dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101

    Domyślnie

    Współczuję w pęknięciu płyty. Odnośnie sugestii o nadmiarze wody zarobowej czy zbrojeniu. Płyta nie była obciążona, taka płyta mogła być wylana równie dobrze z betonu C8/10, nawet z betonu umieszanego w taczce bez żadnego zbrojenia i nie miała prawa osiąść 3-4cm.

    Jak dla mnie cały problem widać jak na dłoni na załączonym wcześniej zdjęciu:


    Na oko jakieś 1 - 1,2m głębokości wykopu i żadnego schodkowania od zagęszczania. Dochodzą do tego skały o których wspominałeś, znacząco ułatwiają złamanie płyty jeśli gdzieś jest problem z zagęszczeniem. Kolejnym problemem może być wadliwy drenaż lub ciek wodny wypłukujący podbudowę.

  2. #102

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale skały były wyłącznie w przeciwległym rogu.
    ...

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Płyta nie była obciążona, taka płyta mogła być wylana równie dobrze z betonu C8/10, nawet z betonu umieszanego w taczce bez żadnego zbrojenia i nie miała prawa osiąść 3-4cm.
    Jak powstają betony niskich klas? a no właśnie ta.. inaczej robi się pół suchy...lub suchy.. nie da się trzymając
    proporcji, do 0,4 0,45 W/C umieszać inny beton jak dobry.. a jak się robi jakieś C16/20 .. czy inne cuda poniżej C30/37..
    zwiększa się W/C.. i od tego odejść się nie da.. ale nie oto tu chodzi... a bym się z taczek nie naśmiewał.. bo daleko temu betonwaserowi do betonu z taczek..
    nie wiem skąd to przekonanie, że mieszając w taczkach - robi się źle... a betniarnia i cały proces cudny widać..
    Tylko wydajność broni mnie przed większym zalewaniem z betoniarki..

  4. #104

    Domyślnie

    @Skoczen to chyba nie ten róg osiadł. Przynajmniej tak wygląda na zdjęciu z rysą. Według mnie osiadł róg, gdzie widać stojącą zagęszczarkę.
    Poza tym są jeszcze w trakcie pracy, więc trudno to wszystko oceniać.

    Sprawa jest bardzo skomplikowana i zagmatwana, a znamy wersję tylko ze strony grzesia124.

    Po przygodach z budową pierwszego domu (od razu zaznaczam, że nie był na płycie ) wiem, że w sądzie sprawy budowlane ciągną się latami. Koszty są gigantyczne, a stronie wygranej sąd zasądza koszty w granicach stawek ustawowych. A jak gospodarkę 500+ wykończy to nie wiadomo jaka będzie inflacja. Ja mimo wygranej i tak byłem mocno w plecy.
    Poza tym nie ma gwarancji wygranej nawet w sprawach wyglądających na oczywiste.
    Wszystko zależy od biegłego, który biegły w swojej dziedzinie jest tylko z nazwy. Biegli to przeważnie stare niewiele kumające dziadki.
    Sędzia też niewiele kuma ze spraw technicznych.

    Najlepiej dogadać się z wykonawcą. Nawet jeśli każda ze stron, która na pewno uważa, że ma rację wyjdzie z tego ze stratą.
    Choć nie wiadomo, czy przy takim szumie medialnym jaki tu zapewniasz da się jeszcze rozmawiać bez emocji. Wykonawca pewnie się trochę wk.. denerwuje.

    Jak się nie dogadacie to lepiej znaleźć sposób na naprawę niż rozwalać płytę. Sprawa wtedy toczy się o mniejsze pieniądze za koszty i łatwiej uzyskać odszkodowanie.

    W każdym razie jako weteran spraw różnych: budowlanych, rozwodowych, o podział majątku, dzieci itd. radzę szukać kompromisu.
    Nie myśl o odegraniu się na wykonawcy tylko konstruktywnie, o znalezieniu rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez emil_kotecki ; 01-02-2017 o 16:08

  5. #105

    Domyślnie

    Gdzie ten szum medialny? W wątku prowadzę dziennik budowy, więc postanowiłem podsumować co działo się u mnie w roku 2016.
    Nazwy firmy nie wymieniam, i nawet jeśli ktoś z was wie o kogo chodzi, to proszę aby informację tą zostawił dla siebie.
    Jak zresztą zauważył Paweł, sprawa tyczy się nie tylko firmy wykonującej płyty, chociaż w moim odczuciu najbardziej się przyczyniła do obecnego stanu, ale być może również problem z betonem (co pewnie wykaże ekspertyza), a i sam kierownik budowy także się, wg mojej oceny, nie popisał.

    Co do rozmów, trudno mi odmówić cierpliwości, jednak wydaje mi się, że wykonawca bardzo źle toleruje wszelkie słowa krytyczne na temat wykonanej pracy, nawet gdy mowa o takiej typowej fuszerce, jaką było wykonanie podbicia płyty. Poza tym trudno się rozmawia, gdy ktoś na ciebie krzyczy, lub na odpowiedź czeka się tygodniami

    Na tem moment nie liczę na wiele ze strony wykonawcy, ale może dla niektórych mój przypadek będzie przestrogą, a sama firma może także wyciągnie wnioski, i zacznie baczniej przyglądać się temu co robią jej ekipy.
    ...

  6. #106

    Domyślnie

    Poza tym jeśli forum to ma być kółkiem wzajemnej adoracji, to może rzeczywiście pójść przykładem innych kolegów i się stąd zwyczajnie wypisać...
    ...

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Grześ nie łam się, Ty miałeś prawo nie wiedzieć zupełnie nic o budowaniu, nic. Od tego jest kierownik budowy? czy nie jest? a projektant konstrukcji ?
    robił randkę z projektem ? nie wiem czy wykonawca ma swojego kier robót który jest inż i ma pojęcie o geotechnice.. ciut większe niż przeciętny inż
    Prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego

    Art. 17.
    Uczestnikami procesu budowlanego, w rozumieniu ustawy, są:

    inwestor;
    inspektor nadzoru inwestorskiego;
    projektant;
    kierownik budowy lub kierownik robót.
    Art. 18.
    1. Do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a w szczególności zapewnienie:

    opracowania projektu budowlanego i, stosownie do potrzeb, innych projektów,
    objęcia kierownictwa budowy przez kierownika budowy,
    opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
    wykonania i odbioru robót budowlanych,
    w przypadkach uzasadnionych wysokim stopniem skomplikowania robót budowlanych lub warunkami gruntowymi, nadzoru nad wykonywaniem robót budowlanych – przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych.
    2. Inwestor może ustanowić inspektora nadzoru inwestorskiego na budowie.

    3. Inwestor może zobowiązać projektanta do sprawowania nadzoru autorskiego.
    Grześ to jest szczęście w nieszczęściu, pomyśl co by było gdyby po wybudowaniu całego budynku, zaczęły się problemy.. sam wiesz o ile trudniej było by naprawić ten problem.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 01-02-2017 o 17:07

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Grześ to jest szczęście w nieszczęściu, pomyśl co by było gdyby po wybudowaniu całego budynku, zaczęły się problemy.. sam wiesz o ile trudniej było by naprawić ten problem.

    Zgadzm sie z tym co kolega napisal. Naprawde masz szczescie, ze pekniecie plyty pojawilo sie w tak wczesnym stadium budowy.
    Glowa do gory, trzymam kciuki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #109

    Domyślnie

    Wiem, wiem, i dziękuje wam wszystkim za wsparcie.

    Skoro jesteśmy w miejscu służącym do wymiany informacji/pomysłów, może wspólnie pomyślimy co dalej?
    Dopóki nie będzie ekspertyzy trudno wyrokować, ale są pewne rzeczy, które i tak trzeba będzie ogarnąć.

    Załóżmy, że płyty nie trzeba będzie skuwać.
    Jak podejść do naprawy pobicia płyty?
    Na pewno trzeba będzie zrobić nową opaskę przeciwwysadzinową, tam gdzie jest wykonane podbicie.
    Co zrobić z miejscowym mostkiem cieplnym między podbiciem a płytą?
    Tu chyba tylko możliwe jest skucie podbicia, albo minimalizowanie strat ciepła przez dodanie kolejnych warstw izolacji..
    Jakieś pomysły?
    ...

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie no podbicie pod izolacją ma być.. ale tu nie jest problem.. problem leży też w nasypie.. jak tego nie zabezpieczysz..
    to po mokrym roku może być nieciekawie, tak że cała awaria.. to bym powiedział.. mała gorzka pigułka..
    Nie ma u Ciebie jakiegoś ogarniętego geotechnika? bo to jest dla niego robota.. już kier bud odpuścimy ..

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie no podbicie pod izolacją ma być.. ale tu nie jest problem
    No właśnie to jest problem, bo ekipa tak wspaniale zrobiła robotę, że są miejsca gdzie pomiędzy podbiciem a płytą jest tylko folia.
    I teraz, czy da się to jakoś ratować, czy trzeba skuć podbicie i zrobić nowe.

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    problem leży też w nasypie.. jak tego nie zabezpieczysz..
    to po mokrym roku może być nieciekawie
    Ostatni rok u nas był dość mokry, skarpy mają się dobrze, ale tu nie ma o czym nawet mówić, bo pracę mające na celu ich dodatkowe zabezpieczenie rozpoczęły się w zeszłym roku, a w obecnym najpewniej zostaną zakończone.
    ...

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Sama plyta w porownaniu do ciezaru postawionego na niej budynku nie wiele wazy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #113

    Domyślnie

    I jak, żadnych pomysłów, czy obecne podbicie naprawiać, czy robić od nowa?

    To może inna sytuacja.
    Załóżmy,że Paweł miałeś rację i beton nie ma odpowiedniej klasy. Co można zrobić?
    1. Skuć obecną płytę, i zrobić nową?
    2. Wylać kolejną płytę na obecnej płycie?
    3. Zrobić coś na wzór wieńca, tylko pod ścianami?
    4,5,6.... ?
    ...

  14. #114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    max1207

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hej, coś się dalej ruszyło?

  15. #115

    Domyślnie

    Wykonawca wydaje się nie uznawać wyników ekspertyzy, którą sam zamówił. Być może kolejny raz wykonawca wie "lepiej".
    Wyniki ekspertyzy jednoznacznie wskazują, że wykonane podbicie nie spełnia swojej roli, natomiast wykonawca proponuje, że przytnie mi styropian (niechlujnie ułożony podczas wykonania podbicia), więc nie wiem czy robi "idiotę" z siebie czy ze mnie.

    Sprawie obecnie przygląda się radca prawny.
    Mam też kilka ofert na wykonanie ekspertyzy samej płyty fundamentowej, na kilka jeszcze czekam.
    ...

  16. #116

    Domyślnie

    Trzymam kciuki!!!

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety trzymany jesteś w szachu. Ty chcesz pchnąć budowę do przodu, a po drugiej stronie wykonawcy wcale się nie spieszy. Cierpliwie czeka na rozwój wydarzeń.
    Smutne...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #118

    Domyślnie

    Kolejny dowód że w kontrola podstawą zaufania oraz że aby dopilnować dobrze budowy trzeba wiedzieć więcej niż mniej powodzenia .

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony