dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Witam mam również zamiar mieć w domu (cały parter) podłogę betonową szlifowaną (chyba) i mam pytanie odnośnie współpracy z podłogówką i czy jedna firma wykonuje podkład na rozłożone rury podłogówki i tą warstwę ostateczną czy to dwa różne światy?
    Budowa w okolicach poznania, jeśli ktoś zna jakąś firmę godną polecenia to bardzo chętnie

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Gniewosz
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Tak jak przedmówca, czy można położyć*beton polerowany na podłogówkę? Chcieli byśmy zrobić coś takiego praktycznie na całym parterze domu.

    dzięki za odniesienie się*do tematu i pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Najlepszym przewodnikiem ciepla na podlogowke wlasnie jest beton.Najlepiej wylac go i zatrzec na mokro nastepnie 2 krotnie zaimpregnowac,Po wyschnieciu naciac rowki dyletacyjne tz pekniecia kontrolowane.Beton pod wplywem skokow temparatury lubi pekac,czasami daje to industralnego uroku.Firma Ardex posiada w swoim asortymecie szpachle cementowe cienkowarstwowe ktore samemu mozna nalozyc i zaimpregnowac .......ale to zalezy czy lubicie w to sie bawic.

  4. #24

    Domyślnie

    a myślałaś żeby zastosować zamiast betonów gresy techniczne? ja też myslalam właśnei o podłogach z płyt betonowych takich lekko szlifowanych, ale jednak wybierzemy coś z gresu, widziałam sporą ofertę takie płytek w sklepie online;

    https://sklep.paradyz.com/produkty/gres-techniczny

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekore Zobacz post
    .... szpachle cementowe cienkowarstwowe ktore samemu mozna nalozyc i zaimpregnowac .......ale to zalezy czy lubicie w to sie bawic.
    Radzę być bardzo ostrożnym z tym samodzielnym wykonywaniem posadzek. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe i trzeba mieć sporo doświadczenia, aby to dobrze zrobić. W styczniu tylko poprawiałem dwie takie posadzki, które były wykonywane samodzielnie przez inwestorów (jeden z nich to budowlaniec). W większości udało się wszystko wyciągnąć choć w jednej z realizacji dolewany pas betonu na stałe będzie widoczny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0032.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	307076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0045.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	307077   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0007.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	307078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0012.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	307079  

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rafal50a

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    fajny jest efekt końcowy przy zastosowaniu takiego betonu


    http://forum.chinabuye.com/member.ph...daa?vmid=10569

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Gniewosz
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włóczykij91 Zobacz post
    a myślałaś żeby zastosować zamiast betonów gresy techniczne? ja też myslalam właśnei o podłogach z płyt betonowych takich lekko szlifowanych, ale jednak wybierzemy coś z gresu, widziałam sporą ofertę takie płytek w sklepie online;

    https://sklep.paradyz.com/produkty/gres-techniczny
    Ten paradyż*to w porównaniu z betonem dekoracyjnym to chyba jakiś żart
    mar_ch gdzie wykonujecie posadzki i jaki jest koszt jednego m2? Ja od poniedziałku będę dzwonił po wykonawcach to dam znać w temacie dokładnie co i jak to obecnie cenowo wygląda.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gniewosz Zobacz post
    mar_ch gdzie wykonujecie posadzki i jaki jest koszt jednego m2? Ja od poniedziałku będę dzwonił po wykonawcach to dam znać w temacie dokładnie co i jak to obecnie cenowo wygląda.
    Najogólniej w Polsce, w tym tygodniu jesteśmy w Warszawie na sobotę do domu w niedzielę i pn jesteśmy na śląsku od środy w Mrągowie. Potem Warszawa koniec marca szkolenie we Włoszech. Co do konkretów to najlepiej na PW. Warto też pamiętać, że cena to nie wszystko bo niektórych rzeczy nie da się poprawić.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gniewosz Zobacz post
    Witam,
    Tak jak przedmówca, czy można położyć*beton polerowany na podłogówkę? Chcieli byśmy zrobić coś takiego praktycznie na całym parterze domu.

    dzięki za odniesienie się*do tematu i pozdrawiam
    Można. Dwa parametry takiego betonu muszą być bezwzględnie zachowane, mianowicie: wytrzymałość na ściskanie rzędu 20-25N/mm2 i wilgotność resztkowa betonu.
    Dodatkowo zbrojenie rozproszone długie i nie przegrzewanie "betonu".
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam beton dekoracyjny, bardzo ładnie wygląda, ale zastanawiam się nad impregnatem do betonu. Znalazłem w necie coś takiego impregnat do betonu Czy ktoś tego używa?

  11. #31
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Mi również bardzo podoba się taki beton, a najbardzie ten w kolorze biały. Tylko niestety koszty nie są za fajne dla kieszeni, ale mam nadzieję, że kiedyś również u siebie zrobię taką podłoge

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greta21
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-643
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał habzimierz Zobacz post

    Mam wrażenie, że na rynku jest tragedia. Firmy są albo kompletnie rozleniwione albo nie wiem co ale wysłałem zapytania do chyba 8 firm i tylko 2 odpowiedziały z czego jedna lakonicznym mailem o treści "koszt to 300zł/m2" i to był cały mail

    2 firmy wydzwoniłem i panowie przepraszali i obiecywali przesłać informacje ale na obiecankach się skończyło. Przecież błagać o ofertę nie będę...
    .
    Wiesz jak to jest, wiele firm działa tylko na zasadzie dotacji.. Smutna prawda. Najczęstszym problemem firm też jest kompletny brak organizacji. Poszukaj na forum poleconych dostawców.

    Odnosnie samego betonu to muszę przyznać, że bardzo mi się podoba
    – Ach, dezerterzy… My też kilku mieliśmy. W kawalerii! Jak nazwałbyś człowieka, który zostawia swojego wierzchowca?
    – Piechurem? (…)
    Pratchett zawsze dobry

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_I1R9399.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	308281Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_7150.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	308282 a to nasze powłoki cementowo polimerowe

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też o tym myślałam ale żaden wykonawca nie podał ceny mniejszej niż 300zl (za robocizne, trzeba doliczyć materialy) za zrobienie 115m2

  15. #35

    Domyślnie

    Cena posadzki dekoracyjnej cienkowarstwowej 2-3 mm na bazie mikro cementów i żywic firmy Bautech "Creativo" to 250 zł/m2 z materiałem ,o ile podłoże pod posadzkę jest w dobrym stanie,a z reguły tak nie jest i to wymaga dodatkowych zabiegów wzmacniających lub wyrównujących - co podraża cenę.Creativo można stosować na słabych podłożach -odpowiednio zagruntowanych,płytkach ceramicznych, ścianach,schodach,meblach,płytach OSB i g-k w szerokiej palecie kolorów.

    Tym którzy pragną popróbować swoich sił na zabawę w betonie polecam stronę:
    http://panitopotrafi.blogspot.com/20...cho-czyli.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030740.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	353562   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	353563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory creatiwo na meble.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	353564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stół2.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	353566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 1.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	353567  

    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 20-04-2016 o 20:09

  16. #36

    Domyślnie

    Udało nam się dopracować technologię polerowania posadzki z "miksokreta", czyli takiej jaka jest przeważnie wylewana jako podkładowa, na ogrzewanie podłogowe. Dzięki odpowiedniemu wzmocnieniu i obróbce możemy uzyskać pełen połysk lub satynę. Koszt jest znacznie niższy, gdyż nie wymaga nadlewek z drogich mieszanek polimerobetonów. Ciekawy efekt osiągnęliśmy na miksokrecie robionym na białym cemencie.
    Dobrym materiałem do wykonywania posadzek z polimerobetonów jest czeskiej produkcji fornivel.
    Wykonujemy też posadzki szpachlowane z mikrocementu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miksokrte polerowany 2.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	361984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fornivel dark (6).jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	361979   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fornivel dark (13).jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	361980   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mikrocement (2).jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	361981   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miksokret polerowany biały.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	361982  


  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    march: a jakiego wypełniacza użyliście (chodzi mi o kolor) - gotowe czy własne? Tak troszkę zawodowo się pytam

  18. #38

    Domyślnie

    W nazwach plików jest materiał, z którego jest wykonana posadzka. Miksokret na białym cemencie nie ma dodatkowych pigmentów (chociaż można użyć), a kolor wynika z użytego pisaku, którego ziarna po zeszlifowaniu i wypolerowaniu nadają odcień całej posadzce.
    Powraca również moda na lastriko, obecnie ładnie nazwane Terrazo, Są zapytania zarówno o małe powierzchnie (40 m2 jak i powyżej 1000 m2). I jest to najtrwalszy rodzaj posadzki betonowej, a obecne możliwości doboru ładnych kruszyw zupełnie odbiegają od standardów lastriko lat 70. Inna sprawa, że zregenerowana stara posadzka lastriko wygląda również efektownie, a pomimo wielu lat nadal jest trwała i trudna do zastąpienia.
    Najnowszym trendem w posadzkach jest lastriko żywiczne, czyli kruszywa zatopione w żywicy epoksydowej i polerowane. Są niezwykle trwałe i efektowne, ale też cena ich jest wysoka 400-500 zł/m2
    Ostatnio edytowane przez mar_ch ; 26-07-2016 o 08:16

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Witam; o tym, że biały cement - wiem, po kolorze, bop kolor wymusza (mam coś takiego w sprzedaży). Dawniej to szło na ziarnie do 2 , 4 lub 8 mm. polerka na ostro lub na gładko. Można zrobić rożne kolory - wybarwić etc..

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ore

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    2

    Domyślnie

    mar_ch prosze o jakis kontakt,napisałan na pw .

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony