dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 50
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 997
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie Dom E 115 pracowni edomy.pl

    Witam wszytskich, których tak jak mnie i mojego męża, zachwycił dom E 115.
    Mam nadzieje, że te formu będzie wspaniałą okazją do podzielenia się refleksjami i wrażeniami z budowy domku, pochwaleniem się kolejnymi etapami budowy, może stanie się inspiracją dla kogoś. Mam nadzieje, że wspólnie dobrniemy do końca

    Zapraszam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    my czekamy jeszcze na pozwolenia, ale jeszcze cieplutki projekt już czeka cierpliwie na realizacje

    chętnie poczytam o zmaganiach innych, którzy już mają papierologię za sobą

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo się cieszymy, że powstał ten wątek. Nasze papiery też dojrzewają jeszcze w starostwie...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Aneta i Darek milo Was gościć mam nadzieje że wkrótce będzie nas więcej a wy macie w planach zaczęcie budowy jeszcze w tym roku? my mamy nadzieję, że sie uda
    fajnie, że jesteście z Wawy jak byśmy byli okazyjnie w Wawie, to chętnie wpadniemy zobaczyć, jak wam idzie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    My jesteśmy już na etapie murów. W tym tygodniu powinni już skończyć, a w następnym tygodniu zaczynają strop. W tym roku planujemy stan surowy otwarty. Po zalaniu stropu wyślemy parę zdjęć.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam do was pytanie:
    Co sądzicie o wysokosci mieszkań? w projekcie jest 295 my zmieniliśmy na 275.
    I jeszcze ta półka nad wejściem, też z niej rezygnujemy bo uważamy ze to tylko szpeci.
    Ze zmian to jeszcze zrezygnowaliśmy z małego tarasu, ale widzę, że Państwo które udostepniło zdjecia na edomy tez z niego zrezygnowali

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_011 Zobacz post
    Mam do was pytanie:
    Co sądzicie o wysokosci mieszkań? w projekcie jest 295 my zmieniliśmy na 275.
    I jeszcze ta półka nad wejściem, też z niej rezygnujemy bo uważamy ze to tylko szpeci.
    Ze zmian to jeszcze zrezygnowaliśmy z małego tarasu, ale widzę, że Państwo które udostepniło zdjecia na edomy tez z niego zrezygnowali
    Witaj Kasiu

    też muszę przemyśleć wysokość.. pozwoli to na pewno na większą oszczędność energii.. z małego tarasu my też rezygnujemy. Kasiu, może wrzucisz jakiś fotki??
    my wciąż czekamy na pozwolenie na budowę..://

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonsay Zobacz post
    Aneta i Darek milo Was gościć mam nadzieje że wkrótce będzie nas więcej a wy macie w planach zaczęcie budowy jeszcze w tym roku? my mamy nadzieję, że sie uda
    fajnie, że jesteście z Wawy jak byśmy byli okazyjnie w Wawie, to chętnie wpadniemy zobaczyć, jak wam idzie
    Co do odwiedzin to oczywiście nie ma problemu, Co do rozpoczęcia prac i terminu realizacji, w najbardziej optymistycznych planach jest postawienie w tym roku stanu surowego zamkniętego a w przyszłym wykończyć, w najmniej optymistycznych w tym roku fundamenty a przyszłym finito, wszytko zależy od terminu wydania pozwolenia i banków. Dom ma powstać w Gminie Prażmów powiat piaseczyński w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

    Nie rezygnujemy z małego tarasu, przestrzeni nam wystarczy a zawsze to jakieś urozmaicenie bryły budynku, co do pułki nad wejściem, to jeszcze nie wiem, zmiany będziemy dokonywać na bieżąco z stosownym wpisem do dziennika budowy. Jedyną na dzień dzisiejszy zmianą jaką chcemy dokonać na 100% to dach pokryty gontem bitumicznym, mamy doświadczenie z tym materiałem i jesteśmy w stanie dobrze położyć to sami, a więc i na robociźnie zaoszczędzimy, poza tym bardzo nam się podobają takie dachy, będzie coś w ten deseń, na pewno taki asymetryczny wzór http://polanski.sitepark.pl/files/ph...l_DSC06923.jpg, ściany będą z ytong-a / gazobetonu

    Cytat Napisał kasia_011
    Co sądzicie o wysokości mieszkań? w projekcie jest 295 my zmieniliśmy na 275.
    Generalnie raczej ładnie wyglądają wysokie pomieszczenia, na pewno ma to swój urok, nadaję wrażenie większej przestrzeni, nie chcemy z tego rezygnować. Może warto policzyć jaka to jest oszczędność na tym ogrzewaniu i zastanowić się czy rzeczywiście różnica jest aż tak duża, chcecie obniżyć karton gipsem (sufit podwieszany), czy cały strop będzie niżej, dzięki czemu na piętrze będzie wyżej, czy całość budynku będzie niższa ?


    Nasza aktualna sytuacja wygląda następująco:
    Papiery leżą już 3 tyg w starostwie, z Panią prowadzącą można kontaktować się tylko w poniedziałek, takie zarządzenie starosty. W zeszły poniedziałek Pani prowadząca była jeszcze ostatni dzień na urlopie, dziś pojawiłem się tam osobiście, niestety ponownie nieobecna, miała pojawić się po 13:00 w urzędzie, wieczorem pewnie się pochwalę otrzymaną informacją.

    Pozdrawiam, powodzenia, wytrwałości, cierpliwości.
    Ostatnio edytowane przez Aneta i Darek 115 ; 29-07-2013 o 20:06

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneta i Darek 115 Zobacz post
    Co do odwiedzin to oczywiście nie ma problemu, Co do rozpoczęcia prac i terminu realizacji, w najbardziej optymistycznych planach jest postawienie w tym roku stanu surowego zamkniętego a w przyszłym wykończyć, w najmniej optymistycznych w tym roku fundamenty a przyszłym finito, wszytko zależy od terminu wydania pozwolenia i banków. Dom ma powstać w Gminie Prażmów powiat piaseczyński w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

    Nie rezygnujemy z małego tarasu, przestrzeni nam wystarczy a zawsze to jakieś urozmaicenie bryły budynku, co do pułki nad wejściem, to jeszcze nie wiem, zmiany będziemy dokonywać na bieżąco z stosownym wpisem do dziennika budowy. Jedyną na dzień dzisiejszy zmianą jaką chcemy dokonać na 100% to dach pokryty gontem bitumicznym, mamy doświadczenie z tym materiałem i jesteśmy w stanie dobrze położyć to sami, a więc i na robociźnie zaoszczędzimy, poza tym bardzo nam się podobają takie dachy, będzie coś w ten deseń, na pewno taki asymetryczny wzór http://polanski.sitepark.pl/files/ph...l_DSC06923.jpg, ściany będą z ytong-a / gazobetonu

    Generalnie raczej ładnie wyglądają wysokie pomieszczenia, na pewno ma to swój urok, nadaję wrażenie większej przestrzeni, nie chcemy z tego rezygnować. Może warto policzyć jaka to jest oszczędność na tym ogrzewaniu i zastanowić się czy rzeczywiście różnica jest aż tak duża, chcecie obniżyć karton gipsem (sufit podwieszany), czy cały strop będzie niżej, dzięki czemu na piętrze będzie wyżej, czy całość budynku będzie niższa ?


    Nasza aktualna sytuacja wygląda następująco:
    Papiery leżą już 3 tyg w starostwie, z Panią prowadzącą można kontaktować się tylko w poniedziałek, takie zarządzenie starosty. W zeszły poniedziałek Pani prowadząca była jeszcze ostatni dzień na urlopie, dziś pojawiłem się tam osobiście, niestety ponownie nieobecna, miała pojawić się po 13:00 w urzędzie, wieczorem pewnie się pochwalę otrzymaną informacją.

    Pozdrawiam, powodzenia, wytrwałości, cierpliwości.
    my czekamy też jeszcze na papiery, mam nadzieje, że jakoś dobrniemy do końca..

    my dziś dowiedzieliśmy się, że ekipa budowlana, którą sobie upatrzyliśmy nie ma już w tym roku wolnych terminów nie mogliśmy im określić rozpoczęcia budowy, bo nie byliśmy w stanie jednozacznie określić, kiedy dostaniemy komplet dokumentów..://

    i teraz nie wiemy, czy szukkać innej ekipy i starać się postawic stan surowy w tym roku, a wykończyć na wiosnę, czy poczekać na tego majstra i zacząć wszystko na wiosnę..://
    jak myślicie, czy parterówka też musi przestać zimę?? bo to podobno dobrze dla domu, żeby osiadł przez zimę itd.. a jak z parterówkami bez piwnicy??

    Aneta i Darek też słuszna uwaga z tymi sufitami.. musimy to jeszcze z mężem omówić..
    Trzymamy kciuki za wasze papierki!!!

    pozdrawiam nasze skromne grono

    PS mam nadzieje, ze na stronie edomy.pl pojawi sie niedługo jeszcze więcej zdjęć z wizualizacji...:// obecywali, obiecywali i 2 zdjecia wrzucili..

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Aneta i Darek my podwieszany sufit na pewno chcemy mieć w salonie. Strasznie mi sie to podoba

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Ania i Darek lokalizacja domku brzmi obiecująco

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonsay
    i teraz nie wiemy, czy szukkać innej ekipy i starać się postawic stan surowy w tym roku, a wykończyć na wiosnę, czy poczekać na tego majstra i zacząć wszystko na wiosnę..://
    jak myślicie, czy parterówka też musi przestać zimę?? bo to podobno dobrze dla domu, żeby osiadł przez zimę itd.. a jak z parterówkami bez piwnicy??
    Z tego co mi wiadomo przy parterowym jak i z poddaszem i piwnicą warto aby domek przestał trochę przed wykończeniem, oprócz osiadania chodzi jeszcze o wentylacje aby wszsytkie wylewki i zaprawy odparowały. Nie wiem jak jesteście nakręceni ale ja bym się starał rozpoczać w tym roku.

    Cytat Napisał bonsay
    Aneta i Darek my podwieszany sufit na pewno chcemy mieć w salonie. Strasznie mi sie to podoba
    Kwestia gustu ważne aby sie podobało, jeśłi chodzi o podwieszanie sufitu to ja preferuje coś w ten deseń - oświetlenie zabudowane

    Cytat Napisał bonsay
    Ania i Darek lokalizacja domku brzmi obiecująco
    Dzieki już nie możemy się doczekać naszej pustelni z dzikami, sarnami, ptasiorami

    Wkońcu zadzwoniła sympatyczna Pani prowadzaca naszą sprawę ze starostwa, jutro jestem umówiony na spotkanie, musimy złożyć korekte wniosku, brakuje projektu studni głębinowej, myśleliśmy że można będzie to zrobić na zgłoszenie bez zbędnej biurokracji.

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Aneta i Darek 115 ; 01-08-2013 o 09:23

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneta i Darek 115 Zobacz post
    chcecie obniżyć karton gipsem (sufit podwieszany), czy cały strop będzie niżej, dzięki czemu na piętrze będzie wyżej, czy całość budynku będzie niższa ?
    Obniżamy cały strop, ale to co obniżamy dajemy nad strop bo budynek był by za niski na pewno by to źle wyglądało.
    Co do fotek wstawimy po weekendzie bo w sobotę zalewamy strop to coś juź będzie widać i sami ocenicie że jak się nie domuruje nad stropem to nisko będzie wyglądał budynek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_011 Zobacz post
    Obniżamy cały strop, ale to co obniżamy dajemy nad strop bo budynek był by za niski na pewno by to źle wyglądało.
    Co do fotek wstawimy po weekendzie bo w sobotę zalewamy strop to coś juź będzie widać i sami ocenicie że jak się nie domuruje nad stropem to nisko będzie wyglądał budynek
    Ciekawa koncepcja/przeróbka

    Jak długo czekaliście od złożenia wniosku do uzyskania pozwolenia na budowę, czy byliście wzywani do dokonania poprawek lub uzupełnienia dokumentów ?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Bardzo szybko dostaliśmy pozwolenie mimo, że była jedna poprawka w dokumentacji odnośnie szamba, ale może dlatego, że mieliśmy na działce warunki
    z tego co pamiętam to około 3 tyg do pozwolenia i potem 2 do uprawomocnienia

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_011 Zobacz post
    Bardzo szybko dostaliśmy pozwolenie mimo, że była jedna poprawka w dokumentacji odnośnie szamba, ale może dlatego, że mieliśmy na działce warunki
    z tego co pamiętam to około 3 tyg do pozwolenia i potem 2 do uprawomocnienia
    kurcze zazdroszczę zalewania stropu..:/// nam jeszcze daleko do tego..://

    aAneta Darek w niedzielę jedziemy na spotkanie z majsrami, zobaczymy, czy uda nam sie znaleźć jakąś fajną ekipę do postawienia domku jeszcze w tym roku. Mój wujek pracuje w nadzorze budowlanym i powiedział mi wczoraj, że przy dobrych materiałach nie musi stać przez zimę

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Bardzo szybko dostaliśmy pozwolenie mimo, że była jedna poprawka w dokumentacji odnośnie szamba, ale może dlatego, że mieliśmy na działce warunki
    z tego co pamiętam to około 3 tyg do pozwolenia i potem 2 do uprawomocnienia
    No to całkiem sprawnie, my odbieramy w najbliższy poniedziałek za 4 dni

    Aneta Darek w niedzielę jedziemy na spotkanie z majsrami, zobaczymy, czy uda nam się znaleźć jakąś fajną ekipę do postawienia domku jeszcze w tym roku. Mój wujek pracuje w nadzorze budowlanym i powiedział mi wczoraj, że przy dobrych materiałach nie musi stać przez zimę
    Co majster to inna opinia wszystko wychodzi w praniu nie zaprzeczam i nie potwierdzam, jak ze skarbówką niby jedne przepisy ale co urząd to inna interpretacja

    No i gdzie te fotki z tym stropem, bo już wszyscy tu nóżkami przebieramy co tam wystrugaliście

    Jak zawsze życzymy powodzenia
    AF, DF

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    no właśnie, gdzie nasze fociaki?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01113.jpg
Wyświetleń:	891
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	205507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01114.jpg
Wyświetleń:	678
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	205508Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01116.jpg
Wyświetleń:	638
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	205509Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01117.jpg
Wyświetleń:	633
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	205510Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01121.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	205511

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01122.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	205512Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01123.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	205513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01127.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	205514Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01128.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	205515Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01131.jpg
Wyświetleń:	721
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	205516

Strona 1 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony