dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sofa*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-640
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert-rybnik Zobacz post
    Witam,
    Również zdecydowałem się na PC Caliane 9kW. Aktualnie mam zakopany wymiennik poziomy (180m2) i poprowadzoną podłogówkę.
    Czekam do końca stycznia 2015r aż wyschną wylewki i myślę że ok połowy lutego odbędzie się montaż i uruchomienie PC.
    Więcej informacji po zakończeniu sezonu grzewczego.
    Przeprowadzę dokładną analizę działania oraz kosztów w odniesieniu do temp. zewn./wewn. ustawionej na regulatorze pokojowym oraz temp. gruntu na poziomie wymiennika (na etapie budowy dolnego źródła, umieściłem w gruncie dwa czujniki PT100).
    Będzie rejestracja w/w parametrów, ilość załączeń oraz zużytej energii elektrycznej.
    Jeżeli system się sprawdzi, to mój koncesjoner może liczyć na najlepsze referencje jakie kiedykolwiek otrzymał.
    Jeśli nie, to opiszę mankamenty systemu na możliwie wszystkich forach dokumentując je zebranymi pomiarami.
    Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.
    Dziękujemy za zainstalowanie naszej pompy. Jesteśmy przekonani, że będzie Pan zadowolony z wyboru.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sofa*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-640
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    A niby to jaki czynnik z używanych w pompach ciepła wymaga wymiany?
    Czynnik roboczy, który wymaga wymiany to glikol. W zależności od wskazań producenta należy dokonać wymiany co 3 do 5 lat.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sofa*

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-640
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Myślałem że macie to już przetestowane na setkach i tysiącach instalacji we Francji i "cenne wskazówki" od klienta z Polski nie są potrzebne??

    Czy to jakiś prototyp nowej pompy ciepła???
    Cenne są dla nas wszystkie informacje zwrotne od Klientów. Pozdrawiamy

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sofath Zobacz post
    Czynnik roboczy, który wymaga wymiany to glikol. W zależności od wskazań producenta należy dokonać wymiany co 3 do 5 lat.
    Przy dobrze odpowietrzonym DZ najlepiej z separatorem powietrza spokojnie można rzadziej. po kilku latach sprawdzić temperature zamarzania i jak jest OK to nic nie wymieniać.

  5. #45

    Domyślnie

    Żaden szantaż !!!
    Zdecydowałem się na dość kosztowne rozwiązanie i liczę że spełni moje oczekiwania.
    Póki co, nie mam zastrzeżeń.
    Było wyliczenie OZC, projekt i profesjonalny montaż.
    Czekam na sezon grzewczy 2015/16.
    Sadząc po zaangażowaniu jakie miałem okazję obserwować, nic nie wskazuje na to aby koncesjoner miał zrezygnować z nowych instalacji.
    Z tego co wiem to sukcesywnie powiększa grono swoich klientów.
    I niech tak pozostanie.

  6. #46

    Domyślnie

    Jaki masz zasobnik na cwu? W sensie ile litrów?
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Czołem!
    pierwsze wrażenia po zamontowaniu i zamieszkaniu z pompą Caliane 5T bardzo pozytywne. Montował nam p. Z. z Prudnika, bardzo pozytywnie wyglądała współpraca - zakończona otrzymaniem dotacji z WFOSiGW na pompę (co przybliżyło koszt pompy do ekogroszku przynajmniej dla naszego małego 109m2 domku). Październik się kończy powoli, mix temperaturowy był i grzanie z cwu wyszło nam 70zł za pierwszy miesiąc użytkowania (przy uwadze, że połowę miesiąca byliśmy jeszcze bez rekuperacji). Temp. wahały się od 0 do 14 stopni u nas. Wrócę do Was ze zwrotną info po pierwszych porządnych mrozach!

  8. #48

    Domyślnie

    czekam, chętnie się dowiem
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    uzupełniając - średnie koszty plasują się między 140 a 180 zł. Wyższe kwoty pod 180 zł pojawiły się przy sporych mrozach - grudzień dał w naszym rejonie w kość temp. -17 st.C. i średnimi miesięcznymi na poziomie -6. Wspomnę jeszcze latem jak samo cwu nam wyjdzie, ale na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kosztem ogrzewania

  10. #50

    Domyślnie

    Dzieki za info, ja bd wstawial pompe dopiero na lato. Reszta instalacji już zamontowana.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  11. #51

    Domyślnie

    Jakieś bzdury.To chyba baaaardzo duży dom.
    Ja mam 200m2 i specjalnie założyłem pod-licznik i przy średniej temp zew 0st PC zużyła 107kw przez tydzień

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urszula S Zobacz post
    Ja mam zainstalowaną taką pompę ciepła. Nie opłaca się bo za prąd bardzo dużo trzeba płacić. Jesli jednak zdecydujesz sie na zamontowanie pompy ciepła, to nie rób tego na cały dom. Ja chciałam w moim domu zamontować tzw hybrydowe ogrzewanie, tzn zróżnicowane np. kominek z płaszczem wodnym w innej części ogrzewanie gazowe, oraz pompa ciepła do podgrzewania wody oraz ogrzewania części domu. Ale ja mam niestety duży dom i to u mnie zdałoby egzamin, niestety nie przefosowałam tego ( domownicy mnie przegłosowali) i teraz trzeba dużo płacić za energię elektryczną. Inna sprawa to trzeba drżeć, żeby prądu nie wyłączali!!!! A najgorsze w tym wszystkim to firmy, które montują te pompy ciepła, niestety jak większość wykonawców to naciągacze i oszuści, nastawieni na wyciągnięcie jak najwięcej pieniędzy od inwestera... Każą sobie płacic za wszystko, np. za "szkolenie obsługi pompy " wzięli 3000zł, jednak do wszystkiego musimy dochodzić sami, bo przedstawiciel firmy SOFATH Caliane, który to zamontowała razem z ogrzewaniem podłogowym, tak bełkocze, tak konfabuluje, że nic nie można się dowiedzieć( strzeże tajemnic pompy, prawie jak informatycy), za każdy przyjazd każą sobie płacić ( nawet w ramach gwarancji) są bardzo nieżyczliwi, i trzeba bardzo dużo się natrudzić, aby raczyli przyjechać... .Ja bardzo żałuję, że zamontowałam pompę ciepła!!!!!!!!!!! Z moich obserwacji prawie 10- letnich wynika, że na montaż tych wszystkich instalacji odnawialnych źródeł energii ma monopol pewna kasta ludzi, którzy nie dopuszczą do siebie nikogo z zewnątrz. Bo to jest bardzo łatwy pieniądz do zdobycia. Nie trzeba się narobić a można zarobić grube tysiące... Wydaje mi się również, że powinny tym wszystkim zainteresować się pewne słuzby....


    co za brednie
    10 lat? SOfath Caliane to chyba model z 2012? podaj dane dot. domu, ilość zużytych kWh, COP, OZC...
    bo bez tego to wygląda na "dobrą zmianę" i wiarę w układy
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    .... to wygląda na "dobrą zmianę" i wiarę w układy
    Raczej na "przerzucenie" tematu na początek, bo nikt dawno do niego nie zaglądał.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    Krótko podsumowując rok 2016 i koszty - 1907 PLN za rok grzania z CWU, dom 109m2 ocieplony (20cm styro grafi, 45 wełna sufit i dach, okna pasywne). To tak informacyjne, gdyby ktoś się zastanawiał nad kosztami.

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    go2bubba

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Obornki
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamerx Zobacz post
    Krótko podsumowując rok 2016 i koszty - 1907 PLN za rok grzania z CWU, dom 109m2 ocieplony (20cm styro grafi, 45 wełna sufit i dach, okna pasywne). To tak informacyjne, gdyby ktoś się zastanawiał nad kosztami.
    I jak oceniasz ten koszt? Dużo to wg Ciebie czy mało?
    Nie instalowałem u siebie podlicznika na pompę. Prad jest u mnie jedynym źródłem energii. Latem zużycie prądu to ok. 300kWh/mies. zimą wzrost do ok.750kWh/mies.
    Za 2015 zapłaciłem ok.3200zł, za 2016 wyszło jakieś 3800zł.
    Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji to proszę o pytania - odpowiem w miarę możliwości.

  16. #56

    Domyślnie

    Jak już piszesz jakie koszty to napisz jaka powierzchnia grzania i ile ludzi w domu. Wtedy to będzie miarodajne.

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    go2bubba

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Obornki
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Jak już piszesz jakie koszty to napisz jaka powierzchnia grzania i ile ludzi w domu. Wtedy to będzie miarodajne.
    Dla Ciebie miarą jest powierzchnia oraz liczba domowników, dla innych zainteresowanych będą to jeszcze inne elementy (np. nastawa temperatury w pomieszczeniach, cwu, kubatura pomieszczeń, korzystanie lub nie z rekuperacji, technologia budynku, itp.). Nie jestem w stanie przewidzieć wielu rzeczy, które dla jednych będą istotne a dla innych zupełnie nie dlatego napisałem, ze odpowiem zainteresowanym na zadane przez nich pytania.
    Skoro więc pytasz to Ci odpowiadam. Powierzchnia użytkowa 178m2 zamieszkiwana przez dwoje dorosłych i 15-miesięczne dziecko.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez go2bubba ; 08-01-2017 o 22:21

  18. #58

    Domyślnie

    Także mam pompę caliane 12 grzeje dom 220m z tego 180m mam ustawione na temp 21.8 a 40m na 15s jest to drugi sezon za grudzień pompa zużyła 560 kw grzanie plus woda tak ze kwotowo około 350 zł wiec myśle ze wynik jest Ok wuja w tym czasie tj. Grudzień zużył około tonę eko groszku za 800zl

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dreamerx
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Niemysłowice
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    66

    Domyślnie

    [QUOTE=go2bubba;7381000]I jak oceniasz ten koszt? Du

    uważam że wychodzi porównywalnie do ekogroszku - może minimalnie taniej. Za to wartością dodaną jest kompletna bezobsługowość pompy i czystość w kotłowni, co przy naszym małym metrażu znacznie ułatwia składowanie gratów

  20. #60

    Domyślnie

    Dreamerx a powiedz mi proszę ile zapłaciłeś za całość? Ją otrzymałem ofertę na caliane 9t, w tym każdy możliwy koszt: urządzenie, instalacja wodkan, prace ziemne (wymiennik pionowy), 180m2 podłogówki. Cena wstępna za wszystko około 83tys. Dużo??

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony