dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 215
  1. #161

    Domyślnie

    znam Kowalskiego ma szyby że ho ho ho bo boi się mafii i ma szyby specjalne i szyby ma jeszcze droższe

  2. #162

    Domyślnie

    Zgłosić fakt uszkodzenia a co za tym idzie reklamację producent zapewne poczyni ale nie pokaże tego zgłoszenia nabywcy finalnemu (bynajmniej tak zrozumiałem wcześniejszą dyskusję).
    A stawiając się na miejscu producenta to często gęsto reklamacje są niezasadne lub zrzucane na salon sprzedaży aby cośtam wymienić czy pojechać. Niekiedy sam salon odmawia a niekoniecznie producent.
    Tu musisz patrzeć na to, że sprzedaż jest łańcuchem i nie wiesz do końca kto odrzuca reklamacje. Niekiedy jest tak, że dostawca szyb do drzwi (przykładowo) odrzuci reklamację a producent ją uzna i pokryje koszty.

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gzelowicz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    znam Kowalskiego ma szyby że ho ho ho bo boi się mafii i ma szyby specjalne i szyby ma jeszcze droższe
    No normalnie nie dadzą człowiekowi żyć !

    Możliwe, też, że ten Pan Kowalski nie dość, że boi się mafii, to jeszcze mieszka na 2350 m n.p.m. i musi mieć jeszcze bardziej specjalne szyby , ba, mało tego. Chce, żeby mógł podczas wizyty znajomego barona mógł zapewnić im prywatność, dlatego steruje ze swojego telefonu przyciemnieniem szyb!
    Chcę zbudować (własnymi rękoma) dom pasywny, albo zbliżony do pasywnego przy zachowaniu rozsądnych kosztów.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Wiecie może jakie są aktualne wymagania na rynku niemieckim dotyczące okien aluminiowych zewnętrznych wstawianych w nowych budynkach? Jakie jest wymaganie Uf (jaka grupa materiałowa wg DIN 4108 ?
    Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale niezależnie od tego czy to okna PVC, drewno czy Alu.
    Zgodnie z ENEV 2014 na chwilę obecną maks. Uw to 1.3 w nowych budynkach.
    Od 1.01.2016 maks Uw to 0,98.

    Do tego dochodzą jeszcze przy większości obiektów tak zwane standardy KFW. One z reguły wymagają jeszcze "cieplejszych" okien.

    Pozdrawiam

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Witam koledzy. Jak w świetle nowego prawa o zakupie konsumenckim, i rękojmi B2B wygląda sprawa pękających szyb? Zamontowałem dużego fiksa z pakietem 3-szybowym. Ze względu na wielkość szyby, nie demontowałem jej do montażu, Po kilku miesiącach pękła środkowa szyba, producent mam mnie w głębokim poważaniu, zwala winę na dostawce szyb (że nie daje gwarancji na pęknięcia po zamontowaniu szyb w oknach). Jakie mam szansę na wyegzekwowanie nowej szyby z tytułu wad ukrytych?
    Brass,

    składaj reklamację u twojego dostawcy. W tej chwili dostawca twojego dostawcy nie jest i raczej nigdy nie będzie stroną dla ciebie. I nie powinno cię w tej chwili interesować to, że twój dostawca mówi ci, że producent szyb nie daje na coś gwarancji. Producent daje gwarancję na swój wyrób. Ale poza gwarancją jest jeszcze rękojmia. Nawet "szklarze" mają swoje wytyczne (chociaż bardzo dla nich liberalne), których się muszą trzymać.
    I dopóki nie złożysz reklamacji pisemnej, dopóty nie uzyskasz odpowiedzi pisemnej.

    Pozdrawiam

  6. #166

    Domyślnie

    Aby jakakolwiek reklamacja miała jakąś moc prawną (lub wiążącą) musi był złożona na piśmie. Kupując bułki w sklepie dostajesz paragon i jest on pisemnym potwierdzeniem zdarzenia gospodarczego. To samo powinno być przy jakichkolwiek działaniach związanych z reklamacjami. Nie wiem czy jakakolwiek firma podejmie się przekazania reklamacji dalej gdy nie ma zgłoszenia na piśmie.

  7. #167

    Domyślnie

    witam koledzy mam pytanie natury prawnej mam zgłoszona reklamacje na skrzydło drzwiowe wejściowe pewnej firmy reklamacje zgłoszona w grudniu dokumenty uzupełniałem na początku stycznia, reklamacja została uwzględniona. i teraz moje pytanie jak jest z terminami wywiązania się z takiej reklamacji do tej pory nie mam dostarczonego skrzydła klient już mocno zniecierpliwiony

  8. #168

    Domyślnie

    Niekiedy związane może to być z zapisami dołączonymi na karcie gwarancyjnej. Oczywiście to co Kolega napisał wyżej jest moim zdaniem słuszne (choć prawnikiem nie jestem).
    Istnieją zapisy, że termin może być uzależniony od dostępności części / surowców, czyli np. skończyła się komuś blacha do produkcji modelu X i czeka na ściągnięcie jej z tłoczni z Włoch.

    Podkreślam - prawnikiem nie jestem więc piszę tylko o tym co można znaleźć w kartach, a to czy jest to zgodne z prawem to nie mnie oceniać.

  9. #169

    Domyślnie

    Dlatego pisałem, że prawnikiem nie jestem i tego bełkotu prawniczego nie rozumiem. Zagłębiać się w to nawet nie chcę, szczególnie że walczę właśnie z ubezpieczycielem o odszkodowanie za mój skasowany samochód, który jakże jest mi potrzebny do pracy. Ehhh - to tyle w temacie prawnym z mojej strony

  10. #170

    Domyślnie

    witam koledzy mam pytanko czy znacie jakiegoś producenta drzwi pokojowych który wykona drzwi z ościeżnicą na wysokość 1840

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Mam do oddania dwie wejsciowki na Frontale 16-19.03 Norymberga,

    Info na Priv

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    witam koledzy mam pytanko czy znacie jakiegoś producenta drzwi pokojowych który wykona drzwi z ościeżnicą na wysokość 1840
    Zadzwoń do Porty. Czas oczekiwania stosownie dłuższy tak samo jak i wysokość ceny za drzwi robione na zamówienie.
    Dalej to musisz dzwonić, bo tak na szybko nie przychodzi mi nic do głowy.

    P.S. tylko nie daj się namówić na skracanie drzwi, bo klamkę będziesz miał przy kolanach .

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    ....... A pamiętaj jednak że to taśma od środka jest najważniejsza.....
    Ponieważ???

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Ponieważ???
    Ponieważ podstawowa zasada montażu warstwowego mówi "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz". Więc ważniejsza jest taśma wewnętrzna.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    A co to ma za znaczenie czy wew czy zew? styk oscieznicy okna z murem powinien być szczelny, powietrzno szczelny, w miare rozsadku oczywiscie.
    Nasłuchałeś sie marketingowym bzdur producentów taśm i teraz będziesz oświecał na forum jak to najcudowniej wkleic taśme od wewnątrz .... a jak to zrobię bez taśmy i połączenie bedzie szczelne to co ?

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    a jak to zrobię bez taśmy i połączenie będzie szczelne to co ?
    To będzie prawidłowo. Nikt nie mówi że musisz użyć taśmy. Możesz nawet wewnątrz dać sylikon a od zewnątrz akryl i zachowasz zasady montażu RAL-owego (wewnątrz będzie szczelniej). Ale jeśli robisz montaż na taśmy (a o takim pisze autor posta) to z dwóch taśm ważniejsza jest wewnętrzna. No chyba że twoja firma zrobiła więcej doświadczeń i badań niż wszyscy dostawcy systemów to wtedy chętnie posłucham.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Nasłuchałeś sie marketingowym bzdur producentów taśm
    Jeśli szkolenia nazywamy bzdurami - tak mam ich sporo w kolekcji. Jeśli doświadczenie i dziesiątki budów testowanych BlowerDoorem nazywasz bzdurami - mam całkiem sporo.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    i teraz będziesz oświecał na forum
    Nie wahaj się pytać. Zawsze chętnie pomogę.

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to może pochwalisz się badaniami szczelności pomiedzy montazem z podwójnymi taśmami a pojedynczymi i jak to przeklada się np na roczne koszty ogrzewania.

    Chetnie sie oswiecę

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    No to może pochwalisz się badaniami szczelności pomiedzy montazem z podwójnymi taśmami a pojedynczymi i jak to przeklada się np na roczne koszty ogrzewania.

    Chetnie sie oswiecę
    Takich badań nie robię bo i po co. Opieram się na zaleceniach ustawodawców, na wymaganiach architektów a żeby je spełnić korzystam z zaleceń producentów którzy potrzebne badania przeprowadzają.
    Przecież to oczywiste że można założyć tylko 2 zimowe opony. Można też nie zakładać. Ja jednak "nasłuchałem się marketingowych bzdur" i wymieniam wszystkie 4 opony. Podobną łatwowiernością i naiwnością kieruję się w pracy.

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    [moderowano] .... ciekawe jakie to zalecenia ustawodawców a tym bardziej architektów każą montować 2 tasmy wew i zew... jak do tej pory to wymieniłeś jedną isntytucję która ma w swoich zaleceniach taki sposob montazu , a jak wiadomo ta instytucja raczej obiektywna do konca nie jest bo jest powiazana z przemyslem i na dodatek to instytucja niemiecka.....takie grupa wzajemnej adoracji ....
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-02-2019 o 15:51 Powód: część niemerytoryczna

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    [moderowano]

    W Polsce brak jest ustawy jasno regulującej wymagania dotyczące montażu. Ale mamy zalecenia ITB, jest też przetłumaczona złota biblia montażu wg IFT Rosenheim.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przecież wiesz, że takich badań się nie prowadzi, szczególnie na poziomie dystrybucji detalicznej, więc nie wiem co chcesz osiągnąć?
    Jak dotąd jedyne znane mi badanie szczelności okien przedstawił Oknotest ale są one podważane, bo wyniki jakie wyszły na korzyść "montażu szczelnego" wydają się być niewiarygodnie wysokie. Jednym zdaniem - wyszło montaż szczelny jest znacznie ważniejszy niż lepsze Uw, a że to się kłóci ze światopoglądem znacznej części branży budowlanej uważającej że "pianka wystarczy", to i wyniki są odrzucane..
    Twierdzenie że szczelny montaż jest ważniejszy niż dobre Uw jest jak napisał Fin trochę podejrzane. Zdrowy rozsądek podpowiada że ab dostać najlepszy wynik trzeba połączyć to co najlepsze. Więc i ciepłe okna i szczelny montaż i mechaniczną wentylację a już najlepiej z rekuperacją. Kto się na co zdecyduje - to już weryfikuje rynek i sami inwestorzy.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-02-2019 o 17:51 Powód: cytat usuniętej treści

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony