dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Ja wziąłem 100 zębną tarczę Makity do precyzyjnych cięć. Dawała idealną krawędź. Ale swoje już przejechała. Zrobiłem na niej cały domek gospodarczy (około 24 mkw. powierzchni) i inne prace

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezmer Zobacz post
    Zrobiłem na niej cały domek gospodarczy (około 24 mkw. powierzchni)
    A ja właśnie z uwagi na budowę domku zmieniłem starego Einhella na coś większego
    Swoją drogą dokumentowałeś gdzieś budowę domku? Zastanawiam się, jak zacząć. Pewnie postawię na fundament punktowy, z uwagi na to, że działkę mam dość pochyłą. Łatwiej i taniej będzie mi wyprowadzić 6-8 punktów na jeden poziom, niż od jednej strony wylać ze 40cm wysokości betonu więcej

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnny_z Zobacz post
    A ja właśnie z uwagi na budowę domku zmieniłem starego Einhella na coś większego
    Swoją drogą dokumentowałeś gdzieś budowę domku? Zastanawiam się, jak zacząć. Pewnie postawię na fundament punktowy, z uwagi na to, że działkę mam dość pochyłą. Łatwiej i taniej będzie mi wyprowadzić 6-8 punktów na jeden poziom, niż od jednej strony wylać ze 40cm wysokości betonu więcej

    U mnie jest akurat teren płaski. Do fundamentu wykorzystałem stal która mi została z budowy domu i garażu. Zrobiłem z niej belkę i zrobiłem ławę fundamentową po obrysie budynku gospodarczego. Potem zrobiłem betonową wylewkę podłogi (razem ze zbrojeniem rozproszonym - włókna). Na tym drewniana konstrukcja szkieletowa. Ściany zewnętrzne wykonałem z sosnowych desek podłogowych, których nie wykorzystałem w budynku mieszkalnym. Deski podłogowe są dużo grubsze niż elewacyjne i solidnie usztywniły konstrukcję.

  4. #24

    Domyślnie

    Mam własnie deski nieoszlifowane, szerokości 12-15cm, grube na ok. 25mm. Myślę, że wykorzystam je na podłogę. Na ściany zewnętrzne chciałem dać zwykłe, szlifowane jednostronnie deski 19mm, ale żona marudzi, żeby było ładnie i żebym dał deski boazeryjne na pióro-wpust W każdym razie wewnętrzne ściany zrobię z osb, a między obie warstwy dam 8cm wełny. Domek ma być narzędziowy, ale pewnie większe wiadra z farbami czy olejami tez tam będę przechowywał, więc wolałbym uniknąć minusowych temperatur w środku

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony