
    Na pewno nie jestem moderatorem? Bo jakoś mam możliwość moderowania twojego posta
    Od Niktspecjalny :

    Nie jesteś bo ci napis wywiałoooooooooooo!!!!!
    A skoro nader uparcie się za niego uważasz to waż to co chcesz przekazać.Powtórzę............szerzysz defetyzm.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej mam tyle tytułów, że mi się nie mieszczą

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    raczej mam tyle tytułów, że mi się nie mieszczą
    A jak to się ma do Zibiego z Kratki?? Bo już się potraciłem...

    Chyba, ze gadka o tych tytułach nie dotyczy Zibiego i jest to zwykłe spamowanie? Co dziwiłoby mnie niepomiernie; spamujący moderator??

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to na dobry początek, kolejnych miesięcy owocnej współpracy, proponuję usunąć z wątku co zbędne. Ten mój post też (zrobię to ewentualnie sam )

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #85

    Domyślnie

    Przepraszam, trochę mnie ruszyło...

    A Pan Panie Piotrze, to niech nic nie usuwa, tylko wlepia zdjęcia i opisy testów Zibiego.

    Bo ja w nosie mam, czy ma Pan dwojaką toższamość, czy jednorodną, i czy stanowisko na którym testuje się Zibiego jest Pańskie, czy też nie.

    Ja zwykłem skupiać się na merytoryce.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Masz największą merytorykę w temacie Zibiego jakieś dziesięć minut jazdy z Chudowa więc czemu szukasz jej po internecie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #87

    Domyślnie

    Jak mawia ludowa mądrość: "Pokorne ciele dwie matki ssie..."

    Zanim przyjadę do Stanowic, chciałbym poczytać co nieco, bo sam wygląd zewnętrzny, tudzież gabaryty, to nie wszystko.
    A Pana bardzo proszę o sprawdzenie poczty, gdzie zagadywałem o opinie do co najmniej pięciu wkładów Na wojaże przyjdzie czas...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Smer ... nie odpowiem Ci via e-mail z bardzo prostej przyczyny - musiał bym ślęczeć nad klawiaturą ze dwie godziny i nasmarować epistołę całą żeby tylko liznąć rzeczy o które pytasz ... Przy 3-4 tego typu postach dziennie jakie dostaję jest to niemożliwe.
    Tego samego dowiesz się w rozmowie dużo szybciej i dużo dokładniej i dużo lepiej, więc zapraszam.
    Pozdrawiam.
    PS. Wybacz czasem ludziom że w niedzielę poczty nie odbierają, zwłaszcza tej zawodowej ...
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 01-07-2013 o 14:10
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #89

    Domyślnie

    No dobra, wybaczam

    I faktycznie podjadę, pogadamy.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czekamy na komentarz, skoro dużo lepiej... Jakieś fotki z palenia mile widziane...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mariamiesz
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-910
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    2

    Domyślnie

    I jak? nadaje się?
    Tu była reklama

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Witam,

    To mój pierwszy kominek w życiu, wkład Zibi testuje 3 dzień, jeszcze nie jest zabudowany, powierzchnia do ogrzania nie jest wielka, na razie tylko parter 42m2 (dom w przyszłym roku będzie zamieszkany po remoncie, dlatego na razie grzeje tylko kominkiem). Będę miał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, dlatego wybrałem wkład z zamkniętą komorą spalania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-02 18.42.21-2.jpg
Wyświetleń:	910
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	216414

    Pierwszy dzień mała panika bo zrobiło się trochę siwo i w oczy kuło, dlatego wezwałem kominiarza , ale nie potrzebnie z kominem wszystko było w porządku, tylko wkład musiał się przepalić (farba itp), 3 dzień już jest ok, żadnych zapachów. Po 1,5 godzinie grzania z 10 stopni miałem już 20 (termometr 3 metry od kominka przy oknie), w innych pomieszczeniach 5 stopni mniej (nie mam jeszcze drzwi wew.). Dom muszę wygrzać (bo tak naprawdę nigdy nie był porządnie wygrzany), miałem grubo położone tynki maszynowego (nawet 5cm bo ściany były krzywe) gipsowe i wylany anhydryt całkiem niedawno. Kominek zostawiłem na noc, kiedy się wygasił nie wiem, ale rano o 8:00 przy -2 na zew w domu było +10 (we wszystkich pomieszczeniach). Na filmie z Kratek jest mały błąd http://www.youtube.com/watch?v=81ea9cb2Rjo w 45 sekundzie to jest ujęcie z innego wkładu (zresztą jak się przyjrzycie to widać że wajcha jest z innego wkładu, oglądając to ma się wrażenie że dolot jest szczelnie zamknięty, a tak nie jest, można go zamknąć, ale szczelną przepustnicą z linką, bo w tym wkładzie nie ma takiego zamknięcia jak widać na filmie, jak przesuwamy wajchą to widać od spodu jak zamykany jest "właz" z kanałem doprowadzającym powietrze bezpośrednio pod palenisko. Jak dam wajchę na min. to nic się nie wygasa, powietrze idzie inna drogą, czuć prawie od razu że więcej ciepła oddaje przez szybę i to mocno bo trzeba się zaraz odsunąć od szyby (mówię już o rozpalonym kominku).

    Mam pytanie czy przepustnicą zamontowaną przed dolotem mogę regulować dopływ powietrza?, bo mam wrażenie że nawet jak jest wajcha na min. w Zibim to mi za szybko spala drzewo, ale może mi się wydaje bo to już mój pierwszy wkład. Tutaj film z wajchą na min.

    Tutaj w połowie:
    http://www.youtube.com/watch?v=NBe8o...ature=youtu.be


    Już niedługo zamontuje w domu urządzenie, które mi zostało z serwerowni Poseidon 3266 do pomiaru temperatury, tworzy wykresy z przebiegiem temperatury w danych godzinach. Więc będę wiedział że Zibi kończy palenie i jak się zachowuje temperatura, może dzięki temu będą mógł doświadczalnie nauczyć optymalnie palić w tym wkładzie (jak pisałem nie mieszkam tam jeszcze i nie wiem jak długo się pali). Przepraszam ze brak fachowych terminów, ale to jest mój pierwszy wkład w życiu. Jak będzie mieć jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez marekbo ; 04-10-2013 o 09:57

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #93

    Domyślnie

    Witam,
    wkład nie ma fabrycznie zamontowanego szybra. Czy warto go dodatkowo montować? Dom z rekuperacją.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebux

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    do Kominki Piotr Batura

    Panie Piotrze mam do Pana pytanie w związku z moim zainteresowaniem wkładem ZIBI.

    Jaką obudowę Pan zastosowałby przy tym wkładzie?

    Z płyt szamotowych czy izolacyjnych?
    Chcę postawić prostą bryłę bez udziwnień i zastanawiam się czy jest sens budować z płyt szamotowych.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #95

    Domyślnie

    Dowiedziałem się z tego wątku, że Zibi idealnie nadaje się do palenia rekreacyjnego. Pani z obsługi klienta z Kratek co prawda twierdzi, że można nim ogrzewać, ale nie do końca jej wierzę.

    Mam mieć w domu rekuperację i pompę ciepła.
    Chciałbym mieć awaryjne źródło ciepła, gdyby np. była awaria prądu.

    Wobec tego zastanawiam się, czy do Zibiego nie dodać kręgów akumulacyjnych.
    Czy to dobry pomysł czy strata forsy?

    Marcin

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebux Zobacz post
    do Kominki Piotr Batura

    Panie Piotrze mam do Pana pytanie w związku z moim zainteresowaniem wkładem ZIBI.

    Jaką obudowę Pan zastosowałby przy tym wkładzie?

    Z płyt szamotowych czy izolacyjnych?
    Chcę postawić prostą bryłę bez udziwnień i zastanawiam się czy jest sens budować z płyt szamotowych.
    Obudowa Zibiego, to test laboratoryjny płyt wermikulitowych. Tak samo można zrobić z płyt krzemianowo wapniowych i szamotowych.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał cho_mik Zobacz post
    Dowiedziałem się z tego wątku, że Zibi idealnie nadaje się do palenia rekreacyjnego. Pani z obsługi klienta z Kratek co prawda twierdzi, że można nim ogrzewać, ale nie do końca jej wierzę.

    Mam mieć w domu rekuperację i pompę ciepła.
    Chciałbym mieć awaryjne źródło ciepła, gdyby np. była awaria prądu.

    Wobec tego zastanawiam się, czy do Zibiego nie dodać kręgów akumulacyjnych.
    Czy to dobry pomysł czy strata forsy?

    Marcin
    Marcin skłonił mnie do aktywności blogerskiej : http://blog.kominki-batura.pl/?p=382

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-21 21.47.33.jpg
Wyświetleń:	675
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	225896Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-21 21.47.59.jpg
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	225897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-21 21.48.04.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	225899

    Podłączyłem, wymiennik ciepła bez rurek do Zibiego z piecem elektrycznym KOSPEL EKCO.LN2p (zasila podłogówkę), na razie bez sterownika MSK (zamontuje jak zabuduje wkład). Wczoraj zacząłem wygrzewanie, piec elektryczny ustawiłem na 20 stopni, od 22 ostatni załadunek do kominka, a dzisiaj o 6 rano zużycie prądu w II taryfie 1KWh , grzałki nie uruchomiły się ani razu (grzałki uruchamiają się gdy temperatura na piecu spadnie o 2 stopnie). Na razie jestem zadowolony z Zibiego, tylko ja mam mały dom 80m2 i będę też grzał gazem płynnym.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    jeśli na 80m2 masz 3 różne źródła ogrzewania to nieźle zaszalałeś

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    jeśli na 80m2 masz 3 różne źródła ogrzewania to nieźle zaszalałeś
    Czy ja wiem , dom mały może dlatego tego tak mocno nie odczułem po kieszeni (dużo robiłem sam, może dlatego). Wkład już zabudowany

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-24 20.19.18.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	226695

    Podłączyłem sterownik MSK Plus z przepustnicą i powiem że teraz pali dłużej , przepustnica otwiera się w zależności od temperatury na płaszczu. Póki co wygrzewam dom (nie jest nowy, ale po remoncie generalnym, tynki mają nawet 5cm bo ściany były krzywe, a na podłodze wylany anhydryt) piec elektryczny w drugiej taryfie od 22 do 6 zużył 10KWh (temperatura na piecu ustawiona na 26), tylko nie wiem kiedy przestał go wspomagać kominek, ale przed wyjściem z domu obserwowałem sterownik, kominek po osiągnięciu temperatury na piecu 55 oddaje ciepło średnio przez 5 minut (temperatura rośnie w tym czasie jeszcze do 59-60) na wymiennik, gdy temperatura spada poniżej 54, sterownik wyłącza pompę przepustnicę otwiera na 100% i muszę czekać 5-7 minut aż ponownie zagrzeje. Mam nadzieje że po wygrzaniu domu płaszcz będzie dłużej oddawał ciepło, podłogówkę odpaliłem tak naprawdę wczoraj pierwszy raz po wylaniu w lipcu. Póki co jestem zadowolony, Zibi jest szczelny widać to bardzo obserwując dobrze wkład gdy, sterownik po osiągnięciu temperatury na płaszczu zamyka całkowicie przepustnicę na 2-3 minuty. Jestem mocno zaskoczony niskim zużyciem energii piecem elektrycznym, który steruje podłogówką.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony