dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 189 z 189
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jan-Gaz 350, bufor 800l
    skoro już tu jesteś to ile sie przyjmuje do obliczeń ozc kwh/rok na cwu na osobę?

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Niezła chałka a co to za rekupetator masz zamontowany?
    Niezła chatka a nie chałka miało być przejęzyczyłem się sorki

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    ładne drzwi jak wymienią na dłuższe to będą jeszcze ladniejsze

    trochę rażą w oczy te kształtki ocynkowane przy buforze ....

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    ładne drzwi jak wymienią na dłuższe to będą jeszcze ladniejsze

    trochę rażą w oczy te kształtki ocynkowane przy buforze ....
    Czesc zwiazana z obwodem cwu jest mosiezna, czesc buforowa niekoniecznie, skoro bufor nie jest miedziany a normalny stalowy i zalany wodą destylowaną to koniecznosci stosowania kształtek mosieznych nie ma, mozna by zastosowac czarne ale i ocynk nie zaszkodzi., czasami jest konicznosc stosowania krocców to bez sensu byłoby mieszanie krocca ocynkowego z kształtka mosiezna.

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie 4000 a 3500 zł, z tego 4000 kWh na cwu, 8200 kWh na co. Przy pompie p-w koszt ok 1750 zl, przy gruntowej ok 1350-1400 zł. Po zakonczeniu ocieplania powtórnie przelicze ozc i byc moze bedzie korekta w dół.
    Nie żebym negował ideę bufora, ale coś mi tu nie gra. Instalację z polską PC o COP >4 miał zamontowaną ostatnio thoreg tutaj pisał o cenie kompletna całość kosztowała go 30k, więc tak na szybko.
    Koszt instalacji PC to 30k, więc ogrzewanie dla COP 4 i tylko II taryfie w przybliżeniu wychodzi 8200kWh/COP 4 * 0,30gr = 615 zł
    Przygotowanie CWU dla załóżmy COP 3 i tylko drugiej taryfie w przybliżeniu wychodzi 4000kWh/COP 3 * 0,30 gr = 300 zł

    Więc jeżeli była by to tylko druga taryfa to mamy przytaczane przeze mnie <1000zł rocznie za CO i CWU. Jeżeli nawet byśmy trochę wjechali w I taryfę to by to wyszło pewnie max 1200zł/ rok. To 3x taniej niż przy buforze. Nie wiem ile kosztowała cała instalacja bufora ale pewnie >5k, ale PC w rozsądnej cenie moim zdaniem by się bardziej opłacała w perspektywie dłuższego czasu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Nie żebym negował ideę bufora, ale coś mi tu nie gra. Instalację z polską PC o COP >4 miał zamontowaną ostatnio thoreg tutaj pisał o cenie kompletna całość kosztowała go 30k, więc tak na szybko.
    Koszt instalacji PC to 30k, więc ogrzewanie dla COP 4 i tylko II taryfie w przybliżeniu wychodzi 8200kWh/COP 4 * 0,30gr = 615 zł
    Przygotowanie CWU dla załóżmy COP 3 i tylko drugiej taryfie w przybliżeniu wychodzi 4000kWh/COP 3 * 0,30 gr = 300 zł

    Więc jeżeli była by to tylko druga taryfa to mamy przytaczane przeze mnie <1000zł rocznie za CO i CWU. Jeżeli nawet byśmy trochę wjechali w I taryfę to by to wyszło pewnie max 1200zł/ rok. To 3x taniej niż przy buforze. Nie wiem ile kosztowała cała instalacja bufora ale pewnie >5k, ale PC w rozsądnej cenie moim zdaniem by się bardziej opłacała w perspektywie dłuższego czasu.
    Liczyłem dla propocji 80/20% dla II/I taryfy. Przyjmuję super rewelacyjne copy z pewną dozą nieufnosci gdyz sam montuje pompy i cyklicznie odczytuję zuzycia dla niektórych z nich. Mozna te proporcje kontestowac, wole jednak policzyc z niewielkim zapasem, widziałem tez proporcje 75/25. Poza tym w tym budynku są posadzki anhydrytowe o zmniejszonej akumulacji (grubosc 5 cm) przyjmowanie 100% w II taryfie przy małej akumulacji jest nierealne. Skoro juz tak zonglujesz cenami to wypadałoby czytac dokładniej autora dziennika który stwierdził kategorycznie ze nie ma mozliwosci wykonania DZ poziomego a na pompę z odwiertami dostał wycene 38000 zł. Przeliczył tez wszystkie opcje
    czyli czytamy dokładnie a pozniej komentujemy.

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Oczywiście czytałem dokładnie, to że DZ jest na nie też , ale nie było napisane dlaczego, a z tego co pamiętam działka jest całkiem spora i niezabudowana, więc czemu nie? Jeszcze raz się powtórzę, nie jestem przeciwko buforowi bo sam kiedyś o tym myślałem. Oczywiście PC wyszła mnie drożej ale nie na tyle aby nie było po prostu taniej. Jedyny jaki JA WIDZĘ plus bufora w takim domu to to że jest bezgłośny, to niezaprzeczalna zaleta.

    BTW: COPy 4 i 3 dla CO/CWU wydaje mi się że nie są jakieś rewelacyjne, a raczej standardowe dla pomp gruntowych.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 06-07-2017 o 21:02
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Jedyny jaki JA WIDZĘ plus bufora w takim domu to to że jest bezgłośny, to niezaprzeczalna zaleta.
    Ja widzę inne, brak płatnych serwisów gwarancyjnych, w ogole brak jakichkolwiek serwisów, niski koszt częsci zamiennych, najdrozsza oprócz bufora i pompy ogiegowej kosztuje 220 zł, mozliwosc regulacji strefowej temperatury.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Oczywiście czytałem dokładnie, to że DZ jest na nie też , ale nie było napisane dlaczego, a z tego co pamiętam działka jest całkiem spora i niezabudowana, więc czemu nie?
    sebcio55 działka jest spora na dzień dzisiejszy, ale będzie mniejsza ponieważ będzie dzielona na 3 działki. A tak z ciekawości to może orientujesz się jaką powierzchnię musiało by zająć DZ, żeby pokryć zapotrzebowanie mojego domu?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony