dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dybon

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak, czym kitować (mam kit szary- nie wiem czy dobry). Czy usuwać stary spękany kit, czy tylko rysu uzupełnić nowym?

  2. #2

    Domyślnie

    Stary najlepiej usunąć,co do kitu to i tak popęka.Poszukaj może jakichś syntetycznych na bazie akrylu.Mario

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie wykruszac i usuwać. Pozostawione resztki starego kitu i tak odpadną, a wtedy cały Twoj wysiłek pójdzie na marne...
    Usuń zatem cały kit ( tylko uważaj zeby Ci okno nie wypadło tak jak mi ) i włóż nowy. Nie skuś się tylko na silikony, bo choć łatwe w pracy późniejszy efekt jest fatalny - ciemnieje, farby nie przyjmuje i wygląda jak brudna,zakurzona guma.
    Popytaj w sklepach o nowy typ kitu - dobrze sie rozkłada i ładnie przyjmuje farbe i powodzenia
    Bułka

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    mam ojca szklarza, który całkowicie (no prawie) przeszedł z kitu
    na silikon, tylko jak wszędzie trzeba dobrać odpowiedni, dedykowany do okien. CO do malowania to najczęściej okna są brązowe lub białe i w tych kolorach spokojnie mozna kupic silikon. W innych przypadkach stosuje się silikon przeźroczysty i cześć.

  5. #5

    Domyślnie

    Każdy najlepszy material można sp... nieumiejętnym wykonaniem silikony są dobre,wszysto zależy od wykonania.Mario

  6. #6

    Domyślnie

    Moja metoda na remont okien drewnianych:
    Kupić drewniany ćwierćwałek (wielkości niewiele większej niż listwa do wykańczania kafelek),silikon , gwózdki jak do szklenia szyb.
    1. Stary kit wydłubać
    2. Nanieść cienki wałek silikonu(robi za uszczelkę)
    3. Przyciętą odpowiednio listewkę gwózdkami przebijamy do ramy w kilku miejscach.
    4. Silikon po zastygnięciu - tam gdzie wylazł odcinamy.
    5. Malujemy tak jak okno.
    Myślę, że będzie to trwałe (robię to w tym roku)- sąsiad robił w ubiegłym i wygląda super.
    Silikon pod listwą nie sparszywieje - robi za klej i uszczelkę w jednym.
    Pzdr-ka


  7. #7

    Domyślnie

    Ja też w wolnych chwilach wymieniam kit w kolejnych oknach... W niektórych miejscach odpada cały, a w niektórych siedzi twardo jak kamień... Na początku chciałem drzeć wszystko, ale jak popękały mi 2 szyby, to odpuściłem i zrywam tylko tyle ile się da, a to co siedzi, to niech siedzi. No i kupiłem silikon szklarski biały, bo na biało chcę okna malować, do tego specjalną szpachelkę do silikonu i wymieniam!
    Aha... żeby było równo - używam taśmy malarskiej. Przyklejam po obydwu stronach: na szybę i na ramę, przejeżdżam silikonem i zaraz zrywam - wychodzi idealnie równiutko!

  8. #8

    Domyślnie

    Starą należy wyrzucić, gdyż wkrótce może się zepsuć. Być może lepszym rozwiązaniem byłyby materiały syntetyczne na bazie akrylu.

    geometry dash

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CarolyneLabadie Zobacz post
    Starą należy wyrzucić, gdyż wkrótce może się zepsuć. Być może lepszym rozwiązaniem byłyby materiały syntetyczne na bazie akrylu.
    Cudowne wyjście ze śpiączki?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony