dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1
    Krwawy Skowron
    Guest
    Krwawy Skowron

    Domyślnie Budowa w jeden sezon...

    Mamy juz wszystkie pozwolenia, ekipe i fundusze i stoimy przed zyciowym wyzwaniem - postawic Dom w jeden sezon.
    Na pewno wiele osob ma rozne doswiadczenia z podobnej sytuacji. Co o tym sadzicie?
    Chcemy budowac z betonu komorkowego typu suporex.
    Chcielism to zrobic z Ytonga, ale jedyna ekipa jaka znamy, ktoray sie potrafi z tego budowac, zabila nas cena.
    Moze znacie jakies sprawdzoen ekipy, ktory potrafia budowac z Ytonga ?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, mamy zamiar również w 1 roczek postawić domek i chyba też zdecydujemy się na Ytonga. O ekipy możesz spytać w Ytongu lub też pojeździć po swojej okolicy i poszukać domków w tym systemie - ktoś je musiał przecież stawiać.
    Pozdrowienia Tomek

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agula 212

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Budowa w jeden sezon...

    czecho

    My rowniez zamierzamy nasze malutkie cudenko stworzyc w 1 rok. Budujemy technika trojwarstwa, elewacja z klinkieru. Nie mamy jeszcze wszystkiego zalatwionego, ale mam nadzieje, ze to juz niedlugo. Planowany start gdy nadejdzie wiosenka

    Trzymam kciuki i pozdrawiam

    Aga

  4. #4
    Krwawy Skowron
    Guest
    Krwawy Skowron

    Domyślnie

    Dzieki za slowa otuchy. Swietnie zdajemy sobie spawe z tego, iz budowa w jeden sezon to duze ryzyko i jeszcze wiekszy stres.
    Ale jakos damy sobie rade. Nie my pierwsi i nie ostatni.
    Moze kazdy z nas usiadzie juz w tym roku, w grudniowy wieczor, przy wlasnym kominku...czego i wam i nam zycze.

  5. #5

    Domyślnie

    Skowronku,
    zaloguj sie bo do póki jestes gość to każdy może być Krwawy Skov
    po drugie to zaznacz sie na mapie budujących bo chyba ktoś z forumowiczów buduje obok Was, bedzie raźniej
    no i jeżeli chcesz grzać stópki przy kominku w grudniu to nie pisz postów tylko łap za szpadel
    Tatom

    ps dream technologia dla sprinterów: Ytong + drewniany strop

    Trzymam kciuki za Wszystkich
    Tomek

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Jako, że też mam zamiar się wprowadzić w jeden sezon, dobra rada, którą ktoś mi dał.

    Po zakończeniu budowy nie kafelkować ścian do wiosny.

    Jak budynek będzie zimą pracował, mogą po prostu odejść od ściany

  7. #7

    Domyślnie

    Kończę (za dwa miesiące przeprowadzka) budować dom z ceramiki (U220 P+W) a pierwsza łopata wbita została pod koniec lipca 2003.....

    Tak więc się to da zrobić - aczkolwiek wymaga to sporego wysiłku organizacyjnego....

  8. #8

    Domyślnie Taaaak

    Wiecie co. Siedzimy z zonka i zastanawiamy sie jak to wszystko zorganizowac.
    Wezm np takie tynki wewnetrzne. Kiedy ja klaść? Mądrzy ludzie radzą, żeby robić to na wiosnę lub na jesieni, bo latem zbyt szybko wyschną i popękają. No tak, ale na wiosnę nie damy rady, a na jesieni bedzie pewnie za późno, bo zimą chcemy sie już wprowadzić....Czy ktoś już walczył z tym tematem?
    Krwawy Skowron buduje w Ruścu

  9. #9

    Domyślnie

    hi, krwawy!
    my tez palnujemy tak zrobic: szybko wybudowac i sie wprowadzic. co bedzie - zobaczymy. tez palnujemy suporex - bialy z faelbetu. wiem, bo rozbilam rozeznanie, ze za budowe z ytonga chca wiecej kasy, bo to kupa pecyzyjnej roboty, specjalna zaprawa, ktora szybko wysycha i szlifowanie bloczkow - ytong tez nie jest idealny. a z suporexu wybuduje nam wujek, ktory ma wieeeeloletnie doswiadczenie. pozdrawiam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Start w lipcu, wprowadzenie w grudniu, do częściowo wykończonego, wykańczanie od środka teraz, po pracy siłami własnymi i rodziny. Jakby nie zabrakło jakich 20 tysięcy PLN, to dom byłby już wykończony "do końca", bo bym wziął ekipy i by to zrobiły. Czyli można nawet w pół sezonu

  11. #11

    Domyślnie dzieki za słowa otuchy

    Dzieki za te słowa otuchy. Jak sobie pomyśle, że z nastaniem wiosny się zacznie budowa, to nie mogę się już doczkać. Gdzie budujecie? My stawiamy w miejscowości (no dobra we wsi) Rusiec k W-wy. Okolica piękna, do lasu blisko i do szosy daleko (szosy Katowickiej).
    Wahaliśmy się z Magdą (my wife) co wybrać, Suporeź czy polskiego Maxa i padło w końcu na Suporex.
    Kiedy zamierzacie kłaść tynki wewn.? Może zamiast tynków lepiej wybrać płyty gipsowe?
    Krwawy Skowron buduje w Ruścu

  12. #12

    Domyślnie

    hi, krwawy
    kupilismy dzialke we wsi nowy prażmów (nie mylić z nowym jorkiem!), tez blisko las - uroczysko łoś, daleko od szosy, na dzialce wrzosowisko i gozdziki. wiem, gdzie jest rusiec, nasz znajomy wybudowal niedaleko milanowka, chyba w nowej wsi (a moze malej? nie pamietam).
    nie omawialismy jeszcze takich szczegółów, jak tynki, ale mój wujek ma doświadczenie i nie wyraził opinii, ze niemożliwe jest wprowadzenie w ciągu jednego sezonu, tak wiec pewnie wytynkujemy latem. jak omówimy tę kwestię, napisze. m

  13. #13

    Domyślnie

    hi Mad (Max?)
    nie wiem, gdzie jest twoja miejscowac, ale to co pisałeś, to jest nie Nowa, ale Stara Wies.
    CO do tynkow latem, to od fachowca wiem, ze jak tynkujemy latem, to jest ryzyko, ze tynki za szybko beda schnac i moga popekac. Tynkowac powinno sie wiosna lub jesienia.
    Ciezka sprawa z tym budowaniem w jeden sezon, duzo zalezy od dobrego planowania, ale tez lub glownie od ekip...
    Jak chcesz zobaczyc nasz projekt, to zajrzyj www.domysajdaka.pl i dom nazywa sie chyba tradcyjny (ma 227mkw) w sekcji dom z dachm 4 spadowym. A jaki wy macie projekt?
    Krwawy Skowron buduje w Ruścu

  14. #14

    Domyślnie

    krwawy, raczej mad(eleine) niz mad(max).
    nasza wies jest ok. 15 km na poludnie od pieseczna.
    omowie sprawe tynkow z moim wujkiem, on jest dla nas autorytetem w dziedzinie budowlanej. jak on powie, tak zrobimy. wtedy napisze o swoich doswiadczeniach. z tynkami bywa roznie, duzo zalezy takze od ekipy i uzytych materialow (np jakosc piasku: znajomemu trafil sie z marglem i sciany wygladaja ja po obstrzale). rzeczywiscie, to stara wies, ale znam 3 takie wsie: stara, nowa i mala, i nie wiem ktora gdzie lezy.
    budujemy maly domek 125 m kw. - w porownaniu w twoimi ponaddwustumetrami!!! - to malenstwo. wg projektu gotowego krzemyk z archetonu. mamy paru znajomych forumowiczow, ktorzy juz wybudowali ten dom. mozna go zobaczyc na stronie www.archeton.pl i wrzucic w wyszukiwarke krzemyk. m

  15. #15

    Domyślnie

    krwawy,
    dom prezentuje sie bardzo okazale! rzeczywiscie, budowa duzego domu w jeden sezon jest trudniejsza niz malego. nasz ma bardzo prosta bryle. m

  16. #16

    Domyślnie

    Mad, widzialem Krzymyka i powiem ci szczerze, ży my mieliśmy postawić ten domek z tego biura i to baaaardzo podobny do twojego - nasz nazywal sie Olcha. Kupilismy juz nawet ten projekt i wyrobilismy pozwolenie na budowe i .... zaczelism kombinowac (glownie moja zonka) i krecic noskiem (glownie moja zonka kochana) i wybralismy inny , wiekszy niestety i co za tym idzie dozszy w budowie, ale nie zaluje. Tak mialo byc.
    Madzia mnie zaraz zabije, jak przeczyta na forum, jak na nia narzekam
    Zegnajcie!
    Krwawy Skowron buduje w Ruścu

  17. #17

    Domyślnie

    krwawy,
    troche sie boje, ze maly dom okaze sie w rzeczywistosci ZBYT maly, ale nie bedzie nas stac na wiekszy. poza tym, kto to bedzie sprzatal???

  18. #18

    Domyślnie

    Masz racje sprzątenie to problem, dlago rezygnujemy z luksusu drugiej lazienki na poddaszu.
    CO do wielkosci domu, to ile sztuk sie was tam wprowadzi? Nas tam bedzie mieszkac 4 sztuki, ja i moje trzy kobietki.
    TO co nas przekonało do zmiany projektu, to brak garderoby w pokojach w starym projekcie i zle lub raczej brak polaczenia z pokojem nad garazem na poddaszu. Byl to wynik naszej inicjatywy - doprojektownia garazu. Jak czlowiek zmienia projekt gotowy, to zawsze ma szanse cos skopac
    Krwawy Skowron buduje w Ruścu

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    krwawy,
    nas jest na razie dwoje, ale mam nadzieje, ze kiedys stan sie powiekszy. w projekcie jest 1 garderoba na gorze, ale 2 z 3 sypialni na gorze sa na tyle duze, ze jakby bylo trzeba, zaaranzuje sie cos wedle potrzeb. a nie sądze, zebysmy mieli wiecej niz dwoje dzieci, choc tego nigdy nie mozna wiedziec na pewno... w srodku troche zmienilismy, tzn zrezygnowalismy ze scian dzialowych czesci dziennej, podzialy beda jedynie funkcjonalne. otworzylismy tez klatke schodowa na salon, zeby byly elementem dekoracyjnym. mam nadzieje, ze te schody beda tak zrobione, ze nie beda szpecic.

  20. #20

    Domyślnie

    Skowron, nie wymiękaj!!! Dom full wypas!!! To tak żartem. No cóż, skoro chcecie wielki dom, to do dzieła. Ale w jeden sezon będzie ciężko, musisz sie sprężać. Moja rada: nie zrób głupoty i nie rezygnuj z drugirj łazienki na górze. Bieganie w koszuli nocnej z góry na dół - koszmar. Masz trzy kobietki w domu - zatory ranne i wieczorne murowane. A wasza sypialnia będzie na górze? - to jak wyobrażasz sobie bieganie z góry na dół? w .... określonych sytuacjach? Przemyśl to.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony