dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1

    Domyślnie SOFATH Caliane opinie ,uwagi

    Zamierzam zainstalowac taka wlasnie PC w moim domu .Prosze o informacje dot eksploatacji ,problemow ,servisu oraz wszelkie niezbedne uwagi.
    Dodam dom o ow ok 200 m2 pow podlog grzanych ok 170m2

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paulin

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja też przymierzam się do instalacji PC Caliane i szukam właśnie informacji od użytkowników.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem uzytkownikiem...
    Skoro sie interesujecie ta PC, to moze wiecie, ile kosztuje?

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziwne, że jeszcze żaden ze sprzedawców pomp się nie odezwał. Użytkowników raczej nie uświadczysz. Czasami się wypowiadają ale tylko wtedy gdy są posiadaczami szajsu, o dobrych produktach rzadko kto pisze. Potrzeba bycia na forum zadowolonemu właścicielowi z pompy nie jest najważniejsza, stąd tak mało postów ww. temacie jak i ogólnie na forum.

    Pozdrawiam

    Ps. Sam jestem w podobnej sytuacji, co wybrać do ogrzewania, czy pompa, czy butla z gazem czy coś jeszcze. Ma być technika bezobsługowa tania w instalacji i eksploatacji.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    no to się odezwę - nie wpakowałbym miedzianej instalacji z freonem pod ziemię ale to moje subiektywne zdanie wyrobione na podstawie instalacji z freonem nie działających pod ziemią

  6. #6

    Domyślnie

    Ktoś zna może cenę tych urządzeń?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Ktoś zna może cenę tych urządzeń?
    Dostałem wycenę podłogówki z pompą. Więc dokładnie ile pompa kosztuje, to nie wiem.
    Zastanawiałem się (chyba naiwnie) przez chwilę, czy aby piec gazowy to najsensowniejsze rozwiązanie i może go pompą zastąpić... teraz wiem, że piec gazowy to najsensowniejsze rozwiązanie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Dostałem wycenę podłogówki z pompą. Więc dokładnie ile pompa kosztuje, to nie wiem.
    Zastanawiałem się (chyba naiwnie) przez chwilę, czy aby piec gazowy to najsensowniejsze rozwiązanie i może go pompą zastąpić... teraz wiem, że piec gazowy to najsensowniejsze rozwiązanie
    Olek czyli drogo tak?

  9. #9
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Olek czyli drogo tak?
    Dziwne,żeby nie było drogo jak się zapytuje o jedną z droższych pomp i to łącznie z usługą pozostałej instalacji grzewczej

    P.S.
    Dla mnie gaz ziemny jest także drogą inwestycją,droższą niż prąd

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dziwne,żeby nie było drogo jak się zapytuje o jedną z droższych pomp i to łącznie z usługą pozostałej instalacji grzewczej

    P.S.
    Dla mnie gaz ziemny jest także drogą inwestycją,droższą niż prąd
    Wg mnie drogo. Szczegolnie, ze ogrzewanie podlogowe zaproponowane marki TECE. I jeszcze zbiornik buforowy pomiedzy pompa a podlogowka. To chyba po prostu nie moze byc tanie.
    Z pompa ciepla jest taki problem, ze jak decydujesz sie na pompe (jeden koszt) to musisz tez liczyc wynmiennik ciepla (przy pompie gruntowej oczywiscie - nastepny koszt).
    Arturo, masz racje. Pod wzgledem inwestycji podczas budowy ogrzewanie pradem wychodzi najtaniej. Mnie jednak, po wyliczeniach dla mojego domu, przekonuja nizsze koszty eksploatacyjne innego rozwiazania. W moim przypadku powietrzna pompa ciepla (inwestycja ok 25 000 wiecej od pradu) zwroci sie po ok 10 latach.

    PS. zainteresowala sie ta wlasnie pompa ze wzgledu na jej bezposredni wymiennik. Ale jak teraz sobie mysle... to chyba w awaryjnych sytuacjach takie rozwiazanie nie jest najszczescliwsze. W przypadku nieszczelnosci dolnego zrodla, naprawa tej petli I powtorne napelnienie gazem chyba tanie nie jest.

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Mnie jednak, po wyliczeniach dla mojego domu, przekonuja nizsze koszty eksploatacyjne innego rozwiazania. jest.
    Coś więcej na temat domu ?
    Bo właśnie przede wszystkim od domu zależy jakie źródło ciepła będzie najbardziej optymalną opcją.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Coś więcej na temat domu ?
    Bo właśnie przede wszystkim od domu zależy jakie źródło ciepła będzie najbardziej optymalną opcją.
    Dom w założeniach trochę podobny do tego z Twojego opisu:
    stodoła 185m2 + dolepiony garaż 43m2, klasyczny fundament,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,okna z U=0,82-0,94, okna dachowe z U<1 (ogólnie przegrody ze współczynnikami jak do NF40),WM z rekuperatorem,ogrzewanie podłogowe w całym domu.Zapotrzebowanie na ciepło ok. 47kWh/m2/rok.

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Dom w założeniach trochę podobny do tego z Twojego opisu:
    stodoła 185m2 + dolepiony garaż 43m2, klasyczny fundament,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,okna z U=0,82-0,94, okna dachowe z U<1 (ogólnie przegrody ze współczynnikami jak do NF40),WM z rekuperatorem,ogrzewanie podłogowe w całym domu.Zapotrzebowanie na ciepło ok. 47kWh/m2/rok.
    Przemyśl i przelicz powietrzną,za 23tys.zł prawdopodobnie będzie na gotowo z cwu ta z linka:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...464954867.html
    Ma gwarantowaną moc 9kW przy -15st.C także powinna Ci wystarczyć.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    ciekawe ,że typ 9 ma dla -15 C 8,3 kW ,a typ 12 dla -15 C 8,9kW
    Tu była reklama....

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    ciekawe ,że typ 9 ma dla -15 C 8,3 kW ,a typ 12 dla -15 C 8,9kW
    witam

    takie parametry są przy "zwykłej" pompe serii F

    pompy Panasonic serii T-CAP mają "płaskie" charakterystyki wydajności, tzn. gwarantują wydajność nominalną w całym zakresie pracy — nawet przy –15*C, bez konieczności wspomagania dodatkową grzałką elektryczną
    Panasonic T-CAP 9kW w -15*C daje 9kW
    Panasonic T-CAP 12kW w -15*C daje 12kW

    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ma gwarantowaną moc 9kW przy -15st.C także powinna Ci wystarczyć.
    Myślę, myślę i kalkuluję.
    Ciekawi mnie, jak takie pompy zachowują się przy niższych temperaturach. Ich moc cieplna spada, czy w ogóle poniżej -15 po prostu staje i działa tylko grzałka?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Myślę, myślę i kalkuluję.
    Ciekawi mnie, jak takie pompy zachowują się przy niższych temperaturach. Ich moc cieplna spada, czy w ogóle poniżej -15 po prostu staje i działa tylko grzałka?
    witam

    moc poniżej -15*C oczywiście spada
    ale sama pompa winna pracować do -28*C, wtedy się wyłączyć winna, a załączyć, gdy temperatura "wzrośnie" do -25*C
    oczywiście wtedy praca ze wspomaganiem grzałki

    wiecej informacji znajdziesz:
    http://www.panasonicproclub.com/uplo...nternet%5D.pdf


    pozdrawiam
    ,,,,

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    Myślę, myślę i kalkuluję.
    Ciekawi mnie, jak takie pompy zachowują się przy niższych temperaturach. Ich moc cieplna spada, czy w ogóle poniżej -15 po prostu staje i działa tylko grzałka?
    Z własnego doświadczenia,aczkolwiek nie dużego bo dobiero od stycznia,wiem,że przy -17st.C pompka śmigała normalnie bez grzałki
    Miałem problem z włączającą się grzałką nawet przy plusowych temperaturach ale była to wina źle wykonanej instalacji od pompy do rozdzielacza,tzn na zbyt małych średnicach rur,po wymianie rur problem ustąpił.

  19. #19

    Domyślnie

    No wlasnie dziwie sie ze takie slabe zainteresowanie tematem . Czy powodem tego jest brak awarii tego typu ukladu i tylko zadowoleni uzytkownicy? Mam nadzieje .
    Ja po otrzymaniu ok 30 ofert na PC jestem na 95% zdecydowany na Caliane .
    Widzialem montaz takiego ukladu przez koncesjonera wyglada to solidnie , przekonuje mnie.
    Naprawde nie ma uzytkownikow tego sysyemy PC na forum aby podzielic sie uwagami z eksploatacji?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby220 Zobacz post
    No wlasnie dziwie sie ze takie slabe zainteresowanie tematem . Czy powodem tego jest brak awarii tego typu ukladu i tylko zadowoleni uzytkownicy? Mam nadzieje .
    (...)
    Niedługo jadę rozpoznać temat u klienta z bezpośrednim parowaniem: raz wymienili mu sprężarkę bo z niewiadomych przyczyn zaliczyła zgon, teraz nie dogrzewa budynku.....
    Tak, bardzo dobry to zaiste system jest....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony