dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 189
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar T0MII
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    powiat wołomiński
    Posty
    179

    Domyślnie

    aiki różne "zera" i różne płyty, ale z budowy domu rodziców z tego roku (dom o wymiarach 14 x 9 m) mi wychodzi

    - dno ław wysypane chudym (jakieś 4m3 po 200 zl metr) = 800 zł
    - zbrojenie (na ławy + wieniec ścian fundamentowych mi poszło 800 kg, u rodziców jakieś 600 kg) liczymy 0,7 * 2800 = 1960 zł
    - zalanie ław (u rodziców poszło 16 metrów) 16 * 210 = 3710 (bo jeszcze pompa 350 zł)
    - bloczki betonowe 800 sztuk = 800 * 2,2 = 1760 zł
    - cement do murowania chyba jakieś 600 kg = 250 zł
    - piasek do murowania (nie wiem był z mojej budowy) liczymy 200 zł
    - folia izolacyjna na ławę o grubości 1mm + od razu folia pod ściany (licze folie pod ściany bo trzeba przykryć papę żeby nie pochlapali zaprawą, bo potem się nic nie przyklei do papy) - z 360 zł
    - szpilki, nakrętki, podkładki i deski na szalowanie wieńca myślę że spokojnie 400 zł
    - zalanie wieńca (sam beton bo zbrojenie liczyliśmy wcześniej) 1200 zł
    - zasyp i koparka do zasypywania - 4600 zł
    - chudziak grubości 10 cm - 3200 zł
    - no zapomniał bym - instalacje czyli kanaliza, PE do wody, bednarka do uziomu + arot do wlz za wszystko trzeba liczyć jakieś 800 a może nawet 1000 zł
    - teraz mamy IZOMUR z tego co pamiętam 3,5 kzł
    - papa na osnowie poliestrowej SBS 11,5 zł m2 = 11,5 * 14*9 = 1450 zł (pod same ściany na ta pape wydałem jakies 600 zł)
    - styropian 20 cm = 0,2*10*9 * 170 (licze 10 a nie 14 bo bod garażem nie ma izolacji termicznej) = 3050 zł
    - izolacja fundamentu na zewnątrz XPS 10 cm - 2000 zł
    - wylewki (nie mam pojęcia ile mogą kosztować zakładam sam materiał bez robocizny tak jak chudy beton) 3200 zł

    Razem 32 640 zł
    Myślę że to dopiero można porównywać ze stanem płyty. Oczywiście można taniej ale chodziło mi o wycenę rozwiązania które nie będzie odbiegało swoimi właściwościami (termicznymi) od płyty. Liczone na podstawie doświadczeń empirycznych. Nie liczyłem pracy koparki przy zdejmowaniu humusu (liczmy te 500 zł). No i robocizny ekipy i hydraulika.
    150 m2 PUM + przyklejony garaż, parter + poddasze użytkowe, dach dwuspadowy, gwc żwirowe pod budynkiem, 1 i 2 rząd pustaka zasypany perlitem, WM - centrala wykonanie własne (EBM + Klingenburg), V82 - Vetrex na foliach + ciepły parapet, ściany 20 cm grafitu 0,031; podłogi 16 cm 0,036; a w dachu jeszcze nie wiadomo co będzie. Podłogówka + kocioł gazowy.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Aiki, z tego co napisałeś to moja płyta jest prawie raz większa niż Twój fundament więc to też ma wpływ na koszt samej płyty. Może Gust się pochwali ile ją wyszedł fundament pod dom i garaż to będziemy mogli porównać mniej więcej koszt między płytą a fundamentem. No i druga sprawa porównując koszt fundamentu i mojej płyty nie doliczajcie ocieplenia podłogi, ja jeszcze będę ocieplał podłogę 10cm styropianu i na to przyjdzie podłogówka i ostateczna wylewka.

  3. #83

    Domyślnie

    Adam my nie robiliśmy jeszcze ocieplenia podłogi także faktycznie można tutaj porównać koszt. Ale zaznaczę na początek że wszystkie prace przy fundamencie oprócz stawiania bloczków przez murarza wykonywaliśmy sami. Także trochę odeszło nam za robozicnę : kopanie rowków na ławę fundamentową, robienie zbrojenia, ocieplanie fundamentu styropianem z zew i wew. , rozkładanie rur kanalizacyjnych, wylewanie chudziaka itp.
    Ponadto nie mamy jeszcze wylewki w garażu ale to można pominąć - nieduże koszta.
    A ZATEM nasz STAN 0:
    bloczki findamentowe 3250
    beton b20 12 mszesc 3300
    zbrojenie 700
    lepik 254
    folia kubelkowa 200
    koparka 150
    syropian 1200
    7 wywrotek piachu + koparka 2100
    zageszczarka 100
    beton wylewka chudziak 2300
    rury kanalizacyjne 522
    folia izolacja 300
    cement 312
    piach 250
    robocizna 4400 + 260
    lepik + papa 189
    dysperbit 160
    19 947 zł
    Ps. mogliśmy zapomnieć dopisać jakiejś drobnostki ale to w granicach kilkuset zł. (plastyfikator do zaprawy, jakaś rurka do GWC) Ogólnie można powiedzieć że w zaokrągleniu wyszło 20 tys.
    Ostatnio edytowane przez gust ; 19-06-2014 o 19:09

  4. #84

    Domyślnie

    PS. Stan aktualny jaki posiadamy- SSO z więźbą ale bez pokrycia ( bez łat kontrłat , folii i blachy) - 66 300 zł

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej a więc w ostatnim tygodniu pociągnęliśmy ściany i zalaliśmy wieniec.
    W niedzielę (22.06) zaczęliśmy murowanie pierwszej warstwy.






    Pierwszą warstwę układaliśmy w dwójkę ja i wujek. W poniedziałek dołączył do nas kolega i zaczęło to wyglądać o niebo lepiej.







    Na takim etapie byliśmy w poniedziałek wieczorem





    Ostatnio edytowane przez adam5891 ; 03-07-2014 o 06:44

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Lubię to! Albo po polsku - podoba mi się!

    Płyta fajna sprawa i bardzo żałuję, że nie robię. Życie!
    Ściany masz z Solbetu jak ja - tylko ja sam ciągnę i nie mam czasu na dokładności. Poza tym mam na spoiny pionowe, to wychodzi gorzej. Tyle okoliczności łagodzące - mam paskudnie i podziwiam jak u kogoś jest równo, ale przyjdzie tynk i wyrówna.

    Róbta tak dalej, to się wprowadzita przed Sylwestrem. Powodzenia!

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej Przemek. Nie ma co żałować z tą płytą parę groszy w kieszeni zostało. Ja jak czytam o koszcie fundamentu Gust to się trochę ciśnienie dźwiga no ale teraz jak to się mówi już po ptokach i trzeba lecieć dalej z budową. Ten Solbet na P+W też nie jest idealnie równy chociaż bardzo się staraliśmy ale tak jak mówisz tynk wszystko przykryje Przed sylwestrem się nie przeprowadzimy a przynajmniej nie tego rocznym bo w tym roku jeszcze tylko dach i na tym stop niestety.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dobra lecimy dalej z relacją.
    We wtorek pociągnęliśmy ściany garażu do poziomu, na jakim były ściany domu i ruszyliśmy dalej z domem. Niestety zdjęć z tego dnia nie wiele ponieważ po południu przyszły deszcze i burza i w pośpiechu się zawijaliśmy z budowy.





    I inwestorka szykująca zbrojenie na wieniec.



    W środę dokończyliśmy ścianę z dużym oknem i lecieliśmy ze ściana od ogrodu i ścianą domu i garażu. Ze ścianą było trochę zabawy bo trzeba było docinać pustaki co warstwa za to ściana między domem a garażem poszło migiem w sumie.










  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    W czwartek dokończyliśmy frontową ścianę domu i ściany garażu.



    I ostatni pustak na ściany nośne



    A tutaj dom w całej okazałości już na "gotowo":








  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    No i od piątku ostatni etap szalowanie wieńca. Myślałem, że lepiej to pójdzie ale zabawy z tym ustrojstwem co nie miara. Nie ma zdjęć dzień po dniu bo już mnie czas cholernie gonił bo w niedzielę w nocy musiałem już być w pracy no ale się nie udało i w pracy dopiero byłem we wtorek rano. Z samym szalunkiem i zbrojeniem walczyliśmy cały piątek, sobotę i niedzielę.







    W poniedziałek przyszedł czas na zalanie wieńca i fundamentu pod słupy przed wejściem do domu.





    Przy zalewaniu niestety rozszedł nam się szalunek na nadprożu garażu na szczęście udało się opanować sytuację, chociaż pewnie będzie trochę szerszy ale jakoś sobie z tym poradzimy.

    Od wtorku wujek z kolegą walczą ze ściankami działowymi i słupami przed wejściem do domu. Obiecali, że wyślą zdjęcia jak nie to następne zdjęcia dopiero we wrześniu jak inwestorka poleci do PL na montaż dachu.

    Zamówiliśmy już wiązary dachowe wraz z obiciem połaci płytami MFP i położeniem papy. Wstępny termin montażu 8 wrzesień.

  11. #91

    Domyślnie

    Brawo brawo! , widzę że się dzieje! Ładnie Wam dom rośnie. Masz rację trzeba teraz na przód myśleć i szukać różnych rozwiązań. Czekam na kolejne zdjęcia

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzięki Gust. Ja tam do Ciebie też zaglądam i Wy też nie zwalniacie tempa. Cały czas krok przed nami .

  13. #93

    Domyślnie

    Niestety nie mogliśmy zwolnić tempa bo wiązary trzeba pokryć do 2 tyg od zamontowania żeby nie stracić gwarancji. Z folią podobnie. Nie może być narażona na warunki atmosferyczne żeby nie straciła właściwości. Także trzeba było się sprężyć a i tak jeszcze obróbek i daszka wejściowego nie zdążyliśmy.
    Nie bój się dogonicie nas. Odłożona kaska się skończyła tak więc teraz tylko drobne roboty przed nami. A na wiosnę trzeba będzie dalej ruszyć.

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Z tym dogonieniem to żartowałem. Ja Wam bardzo kibicuję i chętnie podpatruje co tam u Was się dzieje. No my też tylko dach z deskowaniem i papą w tym roku i na tym koniec.

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Na budowie na razie przestój i tak do 8 września, kiedy to zaczną montować więźbę. Ale w końcu dostałem zdjęcia (jako takie) ze ściankami działowymi i słupami przed wejściem do domu.









    I czekamy na wrzesień

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Ściany i wieniec - zestawienie materiałów.

    1. Solbet 600 24cm - 864szt. (18 palet)
    2. Solbet 600 12 cm - 864szt. (9 palet)
    3. Zaprawa biała - 50 worków
    4. Nadproże Ytong (niestety Solbetu nie dojechały)
    a) 1x 150cm
    b) 1x 200cm
    5. Folia PCV gr. 1mm, szer. 50cm dł. 30m - 2 rolki
    6. Płyta OSB 18mm cięta na wymiar (szalunek wieńca) 23szt.
    7. Pręty gwintowane 10mm - 48 szt. (szalunek wieńca)
    8. Nakrętki 2,7kg
    9. Podkładki 2,5kg
    10. Rury PP do przeprowadzenia szpilek w wieńcu 14szt.
    11. Wkręty do drewna 7cm około 4kg
    12. Beton towarowy B25 6m3
    13. Nadproża strunobetonowe 12x12x120 7szt.
    14. Folia PCV 1mm szer. 30cmx dł. 30m 2 sztuki
    15. Klinkier na słupy 160szt.
    16. Zaprawa do klinkieru 7 worków
    17. Cement 4 worki
    18. Wapno 1 worek

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar viorelka
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    lublin
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Widze,że idziecie jak burza......słupki ciekawie wyglądają (wydaje mi się ,ze nasze są o połowe grubsze )Jestem zadowolona że zdecydowaliśmy się je zrobić z klinkieru wygladaja na stabilne.Jesteś przed montażem więźby ,lepiej bądź na budowie........ja jak moją zobaczyłam na fotkach okropnie się przeraziłam Wyglada jak by była zrobiona z samych listewek i baaaaardzo niestabilna (od samego początku stawiania Szpaka nie ma nas na budowie :/ ) Pozdrawiam i czekam na następne fotki.
    Może Gust się nie obrazi ,ale gonimy go ,gonimy

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej viorelka. Dzięki za odwiedziny. No pewnie ty masz grubsze słupy bo masz takie murowane na 1,5 cegły. My mamy takie na cegłę, bo nie chcieliśmy, żeby były za potężne w stosunku do daszku. Co do więźby to mnie niestety nie będzie przy jej montażu, bo już nie mam urlopu ale za to inwestorka będzie i będzie zdawała mi relację. Poza tym przy odbiorze, będzie wujek, kolega (który jest dekarzem) no i kierownik budowy. Mam nadzieję, że będzie ok. Bez żadnych niespodzianek.

  19. #99

    Domyślnie

    Super. Ciekawa jestem Twojej więźby także czekam do września.
    Ps. Czy otwory na okna zostawiasz takie wysokie czy wstawiasz tam jeszcze jakiś suporex ?

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adam5891

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    123

    Domyślnie

    Hej Gust. Sam jestem ciekawy Okna będą (podobno już są) podmurowane jeszcze solbetem 12cm. Tak więc otwór będzie na wysokości ok 84cm od gotowej podłogi plus parapet. Otwór na okno i roletę około 180cm.

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony