dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Wkład z boczną szybą: UNICO, KFD, ARYSTO, KRATKA - opinie posiadaczy

    Jestem na etapie wyboru kominka do domku o powierzchni ok 120m2. Dół to 63m z czego wydzielone jest 2m na wiatrołap i ok 6m łazienki. Pozostała powierzchnia jest otwarta (salon i kuchnia). Góra to 3 pokoje, niewielka łazienka i korytarz. Podłoga jest drewniana. Stanowi ona sufit dołu i zarazem podłogę górnego piętra. Z przenikaniem ciepła do góry nie powinno być problemu. Do tego będzie wykonane rozprowadzenie ciepła DGP do góry. Komin o średnicy 20cm, wykonany jest też w wylewce dolot powietrza z zewnątrz.
    Obecnie kominek z założenia ma pełnić funkcję okazjonalnego palenia. W domku póki co nie będzie nikt mieszkał na stałe. Bardziej kilkudniowe lub weekendowe wyjazdy (nawet w zimę).
    Może się to jednak w przyszłości zmienić. W domku nie ma prócz kominka żadnego innego ogrzewania prócz elektrycznego.
    Wybrane zostały już modele.

    z boczną szybą:
    UNICO dragon 2b w cenie 4800zł
    KFD Eco iILINE 5172R (dystrubutor ciepła 4x150, wbudowany stojak) w cenie 4650zł
    ARYSTO10L „DJ” w cenie ok 4650zł
    KRATKI Maja w cenie 3000z + dolot powietrza z zewnątrz 300zł

    ewentualnie:
    DOVRE 2175 CBS w cenie ok 4850zł
    LECHMA PP-190 Lux w cenie ok 3400zł

    Czy na forum znajdzie się osoba posiadająca, któryś z ww kominków z boczną szybą i podzieli się swoimi doświadczeniami?? Byłbym wdzięczny. Głównie chodzi o czystą szybę i prostotę korzystania z kominka z uwagi na rodziców, którzy też będą użytkowali domek.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nie jestem co prawda użytkownikiem, ale "dotykałem" każdy z modeli niejednokrotnie. W mojej opinii z tego co wymieniłeś, najlepszy jest Dragon...Niebagatelna jest też możliwość instalacji podwójnej szyby.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    też skłaniałbym się w stronę dragona no i jak wspomniał eniu, podwójna szyba! Z użytkowaniem może być różnie, bo czasami wadliwie wykonany montaż kominka może rzutować na negatywną opinię o wkładzie co czasami jest bzdurą i psuje niepotrzebnie opinię!
    Tu była reklama...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No ale ta cena Dragona 2 B 4800 zł ... prawdopodobnie z Allegro, jakaś podejrzana dla producenta... przemyt czy cuś.......
    Ciekawi mnie jak z realizacją.
    No i jeszcze jeżeli doliczyć podwójną jednolitą i ewentualny fabryczny stojak...
    to się zrobi lekko ponad, ponad 6000 zł...
    tak więc nie są to tanie rzeczy.

    Ale również polecam

  5. #5

    Domyślnie

    W grę wchodzi jeszcze
    HAJDUK VOLCANO 2PT/510 bez szprosa 14kW chociaż tu cena w Gdańsku jest 6200zł

    czy podwójną jednolita szyba w Dragonie jest warta dopłaty tych pieniędzy??

    Bohusz - ile by kosztował Dragon 2 u Ciebie? Info na priv poproszę.
    Jaki jest czas oczekiwania na realizację zamówienia??
    Ostatnio edytowane przez fatty_boy ; 22-07-2013 o 18:28

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    BAAARDZO długo wybieram kominek z boczną szybą, z zebranych informacji, opini sprzedawców i użytkowników wynika że Unico Dragon jest wart swojej ceny do ostatniego złocisza, natomiast hajduki, lechmy i arysto to szmelc nie wart uwagi, bynajmniej nie w przypadku świadomego klienta, przy tym dość wymagającego
    Prawde mówiąc - uwaga do usera Bohusz - gdyby nie wygląd, chociaż ładniejsza klamka i otwieranie szyby typu gilotyna to brałbym Dragona w CIEMNO!
    A może na dniach coś zmienicie i... kupie coś made in PL ?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatty_boy Zobacz post
    W grę wchodzi jeszcze
    HAJDUK VOLCANO 2PT/510 bez szprosa 14kW chociaż tu cena w Gdańsku jest 6200zł

    czy podwójną jednolita szyba w Dragonie jest warta dopłaty tych pieniędzy??

    Bohusz - ile by kosztował Dragon 2 u Ciebie? Info na priv poproszę.
    Jaki jest czas oczekiwania na realizację zamówienia??
    Mój e-mail: [email protected]

    ROZOMAK
    Wchodzi pare zmian, ale nie typu gilotyna.

    No i powiem temu co w Unirolu wymyślił sobie klamki i ciągle coś z nimi kombinuje, a jest zachwycony swoimi pomyślunkami...
    Powiem mu, że jest taki, a taki, co mu się klamka nie podoba...
    No i będzie draka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dragon_2_b.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	202179
    Do wyszukania w google:
    Akcja bezpieczny zakup UNICO

    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 23-07-2013 o 19:51

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosomakx4 Zobacz post
    BAAARDZO długo wybieram kominek z boczną szybą, z zebranych informacji, opini sprzedawców i użytkowników wynika że Unico Dragon jest wart swojej ceny do ostatniego złocisza, natomiast hajduki, lechmy i arysto to szmelc nie wart uwagi, bynajmniej nie w przypadku świadomego klienta, przy tym dość wymagającego
    Prawde mówiąc - uwaga do usera Bohusz - gdyby nie wygląd, chociaż ładniejsza klamka i otwieranie szyby typu gilotyna to brałbym Dragona w CIEMNO!
    A może na dniach coś zmienicie i... kupie coś made in PL ?
    Witaj Fatty_boy,z tak ostrą opinią rosomakxa się nie zgadzam. W rejonie Gdańska jest wiele firm kominkowych, które posiadają omawiane wyroby na ekspozycjach, warto zrobić rundkę i obejrzeć na żywo te produkty, łatwiej będzie wyrobić sobie opinię.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artix123 Zobacz post
    Witaj Fatty_boy,z tak ostrą opinią rosomakxa się nie zgadzam. W rejonie Gdańska jest wiele firm kominkowych, które posiadają omawiane wyroby na ekspozycjach, warto zrobić rundkę i obejrzeć na żywo te produkty, łatwiej będzie wyrobić sobie opinię.
    na priv by nie robic tu na forum ewentualnej reklamy moglbys podeslac o jakie firmy masz na mysli. Poki co bylem na Kartuskiej i Trakcie sw Wojciecha.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Z opinią z Gliwic też się nie zgadzam. Założyciel wątku nie wymienił Hajduka, którego bym podał na pierwszym miejscu, gdyby był na liście. Oczywiście Hajduka z nowej kolekcji, a nie starocia, który zapewne zasłużył sobie na sporo negatywnych opinii...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatty_boy Zobacz post
    na priv by nie robic tu na forum ewentualnej reklamy moglbys podeslac o jakie firmy masz na mysli. Poki co bylem na Kartuskiej i Trakcie sw Wojciecha.
    Tak jak prosiłeś wysłałem wiadomość na priv.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar bartini
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeżeli jeszcze nie zakupiłeś wkładu z boczną szybą to wstrzymaj się!

    LA NORDICA-EXTRAFLAME wypuściła na sezon 2013 nowy model właśnie z boczną szybą w tańszej wersji jak dotychczas.
    Nie wiem gdzie znajdziesz ten model żeby go zobaczyć na żywo bo jest to nowość ale zobacz sobie na internecie.
    Widziałem go na targach i robi wrażenie. Z tego co wiem to napewno cena cie nie przestraszy.
    Ja posiadam piec wolnostojący tej firmy, model Fortuna i nie wyobrażam sobie mieć inny, jak narazie w tej klasie uważam, że to najlepszy dla mojego salonu piec biorąc wszytskie aspekty do jednego wora.

    Wkład nazywa się Inserto 70 Crystal 3 Lati

    Na temat wkładów mogę się wypowiedzieć ale nie za dużo, ponieważ nie użytkuje sam.
    Natomiast gdyby ktoś z Was chciał piec wolnostojący pomogę w doborze bo nie jeden już stał w moich czterech kątach

    Pozdrawiam
    Bartłomiej Sirko

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To raczej kaseta, nie wkład. Jeżeli kogoś interesuje oglądanie w kominku czarnych ram, zamiast ognia, to doskonała oferta. W przypadku pieca wolno stojącego, taki design jest uzasadniony.. Kominek to raczej wkład z maksymalną wizją ognia, a ozdabia się obudową. Choć nie wolno zapominać, że dyskusja o gustach to trudna sztuka.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie no ... dizajnerski koszmar ...
    No chyba że podyktowane jest to wartościami stricte użytkowymi ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Pozwoliłam sobie odświeżyć temat zeby nie zakładać nowego mianowicie poszukuję jakiegoś wkładu powietrznego z boczną szybą. Nie ma rekuperacji wkłąd do kwoty ok. 4 tyś zł. Co polecacie. Jakiś nieduży do 12 KW. Dom ma 120 m2 i do weekendowego grzania

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deysi Zobacz post
    Pozwoliłam sobie odświeżyć temat zeby nie zakładać nowego mianowicie poszukuję jakiegoś wkładu powietrznego z boczną szybą. Nie ma rekuperacji wkłąd do kwoty ok. 4 tyś zł. Co polecacie. Jakiś nieduży do 12 KW. Dom ma 120 m2 i do weekendowego grzania
    Zdecydowałaś się już na jakiś konkretny wkład?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Nie myslałam miesiąc temu poważnie o Arysto z boczną szybą a dwa miesiące temu miałam na uwadze Byrskiego..a dzisiaj to juz sama nie wiem...chcialam do weekendowego grzania ale nigdy nie wiadomo co przyslosc przyniesie takze moze byc potrzeby do codziennego grzania

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jedź do Józka w Żory /Osiny ul Głowna 129 .. pomoże podjąć decyzje
    Darek B

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Albo przyjedź do Piotrka z Bielska też coś zobaczysz i może podejmiesz decyzję
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    183

    Domyślnie

    Jutro planuje podskoczyć Żory, potem ufam się dalej w teren

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony