dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Bohusz ... jak producent sterownika ładuje w kominek swój wyrób przeznaczony do kotłów z możliwością modulowania mocy - bo do tego sprowadza się użytkowanie kotła ze sterownikiem w którym można sobie ustawiać dowolnie temperaturę wody i na tej podstawie dopiero steruje się samym ogniem, to znak że nie ma pojęcia o paleniu drewnem, a już w szczególności paleniu nim w kominku ...
    To dobry sterownik np. do peletu ale nie do drewna w kawałkach, gdzie nie da się modulować mocy poprzez dozowanie dawki paliwa ...
    Ktoś (producent sterowników do kotłów) kto nie rozumie teorii, sensu i idei spalania drewna, a bierze się za produkcję czegoś takiego, jest z góry na straconej pozycji jeżeli chodzi o jakość techniczną produktu i idzie właśnie np. w kierunku ładnego wyświetlacza dotykowego ...
    No taka jet prawda i nie ma się tu o co dalej spierać ...
    Tak na dobrą sprawę w naszym kraju jest jak dotąd jedna jedyna firma, która ogarnęła istotę procesu spalania drewna w kominku i przekuła to na dobry produkt dedykowany do niego (sterowniki). Reszta klepie w dalszym ciągu kopie sterowników do kotłów ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    podobnie było z tzw optymalizatorami spalania, gdzie czujnik umieszczano w kapie kominka i na tej podstawie sterownik dozował powietrze do paleniska. Totalna głupota, bo różnie robią te zabudowy, różnie z powietrzem do wentylacji a więc skrajnie różne temperatury w obudowie nie mające nic wspólnego ze spalaniem drewna! A spaliny prawdę ci powiedzą, tylko umiejętnie trzeba to wykorzystać i zastosować.
    pzdr
    Tu była reklama...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Bohusz ... jak producent sterownika ładuje w kominek swój wyrób przeznaczony do kotłów z możliwością modulowania mocy..

    Co do sterownika, nie rozmawiam tutaj o sterowniku do kotłów z podajnikiem. Po taki do kotłów mam też tego producenta, obsługuje mój kocioł, który chodzi non stop.
    Kocioł 22 KW, chodzi z mocą minimalną teraz ogrzewając 200 l wody w zbiorniku. Nieraz kilkanaście godzin nie ma poboru wody ciepłej i kocioł nie wygasi się... nie zgaśnie.
    Kombinuje jak być w gotowości gdy ludziska (kilka osób) zacznie się kąpać.
    Nawet go nie koryguje współczynnikiem podawania i współczynnikiem wydajności wentylatora.
    Pamiętajmy kocioł chodzi non stop, mam na myśli, że pracuje non stop BEZ obsługi nastaw. Czyli wentylator non stop, podajnik w dozuje częstotliwość i ilość paliwa sam.
    Na przykład w zależności od potrzeb, co 5, 10, 15, 20, 30, itp. sekund, przez, 3, 5, 7, itp. poda paliwo (szuflada)
    Naprawdę bardzo rzadko przechodzi w nadzór, gdy zadana temperatura wody wzrośnie o 5 stopni. Temperatura zadana na cwu 60 stopni. W zimie na CO 60, NA CWU 63, pompy równolegle.

    Tutaj rozmawiamy o sterowniku do kominków z innymi krzywymi (softem) i możliwościami.
    Sumujmy:
    Sterownik utrzymuje stabilnie (histereza) temperaturę wody, sterownik utrzymuje jednocześnie temperaturę spalin w określonym (histereza i inne) przedziale. Ciepło nie jest niepotrzebnie wydmuchiwane przez komin.
    Sterownik dozuje przepustnicą ilość powietrza do spalania. Szyba czysta - szamoty czyste, wymienniki czyste, popiół praktycznie zerowy.
    Co się stanie gdy nie ma odbioru ciepła... Jako, że w kominku ilość paliwa nie jest dozowana, proces przebiega na załadunku, to normalnym jest, że kominek może zostać wygaszony i ponowne uruchomienie spalania trzeba uruchomić ręcznie, CZYLI ROZPALIĆ JAK WYGAŚNIE ZUPEŁNIE.
    Analizy zawartości spalin nie znam.
    Tak się dzieje, taki jest efekt.
    Nie wnikam w wykształcenie, czy pochodzenie społeczne producenta, pracowników, sekretarek. Co robili wcześniej, jakie mają zainteresowania i czy wiedzą o procesie spalania wystarczająco. Nie wnikam też, czy oprogramowanie robili sami informatycy zatrudnieni u producenta, czy też producent zakupił oprogramowanie u kogoś tam w Polsce czy poza granicami Polski.
    Może gdziesik kupili, tak jak producenci laptopów, telefonów, oferujący gotowe do pracy urządzenia. Tego nie wiem
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 23-07-2013 o 16:46

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ploplus
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    15

    Domyślnie

    hmm pare dni nie miałem czasu tu zajrzeć, a teraz mam zawrót głowy
    postaram się po kolei:
    "... bufor, bufor i jeszcze raz bufor ... Do tego wypromieniowanie energii przez szybę jak najmniejsze" - bufor będzie jak fundusze pozwolą (na razie zostanie miejsce i wyprowadzenia), a drugą kwestię już wcześniej uwzględniłem rezygnując z kominka narożnego i biorąc podwójną szybę (licząc na to, że zmniejszy emisję ciepła)
    "oby więcej przyszłych użytkowników, którzy decydują się na płaszcz wodny widziało w tym akumulację a nie jedynie dogrzewanie" - akumulację widzę też w posadzkach z ogrzewaniem podłogowym, wytynkowanych i ocieplonych z zewnątrz ścianach (bez poduszki powietrznej jak to jest w przypadku płyt karton-gips) i to na bezwładność termiczną tego wszystkiego w/w liczę
    bohusz dziękuję za nakierowanie na sterownik, ale nie chcę przepłacać za design w postaci panelu dotykowego (na podstawie awaryjności telefonów komórkowych stwierdzam, że stosunkowo awaryjne rozwiązanie), a dodatkowo na Tatarek mam 15% rabatu więc pewnie padnie na ten drugi
    dziękuję Wam za cenne opinie

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bohusz. To może przestań "rozmawiać" na forum, tylko wsiądź w samochód i podjedź do Foresta. Wyjaśni Ci o co chodzi z tym sterownikiem o jakim pisze i wtedy będziesz mógł do woli sobie "rozmawiać". Pewnie się znów obrazisz, ale trudno. Kominek to nie kocioł CO.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ploplus
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    15

    Domyślnie

    ja mam jednak wątpliwości: skoro pracownicy firmy Tatarek wiedzą na czym polega palenie drewna w kominku to stworzyli zakładkę "Regulatory do kominków z płaszczem wodnym" w którym to dziale nie ma sterownika ZRT8OS znajdującego się w dziale kominków z akumulacją ciepła
    może wynika to z tego, że przy akumulacji ciepła nie ma nagłych zmian temperatury ośrodka akumulującego ciepło, a przy kominku z pw w momencie załączenia pompy i przegonienia wody z pw przez wymiennik/układ c.o. temperatura wody na płaszczu gwałtownie spadnie?

    pytam, bo moje doświadczenia z c.o. sprowadzają się do tradycyjnego pieca z jedną pompką załączaną ręcznie w domu rodziców... a teraz buduję swój dom z dużo bardziej rozbudowaną instalacją (jak dla mnie) i chcę żeby chodziło to "w miarę" tak jak powinno.. mam odczucie, że mój instalator chętnie poszedłby na łatwiznę i mocno ją uprościł, co przełoży się na konieczność ręcznego "sterowania" przebiegu spalania i pilnowania, żeby się nic nie zagotowało itp.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bohusz. To może przestań "rozmawiać" na forum, tylko wsiądź w samochód i podjedź do Foresta. Wyjaśni Ci o co chodzi z tym sterownikiem o jakim pisze i wtedy będziesz mógł do woli sobie "rozmawiać". Pewnie się znów obrazisz, ale trudno. Kominek to nie kocioł CO.
    Przecież ja sobie pisze, nie żeby pisać.
    Ja te sterowniki znam, wiem co i jak, nie z folderów.
    Przecież sprzedaż i montaż idzie na bieżąco.
    Chętnie bym sobie jednak gdzieś pojeździł, ale coś ostatnio nie mogę się wyrwać.
    Bo jednak ja żyje z konkretnej roboty.
    Pozdrawiam

    PS
    Dalej nie wiem, czy sterownik, czy program nie zaspakaja oczekiwań niezadowolonych
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-07-2013 o 20:10

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bohusz. To może przestań "rozmawiać" na forum, tylko wsiądź w samochód i podjedź do Foresta. Wyjaśni Ci o co chodzi z tym sterownikiem o jakim pisze i wtedy będziesz mógł do woli sobie "rozmawiać". Pewnie się znów obrazisz, ale trudno. Kominek to nie kocioł CO.
    ENIOBATURA przecież powiedzieliście ,że np. KZPŁW to nic innego jak jeden z rodzai kocioł CO. Znowu przekombinujecie wprowadzając czytającego w błąd.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał ploplus Zobacz post
    hmm pare dni nie miałem czasu tu zajrzeć, a teraz mam zawrót głowy
    postaram się po kolei:
    "... bufor, bufor i jeszcze raz bufor ... Do tego wypromieniowanie energii przez szybę jak najmniejsze" - bufor będzie jak fundusze pozwolą (na razie zostanie miejsce i wyprowadzenia), a drugą kwestię już wcześniej uwzględniłem rezygnując z kominka narożnego i biorąc podwójną szybę (licząc na to, że zmniejszy emisję ciepła)
    "oby więcej przyszłych użytkowników, którzy decydują się na płaszcz wodny widziało w tym akumulację a nie jedynie dogrzewanie" - akumulację widzę też w posadzkach z ogrzewaniem podłogowym, wytynkowanych i ocieplonych z zewnątrz ścianach (bez poduszki powietrznej jak to jest w przypadku płyt karton-gips) i to na bezwładność termiczną tego wszystkiego w/w liczę
    bohusz dziękuję za nakierowanie na sterownik, ale nie chcę przepłacać za design w postaci panelu dotykowego (na podstawie awaryjności telefonów komórkowych stwierdzam, że stosunkowo awaryjne rozwiązanie), a dodatkowo na Tatarek mam 15% rabatu więc pewnie padnie na ten drugi
    dziękuję Wam za cenne opinie
    Posadzka...pewnie, że się nagrzeje i trzyma to ciepło dobrych kilka godzin ( sam mam u siebie podłogówki) . Ale to ciepła woda ją nagrzewa wyprodukowana za pośrednictwem kominka więc woda jest akumulatorem, który trzeba zmagazynować. Jak umiejętnie zaplanujesz instalację, bez zbędnych "udziwnień " hydraulicznych to mimo wszystko koszt instalacji z odpowiednim buforem nie jest taki przerażający. Nie wiem dlaczego mimo wszystko wielu boi się tego urządzenia, choć pakuje w swoje instalacje mnóstwo pieniędzy - często niepotrzebnie. A tak naprawdę korzyści i oszczędności w postaci spalonego drewna i zmagazynowaniu gorącej wody w buforze są bezcenne.
    pzdr serdecznie
    Tu była reklama...

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Wpisz w google
    Sterownik do kominka ST-392 zPID

    Potem starannie wybierz stronę z ofertą tego sterownika
    Sterownik ten dostępny jest w dwóch wersjach...
    Wydrukuj opis i zapodaj go swojemu instalatorowi CO, aby łyknął trochę aktualności...
    Ten sterownik zamontowaliśmy u klienta raz i to jest ostatni raz. Najpierw trafiła do nas wersja bez czujnika halotronowego, później dołożyli, a po sezonie prawdopodobnie padł i teraz czekamy półtora tygodnia na naprawę, aż łaskawie odeślą kurierem naprawiony sterownik (klientowi też już cierpliwość się kończy). Palenie w kominku z nim to też porażka, momenty rozbłysków ładnego płomienia na przemian z kiszeniem opału... Ekonomicznym spalaniem tego bym nie nazwał. Do tego, jak w całym techu niekoniecznie łatwe i czytelne menu dla użytkownika...

    Wentylator w kominku widziałem raz i to jest porażka, ale z przepustnicą też szału nie robi...
    Trafiony pomysł by drewnu dozować powietrze, drewno powinno się spalić szybko, efektywnie i załadować nam bufor, który zapewni nam zapas ciepła do drugiego rozpalenia.
    W ten sposób mamy tylko mniejsze lub większe kiszenie drewna w kominku bo ze spalaniem to ma mało wspólnego, a z ekologią i ekonomią jeszcze mniej...

    A, co się tyczy kominków z płaszczem wodnym to nie pojęte dla mnie jest, że lata doświadczeń by zamknąć ogień w pudle, jakim jest kocioł i wstawić go w mało widoczne miejsce do kotłowni, by teraz wyjeżdżać z mało efektywnym śmieciuchem na salon...

    Kominek nigdy nie będzie miał zadowalającej sprawności nawet połączony z buforem. Wstawiając takie ustrojstw skazujemy się tylko na mało efektywny kopcący śmieciuch, który wcale ekonomicznie nam domu nie ogrzeje, chyba, że mamy własne drewno, ale to też lepiej wstawić dobry kocioł stałopalny do kotłowni... I nie robić z salonu kotłowni. Kominek ma być dla przyjemności, a nie do grzania całego domu.
    Lepiej przyoszczędzone pieniądze wydać na wakacje lub na wykończenie domu. Takie moje zdanie, z moich prywatnych doświadczeń i wniosków.
    Z rozmów na szkoleniach wiem, że inni instalatorzy/serwisanci też mają podobne, ale wiadomo "nasz klient, nasz pan" i "1. klient zawsze ma racje, 2. jeżeli klient nie ma racji to patrz punkt pierwszy".
    Porozmawiać z dobrym instalatorem i wybrać jakiś sensowny kocioł, a nie upierać się na kominek z płaszczem wodnym. Na zasadzie, że nie tylko salon chcę grzać, ale przy okazji cały dom... Idąc tym tropem można zrobić dawnym zwyczajem można zrobić piece kaflowe, w każdym pomieszczeniu i jeszcze inni będą mieli przyjemność słuchać ogniska nie tylko Ci siedzący w salonie... Zasada jest prosta "prosto, niezawodnie i tanio"
    Jak nie kombinujemy mamy wtedy i proste i tanie ogrzewanie, w którym jest mało elementów, które się mogą... zepsuć. Z tego wniosek, że późniejsza eksploatacja też tańsza.
    Ostatnio edytowane przez dzixe ; 02-09-2014 o 13:44

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixe Zobacz post
    Ten sterownik zamontowaliśmy u klienta raz i to jest ostatni raz. Najpierw trafiła do nas wersja bez czujnika halotronowego, później dołożyli, a po sezonie prawdopodobnie padł i teraz czekamy półtora tygodnia na naprawę, aż łaskawie odeślą kurierem naprawiony sterownik (klientowi też już cierpliwość się kończy). Palenie w kominku z nim to też porażka, momenty rozbłysków ładnego płomienia na przemian z kiszeniem opału... Ekonomicznym spalaniem tego bym nie nazwał. Do tego, jak w całym techu niekoniecznie łatwe i czytelne menu dla użytkownika...

    Wentylator w kominku widziałem raz i to jest porażka, ale z przepustnicą też szału nie robi...
    Trafiony pomysł by drewnu dozować powietrze, drewno powinno się spalić szybko, efektywnie i załadować nam bufor, który zapewni nam zapas ciepła do drugiego rozpalenia.
    W ten sposób mamy tylko mniejsze lub większe kiszenie drewna w kominku bo ze spalaniem to ma mało wspólnego, a z ekologią i ekonomią jeszcze mniej...

    A, co się tyczy kominków z płaszczem wodnym to nie pojęte dla mnie jest, że lata doświadczeń by zamknąć ogień w pudle, jakim jest kocioł i wstawić go w mało widoczne miejsce do kotłowni, by teraz wyjeżdżać z mało efektywnym śmieciuchem na salon...

    Kominek nigdy nie będzie miał zadowalającej sprawności nawet połączony z buforem. Wstawiając takie ustrojstw skazujemy się tylko na mało efektywny kopcący śmieciuch, który wcale ekonomicznie nam domu nie ogrzeje, chyba, że mamy własne drewno, ale to też lepiej wstawić dobry kocioł stałopalny do kotłowni... I nie robić z salonu kotłowni. Kominek ma być dla przyjemności, a nie do grzania całego domu.
    Lepiej przyoszczędzone pieniądze wydać na wakacje lub na wykończenie domu. Takie moje zdanie, z moich prywatnych doświadczeń i wniosków.
    Z rozmów na szkoleniach wiem, że inni instalatorzy/serwisanci też mają podobne, ale wiadomo "nasz klient, nasz pan" i "1. klient zawsze ma racje, 2. jeżeli klient nie ma racji to patrz punkt pierwszy".
    Porozmawiać z dobrym instalatorem i wybrać jakiś sensowny kocioł, a nie upierać się na kominek z płaszczem wodnym. Na zasadzie, że nie tylko salon chcę grzać, ale przy okazji cały dom... Idąc tym tropem można zrobić dawnym zwyczajem można zrobić piece kaflowe, w każdym pomieszczeniu i jeszcze inni będą mieli przyjemność słuchać ogniska nie tylko Ci siedzący w salonie... Zasada jest prosta "prosto, niezawodnie i tanio"
    Jak nie kombinujemy mamy wtedy i proste i tanie ogrzewanie, w którym jest mało elementów, które się mogą... zepsuć. Z tego wniosek, że późniejsza eksploatacja też tańsza.
    Bardzo dużo racji

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Eee... ale tylko w kwestii sterownika ... reszta to mniej więcej to samo co twierdzenie że samochody nie mogą jeździć na ropę z tego powodu że się diesla nigdy nie widziało na oczy ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Eee... ale tylko w kwestii sterownika ... reszta to mniej więcej to samo co twierdzenie że samochody nie mogą jeździć na ropę z tego powodu że się diesla nigdy nie widziało na oczy ...
    Pozdrawiam.
    W odróżnieniu od Ciebie, mam kominek wodny w domu...więc trochę o nim wiem nie tylko z teorii...

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    ... może jakaś merytoryka ... ? ... Twoja analogia "bo ja mam u siebie sztuk jedną" - raczej nie trafiona ... jeżeli spojrzeć na ilość "wody" robionej przez Ciebie i "mię"
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    ... może jakaś merytoryka ... ? ... Twoja analogia "bo ja mam u siebie sztuk jedną" - raczej nie trafiona ... jeżeli spojrzeć na ilość "wody" robionej przez Ciebie i "mię"
    Pozdrawiam.
    Przy tej "merytoryce" wysiadam...

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Eee... ale tylko w kwestii sterownika ... reszta to mniej więcej to samo co twierdzenie że samochody nie mogą jeździć na ropę z tego powodu że się diesla nigdy nie widziało na oczy ...
    Pozdrawiam.
    Może nie masz racji, a może masz, ale tego ani Ty, ani ja nie możemy być pewni
    Wszystko jest względne i zmienia się z biegiem czasu.
    Ostatnio edytowane przez dzixe ; 05-10-2014 o 00:53

  17. #37
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Dobry konstrukcyjnie kominek "wodny" o odpowiednio dobranej mocy do danego budynku będzie budował klub zadowolonych klientów..
    Niestety wciąż pokutuje przekonanie że "tanio znaczy dobrze" co w konsekwencji rodzi wiele problemów i niezadowolonych użytkowników .
    Niech jako dowcip zostanie co powiedział pewien HYDRAULIK " bo z kominka to się inaczej kilowaty liczy " ....i tak też często bywa z poradami ..
    Darek B

  18. #38
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dobry konstrukcyjnie kominek "wodny" o odpowiednio dobranej mocy do danego budynku będzie budował klub zadowolonych klientów..
    Niestety wciąż pokutuje przekonanie że "tanio znaczy dobrze" co w konsekwencji rodzi wiele problemów i niezadowolonych użytkowników .
    Niech jako dowcip zostanie co powiedział pewien HYDRAULIK " bo z kominka to się inaczej kilowaty liczy " ....i tak też często bywa z poradami ..
    Witamina na zawsze.
    Dobry konstrukcyjnie kominek "wodny" o odpowiednio dobranej mocy do danego budynku będzie budował klub zadowolonych klientów..
    Święta prawda.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzixe

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dobry konstrukcyjnie kominek "wodny" o odpowiednio dobranej mocy do danego budynku będzie budował klub zadowolonych klientów..
    Niestety wciąż pokutuje przekonanie że "tanio znaczy dobrze" co w konsekwencji rodzi wiele problemów i niezadowolonych użytkowników .
    Niech jako dowcip zostanie co powiedział pewien HYDRAULIK " bo z kominka to się inaczej kilowaty liczy " ....i tak też często bywa z poradami ..
    Kominek zwykły tak.
    Jednak wodny? Tak samo, jakbym wstawił kocioł stałopalny do salonu, też będzie działał super. I jaka jest między różnica pomiędzy nim, a kominkiem z płaszczem wodnym? Oprócz wyglądu oczywiście. Jakoś nikt nigdy nie rozpatruje tego z tej strony, że kominek klasyczny to prawdziwy kominek, a kominek z płaszczem wodnym to przerysowany kocioł.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A co rozumiesz pod pojęciem "kominek klasyczny" ? Żeliwne czy stalowe "pudło z szybką" ... ? Jeżeli tak, to czym ono się różni od tego, które ma jeszcze wodę w sobie ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony