dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Strop - rysy i coś

    W poniedziałek ekipa lała mi strop, po zalaniu mieli go przykryć folią czego niestety nie zrobili tłumaczyli się, że następnego dnia co 2h polewali wodą, czego akurat nie akceptuję, bo mieli przykryć, a rano, wieczorem i w nocy przecież nie lali, dodatkowo szalunki boczne usunęli po jednym dniu

    Na budowie mogłem być dopiero dzisiaj rano i na stropie jest kilka niedużych rys i w kilku miejscach łuszczy się, czy mam się martwić czy jest ok?




    po ostrej rozmowie z budowlańcem i jego fochu, folia została przez niego ułożona w 5 minut
    Ostatnio edytowane przez skrabi ; 10-07-2013 o 14:44
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    W poniedziałek ekipa lała mi strop, po zalaniu mieli go przykryć folią czego niestety nie zrobili tłumaczyli się, że następnego dnia co 2h polewali wodą, czego akurat nie akceptuję, bo mieli przykryć, a rano, wieczorem i w nocy przecież nie lali, dodatkowo szalunki boczne usunęli po jednym dniu

    Na budowie mogłem być dopiero dzisiaj rano i na stropie jest kilka niedużych rys i w kilku miejscach łuszczy się, czy mam się martwić czy jest ok?




    po ostrej rozmowie z budowlańcem i jego fochu, folia została przez niego ułożona w 5 minut
    Lepiej mieć szczelny strop ale kilka rys to żaden powód do zmartwień. Polewać strop przez 7 dni od wylania by beton dobrze dojrzewał, na noc przykrywać i sie nie przejmować. To co się łuszczy to zapewne zaczyn cementowy który wypłynął na wierzch przy zagęszczaniu, to nie jest żaden powód do zmartwień.

  3. #3

    Domyślnie

    ..i nie krzycz na budowlańców ...a jak w przyszłości będziesz lał strop to kup beton ze zbrojeniem rozproszonym i nie będziesz miał nawet jednej ryski skurczowej...teraz są upału to różnie to y mogło wyglądać po tym zakryciu czarną folia.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie się też sprawdza dobre zawibrowanie betonu łatą wibracyjną, tak by cała powierzchnia stropu pokryła się warstewką wody z zaczynem cementowym, który po wyschnięciu wody jest przeważnie bielutki - może się łuszczyć jednak temperatura stropu nawet w palącym słońcu nie przekracza istotnie temperatury powietrza, szary beton jak Twój na słońcu się zagrzewa pewnie do >40stopni co służy rysom, czarna folia to już pewnie z 70 stopni.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    ..i nie krzycz na budowlańców
    nie krzyczałem, ostro rozmawialiśmy
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony