dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Gdzie dylatacje w wylewkach

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelgosia

Domyślnie Gdzie dylatacje w wylewkach

Mam prośbę.
    Doradźcie proszę gdzie w wylewkach robić dylatację. Wiem, że przy ścianach ze styropianu 1 cm. Zastanawiam się czy dawać dylatację w drzwiach między pomieszczeniami. Podpowiedzcie gdzie zaczęły pękać wasze wylewki.
    Dziękuje za informacje
    Paweł

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie Re: Gdzie dylatacje w wylewkach

Cytat Napisał pawelgosia
    Mam prośbę.
    Doradźcie proszę gdzie w wylewkach robić dylatację. Wiem, że przy ścianach ze styropianu 1 cm. Zastanawiam się czy dawać dylatację w drzwiach między pomieszczeniami. Podpowiedzcie gdzie zaczęły pękać wasze wylewki.
    Dziękuje za informacje
    Paweł
    taśma dylatacyjna polipropylenowa o gr. 5mm wokół wszytkich ścian,
    dylatacje bezwzględnie w każdych drzwiach,w pomieszczeniach większych niż 25-30 m2,pomieszczenia które tworzą literę L

CIĘCIE WYKONAĆ MIN. DO 1/3 GRUBOŚCI JASTRYCHU

NA OGRZEWANIU PODŁOGOWYM DO WARSTWY IZOLACJI TERMICZNEJ WSTAWIĆ DYLATACJĘ ELASTYCZNĄ
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

3. Garaż na dwa samochody, czy mniejszy. Jak dobrać wielkość garażu? Parterowy dom modernistyczny. Płaski dach, duże przeszklenia i prosta bryła Przemarzanie ścian i stropu. Jak radzić sobie z wilgocią oraz pleśnią na suficie? Dom bliźniak na wąską działkę. Z zewnątrz skromny, a w środku przestronny i funkcjonalny [ZDJĘCIA]
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelgosia

Domyślnie

dziękuje za podpowiedzi.
    Mam jeszcze pytanie do janzara. Czy dodajecie plastyfikator do wszystkich wylewek czy tylko na podłogówce? "Fachofcy" odradzali wszędzie bo ponoć wykrusza się piasek z wylewek?
    Czy styropian jedynka może być wokół wszystkich ścian a w miejscu gdzie podłogówka taśma z folią? (nie wiem jak ona się fachowo nazywa).
    Czy w miejscu gdzie jest dylatacja musi być fuga na płytkach ?
    Jeśli kładzie się normalnie to nie widzę problemu . Jeśli jednak diagonalnie to głupio może wyglądać cięcie na dużej powierzcni gresu w pomieszczeniach w kształcie L.
    Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to proszę o odpowiedzi
    Dziękuje
    Paweł
    p&g

Domyślnie

do podłogówki zalecają plastyfikator i tak zrobiłem
    taśma dylatacyjna zamiast styropianu może być wszędzie a wychodzi to taniej (cena styropianu!!!!)
    zawsze optymista

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

Domyślnie

U mnie wykonawca stwierdził,że przy wylewkach z miksokroketa nie muszą być szczeliny dyletacyjne ( nie mówię o tych przy ścianach).Czy to prawda.Ja mam jeden pokój o pow. 47 m2

Kasia

Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie dylatacje

Mam jeszcze pytanie do janzara. Czy dodajecie plastyfikator do wszystkich wylewek czy tylko na podłogówce? "Fachofcy" odradzali wszędzie bo ponoć wykrusza się piasek z wylewek?
    Czy styropian jedynka może być wokół wszystkich ścian a w miejscu gdzie podłogówka taśma z folią? (nie wiem jak ona się fachowo nazywa).
    Jeśli kładzie się normalnie to nie widzę problemu . Jeśli jednak diagonalnie to głupio może wyglądać cięcie na dużej powierzcni gresu w pomieszczeniach w kształcie L.
    Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to proszę o odpowiedzi
    Dziękuje
    Paweł

po kolei
    plastyfikator u mnie jest to niezbędny dodatek do betonu lub zapraw który redukuje wodę potrzebną do reakcji wiązania
    Fachofcy" odradzali wszędzie bo ponoć wykrusza się piasek z wylewek?
    DYLETANCI oraz podstawowy brak wiedzy na ten temat
    tak gdyż lepsze jest estetyczne cięcie na płytkach niż brzydkie pękniecie

pozdrawiam Jan Zaremba
    pytania ? 0603749833

Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie dylatacje

U mnie wykonawca stwierdził,że przy wylewkach z miksokroketa nie muszą być szczeliny dyletacyjne ( nie mówię o tych przy ścianach).Czy to prawda.Ja mam jeden pokój o pow. 47 m2

Kasia

przy jastrychu z miksokreta niedopuszczalne jest aby wykonać powierzchnie 47 m2 bez jakiejkolwiek dylatacji
    0603749833
    pozdrawiam Jan Zaremba

Domyślnie

A co zrobić jeśli na dylatacji (w wejściu do salonu i w połowie korytarza) obie strony dylatacji wyraźnie pracują (ok. 2-3 mm) przy obciążeniu? Wylewka ma już ok. 3 miesiące. Miały tam być kafelki ale teraz to nie wiem co zrobić.
    Paweł

Kod pocztowy
    58-100

Domyślnie

Cytat Napisał pawel_l
    A co zrobić jeśli na dylatacji (w wejściu do salonu i w połowie korytarza) obie strony dylatacji wyraźnie pracują (ok. 2-3 mm) przy obciążeniu? Wylewka ma już ok. 3 miesiące. Miały tam być kafelki ale teraz to nie wiem co zrobić.
    W tym miejscu należy dylatacje powtórzyć wypełniając fugę silikonem w kolorze fugi
    podzrawiam janzar

Domyślnie

Problem w tym że dylatacja "pracuje", obciążając jedną lub drugą stronę przemieszczenia pionowe są ok. 2-3 mm.
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia