dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miko.kras

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Żuków Pierwszy
    Kod pocztowy
    09-678
    Posty
    19

    Domyślnie Dylemat-zbiornik na gaz płynny

    Witam, jestem na etapie wyboru formy ogrzewania do mojego domu. Polecono mi wybór płynnego gazu - propan, zbiornik zewnętrzny, najlepiej podziemny. Czy taki zbiornik zakupić, czy wydzierżawić? Jak dzierżawa to od kogo i zaile?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Antek38

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    04-030
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja osobiście nie mam zbiornika ani nie dzierżawie bo dopiero zaczynam budowe domu. ale jak dojde do etapu gazu to na pewno wybiore dzierzawe. Sasiad używa gazu płynnego już rok czasu. Dzierżawi zbiornik, bo jest to po prostu dla niego wygodniejsze. Firma zajmie się papierkową robotą, przeglądami itp. Dodatkowo kontroluje stan zbiornika przez co nie ma opcji, żeby gazu zabrakło. Stawia na komfort.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    flyer2

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    110

    Domyślnie

    Jeżeli planujesz ogrzewanie propanem to tylko własny zbiornik.Ja zainwestowałem we własną instalację bo nie mam zamiaru dać się golić dzierżawcy.Nie wiąże mnie żadna umowa,gaz kupuję gdzie najtaniej,nie płacę za dzierżawę a po wygaśnięciu umowy nikt mi zbiornika nie wykopie,nie płacę co miesiąc za dzierżawę Firma która instalowała mi zbiornik załatwiła całą dokumentację nawet wypełniła mi druczki do gminy.Ja tylko je złożyłem i po miesiącu odebrałem pozwolenie.Ot i cały kłopot.Dwa sezony i jestem do przodu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pearl3434

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    106

    Domyślnie

    Tylko nie dzierzawa.Sasiedzi maja taka opcje.Umowa na iles lat...Ich cena propanu letnia nie jest nawet taka jak moja zimowa..Strasznie przeplacaja.No ale ratuja sie drewnem i kominkiem.Inaczej by marzli,bo nie daliby rady zaplacic tyle za propan.Tylko swoja butla.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Obszerne omówienie tematu zbiornik dzierżawiony czy własny znajdziesz klikając w stopce "Tym się zajmuję".

    Sądzę, że informacje tam zawarte rozwieją Twoje wątpliwości.

    Pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.szpenio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-030
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja dzierżawie zbiornik od 2 lat. Mam umowę, płace stałe miesięczne opłaty. Jakość gazu jest cały czas taka sama, przynajmniej nie zauważyłem zwiększonego zużycia. Poza tym poleciłem kilku znajomym tę firmę i dostałem za to 300l za 3zł. Dzierżawie, bo jest to po prostu dla mnie wygodniejsze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Mógłbyś podzielić się ceną za litr z ostatniej dostawy lub jeśli masz telemetrię ceną za m3.
    Proszę podaj również ile płacisz miesięcznie /kwartalnie za dzierżawę zbiornika i ewentualnie za telemetrię.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    k.szpenio - czekam z ciekawością na Twoje dane.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    k.szpenio - czekam z ciekawością na Twoje dane.
    Ja również
    W trzecim roku już strzygą normalnie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.szpenio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-030
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mam umowę standardową i płace 2,39 za litr, natomiast za dzierżawę płacę 300 zł netto. Piotrmak skąd masz takie informacje? Dzierżawisz?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Poza tym poleciłem kilku znajomym tę firmę i dostałem za to 300l za 3zł.
    Mam umowę standardową i płace 2,39 za litr
    To czekaj - jeśli kogoś polecisz to dostajesz karę i musisz kupić 300 l drożej?

    Nie chodź i nie gadaj bo z torbami pójdziesz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał k.szpenio Zobacz post
    Mam umowę standardową i płace 2,39 za litr, natomiast za dzierżawę płacę 300 zł netto. Piotrmak skąd masz takie informacje? Dzierżawisz?
    Ktore to tankowanie? Pierwsze?
    Jaka to firma?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Amerigas.

    Oni płacą za pozyskanie z polecenia, a nie samo polecenie klienta.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Amerigas.

    Oni płacą za pozyskanie z polecenia, a nie samo polecenie klienta.
    Zdaje się, że Dragon ma podobnie. Nie chce mi się już szperać w necie

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał k.szpenio Zobacz post
    Mam umowę standardową i płace 2,39 za litr, natomiast za dzierżawę płacę 300 zł netto. Piotrmak skąd masz takie informacje? Dzierżawisz?
    Nie, ale siedzę w tym "po uszy" już dobre dziesięć lat

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.szpenio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-030
    Posty
    19

    Domyślnie

    Rozumiem, ze musicie reklamować własną firmę i negujecie konkurencję, ale ja po prostu wyraziłem jedynie swoją opinie i fakty. Poza tym ceny przedstawione przez firmy na stronach internetowych w rzeczywistości są inne. Można negocjować w celu osiągnięcia korzystniejszych cen, i jak widać mi się udało. Zobaczymy jak będzie wyglądała dalsza współpraca z tą firmą ja na razie jestem zadowolony i nie zamierzam niczego zmieniać. Poza tym cenie sobie wygodę jaką dzięki temu mam.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Twoje zamiary nie mają jakby znaczenia - podpisałeś umowę na pewna ilość gazu którą MUSISZ kupić po cenie jaką podyktuje Ci dostawca. Oczywiście nie jest to cena rynkowa. Ale zbiornik na pewno był za złotówkę. Tylko ze to będzie baaaardzo droga złotówka.

    Udanych wyborów.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Najwazniejsze, ze jestes zadowolony.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał k.szpenio Zobacz post
    Mam umowę standardową i płace 2,39 za litr, natomiast za dzierżawę płacę 300 zł netto. Piotrmak skąd masz takie informacje? Dzierżawisz?
    Gratuluję zdolności negocjacyjnych. W tym roku nie spotkałem się z ceną niższą od 3,49 w trakcie trwania umowy.
    Po wyczerpaniu limitów zużycia i groźbie rozwiązania umowy zdarzały się ceny o kilkadziesiąt groszy niższe na jedną dostawę /początek lipca/. Opłata za dzierżawę cały czas jest pobierana.
    Próbowałem dzisiaj sprawdzić ceny. Niestety telefonicznie informacje nie są udzielane.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.szpenio

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-030
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Gratuluję zdolności negocjacyjnych. W tym roku nie spotkałem się z ceną niższą od 3,49 w trakcie trwania umowy.
    Po wyczerpaniu limitów zużycia i groźbie rozwiązania umowy zdarzały się ceny o kilkadziesiąt groszy niższe na jedną dostawę /początek lipca/. Opłata za dzierżawę cały czas jest pobierana.
    Próbowałem dzisiaj sprawdzić ceny. Niestety telefonicznie informacje nie są udzielane.
    Wydaje mi się, że spotkane przez Ciebie ceny za litr wynikają z tego, że sam nie chcesz tak na prawdę podpisać umowy, a tylko sprawdzasz konkurencję, albo nie jesteś zbytnio przekonywujący, bo zależy Ci żeby firma krzyknęł jak najwyższą cenę, aby poźniej pisać z jakimi najniższymi cenami się spotkałeś... Spotkanie z przedstawicielem firmy na żywo daje możliwości negocjacji. Nie dziwi mnie też, że takich danych nie udzielają telefonicznie, najlepiej spotkać się, uzgodnić najlepsze warunki oferty i trochę ich "pomęczyć".

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony