dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kitowanie okien

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dybon

Domyślnie

Jak, czym kitować (mam kit szary- nie wiem czy dobry). Czy usuwać stary spękany kit, czy tylko rysu uzupełnić nowym?

Domyślnie

Stary najlepiej usunąć,co do kitu to i tak popęka.Poszukaj może jakichś syntetycznych na bazie akrylu.Mario

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

Zdecydowanie wykruszac i usuwać. Pozostawione resztki starego kitu i tak odpadną, a wtedy cały Twoj wysiłek pójdzie na marne...
    Usuń zatem cały kit ( tylko uważaj zeby Ci okno nie wypadło tak jak mi ) i włóż nowy. Nie skuś się tylko na silikony, bo choć łatwe w pracy późniejszy efekt jest fatalny - ciemnieje, farby nie przyjmuje i wygląda jak brudna,zakurzona guma.
    Popytaj w sklepach o nowy typ kitu - dobrze sie rozkłada i ładnie przyjmuje farbe i powodzenia
    Bułka

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

Domyślnie

mam ojca szklarza, który całkowicie (no prawie) przeszedł z kitu
    na silikon, tylko jak wszędzie trzeba dobrać odpowiedni, dedykowany do okien. CO do malowania to najczęściej okna są brązowe lub białe i w tych kolorach spokojnie mozna kupic silikon. W innych przypadkach stosuje się silikon przeźroczysty i cześć.

Domyślnie

Każdy najlepszy material można sp... nieumiejętnym wykonaniem silikony są dobre,wszysto zależy od wykonania.Mario

Domyślnie

Moja metoda na remont okien drewnianych:
    Kupić drewniany ćwierćwałek (wielkości niewiele większej niż listwa do wykańczania kafelek),silikon , gwózdki jak do szklenia szyb.
    1. Stary kit wydłubać
    2. Nanieść cienki wałek silikonu(robi za uszczelkę)
    3. Przyciętą odpowiednio listewkę gwózdkami przebijamy do ramy w kilku miejscach.
    4. Silikon po zastygnięciu - tam gdzie wylazł odcinamy.
    5. Malujemy tak jak okno.
    Myślę, że będzie to trwałe (robię to w tym roku)- sąsiad robił w ubiegłym i wygląda super.
    Silikon pod listwą nie sparszywieje - robi za klej i uszczelkę w jednym.
    Pzdr-ka

Domyślnie

Ja też w wolnych chwilach wymieniam kit w kolejnych oknach... W niektórych miejscach odpada cały, a w niektórych siedzi twardo jak kamień... Na początku chciałem drzeć wszystko, ale jak popękały mi 2 szyby, to odpuściłem i zrywam tylko tyle ile się da, a to co siedzi, to niech siedzi. No i kupiłem silikon szklarski biały, bo na biało chcę okna malować, do tego specjalną szpachelkę do silikonu i wymieniam!
    Aha... żeby było równo - używam taśmy malarskiej. Przyklejam po obydwu stronach: na szybę i na ramę, przejeżdżam silikonem i zaraz zrywam - wychodzi idealnie równiutko!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia