dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 189
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a czy to mleczko to nie była folia w płynie i wówczas nie potrzeba polewać wodą?

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Tak, to była folia w płynie i tak twierdzili w lafarge, że nie trzeba polewać i wszystko będzie ok. Natomiast kierownik budowy stwierdził, że mam poczekać aż ta folia zaschnie i zacząć płytę polewać wodą ponieważ jest za gorąco (było koło 28C) i za szybko zacznie wiązać. I być tu chłopie mądry Jedni tak drudzy tak. Polewałem ją przez pierwsze 3 dni i nie było żadnych pęknięć czy zarysowań. Teraz jak to wygląda to nie wiem, bo nie jestem na miejscu. Mam nadzieję, że będzie ok i padający deszcz trochę jej pomoże.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak poczekałeś aż folia zaschnie to ok. Polewanie później to już chyba tylko w celu chłodzenia betonu.

  4. #64

    Domyślnie

    Ładnie to wygląda. WIdzę że z płytą też niemało roboty. A już myślałam że tylko my się tak natyraliśmy przy funamdencie
    Jak tam Twój betonik? Nie popękał? Nam odrobinę popękał ale przy takiej powierzchni to raczej normalne.
    Z tą kanalizacją to nie taka straszna sprawa jak się wydaje. Ale polecam sprawdzić czy na pewno dobrze wymierzyli panowie miejsca w których wystają rury.

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No trochę się trzeba było przy niej napocić . Jak ten beton teraz wygląda to niestety nie wiem, bo nie ma mnie na miejscu. Przez pierwsze 3 dni po zalaniu nic się nie działo i tylko w miejscach gdzie chodziłem a beton był jeszcze plastyczny pojawiły się minimalne pajęczynki. Kanalizację po ułożeniu przemierzyłem i powinno być wszystko ok ale tak na pewno dowiem się tego jak będziemy stawiali działówki.

    Widziałem, że u Ciebie już ściany i wieniec więc zapytam się ile Ci poszło Solbetu na ściany nośne?? Na jaką wysokość nad gotową podłogę masz okna??

  6. #66

    Domyślnie

    Nam dopiero po tygodniu powychodziły spękania. Ale dojdzie jeszcze styro i kolejna wylewka i będzie OK.
    Co do solbetu to zamówiliśmy 912 szt. Nie mamy jeszcze wymurowanych szczytów więc obecnie stoją jeszcze 4 palety nieruszane.
    Na działówki zamówiliśmy 576 szt. i nam zabrakło na jedną całą warstwę w domu. Źle policzyliśmy. Nie wzięliśmy pod uwagę tego że przecież działówki są stawiane na chudziaku a nie na wysokości bloczka fundamentowego Ale nie ma problemu murarze i tak jeszcze przyjadą kończyć szczyty to i dokończą działówki.
    Wygląda to tak, że od bloczka (czyt. gotowej podłogi) do okien jest 90 cm. Od bloczka do wieńca 240 , z wieńcem 264. Okno tuż pod wieńcem 150x150.
    Dom wyszedł odrobinę większy w środku ze względu na to, że w projekcie jest z cegły max która ma szer. 29 cm . A solbet 24 :] (na każdej ścianie nośnej od środka zyskaliśmy ok. 2,5 cm )
    Okno w pom. gosp zostało jak w oryginale. A łazienkowe daliśmy 60x90 na 24 cm od wieńca.
    Zastanawialiśmy się też czy wogóle nie dać niższych okien niższych 130x150 wtedy parapety były by jeszcze wyżej. Bardzo nie podobają nam się te okna na wysokości 85cm (szczególnie w kuchni- na wysokości z blatami). Ale ostatecznie nie chcieliśmy juz tak mieszać i zostało jak jest.
    Ostatnio edytowane przez gust ; 03-06-2014 o 11:04

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No to jak Tobie wyszły pęknięcia po tygodniu to do 21 czerwca muszę jeszcze trochę pożyć w stresie i dopiero wtedy zobaczę czy coś się nie porysowało. No ja też zamówiłem 912 szt z tym, że ja nie mam murowanych szczytów ale dochodzi mi garaż do wymurowania. Wychodzi, że okna masz na takiej wysokości jak ja. Też się zastanawiałem nad pomniejszeniem okna ale tylko w kuchni (mój brat tak ma i nie wygląda to źle). Chociaż z drugiej strony widziałem u Artix 1, że on ma parapet w kuchni równo z blatem i też to fajnie wygląda więc sprawa zostaje otwarta.

  8. #68

    Domyślnie

    To masz jeszcze czas do przemyślenia. My zamówiliśmy już więźbę. Trochę trzeba na nią poczekać. Koniec czerwca początek lipca ma być montaż. Dajesz blachę na dach? A co pod nią? Deskowanie , osb, czy tylko folia i wełna?

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Ja to więźbę będę zamawiał dopiero jak zaleje wieniec. W sumie dach to już ostatni etap w tym roku więc nawet z tą więźbą mi się już nie będzie tak spieszyć. Byle zdążyć przed zimą. Dach będzie deskowany i pokryty papą i tak przeczeka do następnego roku. Do celowo na dachu będzie dachówka cementowa.

  10. #70

    Domyślnie

    No dokładnie. My też zamówiliśmy więźbę po zalaniu wieńca. Cel mamy podobny na ten rok. Oby pokryć chałupkę.
    Powodzenia w dalszych pracach.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Zdecydowaliśmy się na domek parterowy na podstawie projektu Szpak z MG Projekt z doklejonym garażem.
    Wcześniej myślałem o poddaszu użytkowym,
    ale projekt Szpak coraz bardziej mi się podoba

    Dodatkowo koszty budowy będą pewnie sporo niższe

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej jask. U nas też ta myśl ewoluowała. Pierwszym projektem jaki wybraliśmy był Z1, później ze względu na to, że mamy działkę z wjazdem od południa szukaliśmy też takiego projektu. Niestety oferta jest uboga a jedynym, który nam się podobał był Madryt od Lipińskich. Niestety odpadł w przedbiegach kiedy przeczytałem o kosztach budowy. I wtedy po rozmowach i przeczytaniu paru wypowiedzi gdzieś na forum zdecydowaliśmy się na parterowy domek i tak padło na Szpaka, którego podesłał nam brat. Uznaliśmy, że olewamy trochę strony świata i budujemy Szpaka . Chociaż mnie podoba się również Z41.

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa - zestawienie materiałów.
    1. XPS gr. 10cm 19m3 - 63 paczki
    2. EPS gr. 10cm 2,7m3 - 9paczek
    3. Dystanse do zbrojenia:
    a) listwa betonowa 20mmx1000mm - 250szt., zamówiłem za dużo i około 1/3 została, wykorzystam do wieńca.
    b) dystans stalowy do górnego zbrojenia 110mm - 100szt, około 50szt nie wykorzystałem więc jak ktoś jest chętny to odsprzedam
    4. Stal zbrojeniowa:
    a) drut wiązałkowy 1,2mm 30kg (zostało ok. 7-8kg wykorzystam do powiązania koszy wieńca)
    b) pręt gładki fi 5,5mm 131kg (strzemiona koszy płyty i wieńca)
    c) pręt żebrowany fi 12mm 4040kg (zbrojenie płyty i wieńca)
    d) pręt żebrowany fi 8mm 20kg (zbrojenie ścian pod oknami)
    5. Pospółka 160 ton
    6. Cement 75kg
    7. Beton B30 - 32m3
    8. Folia budowlana 0,5mm 2 rolki (300m2), oczywiście całości nie zużyłem i dość sporo jej zostało ale jedna na pewno była by za mało
    9. Klej do styropianu (piana) 2 puszki
    10. Taśma do klejenia foli 2 rolki
    11. Rury kanalizacyjne fi 160 3 szt. (musiałem sam wykonać osłony w miejscach przejść kanalizacji przez płytę)
    12. Koparka około 5-6 godzin (ściągnięcie humusu, zasypanie wykopu pospółką)
    13. Zagęszczarka 3-4 doby (zagęszczenie wykopu, zagęszczenie pospółki)
    14. Kanalizacja - zleciłem zrobienie kanalizacji firmie, więc niestety nie wiem ile poszło poszczególnych rur, kolanek i peszli.

    Koszt wykonania tej płyty fundamentowej to: 44074,74zł
    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 10-06-2014 o 13:47

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam5891 Zobacz post
    Płyta fundamentowa - zestawienie materiałów.
    .
    ... a teraz napisz ile to wszystko kosztowało... będziemy mieli porównanie do "tradycji"...

    pozdro
    NETbet

    p.s.

    bardzo dobro robota.... bardzo...

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzięki NETbet. Koszt wykonania płyty dodałem do zestawienia materiałów. Dodam tylko, że można by urwać jeszcze trochę z tej kwoty ponieważ w projekcie jest beton B25. Ja zamówiłem beton B30 agilla samozagęszczalny z Lafarge. No i tak jak w zestawieniu jest napisane w koszcie tej płyty jest również uwzględniona stal na zbrojenie wieńca.
    pozdro

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A to ja zostanę przy moich ławach i bloczkach na fundament.

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A to ja zostanę przy moich ławach i bloczkach na fundament.
    Dolicz sobie solidną izolacje poziomą z papy, izolację termiczną i wylewkę i dopiero można porównywać. W sumie wypadało by co najmniej doliczyć jeszcze IZOMUR.

    Kiedyś bardziej sceptycznie podchodziłem do płyty, dziś uważam że koszt może wyjść podobny.
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    jak 20 porównać z 44. doliczyłem i papę i izolację na chudym.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    aiki nie będę się upierał, że płyta wychodzi taniej czy tam na poziomie kosztu ław, bo nie wychodzi ale tak z ciekawości to ile m2 masz tego fundamentu i co miałeś zrobione za te 20 tyś zł ???

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Właśnie na wymiary twojego domku nie spojrzałem. u mnie ok 8 x 10 m plus dwie ściany nośne środkiem.
    Za 15 tyś w sumie to stan powiedzmy zero (czyli zalany chudziak) ławy 60 x 50, fundament z bloczków, izolacja przeciwwilgociowa i ocieplony fundament, zasypanie piaskiem ułożenie kanalizacji pod chudym i wylanie chudego. Na izolację na chudym policzyłem 5 tyś choć pewnie to za dużo.
    Ja też się nie upieram - chciałem tylko powiedzieć ile mnie wyszło "0". Szanuje wybory innych i być może gdybym budował jeszcze raz też wybrałbym płytę.

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony