dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 215
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie Branżowy wątek dyskusyjny

    Wszelkie rozmowy typowo branżowe (jak np. jakie auto, narzędzia itp) proponuję wydzielić w odpowiednim wątku stworzonym dla nas, branżystów.
    Klientów raczej mało interesują nasze wewnętrzne sprawy a rozmawiając o nich niepotrzebnie zaśmiecamy ważne tematy jak "Szukam dobrych okien". A potem narzekamy, że klienci nie czytają tego co już jest i setny raz zadają to samo pytanie. No chyba że Wam się to podoba, bo mi nie bardzo.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ok Fin przepraszam za pytanie o tego widlaka
    a jak już jestem to jakie auta macie w firmie jako dostawcze ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No wiesz, mnie nie przepraszaj Ja się tu czuję tylko gościem, a że bywam często i obserwuję gospodarzy to takie właśnie mam wnioski
    Moderatorzy będą mieli gdzie przenosić takie posty

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ok Fin przepraszam za pytanie o tego widlaka
    a jak już jestem to jakie auta macie w firmie jako dostawcze ?
    A jeśli mowa o tym temacie:
    mam Ducato. Niestety wysokość standardowa, więc jeśli mam do montażu balkon dwuskrzydłowy o szer. 170cm i więcej to już mi się nie mieści więc do kompletu mam przyczepkę ze stojakiem o długości 270cm. Pięknie wchodzi większość przesuwek a jak się położy burty to nawet "stwora" 550cm wiozłem..
    Ale można też tak wozić okna:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01043midiA.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	202000
    Ps. Nie pastwiłbym się tak nad nimi, bo to tylko "montery" a przyczepka nie jest potrzebna codziennie, do tego swoje kosztuje.. ale ostatnio zobaczyłem, że ich Zleceniodawca ma przyczepkę i wozi na niej.. kłada.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-07-2013 o 23:44 Powód: błąd ort

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    hahaha
    my mamy sprintera maxi i teraz kupiliśmy iveco też max ,przyczepka również bo nie wszystko wchodzi i do tych wielkoludów a ludzie ostatnio co domek to hs
    ja mam fotkę jak nasza"konkurencja" spakowała taras do laguny hahah masakra .
    nie wiem ale chyba jak by mi tak przywieźli okna to bym powiedział że mogą się zabierać z powrotem

  5. #5

    Domyślnie

    Ja obecnie używam Mastera tzw L2H2 co umożliwia przewożenie okien tarasowych do ok 2100mm szerokości. Założyłem do niego haka i myślę jaką przyczepkę wybrać
    Kolejnym autem też będzie Master. Głownie za jego blacharkę oraz wygodę przemieszczania się nim.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Ja obecnie używam Mastera tzw L2H2 co umożliwia przewożenie okien tarasowych do ok 2100mm szerokości. Założyłem do niego haka i myślę jaką przyczepkę wybrać
    Kolejnym autem też będzie Master. Głownie za jego blacharkę oraz wygodę przemieszczania się nim.
    dlatego zamiast nowego craftera czy sprintera wybralismy iveco .blacha w tych 2 pierwszych to juz w katalogu pada.
    takim masterem jechaliśmy na montaż do anglii tylko tym l4 .ale szukaliśmy coś dłuższego .
    znajomy ma sprintera nowego którym był 2 razy w trasie i podczas tych dwóch pobytów 2 razy mu padł dobrze że gwarancja była.
    ale tak to jest trafisz dobrego to ok ale i tak 2 ,3 lata gwarancja się kończy to trzeba wymieniać

  7. #7

    Domyślnie

    Średnio raz do roku mam taki dylemat: jakie elektronarzędzia? Np. czy lepsza droga markowa wiertarka (np. Hilti za 2500 PLN) czy też może lepiej jakieś tanie narzędzie np. Hitatchi za 500 zł. Moi monterzy mają oczywiście w d.. czym robią i nie będą bardziej szanować wiertarki za 2500,- Będą nią kuli bo taką ma funkcję, a po co iść do samochodu po młot. Z moje doświadczenia wynika, że drogą wiertarkę zużyją równie szybko jak tanią.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #8

    Domyślnie

    Brass to kup drogą wiertarkę bez funkcji kucia Miałem 2 sztuki Hilti kupione w roku 1995, które wytrzymały 15 lat przy montażu okien i drzwi.

    Obecnie używam Dewolta i jestem zadowolony. Z Milwaukee za to jestem bardzo nie zadowolony.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Niedawno widziałem w akcji akumulatorową Makite - ładnie pracowała.

    a co do wiercenia - takie coś znacie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0706.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	111,2 KB
ID:	202470

    polecam

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Niedawno widziałem w akcji akumulatorową Makite - ładnie pracowała.

    a co do wiercenia - takie coś znacie ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0706.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	111,2 KB
ID:	202470

    polecam

    Pozdrawiam
    Owszem, to jest specjalne wiertło do Porothermu - wchodzi jak w masło. Prezentowane było na szkoleniu w Zrzeszeniu, ale warto informację o nim upowszechnić, bo rzeczywiście znakomicie ułatwia pracę - możesz napisać o nim coś więcej? (ile kosztuje, gdzie kupić, jak jest trwałe?) pzdr

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Średnio raz do roku mam taki dylemat: jakie elektronarzędzia? Np. czy lepsza droga markowa wiertarka (np. Hilti za 2500 PLN) czy też może lepiej jakieś tanie narzędzie np. Hitatchi za 500 zł. Moi monterzy mają oczywiście w d.. czym robią i nie będą bardziej szanować wiertarki za 2500,- Będą nią kuli bo taką ma funkcję, a po co iść do samochodu po młot. Z moje doświadczenia wynika, że drogą wiertarkę zużyją równie szybko jak tanią.
    Robisz odpowiedzialność finansową - dyscyplinuje.

    Ja jestem fanem Bosha - linia profi
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie wymagający ci montażyści jak dla nich obojętnie czym robią bo dla mnie osobiście różnice robi wiertarka typ hilti czy makita a jakieś noname .
    sami pracujemy na makicie i jesteśmy zadowoleni choć wcześniej pracowaliśmy na sprzęcie hilti i tak samo złego słowa nie można powiedzieć tylko w hilti jak już coś padło to nie było sensu naprawiać.
    choć ostatnio 2 wkrętarki musieliśmy naprawić ale to z naszej winy bo się wiertła nie kupiło o 0,5 większego i wkrętarki dostały po doopie.
    obecnie cały sprzęt jest makity ,no oprócz niwelatora i poziomic

  13. #13

    Domyślnie

    Co do niwelatora to od dłuższego czasu myślę nad tym:
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nivcomp

    Widziałem to w akcji jak robili mi wylewki. Klasyczny niwelator nawet laserowy nie ma szans
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Owszem, to jest specjalne wiertło do Porothermu - wchodzi jak w masło. Prezentowane było na szkoleniu w Zrzeszeniu, ale warto informację o nim upowszechnić, bo rzeczywiście znakomicie ułatwia pracę - możesz napisać o nim coś więcej? (ile kosztuje, gdzie kupić, jak jest trwałe?) pzdr
    i co mam odpowiedzieć aby mnie tu nie zbanowali ?? - to chyba wystarczy

    co do trwałości to ciężka sprawa skoro w naszym kraju nikt tego nie używa.

    koszt nie jest mały bo ok 55-60 euro - ale produkt wydaje się być warty swojej ceny.

    Pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Co do niwelatora to od dłuższego czasu myślę nad tym:
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nivcomp

    Widziałem to w akcji jak robili mi wylewki. Klasyczny niwelator nawet laserowy nie ma szans
    taki własnie mamy jak myślenie zmieni się w chęć kupienia to mogę polecić sklep gdzie taki będzie kosztował ok. 1500 zł
    mamy od nich dwa więc jest sprawdzone

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie kwestionuje przewagi niwelatora ale do jego obslugi jednak potrzeba dwie osoby.. a laser spokojnie obsluzy jedna

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie kwestionuje przewagi niwelatora ale do jego obslugi jednak potrzeba dwie osoby.. a laser spokojnie obsluzy jedna
    yyyy 2 osoby? chyba nie mówimy o tym samym urządzeniu.
    nie kwestionuje lasera bo również go używamy (ustawianie przylgi) ale niwelator to niwelator masz dokładność do 0,5mm na 50 m
    masz pewność że nikt ci nei zarzuci że coś jest nie w linii itd
    laser również przydatny ale jak już przenosisz poziom gdzieś dalej to zawsze może się różnić o grubość kreski na ścianie

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No fakt - ja mialem na mysli niwelator optyczny gdzie jeden trzyma miarke a drugi patrzy (trzeci przekazuje informacje). Gdzies juz widzialem ten niwelator wezowy, ale przyznam ze uznalem go za jakies tani zamiennik

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Panowie w jednym z wątków była mowa o takim ładnym transporterze do szyb na budowie i ... nie mogę go odszukać :/

    pomożecie ?

    Pozdrawiam

  20. #20

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony