dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 207

Temat: Zibi z Kratki.pl

  1. #101

    Domyślnie

    Też skusiłem się na ZIbiego - mam teraz pytanie. Jakim przewodem należy doprowadzić do niego powietrze? Będzie to około 3m prostej rury i czy wystarczy jak będzie to kanał kwadratowy 5x15cm (chodzi o to, żeby zmieścił się w warstwie styropianu)? Zibi ma podejście fi 125, ale jego połowa jest przysłonięta, czyli przyjmijmy przekrój na 61cm2, a taka rura będzie miała przekrój 75cm2. Czerpnie planuje zrobić 90x200 żeby tu nie ograniczać przepływu. Będzie to działać czy raczej trzeba zrobić 90x200 na całej długości?

    EDIT. po krótkiej lekturze widze, że taka rura będzie za mała, także zabieram się do kucia chudziaka :]
    Ostatnio edytowane przez genezyp ; 28-03-2014 o 09:16

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    3 metry 5x15 w zupełności wystarczy ...
    Ale jak chcesz się narobić bez potrzeby to Ci nie zabronimy ... zwłaszcza w swoim własnym domu ...
    Swoją drogą - takie informacje powinieneś uzyskać od sprzedawcy a nie z internetowych forów ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #103

    Domyślnie

    W takim razie cieszy mnie ta informacja. A zrobić czerpnie na 5x15 czy na 20x9?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Co Ci da duża czerpnia, przy małym kanale?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #105

    Domyślnie

    no wydaje mi się, że mniejsze ograniczenie przepływu na samej kratce

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cho_mik Zobacz post
    ..... że Zibi idealnie nadaje się do palenia rekreacyjnego. Pani z obsługi klienta z Kratek co prawda twierdzi, że można nim ogrzewać, ale nie do końca jej wierzę.

    ....n
    Co to znaczy że do rekreacyjnego, jak w czasie 5lat gwarancji coś się stanie, to mam mówić, że w nim 2-3 razy palone było, kominek jest do palenia a nie oglądania??? stal się wypali czy co? Czy może ktoś rozwinąć pojęcie- palenie rekreacyjne?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuznocin Zobacz post
    Co to znaczy że do rekreacyjnego, jak w czasie 5lat gwarancji coś się stanie, to mam mówić, że w nim 2-3 razy palone było, kominek jest do palenia a nie oglądania??? stal się wypali czy co? Czy może ktoś rozwinąć pojęcie- palenie rekreacyjne?
    Rozwinięcie już było. Spróbuj jeszcze raz, jeśli już czytałeś. http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6005091 Napisz potem co zrozumiałeś, albo może lepiej, czego nie rozumiesz

    To oczywiście jedno z tłumaczeń "rekreacyjnosci" Zibiego. Swoją drogą, jakoś nie słychać i nie widać narzekających, a sporo tego sprzedali w miedzyczasie...


    My tu gadu gadu, a Kratki mają już coś, co podobno w akumulacji można poćwiczyć...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuznocin Zobacz post
    Co to znaczy że do rekreacyjnego, jak w czasie 5lat gwarancji coś się stanie, to mam mówić, że w nim 2-3 razy palone było, kominek jest do palenia a nie oglądania??? stal się wypali czy co? Czy może ktoś rozwinąć pojęcie- palenie rekreacyjne?
    Uważny czytelnik tego forum, ze szczególnym uwzględnieniem wątku o Zibim na dźwięk słowa "rekreacyjny" powinien wywieść wręcz przeciwne wnioski. "Rekreacyjny", czyli grzejący tylko wtedy, gdy się w nim pali, palący się długo lub non-stop i nie emitujący
    (przesadnie wielkiej) energii w komin.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #109

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem jednego - spaliłem w moim Zibim już sporo ścinek z desek czy stare pocięte stemple (ze 2 kubiki by się uzbierały) a szyba dalej czysta! Ani razu jej nie umyłem! W moim wcześniejszym Hajduku (a tam paliłem Bukiem) szyba nadawała się do mycia już po kilku paleniach bo ognia nie było widać, a tu nic! Nawet wkłady (szamot czy wernikuł - sam nie wiem) maja kolor jak po zakupie. Normalnie szok!

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #110

    Domyślnie

    witam chciałem kupić kominek basia doradzono mi kominek zibi, czy to kominek godny polecenie w tym przedziale cenowym ? martwi mnie kwestia braku popielnika jak wygląda czyszczenie kominka z popiołu ? biorę też pod uwagę 2 kominki zuzia deco i wikotr deco jak wyglądają w stosunku do zibi ?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisnia555

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.kominek zibi mam z dgp. Moze byc za ta kaske dalem 2300 z netu,ogulnie jest gicio .wykonanie ,wyglad. zalezalo mi zeby powietrze do spalania w calosci bylo z zewnatrz a nie z juz ogrzanego z pomieszczenia gdzie kominek sie znajduje no i tak faktycznie jest .jeden kanal z boku kominka doprowadza powietrze do dolu paleniska drugi na szybe . Dalem mu czadu najpierw suchym bukiem potem dostal swierk z budowy ,jeszcze pachnacy zywica .Popiolu zostaje malo ,zbieram go odkurzaczem do kominka .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140607_113057.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	265136  

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisnia555

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-504
    Posty
    3

    Domyślnie

    dodam ze w tej postaci material -wata ,rura dymna z radiatorami, kolano przepustnica dolotu ,kratki wylotowe 5 szt i cos tam jeszcze 1100 zl. montaz z regipsami 1000 zl

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    "Gicio" to by może było, gdybyś nie truł siebie i rodziny toksynami wydostającymi się podczas palenia z "waty" ...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisnia555

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-504
    Posty
    3

    Domyślnie toksyny

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    "Gicio" to by może było, gdybyś nie truł siebie i rodziny toksynami wydostającymi się podczas palenia z "waty" ...
    wydaje mi sie ze moja rodzina nie jest jeszcze tak zatoksyczniona zeby o 5;23 otwierac pogadanki na temat kominkow PIOTRZE . a swoja droga gratuluje dobrego wzroku do spostrzezenia drobinek waty unoszacych sie w salonie..

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    jakby to powiedzieć niektórych boli że ludzie kupują wkłady w internecie i to taniej jak w Twoim przypadku o 200zł, skoro wełna jest taka zła to dlaczego producent zibiego też ma ją w swojej ofercie? Ja bym zadał inne pytanie dlaczego nie ma kratki dolotowej do obudowy? A może jest po prostu nie widoczna?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Witam,
    jakby to powiedzieć niektórych boli że ludzie kupują wkłady w internecie i to taniej jak w Twoim przypadku o 200zł, skoro wełna jest taka zła to dlaczego producent zibiego też ma ją w swojej ofercie? Ja bym zadał inne pytanie dlaczego nie ma kratki dolotowej do obudowy? A może jest po prostu nie widoczna?
    Wszystkie towary dostępne w realu, czyli w wszelkiego typu sklepach stacjonarnych dostępne są w internecie. To fakt, z którym trzeba się po prostu pogodzić. To, że kogoś to boli, to jego problem i świadectwo nieumiejętności dostosowania się do rzeczywistości. Utrzymanie sklepu internetowego jest tańsze, wiec ich oferta zawiera zwykle korzystne warunki cenowe zakupu. Oprócz atrakcyjnej oferty, może nawet ważniejsza jest wygoda, czas i dostawa na próg domu.
    Faktem jest również, że w wypadku zakup w internecie notowane są wzrosty zakupów faktycznych. Tak samo jest z reklamą w internecie.
    Tutaj jednak, w sklepach internetowych obowiązują regulaminy.... ich audyt prawny, czyli wieczna aktualizacja, wymaga poniesienia sporych kosztów.

    To że niektóre sklepy z branży kominkowej mają w ofercie "wełnę kominkową" to sprawa prosta - na tym też można zarobić...
    Przykładowo, nawet właściciel sklepu, wielki przeciwnik palenia papierosów, ma w swoim sklepie w ofercie papierosy.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    w sklepach internetowych obowiązują regulaminy.... ich audyt prawny, czyli wieczna aktualizacja, wymaga poniesienia sporych kosztów.
    co racja to racja
    Utrzymanie sklepu internetowego jest tańsze, wiec ich oferta zawiera zwykle korzystne warunki cenowe zakupu.
    Bohusz jak chce być się w top 5 sklepów branżowych w internecie to nakłady finansowe są znacznie wyższe niż w przypadku sklepu stacjonarnego, akurat w zeszłym tygodniu robiłem zestawienie kosztów i sklep stacjonarny kosztuje mnie 3 razy mniej jak sklep internetowy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    co racja to racja

    Bohusz jak chce być się w top 5 sklepów branżowych w internecie to nakłady finansowe są znacznie wyższe niż w przypadku sklepu stacjonarnego, akurat w zeszłym tygodniu robiłem zestawienie kosztów i sklep stacjonarny kosztuje mnie 3 razy mniej jak sklep internetowy
    Możliwe, bo swojego czasu na działania w tym kierunku nie kosztorysuje. Chociaż i tutaj, czasami korzystam odpłatnie z usług programistów, no i co oczywiste z usług prawników - specjalizujących się w tej dziedzinie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisnia555 Zobacz post
    wydaje mi sie ze moja rodzina nie jest jeszcze tak zatoksyczniona zeby o 5;23 otwierac pogadanki na temat kominkow PIOTRZE . a swoja droga gratuluje dobrego wzroku do spostrzezenia drobinek waty unoszacych sie w salonie..
    Nie o fruwających włóknach piszę, tylko o toksynach które wydostają sie z lepiszcza wełny podgrzanej do 200 o C. To są informacje zawarte w dokumentach najbardziej znanego producenta wełny. Na jego oficjalnych stronach. Jest tam więcej "rewelacji", do których znalezienia wystarczy przeciętny wzrok...Dajecie się truć w majestacie prawa, z uśmiechem na twarzy wdychając rakotwórcze substancje.

    Czy tym razem pora bardziej odpowiednia?!
    Ostatnio edytowane przez Kominki Piotr Batura ; 15-06-2014 o 07:39 Powód: literówka

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    A z ciekawości - jaki izolator zamiast wełny zastosować do obudowy?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony