dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wylewka 'samopoziomująca' na stary klej do parkietu.

    Witam!

    Zerwałem stary, zniszczony parkiet i mam zamiar zrobić wylewkę tzw. samopoziomującą. Potem na górę przyjdą panele podłogowe, czyli mało wymagające pokrycie. Po starym parkiecie został czarny klej. Tam gdzie słabo trzymał zdrapałem ostrym dłutem do gołego betonu, tam gdzie mocno trzyma dłuto nie potrafi go za bardzo ruszyć. Można na to lać wylewkę?

    Jak to zagruntować? Tam gdzie goły beton oczywiście zwykły grunt. A tam gdzie klej? Też zwykły grunt czy jakiś typu 'kontakt'? Epoksydowe - odcinające są zbyt drogie w stosunku do kosztów całego remontu więc niestety odpada.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    mnie już tu nie ma..
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:04

  3. #3

    Domyślnie

    Próbowałem, ale szlifierką idzie to dość mozolnie, klej się tak łatwo nie poddaje, raczej się miejscami ciągnie, albo schodzi z betonem i robią się góry-doliny. Opalarką wolę nie ryzykować - nie chcę siedzieć w oparach z tego świństwa. Wujek google trafił na kilka osób które na forach twierdzą że wylewki się udają na tych klejach, tylko dla pewności wolałbym dobrze zagruntować podłoże.

  4. #4

    Domyślnie

    W teorii to nie zagra, ropopochodne kleje nie łączą się z cementami. Ale praktyka i google jak widzisz mówią coś innego. Samopoziom nie zwiąże się ze starą wylewką, więc w cienkiej warstwie to się nie uda. Dużo chcesz lać samopoziomu?

  5. #5

    Domyślnie

    Jakieś 8-15mm. Myślałem żeby użyć gruntu typu 'kontakt' z piaskiem kwarcowym, ponoć umożliwia połączenie wylewek z podłożami nienasiąkliwymi, a chyba takim jest ten klej. To mały pokoik 8m2, więc nie ma sensu brać jakiegoś cięższego sprzętu do frezowania betonu. Ale jeśli nie ma szans żeby to zadziałało to muszę ręcznie drapać dalej, tylko bardzo mozolnie to idzie - zejdzie mi kilka wieczorów...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel_krak

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-938
    Posty
    101

    Domyślnie

    na stary subit, tak jak napisałeś, można zastosować dwuskładnikowy grunt epoksydowy z posypką z piasku kwarcowego) i na to wylać masę samopoziomującą pod parkiet ( kilka firm ma takie produkty w swojej ofercie). Wcześniej należy usunąc tylko te fragmenty subitu, które są słabo związane z podkładem. Podkład pod spodem oczywiście musi być mocny. nie musisz usuwać więc subitu z całej powierzchni.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy to był subit, bo benzyna to rozpuszczała, a podobno subitu nie rusza - może to był jakiś lepik. W każdym razie po dwóch dniach walki podłoga jest już oczyszczona. Teraz tylko zagruntuje i wylewka - nie wiem tylko jaką kupić. Kreisel chyba będzie optymalny jeśli chodzi o cena / jakość? Czy warto coś lepszego?
    Ostatnio edytowane przez gandw ; 29-07-2013 o 17:03

  8. #8

    Domyślnie

    Im tańsza tym dłużej oddaje wodę (a czasem nawet wtórnie chłonie ją z otoczenia). Pod panele nie musi być super-hiper, ale warto ją dobrze "wysezonować" zgodnie z zaleceniami karty technicznej. Odradzam Atlas. Zrobiłem kiedyś jedno pomieszczenie na pół - jedna część Atlas SAM, druga Pericem BASF. Atlas miał po określonym czasie (nie pamiętam już jakim) 15% większą wilgotność. Warunki co prawda były trudne (zima, nieogrzewane nowe mieszkanie), ale dla obu produktów takie same.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandw Zobacz post
    Nie jestem pewien czy to był subit, bo benzyna to rozpuszczała, a podobno subitu nie rusza - może to był jakiś lepik. W każdym razie po dwóch dniach walki podłoga jest już oczyszczona. Teraz tylko zagruntuje i wylewka - nie wiem tylko jaką kupić. Kreisel chyba będzie optymalny jeśli chodzi o cena / jakość? Czy warto coś lepszego?
    To nie był subit! Subit jet węglopochodny i nie rozpuszcza go benzyna. U Ciebie miałeś lepik bitumiczny ropopochodny. Równie szkodliwy dla zdrowia, chociaz trochę mniej niż gazy subitu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Odradzam takie rozwiązanie - trzeba usunąć cały poprzedni stary klej, za jakiś czas to może się zemścić Jarekkur orientuje się o co mi chodzi (jakiś czas temu pisałam mu o tym na priw) u mnie tak zrobiła "Firma" z Poznania . Po półtora roku trzeba było ściągać podłogę sfrezować wylewkę pod parkiet ze starym klejem wcześniej nie usuniętym i wylewać nowe. Wylewka na starym kleju była odparzona - miałam dwa rodzaje kleju użyte pod parkiet dwuskładnik bony i syntetyczny . Ten pierwszy schodził razem z wylewką, a drugi kumulował wilgoć. Nie wiem jak zachowa się to na panelach - one chyba też wilgoci nie lubią
    Przez siedem miesięcy od ułożenia wszystko u mnie wyglądało pięknie

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie firma z terenu gdzie mieszkam dużą maszyną zrobiła w 7h 40m2 choć mówili, że szybko poszło. Nie mam czasu się brudzić, a oni mają wszystko z odciągami. Kto lubi pracę na kolanach zrobi sam Skasowali 35zł/m2 ale ja nie chciałem jak kolego powyżej walczyć z tym z tydzień, ponadto ten smród i rakotwórczość subitu. Mam to już za sobą. Jak ktoś chce daje namiary: tel. 500205020. Znalazłem ich na panoramie firm: www.wykladziny.pf.pl , widać tam też sprzęt jakiego używają, jak dla mnie to górna półka, no i posadzka gładziutka.

  12. #12

    Domyślnie

    Możliwe że u Pana łatwo się usunęło.
    U nas parkiet był przyklejony na mocnym subicie, po tych pracach mam wrażenie że powinno się uważać na takich "zalewaczy " najszybszych ,mało dokładnych ,co szybko chcą zarobić , a nie zrobić jak się należy.
    Okazało się że panowie są od gumolitu i żywicy , subit usuwają od niedawna dużą niebieską polerką do wykładzin , jak powiedział jeden z nich ona kręci się do przodu i do tyłu dlatego najszybciej czyści,może pani sobie ja w internecie oglądnąć,poza tym była dość ciężka i wnosili ją w częściach.
    Denerwujące jest to że wyczyszczenie polegało na takiej przejażdżce , nie wyczyścili do samej ściany i musieliśmy plamy wydłubać sami.


    Teraz wiem że obiecanki obiecankami ,a ja chciałam mieć wszystko wyczyszczone i nie przechodzić uciążliwości z doczyszczaniem samemu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dozrc Zobacz post
    ...Samopoziom nie zwiąże się ze starą wylewką, więc w cienkiej warstwie to się nie uda...
    poważnie?

    podepnę się pod temat bo podobny problem mamy...

    wylewka wyszła krzywo, różnica poziomów ok 2cm...
    mają być klejone na to płytki, no ale by poziom trzymać to trzebaby dać pod nie ponad 2cm kleju... klej będzie osiadał z czasem (podobnież)
    więc pomysł był by wylać samopoziom, albo coś innego, byle nadlać te brakujące 2cm - tylko by się to trzymało i nie odparzyło z czasem

    co robić?????
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    subit czy mase bitumiczna usunac ..tylko ten ktory jest slaby i sam odpryskuje przelac (njpierw sprawdzic czy sie rozpuszcza) nitro np czy benzyna lakowa..rozprowadzic..potem przelac 2x badz epoksydem po 2x piaskowac na swiezo piaskiem kwarcowym o,4-0,8 max nadmiar piasku usunac odczekac na odparowanie epoksydu..jakies 3-7 dni zalezy od intensywnosci wietrzenia i wylac na to dowolna wylewke.
    Badz zastosowac 1skladnikowe grunty czysto poliuretanowe i stosowac podobnie jak z epoksydem lecz nie trzeba czekac wiecej jak 1-2 doby przed wylaniem, a 2 warstwe to zalezy od gruntu ale mozna wykonac max do 24h.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mx666

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam, podepnę się pod temat
    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    potem przelac 2x badz epoksydem po 2x piaskowac na swiezo piaskiem kwarcowym o,4-0,8 max nadmiar piasku usunac odczekac na odparowanie epoksydu..jakies 3-7 dni zalezy od intensywnosci wietrzenia i wylac na to dowolna wylewke.
    Badz zastosowac 1skladnikowe grunty czysto poliuretanowe i stosowac podobnie jak z epoksydem lecz nie trzeba czekac wiecej jak 1-2 doby przed wylaniem, a 2 warstwe to zalezy od gruntu ale mozna wykonac max do 24h.
    Mam subit usunięty mechanicznie specjalną frezarką (został goły cement/beteon). Posadzka po tym zabiegu pozostała równa (mimo spękań). Czy po zagruntowaniu koniecznie jest stosowanie wylewki? jeśli posadzka jest wystarczająco równa pod panele bo właśnie panele chcę kłaść. Czy bez nowej wylewki dalej to co wsiąkło z subitu w starą wylewkę będzie mnie truło czy grunt to "zatrzyma".

    Jakie konkretnie produkty użyć? Na ten moment mam 3 typu: uzin pe 414 turbo, mapei mapeprim sp i mapeprim 1k
    Czy to dobry kierunek? Czy epoksyd lepszy niż poliuretan?
    Fachowej rady ciężko uzyskać nawet u producenta :/
    pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mx666 Zobacz post
    witam, podepnę się pod temat

    Mam subit usunięty mechanicznie specjalną frezarką (został goły cement/beteon). Posadzka po tym zabiegu pozostała równa (mimo spękań). Czy po zagruntowaniu koniecznie jest stosowanie wylewki? jeśli posadzka jest wystarczająco równa pod panele bo właśnie panele chcę kłaść. Czy bez nowej wylewki dalej to co wsiąkło z subitu w starą wylewkę będzie mnie truło czy grunt to "zatrzyma".

    Jakie konkretnie produkty użyć? Na ten moment mam 3 typu: uzin pe 414 turbo, mapei mapeprim sp i mapeprim 1k
    Czy to dobry kierunek? Czy epoksyd lepszy niż poliuretan?
    Fachowej rady ciężko uzyskać nawet u producenta :/
    pozdrawiam
    Pęknięcia powinny być zakotwione ze sobą. W ten sposób zablokujesz resztki subitu w pęknięciach. Sprawdzić wytrzymałość powierzchni na zrywanie (odrywanie) pionowe i poziome, jezeli ma w pionie 1,0N/mm2 a poziomo 1,5N/mm2, a do tego jest równa 3mm/2mb łaty kontrolnej, to można kleic deski. Płytki mozna kleic bez tych badań
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #17

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat, z tym, że mam pozostałości kleju pod płytki PCV. Część odeszła, a część ciężko schodzi nawet przy szlifowanu. Czy można na to wylać samopoziom?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony