dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A tak przy okazji... Jeżeli zamiast taśmy rozprężnej stosujemy folię na zewnątrz to też trzeba zostawić szczelinę? A może po prostu ta folia w tym miejscu jest bez większego sensu?

  2. #22

    Domyślnie

    bwojtek, bo lobby folii zaraz Ciebie zakrzyczy
    Ja ciągle jestem w szoku, jak program uznanego producenta profili, w momencie, gdy użyjesz listwy dylatacyjnej usuwa wszelkie folie czy taśmy jako element zbędny.
    Zapewne błąd programu

    A i przy okazji, odpowiedź blokno.
    Nie wiem jaką pianę przyjąłeś do prób.
    Przyrost wagi próbki 48 deko aż 1% !!! w pełni zanurzonej w wodzie na 24 godziny.
    Piana Penosil Gold
    I jak ma się oddziaływanie pary wodnej na pianę gdy mamy jeszcze tynk regulujący w pewnych granicach wilgotność wnęki okiennej ?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ..............Przyrost wagi próbki 48 deko aż 1% !!! w pełni zanurzonej w wodzie na 24 godziny....
    Moim zdaniem masz za twardą wodę

  4. #24

    Domyślnie

    to jak ją zmiękczyć by osiągnąć wynik 25% przyrostu wagi będący wynikiem chłonięcia wody przez pianę jak gąbka

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    A i przy okazji, odpowiedź blokno.
    Nie wiem jaką pianę przyjąłeś do prób.
    Przyrost wagi próbki 48 deko aż 1% !!! w pełni zanurzonej w wodzie na 24 godziny.
    Piana Penosil Gold
    Użyłem piany Tytan, która była aplikowana przed rokiem - wyciąłem ją po prostu ze szczeliny. Początkowa waga suchej próbki: 12 gram. Na pół godziny zanurzyłem ją w wodzie, potem odsączyłem wodę z powierzchni i zważyłem ponownie - wynik: 15 gram. Czy twoim zdaniem świadczy to o chłonięciu wody przez tą piankę czy nadal jeszcze nie?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ale co chciałeś tym udowodnić? i czy po 24 godzinach od wyjęcia z wody też ważyła 15g ? i jaka jest dokładność wagi (dokładność a nie rozdzielczość wyświetlacza)
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #27

    Domyślnie

    przeprowadzę kolejne eksperymenty, tym razem z dokumentacją fotograficzną i w wątku "ekspert Zrzeszenia....." opublikuję

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przeczytałem niedawno artykuł na portalu branżowym sygnowany przez naszego kolegę z forum. I tak dowiadujemy się z niego, że niewłaściwa izolacja okien powoduje grzyb w pomieszczeniu (bardzo naginana półprawda). Ale co ciekawsze można też przeczytać, że "Wchodzące w skład systemu taśmy zapewniają odprowadzenie nadmiaru pary wodnej z wnętrza budynku" a to już raczej bzdura. Przypomina to straszenie ludzi ołowiem z okien sprzed kilku lat

  9. #29

    Domyślnie

    Co się z tymi ludźmi dzieje?
    Dlaczego kłamią i manipulują jak Sunrise?
    Czy doprawdy są tak ślepi i ograniczeni w postrzeganiu rzeczywistości czy tak cyniczni by dla swoich zysków manipulować wiedzą ogólną ?
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Przeczytałem niedawno artykuł na portalu branżowym sygnowany przez naszego kolegę z forum.
    Podaj Nick byśmy poznali kolegę, bo nie każdy czytający nasze tu rozmowy czyta Forum Branżowe
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    I tak dowiadujemy się z niego, że niewłaściwa izolacja okien powoduje grzyb w pomieszczeniu (bardzo naginana półprawda). Ale co ciekawsze można też przeczytać, że "Wchodzące w skład systemu taśmy zapewniają odprowadzenie nadmiaru pary wodnej z wnętrza budynku" a to już raczej bzdura. Przypomina to straszenie ludzi ołowiem z okien sprzed kilku lat
    I po co robić ludzi w balona? Powiedzcie w końcu - po co?
    Grzyb jest efektem TYLKO I WYŁĄCZNIE nadmiarem pary wodnej w pomieszczeniu dla panującej w nim temperatury. Wywołany jest brakiem odpowiedniej WYMIANY powietrza we wnętrzu

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Podaj Nick byśmy poznali kolegę
    Artykuł można przeczytać tutaj: http://oknonet.pl/akcesoria/wkrety_i...ews,20886.html
    Zainteresowani pewnie skojarzą nick.

  11. #31

    Domyślnie

    najlepsze jest

    Wykorzystanie wysokiej jakości, nowoczesnego systemu uszczelnień połączenia okno-mur umożliwi długotrwałą i bezproblemową eksploatację stolarki okiennej. Dzięki skutecznej izolacji we wnętrzu będzie panować przyjemny dla domowników klimat, a ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni zostanie ograniczone do minimum.

    Czyli jak nie ma działającej wentylacji grzyb nam dzięki foliom nie grozi. Teoretycznie nie ma się do czego przyczepić aczkolwiek to fałsz i nieprawda.
    Ludzie - przestańcie innych traktować jak kretynów
    MM - i Ty pozwalasz by tak głupota była publikowana ? W takim właśnie kontekście ?
    Wiem, zaraz mnie zaatakujesz Ale jak widzę nie tylko ja podobnie reaguję na ten tekst

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Niestety Panowie tego typu artykuły bolą strasznie ale ... nie są moje, niestety poradzić na to nie mogę :/
    a czytając powinniście doskonale wiedzieć co jest moimi słowami a co wymysłem twórców, jest to wyraźnie oznaczone prawda ?

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    niestety kolego, coraz częściej powielasz "teorie" swoich mocodawców i . . . i w sumie mam o To do Ciebie coraz większy żal, że gdzieś zniknęło podążanie do źródła . . . prawdy.
    Mam tylko ogromną nadzieję kolego MM że nie zagalopujesz się i nie upodobnisz do sunrise

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    a czytając powinniście doskonale wiedzieć co jest moimi słowami a co wymysłem twórców
    Znam jako tako język polski więc czytając:
    Opracowany przez AIB system uszczelnień wykorzystuje nowoczesne taśmy okienne, które spełniają kilka funkcji – wyjaśnia Michał Michałowicz. Wchodzące w skład systemu taśmy zapewniają odprowadzenie nadmiaru pary wodnej z wnętrza budynku, a jednocześnie chronią przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz. Dzięki temu stanowią skuteczną i kompleksową izolację.
    rozumiem, że to są twoje słowa. Teraz zaprzeczasz, że to powiedziałeś?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    tak, z delikatną korektą budynku a połączenia i tak właśnie z grubsza działa uszczelnienie warstwowe, każde nie tylko wykonane foliami - i proponuję czytać artykuły, które osobiście podpisuję a nie takie w których ktoś bardziej lub mniej udolnie mnie cytuje.

    a tutaj coś co Was pewnie bardziej zadowoli - pozwolę sobie już na tłumaczenie by TI pianka cud


    Pozdrawiam

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    tak, z delikatną korektą budynku a połączenia
    Takie małe radio Erwań? Jeżeli tego nie mówiłeś to powinieneś domagać się sprostowana. Tyle, że po sprostowaniu nie będzie tak świetnie brzmiało marketingowo, prawda? Okaże się, że taśmy wcale nie chronią przed grzybem i nie odprowadzają wilgoci z budynku
    Jako fachowiec powinieneś się po prostu wstydzić tych wypocin i zablokować czym prędzej publikację.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    niestety kolego, coraz częściej powielasz "teorie" swoich mocodawców i . . . i w sumie mam o To do Ciebie coraz większy żal, że gdzieś zniknęło podążanie do źródła . . . prawdy.
    Mam tylko ogromną nadzieję kolego MM że nie zagalopujesz się i nie upodobnisz do sunrise
    o czym Ty mówisz ? o prawdzie ? o żalu ? proszę Cię ...

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Takie małe radio Erwań? Jeżeli tego nie mówiłeś to powinieneś domagać się sprostowana. Tyle, że po sprostowaniu nie będzie tak świetnie brzmiało marketingowo, prawda? Okaże się, że taśmy wcale nie chronią przed grzybem i nie odprowadzają wilgoci z budynku
    Jako fachowiec powinieneś się po prostu wstydzić tych wypocin i zablokować czym prędzej publikację.
    a gdzie ja powiedziałem, że chroni przed grzybem ? a odpowiedni układ folii czy innych uszczelniaczy powoduje odprowadzenie wilgoci z połączenia na zewnątrz budynku i tyle w temacie.

    Pozdrawiam

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    a gdzie ja powiedziałem, że chroni przed grzybem ? a odpowiedni układ folii czy innych uszczelniaczy powoduje odprowadzenie wilgoci z połączenia na zewnątrz budynku i tyle w temacie.

    Pozdrawiam
    Czyli właściwie cały artykuł jest poprawny, merytoryczny, nie ma się do czego przyczepić a już na pewno nie do kolegi MM, który cytowany jest tam w roli specjalisty. Wyjaśnienia przyjęte. Po przetłumaczeniu brzmią jak poniżej:
    to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    bwojtek - jeżeli masz coś do mojej osoby do zapraszam do powiedzeni mi tego prosto w oczy, a za artykuły czy inne publikacje gdzie ktoś będzie przytaczał moje słowa w sposób bardziej lub mniej udolny odpowiadać nie będę.

    pozdrawiam

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony