dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazikujazdowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-987
    Posty
    41

    Domyślnie okna, wymiana przy termomodernizacji, dobre ale nie maks drogie

    Najrozsądniejszy wybór okien przy termomodernizacji budynków. Chodzi mi o dobre ( w miarę energoszczędne okna) Prośba o rekomendacje tych co mają doświadczenie z meterią

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazikujazdowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-987
    Posty
    41

    Domyślnie

    cisza, czas na ciszę, coś ktoś?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Szkoda, że nie zadałeś jeszcze bardziej ogólnego pytania.
    Jako odpowiedź nasunęła mi się reklama pewnego portalu z ogłoszeniami:
    https://www.youtube.com/watch?v=UFgNKbcZSmg
    Moderator wybaczy link?

  4. #4

    Domyślnie

    Dobre bwojtku
    Ha ha ha " okna, wymiana przy termomodernizacji, dobre ale nie maks drogie"
    Albo robisz termomodernizację albo szukasz ceny i przy takim założeniu przestań wymagać "dobre"


    Moderator, może najwyższy czas usuwać takie tematy ? Pojemność serwera jest ograniczona - czyż nie ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Niestety nie otrzymasz odpowiedzi, nikt z nas nie wiem JAKA ta termomodernizacja ma być w Twoim przypadku.

    Każde okno powinno być "szyte na miarę", kupowanie okien o ekstremalnie wyśrubowanych właściwościach użytkowych może faktycznie okazać się mało racjonalne.

    Tak jak to ładnie pokazał bwojtek - ilu ludzi tyle potrzeb i pragnień

    Podasz więcej danych to może ktoś coś doradzi ale ja Twoim miejscu bym raczej popytał o KOMPLEKSOWE wykonie tej modernizacji.


    Pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superportable

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    ogólne pytanie, rzeczywiście trochę za bardzo, chociaż idąc ttopem pana bwojkta ( samochodowym) mogło b być tak jaki kupić samnochód; wytyczne: sacmochód ma być w miarę nowy, ekonomiczny, oryginalny, żeby miał przyspieszenie, nie duży, do miasta, ale żeby weszła rodzina z psem no i żeby był tani
    .Na ogólne pytanie o okna to termomodernizacji odpoaiwdam, ja bym kupił z tworzywa, średniej klasy - śrenia półka- energoszczędność - VW ( chociaż może dzisiaj z VW to nie dobry przykłąda niech będzie Volvo markowej firmy np , itp.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-09-2015 o 23:03 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał superportable Zobacz post
    .Na ogólne pytanie o okna to termomodernizacji odpoaiwdam, ja bym kupił z tworzywa, średniej klasy - śrenia półka- energoszczędność - VW ( chociaż może dzisiaj z VW to nie dobry przykłąda niech będzie Volvo markowej firmy np MODEROWANO, itp.
    I to jest odpowiedź godna mistrza! Dla bliżej nieokreślonej "termomodernizacji" potrzeba średniej klasy okien z tworzywa o średniej energooszczędności i... wszystko jasne. No a to połączenie "markowej firmy" ze średnią klasą, to już w ogóle majstersztyk. Obie wymienione marki powinny być dozgonnie wdzięczne.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-09-2015 o 23:04
    PRO QUALITY

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superportable

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    I to jest odpowiedź godna mistrza! Dla bliżej nieokreślonej "termomodernizacji" potrzeba średniej klasy okien z tworzywa o średniej energooszczędności i... wszystko jasne. No a to połączenie "markowej firmy" ze średnią klasą, to już w ogóle majstersztyk. Obie wymienione marki powinny być dozgonnie wdzięczne.
    Jaka liga taki mistrz
    Markowe firmy produkują produkty średniej klasy, to fakt. Merceses np klasę samochodów kompatkowych i mniejsze ( A), tłumaczę jak chłopu na miedzy by i by pozostać w konwencji. Sądzę, że firmy przy porówananiu z Volvo nie stracą. NAjlepszy doradco wybacz może ty podołasz

  9. #9

  10. #10

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    No cóż, jak komuś myli się reklama z rzeczową informacją techniczną, to i okna średniej klasy z PVC mogą być elementem termomodernizacji. Dla mnie termomodernizacja powinna rozpoczynać się od tych elementów, które przyczyniają się do największych strat ciepła. Z pewnością nie są to okna. Chcąc faktycznie ograniczyć nakłady na energię cieplną przeznaczaną na cele grzewcze trzeba rozpocząć od wentylacji i systemu ogrzewania. Z przegród zewnętrznych najpierw dachy potem ściany wraz z oknami. Ale tego w reklamach nie piszą, Wystarczy kupić kawałek plastiku co ma pięć przegródek i hop... termodernizacja gotowa. Takie cuda to tylko w reklamie na FM.
    PRO QUALITY

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Już byłem skłonny "puścić" tą reklamę (firma Bee pojawia się tu i ówdzie od jakiegoś czasu) ale skoro Was to raziło... przy okazji prześwietlam profil takiego fachofca a wtedy zwykle wychodzą inne kwiatki
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superportable

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    No cóż, jak komuś myli się reklama z rzeczową informacją techniczną, to i okna średniej klasy z PVC mogą być elementem termomodernizacji. Dla mnie termomodernizacja powinna rozpoczynać się od tych elementów, które przyczyniają się do największych strat ciepła. Z pewnością nie są to okna. Chcąc faktycznie ograniczyć nakłady na energię cieplną przeznaczaną na cele grzewcze trzeba rozpocząć od wentylacji i systemu ogrzewania. Z przegród zewnętrznych najpierw dachy potem ściany wraz z oknami. Ale tego w reklamach nie piszą, Wystarczy kupić kawałek plastiku co ma pięć przegródek i hop... termodernizacja gotowa. Takie cuda to tylko w reklamie na FM.
    Zgadzam się z tym. Nie wysatrczy kupić okien by mieć termomodernizacje ale nigdzie nic takiego nie pisałem, interpretuje pan rzekomy fakt któego nie było.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superportable

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Już byłem skłonny "puścić" tą reklamę (firma Bee pojawia się tu i ówdzie od jakiegoś czasu) ale skoro Was to raziło... przy okazji prześwietlam profil takiego fachofca a wtedy zwykle wychodzą inne kwiatki
    Nie pretenduję do bycia fachowcem. Mniemam, że to nie jest forum dla samych fachowców przez duże F. Pozdrawiam i życzę udanego dnia i pogody ducha w ten słoneczny dzień

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony