dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    No zobaczymy jak kolega fiodormix sobie poradzi z tym fantem, mógłby się podzielić dla reszty forumowiczów jakimiś informacjami.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oslo88 Zobacz post
    Widać, że kolega urobiony został przez uroczą niewiastę wręcz.....
    Ale avatar ma fajny teraz jadąc w okolicach Wesołej będę się uważniej rozglądał

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Ale avatar ma fajny teraz jadąc w okolicach Wesołej będę się uważniej rozglądał
    cholera, trzech facetów zaczyna rozpływać się nad uroczym uśmiechem wesołej z Wesołej. ok to nie podlega dyskusji jest uroczy, ale ktoś tu chciał okna kupić sry, za ot.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasserwaga Zobacz post
    Bo powinny być takie ankiety, co by zresztą pomogło w przyszłości innym - wybrałem to i to, jestem zadowolony z tego i tego, jakieś foto, albo jakiś numer jak na opineo. Przecież te tematy się powtarzają co i rusz, a ten jeżeli fiodor nie zostawi informacji to też będzie bezużyteczny dla innych, bo nadal nic nie wiadomo.
    Panowie o oknach miało być , a Wy tu jakies spiski mesko damskie tworzycie
    KÓNIEC .....
    Co do okien to zrobiłem część otwieranych na nowej wycenie , bo po mimo tego że będzie hst w salonie i rekuperacja to jednak narozne dwa zrobiłem uchylno otwieralne .
    Decyzja taka spowodowala to , ze ,, musialem " zrobic resztę okien w imitacji skrsydla , a były w poprzedniej wycenie tkz ,, szklenie w ramie " .
    cena przez te zmiany się zmienila,
    rozważam ją dalej bo to już prawie 40 tys za okna .
    Drogi ten projekt wybrałem , oj drogi ....

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_m

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodormix Zobacz post
    Witam
    Mam wyceny wspomnianych w temacie Platimium Evo 2 z Oknoplasu i Thermo z oknoplusa , różnica cenowa niewielka .
    Parametry lepsze po stronie Thermo , w niektórych oknach U okna 0.8 , a w opcji Evo 2 U : 1.0 .

    Tak jak ,,eksperci " przestrzegają najważniejsze jest montaż , która firmę bardziej polecacie ? ewentualnie czy w ogóle można porównać Evo 2 z Thermo ?
    Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.

  6. #26

    Domyślnie

    QUOTE=andrzej_m;6056292]Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.[/QUOTE]

    Niestety w moim.mieście montażysci oknoplastu nie mają zbyt dobrych opinii .

    cenowo evo 2 wychodzi drożej od thermo z oknoplusa a parametry thermo znacznie wyższe .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasserwaga Zobacz post
    Bo powinny być takie ankiety, co by zresztą pomogło w przyszłości innym - wybrałem to i to, jestem zadowolony z tego i tego, jakieś foto, albo jakiś numer jak na opineo. Przecież te tematy się powtarzają co i rusz, a ten jeżeli fiodor nie zostawi informacji to też będzie bezużyteczny dla innych, bo nadal nic nie wiadomo.
    Taka strona istnieje zobaczcie na www.ocenio.pl - powoli są dodawane opinie przez użytkowników, nowe sklepy, producenci. Także dodajcie i swoje

  8. #28
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    A gdzie mają taką opinię w Warszawie ? Musisz popytać chłopaków z forum jak jest w rzeczywistości.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    antosantos

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Brzeg
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chciałbym porównać te profile marki Brugman, ale niestety za wiele tego nie ma w internecie. Ewentualnie o samej marce, ale w jakimś rzeczowym porównaniu. Robiłeś zestawienie wszystkich cech ?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał antosantos Zobacz post
    Chciałbym porównać te profile marki Brugman, ale niestety za wiele tego nie ma w internecie. Ewentualnie o samej marce, ale w jakimś rzeczowym porównaniu. Robiłeś zestawienie wszystkich cech ?
    I jakie cechy tych profili chciałbyś porównać? temperaturę miękknienia (o której niedawno wspomniał Test?)
    Użytkownika powinno interesować głównie jakie cechy będzie miało okno wykonane przez Producenta a najlepiej jeszcze okna zamontowanego w ścianie (czyli przestrzeganie instrukcji montażu przez ekipę wstawiającą) A to nie jest jużtak trudno porównać, bo obowiązkiem Producenta jest informować o podstawowych wartościach użykowych okien.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał antosantos Zobacz post
    Chciałbym porównać te profile marki Brugman, ale niestety za wiele tego nie ma w internecie. Ewentualnie o samej marce, ale w jakimś rzeczowym porównaniu. Robiłeś zestawienie wszystkich cech ?
    Porównanie Oknoplastu z Oknoplusem można sobie podarować, bo do końca nie wiadomo co miało być zamawiane. Może zbyt na wyrost, ale trąci jakąś reklamą kiedy ktoś próbuje na siłę wykazać, że coś jest lepsze od czegoś rzucając tylko marką i głównymi parametrami okien problematycznie porównywalnych, bo to zdecydowanie za mało na takie porównanie. Odnośnie Brugmana nie znajdziesz też wielu informacji jak w przypadku Veki, bo to nie jest tak popularny u polskich producentów okien profili i będzie ciężej, o ile w ogóle, można je porównać. Jeszcze inną sprawą jest co możesz porównać (o czym informuje producent, jak wiele szczegółów poza wymaganymi przedatawia dla klienta). Handlarz będzie pokazywać te najlepsze cechy, chcesz kupić na prawdę coś dobrego - pytaj o te najsłabsze.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dring Zobacz post
    Handlarz będzie pokazywać te najlepsze cechy, chcesz kupić na prawdę coś dobrego - pytaj o te najsłabsze.
    A te najsłabsze, to jakie?
    PRO QUALITY

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A te najsłabsze, to jakie?
    może źle się wyraziłem - po prostu nie te, którymi akurat można się chwalić. i to nie dotyczy tylko oknoplusa, ale każdego producenta z oknoplastem na czele, mianowicie:

    co ze zbrojeniem
    co z zaczepami
    co z ramką/listwami/klamkami
    co z gwarancją (jak jest traktowana, na okno czy poszczególne podzespoły)
    co z serwisem, jak i gdzie jest realizowany - warunki reklamacji.

    itd. i można tak z 10-15 najważniejszych rzeczy wybrać, na które warto zwrócić uwagę. Coś takiego jakiś ekspert z historią mógłby przyczepić na forum.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jakoś nie wróżę sukcesów firmie, która będzie klientów zdobywała mówiąc o swoich najsłabszych stronach. Mi wystarczy, że praktycznie nie używam -przy klientach - w odniesieniu do siebie i swojej oferty słów typu "najlepszy". I słabo wyglądam w oczach przeciętnego zjadacza chleba, bo przecież oni z każdej strony mają wyjątkowe, specjalne i stworzone tylko dla nich okna.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jakoś nie wróżę sukcesów firmie, która będzie klientów zdobywała mówiąc o swoich najsłabszych stronach. Mi wystarczy, że praktycznie nie używam -przy klientach - w odniesieniu do siebie i swojej oferty słów typu "najlepszy". I słabo wyglądam w oczach przeciętnego zjadacza chleba, bo przecież oni z każdej strony mają wyjątkowe, specjalne i stworzone tylko dla nich okna.
    Wie Pan o czym mówię. Skoro ktoś zachwala swoje okno podkreślając jeden czy dwa atuty, to powinna u klienta się zapalić lampka z napisem "a co z resztą". Niestety wiedza kupującego zazwyczaj kończy się, na krótkiej lekcji jaką daje sprzedawca i to od niego zależy jak rzetelnie ją przekaże. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, że firmy będą swoje najsłabsze ogniwo pokazywać i się nim chwalić. I dlatego to właśnie klient powinien zapytać o najważniejsze ogniwa. A co do strategii - wstrzemięźliwej reklamy jaką Pan widzę stosuję to gratuluję postawy i produktu, który sam się może bronić.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Uwierz mi - dobry handlowiec zrobiłby mi dwu-trzykrotnie większe obroty ale to nie jest moim celem

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dring Zobacz post

    co ze zbrojeniem
    co z zaczepami
    co z ramką/listwami/klamkami
    co z gwarancją (jak jest traktowana, na okno czy poszczególne podzespoły)
    co z serwisem, jak i gdzie jest realizowany - warunki reklamacji.

    itd. i można tak z 10-15 najważniejszych rzeczy wybrać, na które warto zwrócić uwagę. Coś takiego jakiś ekspert z historią mógłby przyczepić na forum.
    No, cóź jeśli uważa Pan te informacje za istotne "dla okna", to proszę o nie pytać. Przyznaję, że za wyjątkiem gwarancji i serwisu dla mnie są to sprawy o które pytałbym w tzw. drugiej kolejności. Ważniejsze są pytania o efekt jaki przynosi zastosowanie takiego, a nie innego zbrojenia, ilości zaczepów, czy czego tam jeszcze. Efekt jest taki, bo zastosowano to i to w taki a taki sposób. W mojej ocenie koncentrowanie się na komponentach prędzej, czy później doprowadzi do tego, że utknie Pan w martwym punkcie. Po za tym trzeba naprawdę sporej wiedzy aby odpowiedzieć sobie na pozornie proste pytanie, które wzmocnienie jest... najlepsze dla moich okien. Może się okazać, że żadne z proponowanych i co wtedy?
    PRO QUALITY

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał dring Zobacz post
    Wie Pan o czym mówię. Skoro ktoś zachwala swoje okno podkreślając jeden czy dwa atuty, to powinna u klienta się zapalić lampka z napisem "a co z resztą". Niestety wiedza kupującego zazwyczaj kończy się, na krótkiej lekcji jaką daje sprzedawca i to od niego zależy jak rzetelnie ją przekaże. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, że firmy będą swoje najsłabsze ogniwo pokazywać i się nim chwalić. I dlatego to właśnie klient powinien zapytać o najważniejsze ogniwa. A co do strategii - wstrzemięźliwej reklamy jaką Pan widzę stosuję to gratuluję postawy i produktu, który sam się może bronić.
    to nie jest niestety taka prosta sprawa - klient NIE MA POJĘCIA o co pytać itp itd i nie tym powinien się sugerować - klient powinien samodzielnie określić jakich okien potrzebuje a raczej jakie cechy tego okna są dla niego najistotniejsze i uczynić to w prosty i zrozumiały sposób a nie podając jakieś wybujałe współczynniki itp. a zadaniem sprzedawcy jest najlepsze dobranie stolarki do oczekiwań klienta - tak wiem wiem bujam w obłokach ale ... może kiedyś

  19. #39

    Domyślnie

    No właśnie i to jakby w odpowiedzi na dwa ostatnie posty - jeżeli zdać się na rzetelność sprzedawcy i jego kompetencje, czy jakość produktu to będzie ok, ale niestety wszędzie jest zbyt wiele marketingu. Bo opcje są dwie, albo rzetelny sprzedawca dla niedoedukowanego kupującego, albo wyedukowany kupujący przynajmniej do poziomu poznania pewnych zależności i potrafiący samodzielnie porównywać. I to też utopia, bo ani 1, ani 2 się nigdy nie spełni. A żeby absurdu nie było za mało, są tacy sprzedawcy jak Finlandia którym nie zależy wcale na zysku mimo ogromnych możliwości (to było tak z uśmiechem, bez złośliwości).

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dring Zobacz post
    Bo opcje są dwie, albo rzetelny sprzedawca dla niedoedukowanego kupującego, albo wyedukowany kupujący przynajmniej do poziomu poznania pewnych zależności i potrafiący samodzielnie porównywać. I to też utopia, bo ani 1, ani 2 się nigdy nie spełni.
    Sporo racji w Pańskim poście, ale... jest także opcja nr 3 chyba niezależna od poziomu wyedukowania kogokolwiek. Rozumiem chęć inwestorów do porównywania A do B i AB do C. To oczywiste. Problem tkwi w tym, że od inwestora do A, B i C z reguły dociera inny zestaw pytań, a zatem i zestaw odpowiedzi jest inny. Może gdyby pytający (jak w teście z pytaniami otwartymi) zadał wszystkim to samo pytanie z takim samym komentarzem, to i odpowiedzi stałyby się prostsze w ocenie?
    PRO QUALITY

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony