dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61

    Domyślnie

    U mnie jeżeli mam porównanie z podobnym domem i pompa w drugim roku grzania naprawdę wychodzi sporo taniej jak eko groszek za grudzień polowe taniej tak w moim przypadku nawet pierwszy rozruch i grzanie gdzie dom był świeżo oddany i zamieszkaliśmy to zima za najzimniejszy miesiąc wyszło około 600 zł gdzie prąd był budowlany czyli droższy. No i ta wygoda nic nie robienia chyba ze mam chęć rozpalić w kominku

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    go2bubba

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Obornki
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianwlkp Zobacz post
    Także mam pompę caliane 12 grzeje dom 220m z tego 180m mam ustawione na temp 21.8 a 40m na 15s jest to drugi sezon za grudzień pompa zużyła 560 kw grzanie plus woda tak ze kwotowo około 350 zł wiec myśle ze wynik jest Ok wuja w tym czasie tj. Grudzień zużył około tonę eko groszku za 800zl
    Wg mnie takie zużycie przy Twoim metrażu i temperaturze to dobry wynik. Po swoim liczniku widzę, że w okresie 15 XII-15 I wyszło mi jakieś 850zł z tego na PC wyjdzie jakieś 700zł czyli Twój system jest tańszy w eksploatacji.

  3. #63

    Domyślnie

    Za styczeń grzanie plus ciepła woda 661 kw tyle zużyła pompa

  4. #64

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem posiadaczem PC Sofath Caliane CA 12. Urządzenie użytkuje od trzech lat. Ogrzewanie mam podłogowe w całym domu zaprojektowane i wykonane przez Sofath w systemie TECE. Od samego początku PC nie do grzewa budynku, w pierwszym roku użytkowania koncesjoner i Sofath tłumaczyli mi ze dom nie wygrzany dużo wilgoci musi się wygrzac i będzie ok. drugi rok ta sama sytuacja PC nie dogrzewa tlumaczenie ze poddasze nie wykończone i tam ucieka ciepło, wata byla wyłożona dwa razy po 18 cm supermaty. w tym roku zafoliowalem poddasze przykrecilem pierwszą warstwę plyt i ta sama sytuacja. Koncesjoner byl u mnie parę razy coś tam u stawiali z prędkością obiegu wodu i dalej w domu mam max 20.5 stopnia po 12 14 godzinach ciągłej pracy. Złożyłem oficjalnie zażalenie do działu technicznego firmy sofath ze urządzenie nie dogrzewa i poprosiłem o rozważanie problemu odpowiedzieli mi ze 2 lata gwarancji się skonczylo i ze oni do tego nie mają nic i ze nikt od nich nie przyjedzie do mnie i żebym z niedogrzewaniem kontaktował się z koncesionerem. zadzwoniłem do koncesionera poinformowalem ze PC dalej nie dogrzewa to pan mi powiedział ze 19.8 stopnia przy plus 5 na zewnątrz to dobry wynik ze w tym roku juz nie przyjadą tylko za rok mogą podnieść krzywą grzewczą ale to muszę im pisemnie podpisać i to pójdzie po rachunkach.

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    podaj moze który to instalator robił, albo z którego miasta
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #66
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    go2bubba

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Obornki
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianwlkp Zobacz post
    Za styczeń grzanie plus ciepła woda 661 kw tyle zużyła pompa
    Pozazdrościć - u mie za 16XIi-15Ii ponad 2400kWh całkowitego zużycia. Pytałem sąsiada (ma dom o zbliżonej powierzchni ale inne materiały) z pompą IVT - rachunki podobne tylko, że w całym domu miał 24st.
    A tak w ogóle to jaką macie temperaturę na powrocie?
    Ostatnio edytowane przez go2bubba ; 28-02-2017 o 22:55

  7. #67

    Domyślnie

    Dziś także spisałem licznik za luty 525 kw aż sam sie dziwie ze tak dobrze

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    go2bubba

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Obornki
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    7

    Red face

    Cytat Napisał damianwlkp Zobacz post
    Dziś także spisałem licznik za luty 525 kw aż sam sie dziwie ze tak dobrze
    Napisz coś o swoim domu. Jaka bryła, powierzchnia, materiały, ocieplenia, okna, itp.
    Jaki masz kolektor, jaka gleba, ile podłogówki, jakie wykończenie posadzki. Podajesz bardzo interesujące liczby.
    Powoli zaczynam brać Cię za handlowca Sofath
    Ostatnio edytowane przez go2bubba ; 06-03-2017 o 21:27

  9. #69

    Domyślnie

    Kształt domu podobny do rossity podobny bo jak rysowaliśmy to to był nasz wzór. Zbudowany z suporeksu 24 ocieplenie styropian 20cm momentami 27cm (od połowy wysokości ściany ) sufit 30 cm wełny łączna powierzchnia 220 m na całości podlogowka kolektor poziomy i grunt niby kiepski żółty piasek. Dół płytki i korytarze sypialnia wykładzina pokoje panele lub deski to chyba tyle. Jest to drugi rok jak ogrzewamy w pierwszym było o 50% więcej zużytej energii a w tym roku sam jestem zdziwiony że tak wychodzi. W domu temp 21.5 do 22 a piwnica i garaż 15

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwnk Zobacz post
    Witam wszystkich
    Jestem posiadaczem PC Sofath Caliane CA 12. Urządzenie użytkuje od trzech lat. Ogrzewanie mam podłogowe w całym domu zaprojektowane i wykonane przez Sofath w systemie TECE. Od samego początku PC nie do grzewa budynku, w pierwszym roku użytkowania koncesjoner i Sofath tłumaczyli mi ze dom nie wygrzany dużo wilgoci musi się wygrzac i będzie ok. drugi rok ta sama sytuacja PC nie dogrzewa tlumaczenie ze poddasze nie wykończone i tam ucieka ciepło, wata byla wyłożona dwa razy po 18 cm supermaty. w tym roku zafoliowalem poddasze przykrecilem pierwszą warstwę plyt i ta sama sytuacja. Koncesjoner byl u mnie parę razy coś tam u stawiali z prędkością obiegu wodu i dalej w domu mam max 20.5 stopnia po 12 14 godzinach ciągłej pracy. Złożyłem oficjalnie zażalenie do działu technicznego firmy sofath ze urządzenie nie dogrzewa i poprosiłem o rozważanie problemu odpowiedzieli mi ze 2 lata gwarancji się skonczylo i ze oni do tego nie mają nic i ze nikt od nich nie przyjedzie do mnie i żebym z niedogrzewaniem kontaktował się z koncesionerem. zadzwoniłem do koncesionera poinformowalem ze PC dalej nie dogrzewa to pan mi powiedział ze 19.8 stopnia przy plus 5 na zewnątrz to dobry wynik ze w tym roku juz nie przyjadą tylko za rok mogą podnieść krzywą grzewczą ale to muszę im pisemnie podpisać i to pójdzie po rachunkach.
    Panie Tomku, jest nam przykro z powodu Pana problemów ze źle wybranym Instalatorem. Jak Pan widzi na własnym przykładzie ważny jest nie tylko wybór urządzenia ale także poprawny montaż. Po wizycie naszego serwisu problem został rozwiązany w dwie godziny. Mam nadzieje, że od teraz będzie Pan już zadowolony z zakupionej pompy ciepła. Krystian Wilk
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-01-2019 o 13:46 Powód: Link reklamowy.

  11. #71

    Domyślnie no i?

    Cytat Napisał Wilq1 Zobacz post
    Panie Tomku, jest nam przykro z powodu Pana problemów ze źle wybranym Instalatorem. Jak Pan widzi na własnym przykładzie ważny jest nie tylko wybór urządzenia ale także poprawny montaż. Po wizycie naszego serwisu problem został rozwiązany w dwie godziny. Mam nadzieje, że od teraz będzie Pan już zadowolony z zakupionej pompy ciepła. Krystian Wilk
    ciekawy jestem czy rzeczywiście udało się załatwić sprawę? Czy p. Tomek może napisać jak to wygląda teaz?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-01-2019 o 13:48 Powód: Usunięcie spamu z cytowanego postu.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agon001 Zobacz post
    ciekawy jestem czy rzeczywiście udało się załatwić sprawę? Czy p. Tomek może napisać jak to wygląda teaz?
    Witam wszystkich
    Czy się udało to się okaże po przeglądzie.
    Ostatnia zimę miałem w domu 22.8 stopka. Po 10 godzinach pracy, pompa podnosiła w tym czasie temperaturę o 1 stopień. To i tak sukces, bo przed reulscjs mialalem temperatury takie jak pisałem

  13. #73

    Domyślnie

    Witam
    Po przegladzie sie okazało ze zmowu jest malo czynnika w ukladzie, ze brakuje jakies 2 kg. Przyczyną jest nieszczelnosc elementow dolnego zrudla. Niewiadomo gdzie jet ta nieszczelnosc panowie z serwisu sofath nie sa w stanie stwierdzic gdzi jest ta nieszcxelnos bez ingerencji w układ. Ingerencja w uklad wiaze sie z utrata gwarancji, wiec teraz pozostajemi walka z wykonawca aby usunol usterke

  14. #74

    Domyślnie Caliane 12t

    Cytat Napisał tomekwnk Zobacz post
    Witam
    Po przegladzie sie okazało ze zmowu jest malo czynnika w ukladzie, ze brakuje jakies 2 kg. Przyczyną jest nieszczelnosc elementow dolnego zrudla. Niewiadomo gdzie jet ta nieszczelnosc panowie z serwisu sofath nie sa w stanie stwierdzic gdzi jest ta nieszcxelnos bez ingerencji w układ. Ingerencja w uklad wiaze sie z utrata gwarancji, wiec teraz pozostajemi walka z wykonawca aby usunol usterke
    Witam czy sprawa sie rozwiązała z nieszczelnym układem? Ja tez jestem zainteresowany caliane 12t. Jak sie sprawuje i czy jest godna uwagi?

  15. #75

    Domyślnie

    6 lat bezproblemowej pracy i dzis ni z gruchy ni z pietruchy siadło. mam bład parametru crc B00 uszk kom z CU D27. macie jakąś wiedzę?
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  16. #76

    Domyślnie

    W mojej Caliane, po prawie pełnych 5 latach, przy takim kodzie błędu, trzeba było wymienić płytę główną, która uległa spaleniu. Po wymianie śmiga dalej.

  17. #77

    Domyślnie juz dziala

    Cytat Napisał sbc Zobacz post
    W mojej Caliane, po prawie pełnych 5 latach, przy takim kodzie błędu, trzeba było wymienić płytę główną, która uległa spaleniu. Po wymianie śmiga dalej.
    u mnie tez byla wymiana plyty i juz dziala
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    u mnie tez byla wymiana plyty i juz dziala
    Czy może Pan podać koszt wymiany płyty głównej?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał sbc Zobacz post
    Czy może Pan podać koszt wymiany płyty głównej?
    2800pln
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  20. #80

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżę temat. Mam zainstalowaną pompę Sofath Natea w roku 2013. Mam zamontowane w sumie 3 obiegi:
    - grzanie c.w.u.,
    - grzanie parteru,
    - grzanie piętra,
    1. Grzanie c.w.u. – z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony. Zbiornik jest ok. 300 litrów, zużycie energii na utrzymanie ciepłej wody jest ok 1,5kWh na dobę. Jeżeli grzeje wodę od temperatury z wodociągu zużycie wynosi ok 2-3kWh.
    2. Grzanie parteru – tutaj już jest tragedia, nie idzie dogrzać domu. Pompa chodzi po 6h, a temperatura podnosi się o 1°C. W niektórych miejscach podłoga jest gorąca w innych ledwo ciepła. W łazience jest równomiernie ciepła, ale nie tak gorąca jak w ciągu komunikacyjnym.
    3. Grzanie pietra – sytuacja jak na parterze.

    Sezon grzewczy 2021/2022
    Zużycie energii - 5645kWh,
    Temperatura w domu
    Parter śr. 18°C,
    Piętro śr. 17,5°C.

    Sezon grzewczy 2022/2023 25.10-19.11.2022
    Zużycie energii - 290kWh,
    Temperatura w domu
    Parter śr. 18°C,
    Piętro śr. 17,5°C.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to że siedziba Sofath jest we Wrocławiu, Północna 15/19 65 km od miejsca zamontowania pompy, a serwis jest tragiczny. Po prostu jest brak serwisu.
    Ostatnio edytowane przez Nieder ; 03-12-2022 o 13:02

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony