dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie Potrzeban opinia - dekarze polozyli membrane zamiast papy - zrywać czy zostawiać

    Dach kopertowy miało być pełne deskowanie + papa- dzisiaj po przyjezdzi ena budowe widze ze polozyli membrane BRASA cały dach + zdązyli polozyc na calosci kontrałty.
    Pytanie- maja zrywac wszytsko i kłaść pape czy mozna zostawic tą membrane, pomijam sprawy finansowe czy folia drozsza od papy czy nie, chodzi o jej zywotnosc w porownaniu do papy.
    ps. na dach pojdzie dachowka

    Dzieki za odpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    Co budujący to bedzie inna opinia. Mebrana dobrze połorzona spełni swoje zadanie - ja mam membrane.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaMagda Zobacz post
    ... miało być pełne deskowanie + papa- dzisiaj ....membrane BRASA + kontrałty.
    Pytanie-.......na dach pojdzie dachowka ?

    Dzieki za odpowiedz
    Tak naprawdę to kto buduje ten dom?

    Piszesz, że miało być? z kim to ustalano? z wykonawcą dachu? Jak czytam taki post to jestem przerażony, bo inwestor sobie, a firma sobie. Może zamiast dachówki położą blachę, bo będzie im tak pasowało?
    Wg mnie - praca ma być wykonana tak jak zaplanowano, a między nami - żadna folia nie zastąpi deskowania i papy, co do trwałości, jakości czy szczelności, a szczególnie gdy ma się użytkowe poddasze.

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Folia paroprzepuszczalna nie nadaje się na deski. To tak jak z tropikiem od namiotu . Od spodu nie można dotknąć bo cieknie. Niektórzy pseudo fachowcy i producenci (co zrozumiałe) zalecają membrany na deski , ale po pewnym czasie każda przepuści. Wiem to z doświadczenia. Każ zerwać i położyć papę. Najlepiej termo a jak nie to tekturową np 400x1200. Tylko żadnego papiaka na wierzchu.Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak się dzieje jak się bierze tanią firmę a do tego się jej nie pilnuje. Też się zastanawiam jak to możliwe, że firma montuje inny materiał niż ustalony. Skoro to ich materiał to niech go sobie zabiorą i zamontują taki ja ustalono. Folia na deskowaniu to nieporozumienie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    co "fachowiec" to opinia..... tak samo jak ogrzewania podłogowego nie montuje sie w sypialni.... nie montuje sie bo nie ,jedni mowia ze na deski papa i nic innego , inni ze papa to syf , jeszcze inni polecaja "folie", inni odradzaja.... tak jak ktos słusznie powiedział ..chcesz podjąc decyzje w sprawie budowy wyłącz formu muratora................

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    btw....firma nie jest tania tylko tansza niz Twoja oferta co nie znaczy ze jest tania....pewne etapy budowy ida tak szybko ze nie da sie "zobaczyć " wszystkiego ...no chyba ze zwolnic sie z pracy i siedziec na budowie 24h/dobe

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Budujesz dom dla siebie i poszukujesz dobrych rozwiązań. Forum jest kopalnią wiedzy i doświadczeń a więc warto z tych zasobów korzystać ale nie bezkrytycznie. Aby podjąć odpowiednią decyzję muszą Cię przekonać sensowne argumenty. Są firmy dekarskie, które nie potrafią wykonać profesjonalnie wentylacji dachu więc będą propagować tanią i łatwą w montażu folię. Efekt jej zastosowania odczujesz za kilka lat a przeciek po pierwszej zimie. Skoro etapy idą tak szybko to musisz mieć zaufanie do firmy wykonawczej albo każdy etap musi być odebrany przez kierownika budowy. Co można sądzić o firmie, która nie uprzedzając Cię montuje inny materiał niż ustalony?
    To, że wzięłaś tańszą firmę to nic złego, to normalne prawa rynku i ja o to nie mam żadnej pretensji. Ważne aby ta firma wykonała określone prace w odpowiednim standardzie. Każdy ma prawo wyceniać swoją pracę tak jak uważa za stosowne i każdy ma prawo wybrać taką firmę, która mu odpowiada. Ja kolejny raz dziękuję Ci za zainteresowanie moją firmą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Skoro ta folia jest taka zla to dlazego ja montuja sprzedaja itd. W broszurach dedykowana jest do dachow z deskowaniem. Znam osobiscie co najmniej 5 domow gdzie zostala zastosowana i nic sie nie dziej. Btw a jak nie na deskoewania to co dajesz?foli? I przecieka?

  10. #10

    Domyślnie

    Czegoś tu nie rozumiem - pytacie czy może być czy kazać zrywać folię i papować dach, dostajecie odpowiedzi że papa lepsza a wy się upieracie przy swoim.
    Szukacie rady i argumentów czy może potwierdzenia słuszności błędu waszych dekarzy, by poprawić sobie własne samopoczucie ?

    Do mnie argumenty przemawiają - mieszkam w domu w którym na dachu jest zwykła papa z czasów PRL-u - sprzed 35 lat, już do wymiany ale wytrwała 35, na słońcu, deszczu, oblodzona, do wymiany głównie przez ostatnie gradobicie, pod dachówką przeżyje pewnie 2 x tyle.
    Zdjęcia folii po kilkunastu latach już wklejano na forum.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaMagda Zobacz post
    Skoro ta folia jest taka zla to dlazego ja montuja sprzedaja...
    Też się nad tym zastanawiam. Jej krótka żywotność to szybki remont dachu czyli praca dla dekarzy i w tym upatruję popularność tego produktu. Jestem zatem niespełna rozumu skoro go nie polecam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaMagda

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Też się nad tym zastanawiam. Jej krótka żywotność to szybki remont dachu czyli praca dla dekarzy i w tym upatruję popularność tego produktu. Jestem zatem niespełna rozumu skoro go nie polecam. Pozdrawiam.
    rozmawialem z wiloma ludzmi.. hurtownie i firmy dekarskie i zwolennikow papy jest tylu co zwolenników folii.... czyli spór jest identyczny jak ten na temat stosowania ogrzewania podlogowego w sypialni...
    dziekuje za porady .]
    pzdr

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tu nie ma żadnego sporu każdy ma wolny wybór. Skoro nie przekonują Cię argumenty za użyciem papy to zastosujesz folię. Twój dach Twoja kasa i Twoje ryzyko. Życzę rozsądnych i trafnych wyborów. A tak na marginesie to Twój dach już się kryje czy nadal stoi pod folią? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    jak by folia była lepsza to np. szopy kryli by folią a jednak jakoś ludzie wolą papą kłaść .Folia to bieda materiał w połączeniu z brakiem deskowani to śmiech na sali .
    Ludzie budując dom płacą grubą kasę na super drzwi czy okna , podbitki czy tarasy z wysoko gatunkowych materiałów , hiper rynny itp a dachy z foli

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaMagda Zobacz post
    Dach kopertowy miało być pełne deskowanie + papa- dzisiaj po przyjezdzi ena budowe widze ze polozyli membrane BRASA cały dach + zdązyli polozyc na calosci kontrałty.
    Pytanie- maja zrywac wszytsko i kłaść pape czy mozna zostawic tą membrane, pomijam sprawy finansowe czy folia drozsza od papy czy nie, chodzi o jej zywotnosc w porownaniu do papy.
    ps. na dach pojdzie dachowka

    Dzieki za odpowiedz
    Ja tez planuje robić pełne deskowanie dachu + papa... gdyby mi coś takiego ekipa wykręciła to bym się zagotował !

    ps.
    Wynika, że na budowie trzeba być codziennie !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    j
    Ludzie budując dom płacą grubą kasę na super drzwi czy okna , podbitki czy tarasy z wysoko gatunkowych materiałów , hiper rynny itp a dachy z foli
    Bo znajomi i rodzina widzą hiper rynny i podbitki a dziurawej foli już nie ...

    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony