dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakie kołki do płyty gipsowej do powieszenia sznurka na ubrania.

    Na poddaszu robię suszarnię. I o ile kołki w ścianę to nie problem to zamocowanie kołków podtrzymujących sznurek w płycie KG już jest lekkim wyzwaniem.

    Zamieszczam rysunek aby było łatwiej zrozumieć (płyta kg jest podwójna)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.JPG
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	201104

    Sznurki będą rozwieszone wzdłuż skosu, czyli od ściany do ściany. Długość sznurka ok 4m i dlatego chciałbym go podwiesić do skosu aby po powieszeniu ubrań nie opuszczał się za mocno.
    Odległość od skosu do sznurka w pionie to ok 20cm. Myślałem nad kołkami rozkładanymi z hakiem ale nie wiem czy wytrzyma płyta KG jak powiesi się ubrania.
    Najlepszym ale zarazem najgorszym do zrobienia byłoby przewiercić się przez płytę aż do krokwy i w nią wkręcić pręt odpowiedniej długości z hakiem na końcu

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj, masz podwójną płytę więc wyrżnij dziurę tak abyś mógł wsunąć dłuższą deskę/listę/itp., przykręć ją do płyty, zaślep spowrotem dziurę i wkręć przez płytę do deski jakiegoś wkręta do drewna. Ciężar rozłoży sie na większą powierzchnię płyty i finito (a'la większy moly).
    Zawsze możesz poszukać profili pod płytą za pomocą wykrywacza lub poszukać ozebrowania z listew, zależy do czego masz kręcone płyty...
    Pozdrawiam...

  3. #3

    Domyślnie

    Na razie powiesiłem podwójny sznurek tylko na hakach między ścianami i o dziwo po powieszeniu ubrań trzyma się całkiem dobrze. Ale i tak z czasem coś wymyślę bo sznurki długo tak nie wytrzymają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony