dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 189
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Ja również życzę Wam wszystkiego najlepszego w tym roku.
    Sledze kilka dzienników, które wydają mi się ciekawe i oczywiście czytam wszystkie ze "szpakami".
    Postępy prac nie są zadowalające ,również u mnie ,ale jak się pracuje daleko i w domu jest się gościem to tak jest. Najważniejsze ,że jednak pomału idziemy do przodu.
    Miłego dnia J.Korona

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam, wiosna nadeszła to i na budowie w końcu się ruszyło. Tydzień pracowitego urlopu za nami ale są efekty.
    Wywierciliśmy studnię.





    Została wykonana instalacja wod-kan, instalacja ogrzewania podłogowego.



















    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 09-04-2017 o 23:51

  3. #163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No i rekuperacja:











    To by było na tyle na dzień dzisiejszy. Jutro Panowie wykonają posadzki. W całym domu anhydryt, a w garażu wylewka cementowa. Po świętach pomiar drzwi wejściowych. I tak pomału do przodu.

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    No i rekuperacja:











    To by było na tyle na dzień dzisiejszy. Jutro Panowie wykonają posadzki. W całym domu anhydryt, a w garażu wylewka cementowa. Po świętach pomiar drzwi wejściowych. I tak pomału do przodu.
    Jaki styropian dałeś i ile jeśli można? Pozdrawiam

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej Gargi12. Styropian to EPS100, grubość 18cm (w warstwach 10 i 8cm).

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Mamy pytanie. W zeszłym roku ocieplaliśmy ściany zewnętrzne. Nie daliśmy listw startowych ponieważ myślałem, że styropian z ocieplenia ścian oprze się na styropianie z ocieplenia płyty fundamentowej. No i w sumie wszystko było by ok tylko pojawił się problem, którego nie przewidziałem a w sumie nawet nie myślałem, że takie coś może się wydarzyć. Otóż, mysz lub myszy wygryzły dziurę w spodzie styropianu i dotarły aż do wieńca. Teraz już wiem, że brak listwy startowej to poważny błąd, ale może ktoś podpowie jak zabezpieczyć ten styropian od spodu żeby to więcej się nie powtórzyło?

    A tak poza tym to pomału działamy, na budowie. Posadzki zrobione, teraz czas na sufity i ocieplenie poddasza.

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No to jedziemy dalej z tematem budowy.
    Jeśli chodzi o nieszczęsne myszy to kupiłem siatkę ocynkowaną o małym oczku, odgarnąłem ziemię z opaski i wtopiłem siatkę od spodu styropianu wywinąłem ją na ocieplenie płyty i na opaskę. Następnym razem jak będę na urlopie zasypię ją jakimś żwirem. Mam nadzieję, że to pomoże.





    Jeśli chodzi o ocieplenie to obrobiliśmy bramę garażową.



    Jak widać na zdjęciach mamy zamontowane również drzwi wejściowe i w planach było również skończenie ocieplenia w okół drzwi. Niestety sprawa się skomplikowała. Drzwi firmy KMT 75 z dostawką. Wszystko pięknie ładnie. Drzwi zamontowane tylko niestety wystąpił problem i musieliśmy reklamować drzwi. Otóż skrzydło drzwi jest o około 1 cm za krótkie w stosunku do ościeżnicy. Przyjechała ekipa sprawdziła no i przyznała mi rację. Nie powiem, że cała sytuacja trochę mnie zestresowała, ale ekipa montująca drzwi powiedziała, że mam się nie denerwować, złożyć reklamację i na pewno sprawa zostanie pozytywnie rozwiązana. W poniedziałek przyjeżdżają z KMT na oględziny. Zobaczymy.









    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 03-07-2017 o 00:20

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Poza drzwiami zamontowali nam również kominek. Wkład firmy Arysto w wersji slim.







    Na dzień dzisiejszy są zamontowane już kratki oraz kamień w okół wkładu. Niestety zdjęć nie posiadam.

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No i najważniejsze. Mamy w domu ciepło (nie tylko dlatego, że jest lato), ciepłą wodę i świeże powietrze. Jeśli ktoś czytał dziennik od początku to wie, że najpierw myślałem o Gruntowej Pompie Ciepła, później był pomysł na powietrzną a skończyło się na czymś takim:



    Bufor ok. 1000 l z zamontowanymi dwoma grzałkami o mocy 12kW, jedna na środku a druga na dole zbiornika. W okresie zimowym grzejemy dolną grzałką cały zbiornik w taniej taryfie i tak mamy co i cwu. W okresie letnim przełączamy na grzałkę zamontowaną w połowie zbiornika i grzejemy tylko połowę zbiornika by przygotować cwu.





    Mamy również zamontowany rekuperator z tym, że na razie nie jest uruchomiony.





    Jako, że dobre firmy należy polecać dalej instalację wod-kan, ogrzewania podłogowego (wraz z buforem) oraz rekuperacji wykonała firma Pana Andrzeja Sołtysa bardziej znanego tutaj na forum jako Asolt.

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Niestety nie z każdą ekipą jest tak różowo. Jak widać na zdjęciach jedna, która miała robić ocieplenie stropu oraz sufit podwieszany zaczęła pracę, ale jej nie skończyła. Robota miała być zrobiona najpierw do końca maja, później do końca czerwca ponieważ mieli jakieś obsuwy jeśli chodzi o terminy. Mieli pojawić się po Bożym Ciele i się nie pojawili więc skończyłem współpracę z nimi. Znalazłem nową ekipę a raczej znajomego i szwagra, którzy podjęli wyzwanie. Wiem, że chłopaki dobrze robią tylko niestety parę godzin dziennie po pracy i trochę im to zejdzie a czas goni. No ale zobaczymy. Jak bym wziął ich od początku to pewnie były by już sufity a tak lepiej przemilczeć temat.
    Zamówiliśmy również płytki na cały dom wraz z wyposażeniem łazienek oraz zaczęliśmy się rozglądać za kuchnią.
    No i jeszcze jedna sprawa. Mamy problem z wodą ze studni. Studnie wywiercili w marcu i było z nią wszystko ok. Po przyjeździe teraz w czerwcu i odkręceniu wody myślałem, że padnę. Woda jest czysta jeśli wleje się ją do butelki, ale strasznie śmierdzi. Zapach przypomina zgniłe jajka, siarkę żeby nie napisać, że śmierdzi jak z szamba. Z tego co czytałem na internecie może to być winna zbyt dużego stężenia żelaza i manganu w wodzie. Niestety teraz nie dałem rady, ale jak będę następnym razem muszę zrobić badania wody i zobaczymy jaka jest tego przyczyna i będziemy z tym coś robić.
    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 03-07-2017 o 02:13

  11. #171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    No i najważniejsze. Mamy w domu ciepło (nie tylko dlatego, że jest lato), ciepłą wodę i świeże powietrze. Jeśli ktoś czytał dziennik od początku to wie, że najpierw myślałem o Gruntowej Pompie Ciepła, później był pomysł na powietrzną a skończyło się na czymś takim:



    Bufor ok. 1000 l z zamontowanymi dwoma grzałkami o mocy 12kW, jedna na środku a druga na dole zbiornika. W okresie zimowym grzejemy dolną grzałką cały zbiornik w taniej taryfie i tak mamy co i cwu. W okresie letnim przełączamy na grzałkę zamontowaną w połowie zbiornika i grzejemy tylko połowę zbiornika by przygotować cwu.


    Mamy również zamontowany rekuperator z tym, że na razie nie jest uruchomiony.


    Jako, że dobre firmy należy polecać dalej instalację wod-kan, ogrzewania podłogowego (wraz z buforem) oraz rekuperacji wykonała firma Pana Andrzeja Sołtysa bardziej znanego tutaj na forum jako Asolt.
    Super rozwiązanie co do ogrzewania (tak mi się przynajmniej na razie wydaje). Będę śledził bo sam się skłaniam ku temu. Powiedz mi to tak docelowo, czy przejściowo do np PC w przyszłości?
    Rekuperator będziesz jakoś zabudowywał/ocieplał jeszcze rozumiem?

    nie mogę sobie pojąć jeszcze tego CWU w tym buforze. Rozumiem, że woda użytkowa krąży w całym obiegu ogrzewania podłogowego także? Bo szukam takiego rozwiązania i nie do końca to jasne mi jest

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    Super rozwiązanie co do ogrzewania (tak mi się przynajmniej na razie wydaje). Będę śledził bo sam się skłaniam ku temu. Powiedz mi to tak docelowo, czy przejściowo do np PC w przyszłości?
    Rekuperator będziesz jakoś zabudowywał/ocieplał jeszcze rozumiem?

    nie mogę sobie pojąć jeszcze tego CWU w tym buforze. Rozumiem, że woda użytkowa krąży w całym obiegu ogrzewania podłogowego także? Bo szukam takiego rozwiązania i nie do końca to jasne mi jest
    Rekuperator będzie obudowany i ocieplony dodatkowo wełną. Taki "domek dla niego zrobię".
    Jeśli chodzi o bufor to jest to już ogrzewanie docelowe. Z pompy ciepła zrezygnowałem, bo po obliczeniu OZC pompa po prostu się nie kalkulowała. Jeśli wszystko się sprawdzi z OZC to koszty ogrzewania (co i cwu) powinien wyjść na poziomie ok 4000zł/rok. Jak będzie zobaczymy. Pochwalę się w przyszłości.
    W buforze jest wężownica od cwu. Woda przepływa przez wężownice i się ogrzewa od wody, która jest w buforze.

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    Z pompy ciepła zrezygnowałem, bo po obliczeniu OZC pompa po prostu się nie kalkulowała. Jeśli wszystko się sprawdzi z OZC to koszty ogrzewania (co i cwu) powinien wyjść na poziomie ok 4000zł/rok. Jak będzie zobaczymy. Pochwalę się w przyszłości.
    W buforze jest wężownica od cwu. Woda przepływa przez wężownice i się ogrzewa od wody, która jest w buforze.
    4tys na rok to jakaś masakra w tej wielkości domu, nie wiem ile z tego przewidujesz na CWU., sorry ale jak to policzyłeś że CP się nie kalkulowała? Polska PC i DZ poziome to max 30k, rocznie za CO i CWU to na pewno mniej niż 1000zł, wiec nie wiem... Może pokaż jak to liczyłeś, tak tylko z ciekawości, bo bufor już i tak stoi.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    4tys na rok to jakaś masakra w tej wielkości domu, nie wiem ile z tego przewidujesz na CWU., sorry ale jak to policzyłeś że CP się nie kalkulowała? Polska PC i DZ poziome to max 30k, rocznie za CO i CWU to na pewno mniej niż 1000zł, wiec nie wiem... Może pokaż jak to liczyłeś, tak tylko z ciekawości, bo bufor już i tak stoi.
    Adam z tego co widziałem na początku dziennika to ma wjazd od południa więc od północy ma największe przeszklenia przez co największe straty.
    Sorry adam ale taki projekt z wjazdem od południa to wielkie nieporozumienie. Nie wiem czy świadomy wybór ale to już Twoja sprawa. U mnie na wsi jeden gościu też tak zrobił że część dzienną dał od północy ale temu bo się na tym nie znał i zaufał architektowi który mu nie doradził ze to jest bezsensu. Teraz by zrobił inaczej a tak to siedzi w salonie i słońca nie uraczy. Jedyny plus tego to taki że w lato ma chłodniej niż inni.

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    4tys na rok to jakaś masakra w tej wielkości domu, nie wiem ile z tego przewidujesz na CWU., sorry ale jak to policzyłeś że CP się nie kalkulowała? Polska PC i DZ poziome to max 30k, rocznie za CO i CWU to na pewno mniej niż 1000zł, wiec nie wiem... Może pokaż jak to liczyłeś, tak tylko z ciekawości, bo bufor już i tak stoi.
    Nie 4000 a 3500 zł, z tego 4000 kWh na cwu, 8200 kWh na co. Przy pompie p-w koszt ok 1750 zl, przy gruntowej ok 1350-1400 zł. Po zakonczeniu ocieplania powtórnie przelicze ozc i byc moze bedzie korekta w dół.

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Adam z tego co widziałem na początku dziennika to ma wjazd od południa więc od północy ma największe przeszklenia przez co największe straty.
    Sorry adam ale taki projekt z wjazdem od południa to wielkie nieporozumienie. Nie wiem czy świadomy wybór ale to już Twoja sprawa. U mnie na wsi jeden gościu też tak zrobił że część dzienną dał od północy ale temu bo się na tym nie znał i zaufał architektowi który mu nie doradził ze to jest bezsensu. Teraz by zrobił inaczej a tak to siedzi w salonie i słońca nie uraczy. Jedyny plus tego to taki że w lato ma chłodniej niż inni.
    Wybór projektu był świadomy. Na początku szukałem projektu z wjazdem od południu i szczerze przyznam nie ma tego zbyt wiele. Postanowiliśmy, że zrobimy projekt indywidualny. Ze względu, że działka jest dość długa dom miał być cofnięty 20-30m w głąb działki. Sprawa się rypła kiedy dostaliśmy warunki zabudowy z obowiązującą linią zabudowy 10m od granicy działki. Ze względu na to, że działka nie jest za szeroka nie chciałem robić tarasu od zachodu, więc postanowiliśmy zrobić tak jak zrobiliśmy.

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    4tys na rok to jakaś masakra w tej wielkości domu, nie wiem ile z tego przewidujesz na CWU., sorry ale jak to policzyłeś że CP się nie kalkulowała? Polska PC i DZ poziome to max 30k, rocznie za CO i CWU to na pewno mniej niż 1000zł, wiec nie wiem... Może pokaż jak to liczyłeś, tak tylko z ciekawości, bo bufor już i tak stoi.
    Poziomy kolektor nie wchodził w grę. Na gruntową z pionowymi kolektorami najtańsza oferta 38 tys zł. Na powietrzną wraz z kotłownia 28 - 30 tys. zł. Nie wiem czy dobrze czy źle, ale ja to liczyłem w ten sposób nim zdecydowałem się na bufor i zadzwoniłem do asolta.
    1. Pompa ciepła: 28000zł/20 lat=1400zł/rok + 1750zł/rok = 3150zł/rok koszt ogrzewania co i cwu oraz koszt zakupu PC rozłożony na 20 lat.
    2. Bufor: 13000zł/20 lat=650zł/rok + 3500zł/rok = 4150 zł/rok koszt ogrzewania co i cwu oraz koszt zakupu buforu rozłożony na 20 lat
    Jak widzisz mnie wyszło tutaj tylko 1000 zł oszczędności gdybym zamontował PC w skali roku z tym, że ewentualne koszty naprawy pompy ciepła czy tam serwisu pewnie by zniwelowało tą różnicę. Albo i nie . Takie było moje przemyślenie na ten temat. I dlatego decyzja, że bufor.

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    Wybór projektu był świadomy. Na początku szukałem projektu z wjazdem od południu i szczerze przyznam nie ma tego zbyt wiele. Postanowiliśmy, że zrobimy projekt indywidualny. Ze względu, że działka jest dość długa dom miał być cofnięty 20-30m w głąb działki. Sprawa się rypła kiedy dostaliśmy warunki zabudowy z obowiązującą linią zabudowy 10m od granicy działki. Ze względu na to, że działka nie jest za szeroka nie chciałem robić tarasu od zachodu, więc postanowiliśmy zrobić tak jak zrobiliśmy.
    Faktycznie ciężko o taki rozsądny projekt ale coś by się znalazło. Zawsze to może być dom przewidziany z częścią dzienną od południa ale wejściem wschód-zachód bo wtedy domek się ustawi tak jak trzeba a garaż da z drugiej strony od północy. Rzuć okiem na to http://domplus.org.pl/183-2/ wiem że to domek duży ale chodzi mi mniej więcej o formę. Chodzi o to że da się coś wymyślić. Architektowi się pewnie nie chciało to Ci pościemniał że się nie da i żebyś wybrał bardziej typowy projekt, a to że bez słońca w części dziennej to już trudno "w końcu taką ma Pan działkę".

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    No i najważniejsze. Mamy w domu ciepło (nie tylko dlatego, że jest lato), ciepłą wodę i świeże powietrze. Jeśli ktoś czytał dziennik od początku to wie, że najpierw myślałem o Gruntowej Pompie Ciepła, później był pomysł na powietrzną a skończyło się na czymś takim:



    Bufor ok. 1000 l z zamontowanymi dwoma grzałkami o mocy 12kW, jedna na środku a druga na dole zbiornika. W okresie zimowym grzejemy dolną grzałką cały zbiornik w taniej taryfie i tak mamy co i cwu. W okresie letnim przełączamy na grzałkę zamontowaną w połowie zbiornika i grzejemy tylko połowę zbiornika by przygotować cwu.





    Mamy również zamontowany rekuperator z tym, że na razie nie jest uruchomiony.





    Jako, że dobre firmy należy polecać dalej instalację wod-kan, ogrzewania podłogowego (wraz z buforem) oraz rekuperacji wykonała firma Pana Andrzeja Sołtysa bardziej znanego tutaj na forum jako Asolt.
    Niezła chałka a co to za rekupetator masz zamontowany?

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Niezła chałka a co to za rekupetator masz zamontowany?
    Jan-Gaz 350, bufor 800l

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony