dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 207

Temat: Zibi z Kratki.pl

  1. #181

    Domyślnie

    W takim razie padło na Zibi. Drugi problem jaki wyszedł to kupno kratki narożnej do pod ten kominek. Widze, że jedyne jakie jestem w stanie znaleść, mają wymiar 766 szerokośc, 547 głebokość. Szerokośc mi pasuje, kominek ma 743, natomast co do głebokosci jest ona 230 większa od głebokości wkładu (317), tak więc to juz za dużo. Jest w stanie ktoś podpowiedzieć gdzie szukać kratek narożnych o mniejszej głębokości, np w granicach 766 na 350/400 ?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRABU Zobacz post
    W takim razie padło na Zibi. Drugi problem jaki wyszedł to kupno kratki narożnej do pod ten kominek. Widze, że jedyne jakie jestem w stanie znaleść, mają wymiar 766 szerokośc, 547 głebokość. Szerokośc mi pasuje, kominek ma 743, natomast co do głebokosci jest ona 230 większa od głebokości wkładu (317), tak więc to juz za dużo. Jest w stanie ktoś podpowiedzieć gdzie szukać kratek narożnych o mniejszej głębokości, np w granicach 766 na 350/400 ?
    np tutaj:
    http://allegro.pl/listing/user/listi...-isqm-1-o-0113
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Krabu ... Ty nie patrz na wymiar kratek, tylko na ich czynne pole przekroju, kóre jest wymagane dla wkładu jaki właśnie wybrałeś ...
    Nie spełnisz tego wymogu - tracisz z miejsca gwarancję na wkład.
    Zibi: min. 700 cm2 na wlocie i 900 na wylotach.
    Małe wymiarowo kratki tych warunków nie spełniają ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #184

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi, zarówno ta z linkiem - jakos nie mogłem się doszukać, jak i tą odnośnie pola przekroju.
    Skonsultuje sie więc z wykonawcą, u mnie planowane są podwójne kratki, ale przekroje przelicze i porównam z wymaganiami na Zibiego.

    Dzięki!

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kinus

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem trochę odświeżyć wątek o Zibim. Wkład już mam zainstalowany i kilka razy przepalony, teraz czas na obudowę. Planowałem z płyt varmsen, ale śledząc rożne wątki na tym forum zacząłem się zastanawiać nad obudową ciepłą. Ma ona sens do tego wkładu? Kominek będzie w salonie połączony z kuchnią, razem 50m2, do tego ciepłe powietrze na piętro.
    Pozdrawaim

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Obudowa wykonana w technologii ciepłej, z materiałów szamotowych, ma zawsze dużo większy sens niż każda inna, wykonanaz materiałów izolacyjnych.
    Bez względu na rodzaj zastosowanego paleniska.
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #187

    Domyślnie

    Witam.
    Myślę o kupnie zibiego do palenia okazjonalnego.
    Sytuacja wyglada tak.
    Salon 40m2, otwarty ka kuchnię 16m2 i hall 10m2, dom parterowy.
    Komin systemowy mam postawiony na ścianie nośnej od stropu(strop drewniany) wysoki na 3,5m. Chcę do niego wprowadzić rurę tuż nad stropem pod odpowiednim kątem. Ostatnia część rury spalinowej dwuścienna. Obudowa ciepła lub z płyt izolowanych.
    I teraz mam pytanie czy ZIBI da radę z rurą bezpośrednio do komina - bez wyczystki?
    Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #188

    Domyślnie

    tak to ma wyglądać
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek .jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	331462   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek powiększenie.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	331469   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek powiększenie.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	331470  
    Ostatnio edytowane przez Black 106/8 ; 21-09-2015 o 23:40

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #189
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Black ... pewne rzeczy robi się by uprościć je pod względem technicznym, lub ułatwić je w póxniejszym użytkowaniu.
    Tak też jest w większości przypadków z kominem ciągnionym bezpośrednio z paleniska (wkładu kominkowego).
    O ile samo zamierzenie pociągnięcia komina bezpośrednio z wkładu ZIbi Kratki.pl jest rzeczą jak najbardziej możliwą oraz sam komin z Twoich schematów zachowuje wszlekie wymagania prawne (wysokość, kąty nachylenia przy przesunięciu), starasz się też widać zadbaćo bezpieczeństwo p-poż i odpowiednie izolacje i odległości przy elementach drewnianych, to już pod względem jego budowy i zabudowy, można by odnieść wrażenie że usiłujesz stasznie skomplikować sobie rzecz w sumie bardzo prostą.
    Na cholerę Ci kombinować wogóle z takim kominem, skoro i tak chcesz wyjśćz nim poza ściany budynkuna poziomie piętra ?
    Jak umocujesz wkład ceramiczny zaczynającysię od pięra ?
    Jak wyobrażasz sobie skos przy podłodze jako budowę rury izolowanej ? Czy myślisz że będzie łądnie wyglądał i będzie to praktyczne rozwiązanie w Twoim domu ?
    Co chesz osiągnąć przez taką konstrukcję komina ? To ostatnie pytanie jest chyba kluczem do tego wszystkieg.
    Wedle tego co napisałeśi przedstawiłeś - najprostszym i najlepszym rozwiązaniem będzie dla Cibie po prostu pociągniecie komina ceramicznego do samego gruntu, wykonanie w nim trójnika przyłączeniowegona odpowiendniej wysokość i normalne podłączenie kominka.
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Ostatnio edytowane przez Salon Kratki.pl ; 22-09-2015 o 09:31
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #190

    Domyślnie

    Przepraszam dodam więcej danych bo zaginęły w poprzednich wątkach:
    1. strych, niezamieszkały, nieocieplany
    2. komin już stoi, budynek zamieszkały, salon nie wykończony, kominek w środku budynku
    3. komin na stropie w celu oszczędzenia miejsca w salonie(taka chora koncepcja)
    4. z komina zdemontuję trójnik, podeprę ceramikę lub wyjmę całkiem
    5. skos na stropie to raptem 60-80 cm, jedyny aspekt to ppoż ale może nie spalę chałupy
    Jestem z okolic Radomia więc chętnie skonsultuję się osobiście przy zakupie. Decyzja zapadła na zibi, jeszcze nie kupiony.Póki co muszę odleżeć (wypadnięty dysk) a robota czeka.
    Pozdrawiam i dzięki za odzew.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #191

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi że to odezwał się kolega z innego regionu, więc zostaje kontakt na necie. Jeszcze raz dziękuję.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #192
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zohan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat kominka.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	331760
    Witam,
    Przeczytałem wątek i mam kilka pytań. Zastanawiam się nad kupnem wkładu ZIBI z boczną szybą. Kominek z założenia ma pełnić funkcję rezerwowego źródła ciepła i okazjonalnego poprawiacza nastroju. Zlokalizowany ma być w salonie a ciepło wyprowadzone dodatkowo na piętro do 3 pomieszczeń.
    Zastanawiam się nad następującymi kwestiami:
    1. Czy w przypadku wkładu narożnego warto dwa wewnętrzne boki obłożyć szamotem /dysponuje znaczną ilością cegły szamotowej/ - celem skumulowania choć części ciepła i obniżenia temperatury ciepłego powietrza,
    2. Czy na rurę kominową można zamontować pierścienie szamotowe?
    3. Czy jest sens na dolot powietrza zamontować dodatkową przepustnicę?
    4. Czy na kominie można montować szyber i czy ma to sens?
    5. Czy na piętro ze skrzynki wyprowadzam 1 rurę i tam rozdzielam na trzy czy od razu prowadzę trzy kanały - na piętrze chciałbym ukryć w wylewce kanały 50x150 mm – czy takie prowadzić już ze skrzynki?

    Możliwe, że cały pomysł jest bez sensu więc bardzo proszę o konstruktywną krytykę i rady. Załączam trochę mało czytelny schemat ale może lepiej odda koncepcję

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #193

    Domyślnie

    ad.5 robisz 3 przepusty przez strop i osobno do każdego z pomieszczeń. Średnice przepustów w zależności od odległości od 125 do 150mm

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #194
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zohan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za informację, odległość do rozprowadzenia ok 150 do 200 cm. Czy te ścianki z szamotu coś dadzą? Skumulują trochę ciepła?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #195

    Domyślnie

    Kupiłem Zibi i mam kilka pytań.
    1.Jeśli mam kanały DGP grawitacyjne na poddasze to powierzchnię tych kanałów traktuje się jako powierzchnię wylotu powietrza mogę np dać górną kratkę w obudowie mniejszą niż zalecane 900cm2. Powiedzmy dół i góra po 700cm2?
    2.Czym uszczelnić połączenie wkładu z rurą spalinową? Reszta kształtek jest na wcisk i chyba nie trzeba ich uszczelniać, a przy wkładzie jest luz z 2 mm.
    3.Czy komora dekompresyjna jest konieczna? Wystarczy podwójna warstwa płyt izolacyjnych na suficie? Widziałem że ktoś tak robił. Mam dość wysoko wejście do komina przez co trochę mało miejsca na taką komorę. Strop monolityczny.
    4. Podaje się aby odległość wkładu o tylnej ściany wynosiła o ile pamiętam 10cm. Ta odległość liczyć od ściany wkładu czy wystających żeber wkładu?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #196
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Kupiłem Zibi i mam kilka pytań.
    1.Jeśli mam kanały DGP grawitacyjne na poddasze to powierzchnię tych kanałów traktuje się jako powierzchnię wylotu powietrza mogę np dać górną kratkę w obudowie mniejszą niż zalecane 900cm2. Powiedzmy dół i góra po 700cm2?
    2.Czym uszczelnić połączenie wkładu z rurą spalinową? Reszta kształtek jest na wcisk i chyba nie trzeba ich uszczelniać, a przy wkładzie jest luz z 2 mm.
    3.Czy komora dekompresyjna jest konieczna? Wystarczy podwójna warstwa płyt izolacyjnych na suficie? Widziałem że ktoś tak robił. Mam dość wysoko wejście do komina przez co trochę mało miejsca na taką komorę. Strop monolityczny.
    4. Podaje się aby odległość wkładu o tylnej ściany wynosiła o ile pamiętam 10cm. Ta odległość liczyć od ściany wkładu czy wystających żeber wkładu?
    1. Wylotów DGP nie wlicza się nigdy do sumarycznej powierzchni kratek obudowy. Mają one zawsze regulację przepływu i możliwość całkowitego zamknięcia. Zamkniesz wszytkie - system DGP przestaje funkcjonować. Ustaje też wtedy jakikolwiek przepływ powietrza.
    2.Silikon wysokotemperaturowy, miękkie uszczelnienia (sznury i taśmy z włókna szklanego) lub po prostu odpowiednia kształtka przyłącza kominowego (nie zawsze rurę daje się na zewnątrz takiego przyłącza).
    3. "Komora" o której piszesz, błędnie nazywana "dekompresyjną" służy nie tylko do izolacji stropów drewnianych nad kominkami - często jest nieodzownym elementem konstrukcyjnym kominka również w przypadku stropów wykonanych z materiałów niepalnych, ułatwiająć i ukierunkowując przepływ ogrzenego powietrza. Jest o tym mnóstwo wątków na FM w dziale Kominki - poszukaj.
    4. Od żeber. Często tę odległość można nieznacznie zmniejszyć, pod warunkiem zwiększenia odległości na bokach wkładu. To już sprawa doświadczenia specjalisty wykonującego kominek.
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #197

    Domyślnie

    Posiadam kominek ZIBI od dwóch lat.

    Niestety - wajcha do regulacji powietrza pierwotnego właśnie się zepsuła. Gdzieś w środku rozłączyło się połączenie między wajchą a przepustnicą pod kominkiem. Ktoś wie, czy da się to naprawić? Najlepiej bez rozwalania obudowy kominka, albo ew. po zrobieniu otworu w dolnej części obudowy?

    Druga sprawa - ktoś wie, czy można, a jak tak, to za ile - kupić nowe płyty szamotowe? Popękane są trochę, no :/ Lipa jakaś...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Pewnie, że się da, a z tego co piszesz, to pewnie w ramach gwarancji.
    Acumotte w Zibim popsuć, to nie łatwe zadanie, Tobie się udało. Choć samo pęknięcie nie wpływa na jego właściwości grzewcze, co najwyżej estetyczne.
    Lechosław Kierzkowski.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #199
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zohan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wracając do mego pytania, czy wstawienie 2 ścian z cegły szamotowej da efekt kumulacji ciepła? /Szkic i pełny opis powyżej na stronie 10/.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #200

    Domyślnie

    Czy do tego wkładu warto dołożyć dodatkową przepustnicę czy ta we wkładzie jest wystarczająca? Na pewno nie da się nią zamknąć całkowicie powietrza.
    Brak mi doświadczenia z użytkowaniem kominków dlatego takie pytanie.

    Drugie pytanie mam o obsadzenie rury w kominie. We wkład ceramiczny mam włożoną taką przejściówkę, rozetkę i w nią wsunięta rura stalową od wkładu. po paleniu ta rura się luzuje i wychodzi około 0,5cm z tej rozetki. Tak zostawić czy wcisnąć rurę dodatkowo na jakiś uszczelniacz z nadzieją że to ją przytrzyma przy rozgrzewaniu i stygnięciu. Czy może coś nie tak zamontowałem.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony