dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie Odbiory podłogi

    Macie jakieś konkretne punkty które opisują ostatni etap pracy tj. odbiór podłogi???

    Chodzi o punkty w umowach ustnych i pisemnych.

    Pytam bo coraz częściej trafiaja się klienci którzy zwyczjanie świrują.
    Chcą najtaniej , najszybciej a gdy przychodzi odbiór podłogi to traca czucie w nogach i padja na kolana z nosem przy ziemi węsząc każda niedoskonałość a czasem nawet wspomagaja się lampami 800wat.

    Nieraz czytałem że odbiór odbywa sie z pozycji stojącej , że tyłem do światła itp.
    Jak jest u was???
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Witaj monkey222
    Tymi 800 wattowymi lampami chyba chca opalic taka podloge
    My w umowie mamy min.: Odbior w pozycji stojacej lub siedzacej, nie nizej niz 70cm. W swietle dziennym stojac tylem do jego padania, brak rys, bez plam, zaciekow lakieru lub innej aplikacji chemi...itd.
    Odbior mamy calosciowej powierzchni wedlug punktow naszej umowy, ( § 10 ich mamy), Nastepnie dajemy do podpisania klientowi nasz protokół odbioru (... Jan Kowalski jest zadowolony z wykonanej uslugi firmy "mojej" w zakresie prac: ...data,Miejsce,Podpis) Po odebraniu reszty sumy wartosci realizacji (45%), Wreczamy F-vat, z warunkami pielegnacji i uzytkowania parkietu + PISEMNA GWARANCJA.
    Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Mieliśmy klienta i nawet umieszczałem tu na forum filmik z tego odbioru.
    Czarna podłoga, jodełka z fugą . klient odbierał w biały słoneczny dzień z lampa 800-1000 świecąc z wysokości uda - masakra

    No właśnie . i najbardziej mi chodzi o ten odbiór tyłem do światła.
    Praktycznie każdy klient nie dopuszcza myśli że może odbierać podłoge tyłem do światła bo pod światło wszystko widać, szczególnie na połysku ( najmniejszy paproszek itp) jak pare razy mówiło się klientowi o patrzeniu tyłem do światła to śmiali się ironicznie twierdząc że pod światło wszystko wychodzi i tak musi być.
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 21-07-2013 o 10:08
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Mieliśmy klienta i nawet umieszczałem tu na forum filmik z tego odbioru.
    Czarna podłoga, jodełka z fugą . klient odbierał w biały słoneczny dzień z lampa 800-1000 świecąc z wysokości uda - masakra

    No właśnie . i najbardziej mi chodzi o ten odbiór tyłem do światła.
    Praktycznie każdy klient nie dopuszcza myśli że może odbierać podłoge tyłem do światła bo pod światło wszystko widać, szczególnie na połysku ( najmniejszy paproszek itp) jak pare razy mówiło się klientowi o patrzeniu tyłem do światła to śmiali się ironicznie twierdząc że pod światło wszystko wychodzi i tak musi być.
    Warunki odbioru powinny być wręczone wraz z instrukcją pielęgnacji przy umowie. Te dodatkowe dokumenty muszą być wpisane w umowę!
    Odbiór odbywa się w każdej pozycji. Podstawą odbioru jet to co widać wchodząc do pomieszczenia. Następnie sprawdzam tyłem do okna. W tej pozycji nic nie widać! Mimo, że wchodząc widzi się rysy po szlifowaniu, dołki, paprochy etc. Chyba zrozumiałe, że klient ma rację.!
    W sytuacji gdy próbuje halogenem ślizgać się po podłodze, możecie odmówić odbioru i natychmiast zażadać zapłaty. Takie światło jest niedopuszczalne!!! Jeżeli na powierzchni znajduje się jakiś mankament, to musi on być widoczny ze wszystkich stron, a przynajmniej z trzech, poza światłem wpadającym przez okno stojąc do niego tyłem. Jeżeli ten mankament aby go zobaczyć, musimy się gimnastykować i szukać go z róznych stron i pod różnym kątem, to dla mnie nie ma problemu. Szorstkie powierzchnie sprawdza się nie opuszkami palców lecz co najwyżej slizgającym, posuwistym krokiem w skarpetach lub rajstopie. Następnie można sprawdzić ręką jak bardzo jest to miejsce szorstkie. Są klienci, którzy mnie wzywają dla świętego spokoju, abym odebrał podłogę, bo nie są do końca pewni, a zapłata czeka. To są ludzie, którzy chcą rozwiać wątpliwości. Niedopuszczalne są skupiska paprochów, brudu.
    Tutaj jednak chodzi o natchnionych klientów, szukających nieuczciwego zysku z cudzej pracy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Są bandyci co wyłudzają usługę ale i też i pseudo firmy co kuszą z 5 zł taniej. Fakt. Więcej jest poprawek , uzasadnionych, po panach gipsiarzach co wszystko zrobią jak już złapali robotę.Ale ich już się nie odszuka. Telefon na kartę. Gwarancji można szukać jak wiatru w polu. Jak ktoś głupi i myśli, że Pana Boga za nogi złapał i coś co kosztuje 100zł kupi za 50 to zapłaci te 50 a później to 100.
    Ostatnio edytowane przez fredi07 ; 23-07-2013 o 22:25
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego najlepiej zawsze brać sprawdzonych fachowców a nie najtańszych. Podłoga kupiona w salonie to i ekipę polecaną przez salon. A jak się chce mieć najtaniej to trzeba samemu ułożyć podłogi, co też nie jest takie trudne.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał w**owe Zobacz post
    Dlatego najlepiej zawsze brać sprawdzonych fachowców a nie najtańszych. Podłoga kupiona w salonie to i ekipę polecaną przez salon. A jak się chce mieć najtaniej to trzeba samemu ułożyć podłogi, co też nie jest takie trudne.
    No, bez przesady! Chyba, że chodzi o laminat, chociaż tutaj też jest potrzebna wiedza i trochę narzędzi przyrządów pomiarowych!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    Laminatu to ja nikomu nie polecam kłaść. Jak choć trochę się orientujesz w budowlance spokojnie sobie poradzisz z układaniem desek warstwowych.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał w**owe Zobacz post
    Laminatu to ja nikomu nie polecam kłaść. Jak choć trochę się orientujesz w budowlance spokojnie sobie poradzisz z układaniem desek warstwowych.
    Warstwowe to może i tak ale układanie litej deski lepiej pozostawić komuś kto się bardziej zna niż troche. Ostatnio poprawialiśmy podłoge u klienta. Znajomy złota rączka układał i po jakimś czasie przez środek pokoju próg zwalniający na 20 cm





    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10

    Domyślnie

    No tak, z litym drewnem jest trochę więcej roboty i trzeba mieć trochę więcej doświadczenia. Pod tym względem deski warstwowe są dużo wygodniejsze, szybko je zamontujesz i nie musisz czekać aż się uleżą żeby następnie jeszcze lakierować i czekać aż wyschną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony