dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Krycie dachu papą na zimę

    Witam wszystkich i odwołuje się do waszego doświadczenia.

    Na zimę chcę pokryć dach jedną warstwą papy na pełnym deskowaniu. Kąt pochylenia połaci to 37 stopni.
    Szukałem w internecie instrukcji montażu papy, ale niestety można znaleźć instrukcje tylko papy termozgrzewalnych. Mój pomysł raczej polegał na przybiciu papy do deskowania i latem na to położenia gontu bitumicznego.
    Niestety nie wiem jak to zrobić, czy w poprzek połaci, czy wzdłuż, czy dodatkowo kleić lepikiem na całej powierzchni, czy tylko na łączeniach.
    Poradźcie mi coś.

    Dzięki, pzdr, Maciek
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  2. #2

    Domyślnie

    Pod gonty termozgrzewalna jest jak najlepszym rozwiązaniem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zaczynasz poziomymi pasami od dołu do kalenicy.
    Z zakładką następny pas, itd. Używasz papiaków z podkładkami.
    Na górze na spory zakład
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4

    Domyślnie

    Ok Dzięki za wskazówki. Ale pytania mnożą się dalej. Na kelenicy duży zakład? A co z wentylacją? Chyba powinna być zrobiona właśnie w kalenicy. Czy Oprócz kalenicy trzeba zrobić też dodatkowe wywietrzaki w połaci?

    Dwa czy trzy lata temu sąsiad w taki sam sposób pokrył dach i na wiosnę wszystko zrywał. No może nie wszystko ale 50%, bo papa się pofałdowała i nie można było na niej układać gontu. Co wy na to?

    Pzdr, Maciej
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za info z własnego podwórka.

    Jednym słowem, albo kiedyś produkowali lepszą papę, albo papa jest jak wino czym starsza tym lepsza. A może problem polega na tym, że kiedyś papa była na papierze, a teraz na osnowie z włókna szklanego?

    Ja kupiłem papę W64 do krycia wierzchniowego.

    Skoro teraz będziesz kładł gonty (domyślam się że bitumiczne) to nie ubawisz się że ci się nie zwulkanizują od słońca i po jesiennych wiatrach będziesz miał pełno kurzu i piachu w miejscach łączeń gontów?

    Kurcze a ja nadal nie wiem jak położyć tą papę, żeby nie powstały fałdy.

    Pzdr, Maciek
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  6. #6

    Domyślnie

    No też fakt. Trudny wybór. Ja będę jednak ryzykował. Wolę na wiosnę wymienić część papy niż mieć nieszczelny dach. Bo jak piasek i kurz podwieje między gonty to to się już nie zwulkanizuje.

    Pzdr, Maciek
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Słuszna uwaga! Krycie dachu gontem bitumicznym w tym okresie to trochę nieporozumienie szczególnie na północnej ekspozycji. Pod gonty należy stosować papę systemową w krótkich odcinkach. Niewłaściwa papa pofaluje również po przybiciu gotów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Czy jeszcze ktoś wiej jak zabrać się do montażu tej papy, aby nie pofałdowała. Kupiłem juz papę w64, więc o systemowej nie ma mowy.

    Liczę na Wasze rady.

    Pzdr, Maciek
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Montuj odcinki nie dłuższe niż 3 m. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A pod dachówkę (pokrycie dachówką nastąpi dopiero za pół roku - rok)? Jaka papa wierzchniego krycia na tekturze czy włókninie??

  11. #11

    Domyślnie

    Tak. Gonty będę kładł wiosna lub latem.
    Papę mam na osnowie z włókna.
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    sie podczepie pod temat i zadam wlasne pytanie
    mam zamiar na wiezbe polozyc OSB 12 mm i na to pape ale mam dylemat jak tam pape przybic do OSB? w miejscach krokwi nie ma problemu ale rozumiem ze musi byc gesciej montowana niz co te 70-80 cm

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    sie podczepie pod temat i zadam wlasne pytanie
    mam zamiar na wiezbe polozyc OSB 12 mm i na to pape ale mam dylemat jak tam pape przybic do OSB? w miejscach krokwi nie ma problemu ale rozumiem ze musi byc gesciej montowana niz co te 70-80 cm
    Zszywaczem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Te mocowania nie są istotne gdyż papę doskonale przytrzyma kontrłata. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Ale kontrłatę montuje się chyba tylko wtedy, gdy dach jest kryty dachówką ceramiczną, betonową lub blachą itp. Jeżeli dach będzie kryty gontem bitumicznym to chyba faktycznie będzie problem.

    U mnie będzie pełne deskowanie. Mam sporo desek po zdemontowanym szalunku pod lany strop.
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przy kryciu gontem bitumicznym papiaki są bite bardzo gęsto i można powiedzieć, że z tej papy zrobią durszlak. Do czasu krycia gontem papę można docisnąć starymi deskami (odpadami). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Te mocowania nie są istotne gdyż papę doskonale przytrzyma kontrłata. Pozdrawiam.
    a na laczeniach lepi sie jakos ta pape?

  18. #18

    Domyślnie

    Z tego co do tej pory wiem, łączenia maja być 10cm łączone lepikiem na zimno lub ciepło.

    Ten durszlak to dosłownie czy w przenośni? Będzie się lało z dachu przez papiaki czy nie?
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie będzie się lało bo gwoździe mocujące poszczególne listki gontów papowych są przykrywane następnymi liskami. Papa przebita gwoździem obciska się na nim. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Andrzej,

    Całkowicie się z Tobą zgadza, pod warunkiem, że rozmawiamy o goncie bitumicznym.

    Co do krycia dachu papą na zimę to już nie jestem pewien. Ją też trzeba przybić papiakami. Możemy ją przybić tylko na łączeniach i przykryć zakładką zrobioną z sąsiedniej płachty papy. Pech w tym, że tą zakładkę też trzeba przybić i nie ma już czym jej przykryć. Masz rozwiązanie na taki problem?
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony