dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 181
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomasopc

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    5

    Domyślnie Mocna posadzka

    Witam jestem na etapie wylewania posadzki na chudziaku . gróbosc wylewki przewiduje na ok 5cm chcem zastosowac cement http://allegro.pl/cement-lafarge-eks...300616051.html z sianym piaskiem wraz z http://allegro.pl/wlokna-wlokno-poli...267512761.html zastanawiam sie tez nad dodaniem plastyfikatora czy to cos zmieni http://allegro.pl/plastyfikator-w-pl...333881125.html i płkanego zwiru ? Zaleczy mi na gładkiej wytrzymałej posadzce Prosze o jakies podpowiedzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    po pierwsze...siegnij po slownik bo az bije po oczach "chcem"?
    po drugie... jakiej klasy jastrych chcesz uzyskac?
    po trzecie... co bedzie na tym jastrychu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    po czwarte... juz pytales o to, tylko zadales pytanie w innej formie.... w innym poscie... napisalem Ci: posypka z SikaDryShake lub SikaCureHard...
    precyzyjnie i po polsku zapytaj to dostaniesz odpowiedz
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasopc Zobacz post
    Witam jestem na etapie wylewania posadzki na chudziaku . gróbosc wylewki przewiduje na ok 5cm chcem zastosowac cement http://allegro.pl/cement-lafarge-eks...300616051.html z sianym piaskiem wraz z http://allegro.pl/wlokna-wlokno-poli...267512761.html zastanawiam sie tez nad dodaniem plastyfikatora czy to cos zmieni http://allegro.pl/plastyfikator-w-pl...333881125.html i płkanego zwiru ? Zaleczy mi na gładkiej wytrzymałej posadzce Prosze o jakies podpowiedzi
    - piasek płukany 0-2mm lub 0-4mm to zależy jakie uziarnienie jest w danym regionie co żwirownia to inny piasek posadzkarz powie ci jaki wybrać i gdzie
    - żwir (kruszywo) od 2-8 mm - bez niego nie uzyskasz mocnego betonu
    - cement 42,5 EXPERT może być w poznaniu mam go po 398zł za tone więc na allegro drogo, kupisz inny cement też w podobnej cenie, polecam też Cemex I 42,5 lub Górażdże zielony I 42,5, droższy jest Specjal I 42,5 - bardzo dobre cementy stosuje je gdy czce uzyskać mocne betony
    - plastyfikator na ogrzewanie podłogowe ( dajemy na całość, poprawia właściwości betonu itd ) - stosuje inny plastyfikator
    - włókno polipropylenowe ( na całość) ok.0,6kg/m3 – zmniejsza skurcz w betonie
    - dylatacje (1cm na ogrzewanie podłogowe i 0,5 mm tam gdzie nie ma ogrzewania)
    - siatka stalowa oczko 10x10cm (zalecana jeżeli gr. wylewki jest mniejsza niż 6cm, gdy styropian jest gruby pow. 10cm, powierzchnie pomieszczeń są duże, chcemy zmniejszyć ilość dylatacji, powierzchnia na której jest ułożony styropian jest nierówna, podłoże jest niestabilne np. występują drgania stropu itp., styropian nie jest zbyt twardy, pod płytki żywice, w garażu, kotłowni, pod kominek wszędzie tam gdzie na posadzce będzie ciężar, gdy styropian nie dolega całą płaszczyzną do podłoża)


    5 cm wylewki na ogrzewanie podłogowe to mało powinno być 5 cm nad rurke najlepsza grubość ale gr wylewki uzależniona jest od gr styro i poziomów jak nie masz styropianu posadzkarz powinien przemierzyć poziom powie ci jaki styropian i co potrzebne

    gdzie masz posadzke do wykonania ile m2

    USUNIĘTO MATERIAŁY REKLAMOWE
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-08-2013 o 18:52

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasopc Zobacz post
    Witam jestem na etapie wylewania posadzki na chudziaku . gróbosc wylewki przewiduje na ok 5cm chcem zastosowac cement http://allegro.pl/cement-lafarge-ekspert-1-worek-25-kg-i3300616051.html z sianym piaskiem wraz z http://allegro.pl/wlokna-wlokno-polipropylenowe-do-betonu-0-9kg-i3267512761.html zastanawiam sie tez nad dodaniem plastyfikatora czy to cos zmieni http://allegro.pl/plastyfikator-w-plynie-do-betonu-qblock-plus-5l-i3333881125.html i płkanego zwiru ? Zaleczy mi na gładkiej wytrzymałej posadzce Prosze o jakies podpowiedzi
    Plastyfikator a jeszcze lepiej superplastyfikator nadaje mieszance betonowej dobrą urabialność co z kolei pozwala na lepsze zagęszczenie a poza tym zmniejsza ilość wody zarobowej. Zarówno zagęszczenie jak i mniejsza ilość wody (niższe W/C) istotnie wpływa na wyższą jakość betonu. Powyższe domieszki zarówno do posadzek, jastrychów klasycznych jak i grzewczych. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Plastyfikator a jeszcze lepiej superplastyfikator nadaje mieszance betonowej dobrą urabialność co z kolei pozwala na lepsze zagęszczenie a poza tym zmniejsza ilość wody zarobowej. Zarówno zagęszczenie jak i mniejsza ilość wody (niższe W/C) istotnie wpływa na wyższą jakość betonu. Powyższe domieszki zarówno do posadzek, jastrychów klasycznych jak i grzewczych. Pozdrawiam.
    najpierw trzeba zaczac od posadzkarza ktory ma wiedze.wszystkie dodatki na nic sie zdadza jesli przyjedzie artysta z neseserkiem

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    najpierw trzeba zaczac od posadzkarza ktory ma wiedze.wszystkie dodatki na nic sie zdadza jesli przyjedzie artysta z neseserkiem
    mam pytanie do Panów wykonujących (produkujących) podkłady podłogowe. Czy jesteście w stanie do waszego produktu dołączyć tzw. kartę techniczną, w której byłoby napisane jaka ma wytrzymałość na ściskanie i zginanie, jaka ma grubośc od -do io ewentualnie gdzie jest grubszy niż dwa cm od średnie 5cm. Kiedy uzyska taką "suchość", że można będzie myśleć o układaniu drewna lub pcv. Jaką ma przez was wyprodukowany/wykonany podkład , wilgotność równoważną np. dla 20C i 55%RH. I na koniec jak długo i w jaki sposób ma być pielęgnowany? Od parkieciarzy żąda się wiedzy o waszych podkładach i dodatkowo o drewnie. Wszystko musimy zapisywać w protokołach i kopie przekazywać inwestorowi. Jeszcze nigdy nie spotkałem, jakiejkolwiek, pozostawionej powyższej wiedzy nawet szczątkowej, przez posadzkarza.
    Za opinie w tym temacie będę wdzieczny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Plastyfikator a jeszcze lepiej superplastyfikator nadaje mieszance betonowej dobrą urabialność co z kolei pozwala na lepsze zagęszczenie a poza tym zmniejsza ilość wody zarobowej. Zarówno zagęszczenie jak i mniejsza ilość wody (niższe W/C) istotnie wpływa na wyższą jakość betonu. Powyższe domieszki zarówno do posadzek, jastrychów klasycznych jak i grzewczych. Pozdrawiam.
    plastyfikatory, superplastyfikatory przenoszą podkłady podłogowe do podkładów specjalnych. Tym samym przestają obowiązywac zasady np. pomiaru wilgotności resztkowej jak przy podkładach zwykłych ("naturalnych"). Całe nieszczęście to to, że nikt (producenci też) nie zna ilości (oprócz DNS Denzel) wolnej wody zarobowej - czyli wilgotności resztkowej, czyli wilgotności równoważnej przy której można bez strachu układać drewno lub pcv!!! Pomiary CM same w sobie niedokładne, przy podkładach specjalnych nie zdają kompletnie egzaminu, co zostało potwierdzone w sposób naukowy i praktyczny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jarekkur wchodzimy w wyzszy level... od mixokreta i "Pana Kazia" z lopata od szuflowania do "kreta" po dodatki ktore ten Pan Kazio powinien uzyc, ale zamiast lopaty glowa potrzebna...
    Wies zdobrze ze w Uzinie np.... znajdziesz rozwiazania z jastrychu z kreta ktory spelni wymagania pod parkiet i zywice.
    Z gotowych mieszanek przeciez tez bedzie sporo...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    plastyfikatory, superplastyfikatory przenoszą podkłady podłogowe do podkładów specjalnych. Tym samym przestają obowiązywac zasady np. pomiaru wilgotności resztkowej jak przy podkładach zwykłych ("naturalnych"). Całe nieszczęście to to, że nikt (producenci też) nie zna ilości (oprócz DNS Denzel) wolnej wody zarobowej - czyli wilgotności resztkowej, czyli wilgotności równoważnej przy której można bez strachu układać drewno lub pcv!!! Pomiary CM same w sobie niedokładne, przy podkładach specjalnych nie zdają kompletnie egzaminu, co zostało potwierdzone w sposób naukowy i praktyczny.
    Plastyfikator zmiękcza wodę, natomiast superplastyfikator dodatkowo ładuje jednoimiennie wszelkie cząstki stałe mieszanki betonowej poprawiając jego urabialność.
    Działanie plastyfikatora kończy się z chwilą uformowania - ułożenia wylewki a działanie superplastyfikatora po około godzinie od zadozowania.
    Natomiast na trwałe pozostają efekty ich zastosowania a mianowicie: powyższe domieszki pozwalają zmniejszyć ilość wody z W/C 0.5 do W/C 0,4 a to przekłada się procentowe zmniejszenie ilości wody zarobowej około 2% względem masy suchego betonu.
    Ponadto dzięki tym domieszkom uzyskujemy bardziej zwarty beton co pozwala pozostawić w nim więcej wody zarobowej o około 0,5% bez obawy, że ta większa ilość wody niekorzystnie wpłynie na okładzinę drewnianą.

    Suszenie wylewki zaczynamy z "niższej półki" wilgotnościowej i nie musimy dobijać do tak niskiej wilgotności betonu jak w przypadku betonu porowatego.
    Po prostu, w zwartym betonie woda ma mniej do "powiedzenia" niż w betonie lużnym gdzie może znacznie swobodniej się poruszać.
    Ponadto beton zwarty, mniej porowaty to beton mocny.

    Reasumując powyższe domieszki do betonu czynią beton lepszym i bezpieczniejszym dla okładzin z drewna i nie wpływają na zniekształcenie pomiarów CM, czego nie można powiedzieć o dodatkach do cementów.

    Ważna jest ilość wody resztkowej w betonie ale równie ważna jest możliwość jej przemieszczania się co łącznie określa się mianem emisji, a co z kolei przekłada się ilość przekazywanej wilgoci z betonu do drewna.

    Procentowy pomiar zawartości wilgoci jest tylko jednym z elementów oceny przydatności wylewki do montażu posadzek drewnianych.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 21-06-2013 o 07:13 Powód: uzupełnienie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jarekkur wchodzimy w wyzszy level... od mixokreta i "Pana Kazia" z lopata od szuflowania do "kreta" po dodatki ktore ten Pan Kazio powinien uzyc, ale zamiast lopaty glowa potrzebna...
    Wies zdobrze ze w Uzinie np.... znajdziesz rozwiazania z jastrychu z kreta ktory spelni wymagania pod parkiet i zywice.
    Z gotowych mieszanek przeciez tez bedzie sporo...
    przecież napisałem wyraźnie o czymś zupełnie innym. To co mi odpowiedziałeś, dziękuję, ale w niczym nie pomoże parkieciarstwu. Na rynku sa setki różnego badziewia, często nawet nie sprawdzone. Wykonawca-posadzkarz używa je w dobrej, ale tylko swojej wierze nie mając często pojęcia co to jest. Mnie interesuje to co jest największym wrogiem parkieciarstwa. Brak podania przez wykonawcę podkładu obojetnie jakiego, w jakiej wilgotności resztkowej można bezpiecznie ułożyc parkiet. Są na rynku nowe podkłady podłogowe cementowo-gipsowe, które są suche przy 3%. Uzin tez nie podaje przy jakiej wilgotności ich wyrób będzie suchy, podają do 2,0CM% ale odpowiedzialności nie wezmą. Na przykład NC 190 wysycha w 20C i 55%RH do 0,60%, NC 192 do 1,0% a NC 198 do 0,50%.
    Słyszałem dyrdymały producentów, że pomiar wilgotności wilgotnościomierzem jest nie dokładny. Błąd +-5%RH i nie mogą uznać reklamacji, ponieważ prawdopodobnie ich produkt nie przebywał w zgodnej z kartą techniczną temperaturze i wilgotności. A propozycje pomiaru wilgotności podkładów szybkowiążacych ze strony producenta to od pomiaru CM odjąć 1%? Czyli jak mam 2,2% to po odjęciu 15 będzie 1,2, a co będzie jak mam 1,0%?
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 21-06-2013 o 20:26
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Plastyfikator zmiękcza wodę, natomiast superplastyfikator dodatkowo ładuje jednoimiennie wszelkie cząstki stałe mieszanki betonowej poprawiając jego urabialność.
    Działanie plastyfikatora kończy się z chwilą uformowania - ułożenia wylewki a działanie superplastyfikatora po około godzinie od zadozowania.
    Natomiast na trwałe pozostają efekty ich zastosowania a mianowicie: powyższe domieszki pozwalają zmniejszyć ilość wody z W/C 0.5 do W/C 0,4 a to przekłada się procentowe zmniejszenie ilości wody zarobowej około 2% względem masy suchego betonu.
    Ponadto dzięki tym domieszkom uzyskujemy bardziej zwarty beton co pozwala pozostawić w nim więcej wody zarobowej o około 0,5% bez obawy, że ta większa ilość wody niekorzystnie wpłynie na okładzinę drewnianą.

    Suszenie wylewki zaczynamy z "niższej półki" wilgotnościowej i nie musimy dobijać do tak niskiej wilgotności betonu jak w przypadku betonu porowatego.
    Po prostu, w zwartym betonie woda ma mniej do "powiedzenia" niż w betonie lużnym gdzie może znacznie swobodniej się poruszać.
    Ponadto beton zwarty, mniej porowaty to beton mocny.

    Reasumując powyższe domieszki do betonu czynią beton lepszym i bezpieczniejszym dla okładzin z drewna i nie wpływają na zniekształcenie pomiarów CM, czego nie można powiedzieć o dodatkach do cementów.

    Ważna jest ilość wody resztkowej w betonie ale równie ważna jest możliwość jej przemieszczania się co łącznie określa się mianem emisji, a co z kolei przekłada się ilość przekazywanej wilgoci z betonu do drewna.

    Procentowy pomiar zawartości wilgoci jest tylko jednym z elementów oceny przydatności wylewki do montażu posadzek drewnianych.

    Pozdrawiam.
    absolutna nowość! Pomiar metoda CM jest pewniejszy przy jastrychach specjalnych? Niestety, nie zaleca się badania tą metoda wilgotności resztkowej w jastrychach specjalnych. Ta metoda, z całą powagą ludzi i instytutów, którzy badali te jastrychy, została określona jako nieodpowiednia, nie nadająca się.
    Nie po próżnicy znany producent dodatków do zapraw cementowych czuje się zobowiazany do wykonania pomiarów wilgotności. Pomiar wykonany przez parkieciarza we własnym zakresie idzie na jego konto! To chyba coś mówi o tych dodatkach. W innych firmach będzie czegoś za mało albo za dużo. Wilgotność resztkowa jako dojrzałość podkładu do układania drewna czy pcv (jeszcze gorzej), powinna byc podana na worku i w karcie technicznej. Przecież w tych workach NC190 jest to samo, taka sama ilość wody, takie samo uziarnienie. Czy Uzin jest tak biedny aby zrobic takie badania. Nie. Dlaczego nie robi? Bo jest powiedziane przez jakichś tam mądrali, że ma być do 2,0CM%. Wreszcie ci sami ludzie w przypadku tzw sonderestriche, mówią o nieprzydatności CM do ich pomiarów wilgotności!
    Woda jest wodą i czy tama jest mocna czy nie, jak jej za dużo, to i tak łupnie. Górą albo dziurą. Kiedy jest jej za dużo? Oto jest pytanie parkieciarstwa! Dla niektórych znanych firm 1,93CM% jest o.k. i reklamacji nie uznają. Wina klienta. Ja mierzyłem kilka dni później i było moim DNS G-822 3,1%. Wago-suszarka 3,0%, parkieciarz swoją CM 2,15CM%, ja swoją 2,7CM%.
    Mamy problem z wilgotnością a właściwie z pomiarem i jakością podkładów ich ukrytą wadą.
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 21-06-2013 o 20:51
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Jarku wiem, że dodatki do cementów zniekształcają wyniki pomiarów CM, natomiast nie spotkałem się z tym , że domieszki do betonu zmiękczające wodę lub elektryzujące cząstki stałe mogą mieć niekorzystny wpływ na pomiary metodą karbidową. Jeśli jesteś w posiadaniu wyników takich badań to warto zapoznać z nimi wszystkich zainteresowanych na tym forum. Pozdrawiam.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Jarku wiem, że dodatki do cementów zniekształcają wyniki pomiarów CM, natomiast nie spotkałem się z tym , że domieszki do betonu zmiękczające wodę lub elektryzujące cząstki stałe mogą mieć niekorzystny wpływ na pomiary metodą karbidową. Jeśli jesteś w posiadaniu wyników takich badań to warto zapoznać z nimi wszystkich zainteresowanych na tym forum. Pozdrawiam.
    Musimy ustalić co jest dodatkiem a co domieszką!
    Jak już niektórzy się zorientowali lub wiedzą skądinąd, moja wiedza opiera sie na tym co bezposrednio słyszę będąc w Niemczech na spotkaniach rzeczoznawców, które sobie wybieram ze względu na temat spotkania. Trochę to kosztuje. Prenumerata branżowej niemieckiej prasy. Mam równiez szeroką korespondencję na te tematy. Mam najnowsze prawne orzeczenia dotyczące tych tematów. Jeżeli miałbym w całości przedstawić na forum ten temat to w j. niemieckim i jest tego bardzo dużo.
    Sprawa domieszek do betonu (budownictwo przemysłowe) jest traktowana poważnie przez polską naukę i na podstawie norm chociażby PN EN 934-2 i dalej PN EN 480 od 1 do 12 są badane. Bezpieczeństwo takich betonów, stosowanych na stropy, ławy etc w budownictwie wysokim jest czymś innym, niż sprawa podkładu podłogowego w mieszkaniówce. To wiemy! W Niemczech (nie wiem jak gdzie indziej) sprawy podkładów podłogowych sa badane przez instytuty naukowe. Rzemiosło jest zorganizowane i ma dotacje państwa.
    Badania dotyczące problemów z podkładami podłogowymi w aspekcie okładzin podłogowych, wykonują także instytutu badawcze złożone z kilku rzeczoznawców doskonale wyposażeni w aparaturę.
    Beton wielkoprzemysłowy, to nie szlichta 4cm. Na ogrzewanie podłogowe można wylać lub ułozyć maksimum 8cm podkład. Przemysł chemii budowlanej, przygotowuje swoje produkty, tak aby spełniały europejskie dyrektywy zdrowia i bezpieczeństwa pracownika. Np. niektóre domieszki przyśpieszające, dodane do podkładu podłogowego o grubości 3,5-4cm, który można wedł. producenta obłożyć pcv po 2 tygodniach i ma wytrzymałośc 30N/mm2 po 4 tygodniach miał już tylko 21N/mm2.
    W tym przypadku podano jako dopuszczalną wilgotność 2,0CM%. Po czterech tygodniach było jeszcze powyżej 2,5CM%. WIĘC POWIEDZIANO, ŻE NALEZY ODJĄĆ 1! Po sześciu tygodniach przebywania w tych samych warunkach było już 1,8CM%. Ostatecznie po 9 tygodniach ten podkład uzyskał 0,8%! Czy należy teraz też odjąc 1%!? Po okresie ok. trzech miesięcy od ułożenia pcv powstały "bąble". Nastąpił przyrost wilgotności (w tym samym klimacie, laboratorium) do 1,85CM%! Stwierdzono, że w palstyfikatorach znajdują się środki dyspergujące, które wiazały wodę (zamykały) w "bańce", które po kilku tygodniach, miesiącach zaczęły pękać i "wolna" woda zarobowa znalazła się ponownie w podkładzie podłogowym. Tutaj widać do czego dochodzi aby produkt przeszedł, obojętnie jakim i czyim kosztem, byle nie producenta. Rynek jest tak szybki, że jak się ktoś zajmie dokładnymi badaniami, to straci miejsce na rynku, lub produkt będzie przestarzały! W Niemczech zaleca się wobec takich podkładów zgłaszać zastrzeżenia gwarancyjne. Zdaję sobie sprawę, że parkieciarz nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego zgłasza zastrzeżenia. Wyjaśnienie klientowi tego "fenomenu" wymaga wyobraźni i pewnej wiedzy.
    Stąd moje pytanie do posadzkarzy, czy, a jeżeli tak, to jak wygląda zaprotokołowany odbiór ich pracy (dzieła). Niestety, do dzisiaj nie spotkałem jakiegokolwiek protokołu odbioru na podkład podłogowy!!! W takim protokole powinno być zawarte wszystko: jaki cement (deklaracja zgodności), jakie uziarnienie kruszywa (deklaracja zgodności), wytrzymałość na ściskanie, grubość maks. i minimalna. Kiedy i przy jakiej wilgotności resztkowej można układać np. parkiet. Jakie użyto domieszki? My wypytujemy o podstawowe dane inwestora, a temu szczęka opada! Pytam czy zlecił wykonanie podkładu pod drewno, tak odpowiada. To dlaczego jest taka słaba, rysik wchodzi na 1mm. A on odpowiada, że posadzkarz powiedział, że w takim razie zrobi mu równą jak stół. Była równa, lecz do usunięcia lub wzmacniania za 80zł/m2
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    mam pytanie do Panów wykonujących (produkujących) podkłady podłogowe. Czy jesteście w stanie do waszego produktu dołączyć tzw. kartę techniczną, w której byłoby napisane jaka ma wytrzymałość na ściskanie i zginanie, jaka ma grubośc od -do io ewentualnie gdzie jest grubszy niż dwa cm od średnie 5cm. Kiedy uzyska taką "suchość", że można będzie myśleć o układaniu drewna lub pcv. Jaką ma przez was wyprodukowany/wykonany podkład , wilgotność równoważną np. dla 20C i 55%RH. I na koniec jak długo i w jaki sposób ma być pielęgnowany? Od parkieciarzy żąda się wiedzy o waszych podkładach i dodatkowo o drewnie. Wszystko musimy zapisywać w protokołach i kopie przekazywać inwestorowi. Jeszcze nigdy nie spotkałem, jakiejkolwiek, pozostawionej powyższej wiedzy nawet szczątkowej, przez posadzkarza.
    Za opinie w tym temacie będę wdzieczny.
    Zawsze zostawiam informacje o swojej wylewce pod parkiet
    -rodzaj cementu(wymagam by to byl 32,5R ze znakiem PC-pewny cement)
    -W/C przewaznie waha sie w granicach 12-15l wody /50kg cementu
    -jesli jest ogrzew.podlogowe wbijam kawalek zbrojenia by bylo wiadomo w ktorym miejscu parkieciarz ma wycinac probe betonu
    -piasek musze miec suchy i przykryty folia na budowie , przywieziony duzo wczesniej na budowe by odparował i nie dostl wody deszczowej
    -pielegnacja to przykrycie folia na okres 10-14dni,nierobienie przeciagow,zaslanianie okien od strony naslonecznionej budynku i inne(okres zimowy to np nie podgrzewanie stropu od dolu by posadzka na pietrze sie nie wylodkowala,nie zaczela skrzypiec,rowniez nie stawianie urzadzen grzewczych na posadzce,wlaczanie grzejnikow na maxa )itp
    -inwestor zawsze ma informacje gdzie jest najgrubszy podklad
    -% udzial kruszywa wzglegem piasku
    -moje posadzki po 10-12miesiacach maja okolo 2-4%wody zalezy od grubosci i maja wytrzymalosc min 2Nm/mm2
    -plastyfikatory
    -wody w podkladzie i dokladnego polozenia drewna nie jestem w stanie okreslic,ale robie wszystko by ukladac posadzke jaknajsuchsza sie da
    -
    Ostatnio edytowane przez teka ; 16-02-2014 o 16:18
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  16. #16

    Domyślnie

    tak jak kolega teka pisze zawsze zostawia informacje ja zawsze informowałem klienta od dłuższego czasu zapisuje to sobie gdzie jest budowa data i informacje

    co do przykrywania piasku latem jak są gorące dni nie każe przykrywać piasku ponieważ piasek jest płukany i jak wysypią go mokrego po przykryciu nie wyschnie bedzie mokry, klient zamawia albo ja wczesniej i tylko jak pada przykrywa, latem słonce wysuszy go

    i nie moge zagwarantować klientowi ze posadzka wyschnie np. po 10 miesiącach ponieważ ja posadzki nie pielegnuje mówie jak to zrobić a jak klient doleje posadzke wodą i przykryje albo mocno zrosi czy słabo
    moge podać przybliżony czas ale tylko wtedy gdy klient bedzie postępował z pielęgnacją tak jak powiem a inaczej robi sie to latem i zima

    jeżeli klienci nie chca czekać tak długo z wyschnięciem posadzki proponuje spoiwo do jastrychów zamiast cementu z sopro albo mapei oczywiscie tam gdzie jest drewno ponieważ koszt worka jest dwukrotnie większy niż cementu, nawet trzykrotnie zależy jaką ilość zamawiamy i dokąd

    "tekst wstawiony z sopro.pl
    Klasyfikacja CT-C30-F6 zg. z normą PN-EN 13813 po 24 h, CT-C45-F7 po 3 dniach, CT-C55-F9 po 5 dniach, CT-C55-F9 po 28 dniach1
    Możliwość układania płytek: po ok. 3 dniach; przy bardzo szczelnych okładzinach jak linoleum, PCV itp., jak i drewnianych lub parkiecie przy wilgotności końcowej ≤ 1,8 % wag "

    klienci są bardzo zadowoleni polecam też gdy klient robi remont domu i szybko chce go wykonać zwykła posadzka schnie długo tu ma możliwość szybkiego remontu więc opłaca się

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    tak jak kolega teka pisze zawsze zostawia informacje ja zawsze informowałem klienta od dłuższego czasu zapisuje to sobie gdzie jest budowa data i informacje

    co do przykrywania piasku latem jak są gorące dni nie każe przykrywać piasku ponieważ piasek jest płukany i jak wysypią go mokrego po przykryciu nie wyschnie bedzie mokry, klient zamawia albo ja wczesniej i tylko jak pada przykrywa, latem słonce wysuszy go

    i nie moge zagwarantować klientowi ze posadzka wyschnie np. po 10 miesiącach ponieważ ja posadzki nie pielegnuje mówie jak to zrobić a jak klient doleje posadzke wodą i przykryje albo mocno zrosi czy słabo
    moge podać przybliżony czas ale tylko wtedy gdy klient bedzie postępował z pielęgnacją tak jak powiem a inaczej robi sie to latem i zima

    jeżeli klienci nie chca czekać tak długo z wyschnięciem posadzki proponuje spoiwo do jastrychów zamiast cementu z sopro albo mapei oczywiscie tam gdzie jest drewno ponieważ koszt worka jest dwukrotnie większy niż cementu, nawet trzykrotnie zależy jaką ilość zamawiamy i dokąd

    "tekst wstawiony z sopro.pl
    Klasyfikacja CT-C30-F6 zg. z normą PN-EN 13813 po 24 h, CT-C45-F7 po 3 dniach, CT-C55-F9 po 5 dniach, CT-C55-F9 po 28 dniach1
    Możliwość układania płytek: po ok. 3 dniach; przy bardzo szczelnych okładzinach jak linoleum, PCV itp., jak i drewnianych lub parkiecie przy wilgotności końcowej ≤ 1,8 % wag "

    klienci są bardzo zadowoleni polecam też gdy klient robi remont domu i szybko chce go wykonać zwykła posadzka schnie długo tu ma możliwość szybkiego remontu więc opłaca się
    Pobiłeś chyba rekord w długości wypowiedzi bez znaków interpunkcyjnych (a dokładnie z 3 przecinkami). No i trochę starawy wątek odgrzaliście reklamując własne usługi .
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 16-02-2014 o 22:26
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post


    Pobiłeś chyba rekord w długości wypowiedzi bez znaków interpunkcyjnych (a dokładnie z 3 przecinkami). No i trochę starawy wątek odgrzaliście reklamując własne usługi .
    jeżeli czegoś nie zrozumiałeś czytając po wstawiam znaki

    czy reklamowałem siebie? raczej nie.
    wiele osób robi remonty i muszą długo czekać zanim beton wyschnie, robiłem już kilka osób z forum które zdecydowały się na spoiwo szybkowiążące do jastrychów po kilku dniach układasz podłogi bez obaw na suchą posadzke

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post


    Pobiłeś chyba rekord w długości wypowiedzi bez znaków interpunkcyjnych (a dokładnie z 3 przecinkami). No i trochę starawy wątek odgrzaliście reklamując własne usługi .
    Przygadał kocioł garnkowi!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Wydaję się, że dobry jastrych pod drewno
    to nie taka prosta sprawa i byle zenek bębenek
    co kupił mixokreta za unijna kase moze nie podolac temu zadniu
    ale napiszcie mi proszę jak to jest ze u mojego tescia
    (ze 60 m2 parkietu cos ala romby) wszystko sie idealnie
    trzyma od 95 roku a jastrych lany z betoniary bez dodatkow
    zbrojen?

    PS. Jestem wlasnie przed wylewkami i szukam
    dobrego wykonawcy (lubelskie)

    pzdr

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony