dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 189
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Adam, sasiedzie, a ktory z inspektorow wydawal Ci PnB? Pani Daria czy Mosine obsluguje ktos inny? Bo jesli ona to az uwierzyc nie moge ze mogly byc jakies problemy

    Jak byc potrzebowal jakies namiary czy ekipy to smialo pytaj. Wprawdzie u nas byly ekipy raptem 3 ale wszytskie sie ladnie spisaly wiec ich polecam (Ciesle, okniarze i posadzkarze).
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Adam, sasiedzie, a ktory z inspektorow wydawal Ci PnB? Pani Daria czy Mosine obsluguje ktos inny? Bo jesli ona to az uwierzyc nie moge ze mogly byc jakies problemy

    Jak byc potrzebowal jakies namiary czy ekipy to smialo pytaj. Wprawdzie u nas byly ekipy raptem 3 ale wszytskie sie ladnie spisaly wiec ich polecam (Ciesle, okniarze i posadzkarze).
    Decyzję wydawała Pani Liliana. U nas w sumie od samego początku tzn. od podziału działki pojawiał się jeden problem droga dojazdowa. Jako, że sąsiedztwo naszej działki jest dosyć ubogie jeśli chodzi o zabudowania (jeden sąsiad 150m od nas) a dojazd do działki jest drogą gruntową, która według UM nie spełnia wymogów, chociaż ma nadaną nazwę, musieliśmy jeszcze dostarczyć papiery, że mamy dojazd do działki przez działkę teściów i ciotki. No i tak się to przeciągło jakoś.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No tak... dojazd...

    Bloczki fundamentowe i betony bedziesz potrzebowal ?
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    No tak... dojazd...

    Bloczki fundamentowe i betony bedziesz potrzebowal ?
    Bloczków nie będę potrzebował ponieważ my będziemy robić płytę fundamentową. Beton jak najbardziej B25 jakieś 32m3 mi wychodzi ale pewnie będzie trzeba zamówić z 2m3 więcej, żeby czasem nie brakło. A ty skąd brałeś beton i w jakiej cenie? I ile płaciłeś za pompę?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bralem beton z Pajo w Luboniu. Po szczegoly zapraszam na priv
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradieszko

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    naprawdę zacne projekty. może podrzucicie projekt domu parterowego 4 pokojowego a na poddaszu 3 pokoje czekam na propozycję. Niedługo zacznie się budowa
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał gradieszko Zobacz post
    naprawdę zacne projekty. może podrzucicie projekt domu parterowego 4 pokojowego a na poddaszu 3 pokoje czekam na propozycję. Niedługo zacznie się budowa
    Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chodzi o to żeby w sumie były 4 pokoje z czego 3 na poddaszu? Mnie się podobał bardzo Madryt z pracowni Lipińscy ale za drogi w budowie jak dla mnie.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    Bloczków nie będę potrzebował ponieważ my będziemy robić płytę fundamentową. Beton jak najbardziej B25 jakieś 32m3 mi wychodzi ale pewnie będzie trzeba zamówić z 2m3 więcej, żeby czasem nie brakło. A ty skąd brałeś beton i w jakiej cenie? I ile płaciłeś za pompę?
    Wystarczy bardzo dobrze i szczegółowo policzyć.U mnie na płytę tak wyliczyłem że betonu zostało tylko w koszu - czyli jakieś 2-3 taczki
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Wystarczy bardzo dobrze i szczegółowo policzyć.U mnie na płytę tak wyliczyłem że betonu zostało tylko w koszu - czyli jakieś 2-3 taczki
    Wyliczenia wyliczeniami ale ile w betoniarni albo po drodze na budowę "wyparuje" tego betonu to już inna sprawa

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie. Sezon budowlany pomału rusza więc czas coś naskrobać w tym na razie dość ubogim dzienniku Przez okres zimowy udało nam się usunąć drzewka, które rosły na działce



    Tutaj widać jeszcze korzenie ale na dzień dzisiejszy są już wyrwane i teren jest wyrównany.
    Za 5 tygodni ruszamy z budową.
    Pomału zamawiamy materiał i już nie umiemy się doczekać startu.
    Mamy już XPS`a, którego zamówiliśmy jeszcze w zeszłym roku, zamówiliśmy bloczki Solbet na ściany nośne i działówki, folie budowlaną. W przyszłym tygodniu zamówię stal zbrojeniową, strzemiona, dystanse i pospółkę na podbudowę płyty.
    Muszę też zorganizować agregat prądotwórczy, bo do sąsiada daleko i nie będzie od kogo prądu pożyczyć. Mam na oku diesla jednofazowego z ATS, którego mam w planie wpiąć w instalację po zakończeniu budowy. W razie braku prądu coś tam w domu będzie działało.
    A więc odliczamy czas do budowy
    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 04-04-2014 o 07:43

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jukata

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    tarnobrzeskie
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    7

    Wink Startujemy w podkarpackim!

    Witam wszystkich
    w przyszłym tygodniu, jak tylko pogoda pozwoli startujemy ze Szpaczkiem w podkarpackim - też, jak i inni nie mogę się doczekać, choć obaw też pełno jest. Ale, jak nie spróbuję to nie zobaczę
    W najbliższych dniach założę dziennik tak jak należy, mam nadzieję, że z Wasza pomocą niedługo Szpaczek pod lasem będzie się pięknie prezentował
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witaj Jukata.
    Fajnie, że ktoś rusza równolegle z nami. Będziemy mogli się powymieniać doświadczeniami lub podpytać w razie jakich wątpliwości. Jak założysz dziennik to podeślij link chętnie będę zaglądał.
    Pozdrawiam

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Też się przywitam, cieszę się że kolejny samorób z wlkp. jak dobrze pójdzie będziemy w podobnym czasie się budować, co prawda ja z drugiej strony Poznania, ale zaglądać "przynajmniej" do dziennika będę
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Kolejny samorobny płyciarz - super, będe podglądać, tym bardziej że ja juz jestem po płycie, a ściany zaczynaja iśc do góry. Powodzenia

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej Ahya, witam również, jutro będę miał chwilę czasu to ogarnę Twój dziennik i na pewno będę śledził na bieżąco. Powodzenia.

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,
    Co do wiązarów, firmy mają takie rozbieżności co do wyceny, że aż w szoku byłam. Najdroższą wycenę jaką dostaliśmy to była wycena na kwotę 25 tys brutto ! Hatek spisał się najlepiej, kontakt rewelacyjny. I cena najatrakcyjniejsza Opinii negatywnych w internecie nie znaleziono
    Pozdrawiam i czekam na nowe wpisy.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witaj Gust. No ja wysłałem do Hatka w zeszłym tygodniu maila z prośbą o wycenę i na razie czekam. Mam nadzieję, że po Świętach się odezwą. Pozdrawiam.

    No i dostałem wycenę z Hatka. Jak to mówią szału nie ma szczerze powiedziawszy. Za kompleksową usługę życzą sobie 25 000 zł netto i nie uwzględnili w wycenie daszku nad wejściem. Jak na razie na pierwszym miejscu jest firma Filar z Inowrocławia.
    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 22-04-2014 o 13:37

  18. #38

    Domyślnie

    Hmm... Nam wycenili na 11 400 netto + 8% VAT. Tylko u Ciebie doszedł jeszcze dach nad garażem. Ale faktycznie coś sporo wyszło. Co rozumiesz przez usługę kompleksową? Co do daszku właśnie jestem na etapie negocjacji.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Poprzez kompleksową usługę rozumiem wyprodukowanie wiązarów, transport na budowę i montaż. Same wiązary wycenili na 16 000 zł reszta to montaż i transport. Jak na razie najdroższa oferta jaką dostałem.

  20. #40

    Domyślnie

    Do kompleksowej usługi dodała bym jeszcze stężenia i okucia. Ważne też jakie mocowanie do wieńca proponują firmy... na murłacie, kotwy chemiczne, rozporowe?

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony