dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 50
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 997
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak długo kazaliśmy wam czekać

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Co do zdjęć jak widzicie mamy bardzo zaniżoną działkę będzie trzeba dużo nawieść gruntu co do zmian jakie widać to jak wiecie nie ma małego tarasu,
    schody też zostały zmienione, straciliśmy trochę miejsca na górze, ale to mała strata, a wygoda wchodzenia znacznie przyjemniejsza .
    Mamy też zamiar zmienić okno w pokoju obok łazienki gdyż ten pokój będzie bardzo nie ustawny i chyba też powiększymy w dół okno w łazience bo będzie za ciemno, Kolejne zdjęcia z wewnątrz dodamy na początku września jak nam stemple usuną i trochę posprzątamy

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dzięki za fotki

    Nim doczytałem opis zmian, od razu chciałem zapytać czy robiliście coś ze schodami bo nie wyglądają stromo, a wręcz przeciwnie, całkiem zwyczajnie funkcjonalnie.

    Co do nawożenia ziemi, czeka nas to samo, w naszych okolicach dość płytko osadzone są wody gruntowe, czasem 1-2 szpadle, teraz jest w miarę spokój bo ostatnio dobrze grzało. Mniej więcej od metra w dół zaczyna się glina i ciągnie przynajmniej do 3 metrów, głębiej nie sprawdzaliśmy, na glinie jest piasek, całą woda gromadzi się w warstwie piasku nie przesiąkają głębiej przez glinę, taka naturalna wanienka. Na szczęście przy krawędzi działki jest bardzo duży rów melioracyjny głębokości powyżej 2m więc po uzgodnieniu z odpowiednimi służbami tam chcemy odprowadzać wodę z drenażu/dachu (rynny)
    Ostatnio edytowane przez Aneta i Darek 115 ; 12-08-2013 o 14:59

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    kasia dziękujemy za fotki!!

    co do zmian, to ja też nad tymi oknami muszę pomyśleć...
    u nas z większych zmian to strop drewniany a nie betonowy- nie będziemy robić poddasza użytkowego, tylko "schowek" na np. zimowe ubrania, wiec bez sensu strop betonowy, tym bardziej, ze chcemy obnizać sufity.
    wnękę na szafę z holu chcemy włączyć do garderoby
    zlikwidujemy wyjścia na taras z każdego pokoju
    i chyba zlikwifujemy spiżarnię na rzecz większej kuchni.. co wy na to?? jeszcze jakieś pomysły?? bo czeka nas adaptacja projrktu?? ://

    Kasia, a w materiałach coś zmienialiście??

    czy ktoś dorabia piwnicę???

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Moje wypociny w programie graficznym, etap pierwszy wizualizacja dachu (gont bitumiczny), dojdą jeszcze rynny, obróbki blacharskie i inne cegiełki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e115-front-GONT.jpg
Wyświetleń:	685
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	207545

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    halo, gdzie sie wszyscy podziali? chyba ostro wzieli się wszyscy do budowy

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Admit

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Nowa Iwiczna
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć wszystkim! Jak widzicie, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość

    Wraz z żoną, podjęliśmy decyzję o budowie domu. Kupiliśmy już działkę i zastanawiamy się nad projektem E-115 lub E-114. W zasadzie, projekty są bardzo podobne i różnią się wyłącznie tym, że E-115 jest troszkę wyciągnięty z tyłu, co daje mu większą ilość pokoi.
    Dla nas projekt E-114 jest projektem idealnym choć nie możemy się pogodzić z tym, że nie ma w nim garderoby. W tym projekcie chcielibyśmy zrobić poddasze użytkowe na którym będą dwa pokoje + łazienka. Podobno, istnieje również szansa na zwiększenie powierzchni poddasza poprzez dodanie jednego pustaka podnosząc dach. Obawiamy się jednak, że taka zmiana sprawi, iż dom straci swój charakter.
    W tej sytuacji, idealnym rozwiązaniem staje się projekt E-115. Zadam zatem pytanie do osób budujących ten dom. Proszę napisać, jak wyglądają realne koszty tej inwestycji do stanu surowego otwartego? W tej chwili, jedyną rzeczą która może mieć decydujące znaczenie jest cena.

    Do. Aneta i Darek...
    Wydaję się zatem, iż będziemy mieszkać w niedalekim sąsiedztwie ponieważ nasza działka znajduje się przy trasie Tarczyn - Warszawa.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Admit
    Ostatnio edytowane przez Admit ; 16-10-2013 o 07:55

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia_011

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    My za stan surowy z dachem mamy uzgodnione 160 000,00 zł. jeszcze dochodzą okna to kolejne 24 000,00 zł. Nie wiem czy to mało, dużo czy normalnie robi nam to firma developerska trochę po znajomości więc szczerze nie orientowaliśmy się jak to by wyglądało w innych firmach.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Admit

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Nowa Iwiczna
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    W takim razie, wydawać się może, że różnica nie jest zbyt wielka. Jest ok 25 tyś wyższa od projektu E-114. Takie wstępne wyliczenia otrzymałem od budowlańców z pod Warszawy. Zapewne, niebawem podejmiemy decyzję.

    Pozdrawiam

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    hej kochani,

    widzę, że nasze forum, chociaż tak fajnie się na początku zapowiadało, stanęło w miejscu... a szkoda..

    Mam nadzieje, że to tylko chwilowy kryzys i jeszcze się rozkręcimy..

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Admit Zobacz post
    Cześć wszystkim! Jak widzicie, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość

    Wraz z żoną, podjęliśmy decyzję o budowie domu. Kupiliśmy już działkę i zastanawiamy się nad projektem E-115 lub E-114. W zasadzie, projekty są bardzo podobne i różnią się wyłącznie tym, że E-115 jest troszkę wyciągnięty z tyłu, co daje mu większą ilość pokoi.
    Dla nas projekt E-114 jest projektem idealnym choć nie możemy się pogodzić z tym, że nie ma w nim garderoby. W tym projekcie chcielibyśmy zrobić poddasze użytkowe na którym będą dwa pokoje + łazienka. Podobno, istnieje również szansa na zwiększenie powierzchni poddasza poprzez dodanie jednego pustaka podnosząc dach. Obawiamy się jednak, że taka zmiana sprawi, iż dom straci swój charakter.
    W tej sytuacji, idealnym rozwiązaniem staje się projekt E-115. Zadam zatem pytanie do osób budujących ten dom. Proszę napisać, jak wyglądają realne koszty tej inwestycji do stanu surowego otwartego? W tej chwili, jedyną rzeczą która może mieć decydujące znaczenie jest cena.

    Do. Aneta i Darek...
    Wydaję się zatem, iż będziemy mieszkać w niedalekim sąsiedztwie ponieważ nasza działka znajduje się przy trasie Tarczyn - Warszawa.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Admit
    my w okolicach Suwałk, za postawienie stanu surowego płacimy 35 tys... ekipę, sprawdzoną już przez kilku znajomych i ich znajomych - mamy zamówioną na wiosnę..

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Możemy się pochwalić fundamentami- ruszyliśmy dopiero w listopadzie...
    Udało nam się również zrobić studnię.
    Koncepcja dachu z gontu skończyła się szybciej niż sądziliśmy, jednak wygrywa dachówka ceramiczna/cementowa.
    Mamy jednak ogromny dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać-może podpowiecie co wy wybieracie-podłogówka na całość, kanałowe czy tradycyjne grzejniki CO?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121645.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	228042
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121839.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	228043
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_122309.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	228044

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneta i Darek 115 Zobacz post
    Możemy się pochwalić fundamentami- ruszyliśmy dopiero w listopadzie...
    Udało nam się również zrobić studnię.
    Koncepcja dachu z gontu skończyła się szybciej niż sądziliśmy, jednak wygrywa dachówka ceramiczna/cementowa.
    Mamy jednak ogromny dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać-może podpowiecie co wy wybieracie-podłogówka na całość, kanałowe czy tradycyjne grzejniki CO?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121645.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	228042
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121839.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	228043
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_122309.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	228044
    Aneta i Darek, fajnie, ze jednak z nami jesteście już myślałam, że się nie pojawicie

    my też zaczynamy dopiero na wiosnę... nie wyrobiliśmy się z papierami..:///

    mój mąż jest zwolennikiem podłogowego, ale ja nie jestem przekonana... :/// myślimy nad podłogówką pod częściom plus grzejniki..

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szpiklin

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Jabłonna
    Kod pocztowy
    05-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Wspólnie z mężem poważnie myślimy na temat budowy domu wg tego projektu. Jeśli to nie problem to bardzo prozę o kontakt mailowy osoby z okolic Warszawy. Bardzo chętnie obejrzelibyśmy domy już stawiające się. Zawsze to łatwiej zobaczyć pewne detale na żywo niż na papierze. szczególnie proszę o kontakt Anetę i Darka 115 oraz Admit-a. Mój adres mailowy: [email protected]. Pozdrawiam wszystkich

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olcia85

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Węgrów
    Kod pocztowy
    07-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, również jestem tu nowa, przymierzamy się do zakupu tego projektu tylko z wejściem od południa, jest to nowość w e- domach, ale jest prawie identyczny, zastanawiam się tylko czy na powierzchni mojej działki 10,5 arów nie będzie wyglądał głupio, jakie macie powierzchnie swoich działek ? moi znajomi twierdzą, że parterowy dom to tylko na dużą działkę...

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olcia85 Zobacz post
    Witam, również jestem tu nowa, przymierzamy się do zakupu tego projektu tylko z wejściem od południa, jest to nowość w e- domach, ale jest prawie identyczny, zastanawiam się tylko czy na powierzchni mojej działki 10,5 arów nie będzie wyglądał głupio, jakie macie powierzchnie swoich działek ? moi znajomi twierdzą, że parterowy dom to tylko na dużą działkę...
    Witaj Olcia,

    my ogólnie pod budowę mamy ogromną działkę, ale ogrodzimy tylko część. Ogólnie to ja też uważam, ze parterowy dom musi stać na większej działce - powierzchniowo taki dom zajmuje dużo miejsca i może rzeczywi8scie śmiesznie wyglądać, jeśli zaraz za ścianą będzie płot

    zależy tak naprawdę co kto rozumie jako "mała działka"

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta i Darek 115

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-595
    Posty
    22

    Domyślnie

    Sezon budowlany rozpoczęty wstawiamy zdjęcia z walki z kanalizacją, chudziak też już wylany ale nie było czasu na fotki, może jutro coś dorzucimy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Budowa (249)_2000.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	248569

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Budowa (254)_3000.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	248570
    Ostatnio edytowane przez Aneta i Darek 115 ; 15-03-2014 o 18:06

  18. #38

    Domyślnie

    Witam Z mężem rownież zastanawiamy się nad tym projektem, na razie jesteśmy na etapie papierologii...
    Czy może jest tu ktoś, kto buduje ten dom w wielkopolsce?
    Jak to jest z kosztami budowy, bo te podane na stronie wysokie mi sie wydają, ale może się mylę...
    Jaki jest rozmiar działek, na których budujecie?? My dopiero będziemy działkę wyznaczać, ale się zastanawiam, czy taka jaką planowaliśmy nie będzie za mała.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olcia85

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Węgrów
    Kod pocztowy
    07-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moja działka ma 34 szerokości i 31 długości , ale jeszcze się zastanawiam nad tym projektem ze względu na powierzchnię ... dom się zmieści, ale czy nie będzie śmiesznie wyglądać ? nie wiem ?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneta i Darek 115 Zobacz post
    Możemy się pochwalić fundamentami- ruszyliśmy dopiero w listopadzie...
    Udało nam się również zrobić studnię.
    Koncepcja dachu z gontu skończyła się szybciej niż sądziliśmy, jednak wygrywa dachówka ceramiczna/cementowa.
    Mamy jednak ogromny dylemat jaki rodzaj ogrzewania wybrać-może podpowiecie co wy wybieracie-podłogówka na całość, kanałowe czy tradycyjne grzejniki CO?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121645.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	228042
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_121839.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	228043
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131123_122309.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	228044
    jezeli planujecie plytki, ewentualnie panele w pokojach i dodatkowo ogrzewanie gazowe albo pompe ciepla - to odp jest jedna 100% podlogowka
    Moim zdaniem laczenie podlogowki i grzejnikow to nieporozumienie a argumenty temu przyswiecajace do mnie nie przemawiaja

Strona 2 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony