dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 207

Temat: Zibi z Kratki.pl

  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał lockter Zobacz post
    A z ciekawości - jaki izolator zamiast wełny zastosować do obudowy?
    Nie tylko dla zaspokojenie ciekawości, ale choćby ze względów zdrowotnych, lepiej użyć płyt krzemianowo wapniowych, płyt wermikulitowych, szamotowych, cementowo wapniowych, cementowo .............. itp...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    dzięki, i to już też poczytałem w międzyczasie. zastanawia mnie jedno jednak - zwykle wg opisu takie plyty nadają się jednocześnie jako obudowa kominka - tak, że nie trzeba nic z zewnętrznej strony i nie trzeba więc też stelaży itp. klei się je na specjalny klej. Tylko jak mam to poskładać np. do wysokości 2,5 metra, czy ten klej od razu wiąże, że można nakładać kolejne płyty na siebie? Nie rozpadnie się to w trakcie stawiania konstrukcji?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    przesyłam link do obrazkowej instrukcji montażu obudowy na płytach np z GRENY - montaż płyt
    od razu wyprzedzę bardziej spostrzegawczych - nie ma kratek- pewnie zostały później dorobione
    pozdrawiam
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    no to już widzę o co chodzi w tym przypadku przynajmniej, kleimy i skręcamy jeszcze

    nie ma tutaj żadnego dystrybutora do DGP, ja mam w planie grawitacyjne, mam wyprowadzone 4 osobne przewody fi150 nad kominkiem. czy taki dystrybutor jest niezbędny, zalecany czy też tak jak w tym przypadku można spokojnie zrobić bez?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    na forum był niedawno temat z zabudową wkładu SUPRA z dystrybutorem - musisz trochę poszukać, tam było wszystko napisane wraz ze stwierdzeniem że dystrybutor to ściema
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    oki, poszukam

    dzięki bardzo za pomoc

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław / Środa Śląska
    Posty
    225

    Domyślnie

    Teraz mam pytanko jakie powierzchnie kratek zalecalibyście do tego wkładu?

    I jakie kratki - chodzi mi o to że ten wkład niby jest szczelny i ma dolot więc jakie mają być kratki:
    1 - dopływ pow. do ogrzania na dole pod wkładem?
    2 - wylot ogrzanego pow?
    3 - wentylacja komory dekompresyjnej?

    generalnie potrzebuję kupić ten wkład i "osprzęt" - jeśli jest tu ktoś kto sprzedaje przez internet proszę o kontakt

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tom-ko

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    do Kominki Piotr Batura
    a czy testował pan wkład KFD iLUX 90+? co pan o nim sądzi? nie wiem gdzie tkwi przyczyna ale ciągle zakapca mi się szyba po skosie do środka od górnych narożników szyby? co jest nie tak

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    Witam,
    przesyłam link do obrazkowej instrukcji montażu obudowy na płytach np z GRENY - montaż płyt
    od razu wyprzedzę bardziej spostrzegawczych - nie ma kratek- pewnie zostały później dorobione
    pozdrawiam
    link nie działa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    w trakcie przebudowaliśmy opis produktu. zamieszczam ponownie - link po zmianach
    pozdrawiam
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom-ko Zobacz post
    do Kominki Piotr Batura
    a czy testował pan wkład KFD iLUX 90+? co pan o nim sądzi? nie wiem gdzie tkwi przyczyna ale ciągle zakapca mi się szyba po skosie do środka od górnych narożników szyby? co jest nie tak
    To zmodyfikowana wersja popularnych wkładów, których w Polsce sprzedano i sprzedaje się najwięcej. Setki tysięcy. Myślę, że za te pieniądze lepsza będzie np Pama, albo Robi-Ren...Paleniska z komorą wyłożoną szamotem, zachowują się o niebo lepiej od żeliwniakow...Choć trudno nie dodać, że Koperfam to firma chyba zacna i wkład dostał lifting zgodny z duchem czasu. Nie testowałem i nie widzę potrzeby.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #132
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tom-ko

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    a jaka może być przyczyna kopcącej się ciągle szyby. Praktycznie po każdym paleniu muszę ją czyścić. A miał być taki super- niekopcący. Czy jak wyłożę środek szamotem to nastąpi poprawa? czy nie ma to sensu? Czytałem na forum, że Zibi po tygodniu palenia się nie zakapcał! I tym bardziej jestem wkurzony bo wybór był pomiędzy tymi dwoma wkładami, ale design ....stąd KFD

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Może być za krótki komin, za mało powietrza, złe drewno, dwie lewe ręce, brak talentu...Wszystkie wady można ominąć, lub wyeliminować. Tylko ktoś (sprzedawca wkładu) musi chcieć i wiedzieć jak to zrobić. Chyba że kupiłeś w necie. Wtedy "zrób to sam"

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #134
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom-ko Zobacz post
    a jaka może być przyczyna kopcącej się ciągle szyby. Praktycznie po każdym paleniu muszę ją czyścić. A miał być taki super- niekopcący. Czy jak wyłożę środek szamotem to nastąpi poprawa? czy nie ma to sensu? Czytałem na forum, że Zibi po tygodniu palenia się nie zakapcał! I tym bardziej jestem wkurzony bo wybór był pomiędzy tymi dwoma wkładami, ale design ....stąd KFD
    Możesz powiedzieć jak zaczynasz proces palenia???Czym palisz???Od nich się nie dowiesz jak zwykle sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.itd itd.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-09-2014 o 10:48

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tom-ko

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    To jest mòj pierwszy kominek więc jestem laikiem w tym temacie.komin jest ok.1.2m w bok od czopucha. Rura przechodzi przez ścianę do kotłowni i tam przechodzi w prawo do komina. Komin ø180 8m. Doprowadzenie powietrza jast w przekroju prostokąta 50x110. Rozpalam na otwartych drzwiczkach i jak się rozpali zamykam. Nie ma znaczenia czy szyber jest otwarty czy przymknięty bo szyba tak i tak się zakapca. Dziwne jest że szyba kopci się od górnych rogów do środka dolnej krawędzi. Także są widoczne dwie czarne smugi a środek jest czysty. Można zgonić winę na wszystko ale kupiłrm kominek razem ze szwagrem i on ma taki sam problem. Ale nie na tak długiego dolotu bo na 1m wchodzi do komina i ciąg ma sakramencki. A drzewo ma dwuletnie . Jeżeli ktoś ma taki kominek i się nie kopci to proszę o posta. Bo może to jego wada

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #136
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie upatrywał bym winy póki co w samym kominku.Mój parowóz jeździ po salonie-kotłowni już 7 sezon.Po wskazówkach z FM w pierwszych jego startach i poważnym obcowaniu ,doszedłem do wniosku ,że technika palenia jest bardzo ważna.Na cug nie narzekam bo czasami mam wrażenie ,że chce mi odjechać na parowozownie na konserwację..Mam zupełnie inne podejście do sezonowania drewna.Zmieniłem jego długość z 45 na 30 cm.Niesamowita zmiana na plus.Pilnuję już z inną dokładnością terminów konserwacji co przynosi niewymierny skutek.Z wielką pieczołowitością podchodzę do urządzeń w sercu czyli mej czystej kotłowni.Kominiarz choć ze względów bezpieczeństwa za 70 zyla twierdzi ,że mój system kominowy działa wspaniale, w wyczystce nie ma teoretycznie nic tylko małe gródki czarno brunatne.Ściany mam wyłożone szamotem który czasami zmienia swój kolor by po wypaleniu znów razić czystością.czystością.Różna kulinarne rzeczy się tam dzieją. Gdy pęknie któraś z płytek wymieniam i mój parowóz dalej jedzie i to bardzo skutecznie bez przepałów.Mam kasę na nowy i poważnie się zastanawiamy nad jego wymianą ale nie dlatego ,że wadliwy tylko by coś zmienić ,rzucić się na jakąś wspanialszą oszczędność.To drugie źródło pozyskiwania energii bardzo ważne w naszej chałupie dlatego musisz dokładniej opisać,począwszy od drewna skończywszy na czasie po którym przymykasz to co powinno być po zachowaniu dobrego procesu spalania drewna w komorze paleniskowej.Wrzuć fotki będzie dobrze.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    No dobra, to w zasadzie decyzja zapadła - będzie Zibi (no tak prawie zapadła, dokąd pieniądze na koncie wszystko można zmienić )

    I tu pojawia się pytanie - przy traktowaniu go jako awaryjne źródło ciepła (typu awaria prądu) i rekreacyjnie to obudowa powinna być z płyt kumulujących ciepło (szamotowych) czy wprost przeciwnie z izolujących? Nie stawiam na DGP. Będzie wentylacja mechaniczna i liczę na to, że dodatkowy wywiew przy kominku załatwi sprawę. Choć nie wtedy gdy nie będzie prądu ...

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  18. #138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CAPSLOCK

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    OPOLSKE
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja mam nieco inne pytanie, które juz co prawda zadałem w wątku o Zuzi bo stamtąd wziąłem poniższy cytat ale tam nikt nikt nie odpowada, zatem wklejam raz jeszcze tuta. Otóż producent kratki.pl twierdził:

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post
    Dzień dobry Państwu.

    Szyba wewnętrzna ma uszczelnienie dookoła, szczelina w ramie jest tak jaka była, ale zabezpiecza raczej przestrzeń między szybami przed zaparowaniem i zabrudzeniem, co doprowadza mnie w przypadku innego renomowanego (Niemieckiego) producenta już do szału i krwi zalania (100 % reklamacji w przypadku podwójnych szyb ... ale może ja to pechowcem po prosu jestem ...) .
    Nie mniej jednak jak sobie wyjmiemy sznurek z górnej części wewnętrznej szyby to tak jak piszesz - uzyskujemy patent rodem z francuskich żeliwniaków od "Filipa i Godena", który to raduje oczy naszego kolegi Badera. Patent nota bene tak jak piszesz - świetny (coś się żabojadom jednak udało), choć już nieco archaiczny.
    Kori ... Zibi nie występuje i występować nie będzie w wersji z boczną szybą. Takie szczelne wkłady z szybą giętą to kwota od + 10 tys. do ceny paleniska "ZIbi" ...
    W przedziale 6-9 tys. znajdziesz u innych producentów takie wkłady, ale albo z szybami dostawianymi albo z giętą ale otwieranymi drzwiczkami tylko na bok.
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Tymczasem na stronie producenta widzimy: https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-k...zprosa_zibilbs

    że jednak Zibi z boczną szybą jest w sprzedaży. Zatem uwaga do kratki.pl: Nigdy nie mów nigdy!
    A moje pytanie jest następujące, ponieważ szukam wkładu w miarę szczelnego a za taki jest opisywany Zibi, czy zatem Zibi BS nie jest szczelnym wkładem bo nie posiada giętej szyby za 10 000 PLN a od modelu podstawowego jest droższy o 700zł?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  19. #139
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy są jakieś szczególnie ważne różnice pomiędzy Zibim 12kW a Nadia 10kW?
    Nadia ma szczelną przepustnicę na dolocie, do Zibiego trzeba dołożyć, co więcej?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Odpowiem za Salon Kratki.pl ...
    Zibi w zamierzeniu swym został stworzony jako szczelne palenisko do domów z rekuperacją.
    Wkład z boczną szybą inną niż gięta nigdy nie będzie się nadawał do takich domów. I nigdy też nie będzie ten model wkładu (Zibi z boczną szybą) polecany do takich domów przez jego producenta (choć są producenci innych marek, którzy wciskają taką ciemnotę kienteli).
    Zibi z boczną szybą powstał bo ... było na niego zapotrzebowanie ze strony rynku i nadaje się do domów z wentylacją grawitacyjną.
    Na stronie firmy Kratki.pl wkłady przeznaczone do domów z wentylacją mechaniczną są wyraźnie zaznaczone logotypem zielonego domku i opisane słownie.
    Obecnie jest to właśnie Zibi, kilka modeli z serii Nadia oraz kilka modeli wkładów z płaszczem wdonym z serii Aquario.
    Pozdrawiam.
    PS. I nie chodzi tu o samą giętą szybę ... bo taką można zawsze po prostu kupić i wstawić ...
    Oprócz szyby w takim palenisku ważny jest profil ramy drzwiowej żeby taka gięta szyba nie pękała kiedy działają na nią siły nagrzewającej się do kilkuset stopni stali i to w kilku kierunkach jednocześnie, to także sprawa szczelności takiej ramy drzwiowej i sposobu jej dociskania do korpusu wkładu, wielkosci samego przeszklenia i jego stosunku do wielkości paleniska (czyli konstrukcja całości paleniska i jego korpusu i pewnie parę innych rzeczy.
    Gdyby się dało wyprodukować za nieco ponad 3 tys. zł taki wkład, to pewnikiem był by on już dawno produkowany ... ale nie jest i ... nie będzie ...
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony