dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Tzn, co ile ? Ile ja biorę za wykonanie, czy ile trzeba wydać ? Ja nie wykonuję, więc nic nie biorę za wykonanie. Ile minimalnie trzeba wydać można sobie policzyć, szacując, że koparka będzie pracować koło 20h, resztę łatwo obliczyć korzystając z cenników materiałów, np. rur pe i innych. Wiele razy było o tym pisane przez wiele osób, więc nie będę się powtarzał.
    pytam tak ponieważ, mi za 20m przyłącza wodnego do budynku gość z materiałem zawołał 60netto/m,
    pytam bo fundamenty mi kopał 100/h przez ok. 8 h (ok. 80m)
    pytam bo chcę złapać różnicę czy w moim regionie tak kroją czy w waszych okolocach robią za pół darmo
    czy to tylko bajer a jak przychodzi do rozliczenia to jakby nie liczył to 20k wyjdzie a do tego z 15k za PCi a za dobrą markową PCi P-W +/- 20k, więc gdzie tu sens robienia gruntowej?
    też mam taką działkę i podobny budynek i nie widzę rozwiązania technicznego aby zrozbić taki kolektor

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Trochę to dyskusyjne stwierdzenie, gdzie mostki, gdzie straty na wentylację, gdzie uwzględnienie pomieszczeń nieogrzewanych itd.
    Nawet rzetelne obliczenia ozc nie dadzą takiej dokładności, zwykle obciązenie cieplne jest przeszacowywane o od 20% do 10%, ale moze paradoksalnie nie uwzglednienie tych dodatkowych czynników moze to przeszacowanie zmniejszyć i moze wystąpić i czesto występuje w takich uproszczonych obliczeniach niedoszacowanie.
    Gdy mamy do czynienia ze skomplikowanymi konstrukcjami, duzo podcieni, lukarn, przeszklen
    to bład uproszczonych obliczen się zwieksza
    już raz przyznałeś rację ,z tak można dla celo przybliżonego dobory ,A ja nie opisałem tego dokładnie.
    Tu była reklama....

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    fajnie pogadać z osobą znającą się na rzeczy

    ale to co piszesz o niskich standardach obsługi klienta, oszczędnościach kosztem klienta to chyba nie o Panasonicu?
    no chyba, że czegoś nie wiem

    pozdrawiam
    to porównajmy ceny na priw
    Tu była reklama....

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    to porównajmy ceny na priw
    witam

    próbowałem napisać na priv ale otrzymałem komunikat, że masz zapchaną całkowicie skrzynkę - musisz coś usunąć

    a co chciałbyś porównać?

    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    czy to tylko bajer a jak przychodzi do rozliczenia to jakby nie liczył to 20k wyjdzie
    Chyba żartujesz. Jak kto chce i ma taki gest, to można dać i 50kzł za poziome dz, ale chyba nie o to chodzi. Żebyś nie musiał daleko szukać, to w wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-quot-robiona opisałem koszty wykonania mojego kolektora poziomego składającego się z 800m rury pe40. W tym wątku i nie tylko inni użytkownicy forum podają swoje koszty i jakoś każdemu baaardzo daleko do 20kzł za dz, a w okolicach 25kzł są w stanie zamknąć całą inwestycję wraz z zakupem pc (nie chińczyka o przekłamanych parametrach, tylko normalną pc). Wiem, że Ty sprzedajesz pc powietrze-woda i trudno Ci przyjąć do wiadomości, że gruntówkę można założyć w podobnej, może czasem (choć niekoniecznie) trochę wyższej cenie, a dowolna poprawnie skonstruowana, o rzetelnie podanych parametrach gruntówka będzie bardziej niezawodna, tańsza i stabilniejsza w eksploatacji niż powietrzna. Na to pozwalają po prostu właściwości stabilnego gruntowego dz i zasady fizyki.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 30-07-2013 o 08:21
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Wszystko zależy przecież jak wykonacie kolektor poziomy - ile rury, czy dacie rozdzielacz czy studzienkę na zewnątrz. Generalnie wykonanie kolektora płaskiego nie metodą "chałupniczą" z 500-700 metrów rury, studzienką z Aspol, pracą koparki i instalatorów to kilkanaście tys zł (poniżej 15 ty zł). Z tymi 20 tys zł to lekka przesada.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Wszystko zależy przecież jak wykonacie kolektor poziomy - ile rury, czy dacie rozdzielacz czy studzienkę na zewnątrz. Generalnie wykonanie kolektora płaskiego nie metodą "chałupniczą" z 500-700 metrów rury, studzienką z Aspol, pracą koparki i instalatorów to kilkanaście tys zł (poniżej 15 ty zł). Z tymi 20 tys zł to lekka przesada.
    Mnie 800-metrowy spiralny ze studzienka na zewnatrz metoda "zadzwon, zorganizuj i pokaz palcem" wyniosl 7 tys zl (wliczajac w to glikol propylenowy do napelnienia)
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Praca koparki przy dolnym źródle to 3000-3500 zł (3-4 dni kopania, stawka za godzinę to najczęściej 85 zł netto). Rury i glikol to też jakieś 4500 zł, do tego studnia z rozdzielaczem to 2000-2500 zł. Jeśli klient potrafi sam ułożyć sobie kolektor bez pomocy instalatora to odpada robocizna firmy. Tylko wtedy firma instalatorska nie da Ci gwarancji na całość, więc nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens....

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ceny masz z kosmosu lolego. Czy ty aby nie jestes instalatorem/firma wykonujaca takie prace na DZ?

    Praca koparki przy spiralnym to 1 dzien i zaplacilem za 12h pracy 1000 zl. Rury po 2zl za mn dla PE32 z dowozem na budowe + dobiegowka ze studni 2x20m. Glikol do zalania 1300 zl. Sudzienka z kregu betonowego z pokrywa betonowa z dowozem 380 zl. Rozdzielacz z zaworami 700 zl. Dwoch panow do uzlozenia spiralek w wykopie 200 zl. Akcesoria hydrauliczne w kotlowni w miedzi i mosiadzu + dodatkowa pompa obiegowa do klimakonwektora 1000 zl.
    To daje w sumie jakies 6200 zl (zaokrqaglone w gore)+ robota hydraulikow (u mnie w ramach calej instalacji, ale pewnie nie warta wiecej niz te 800 zl, bo zmiescili sie w jednej dniowce).
    Oczywiscie po mojej stronie zorganizowanie frontu robot, ale to nie jest warte z robocizna 5 tys zl, bo to zadna specjalistyczna robota.

    A gwarancje na co niby mam mi dac firma? Ze mi PE w ziemi nie "przegnije"? Bez jaj. Do wszystkiego innego jest dostep i Pan Jozek z zabka czy inna kobra sobie poradzi w razie problemow.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ciekawe... Zgadza się instalujemy PC razem z dolnym źródłem i nie wierzę, że ktoś rozkopał Ci działkę i zakopał kolektor jednego dnia. Mamy kilkadziesiąt montaży za sobą i jest to praca na 3-4 dni. Co do cen - również są podejrzanie niskie. Poza tym do dź raczej wykorzystuje się 40 mm nie 32 mm, ponadto w kwotach jakie podałem chodziło mi o studzienkę z Aspol - nie taką z betonowych kręgów (choć użycie takiej nie jest błędem w sztuce).

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Ciekawe... Zgadza się instalujemy PC razem z dolnym źródłem i nie wierzę, że ktoś rozkopał Ci działkę i zakopał kolektor jednego dnia.
    Ale to jest juz Twoj problem. Ja Ci napisalem jak to zostalo zrobione. Faktem jest, ze koparkowy ma dobra koordynacje, ale wlasnie za to mial u mnie robote od korytowania drogi do budowy i pryzmowania humusu, az do robienia podmurowki na ogrodzenie. Jaki "leser-niemota" by to po prostu robil 2x po 8h, bo zostawic na nocke nie dalo rady. Woda za wysoko.



    Dodam tylko male sprostowanie: Wtedy zakopywane bylo 600mb spiralnego, ale w "miedzyczasie" zostala wkopana bednarka dokola domu jako otok do podlaczenia odgromu. Polozylem tez w to rury drenazowe od rynien zeby sie rozsaczaly nad czescia DZ.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    nie wierzę, że ktoś rozkopał Ci działkę i zakopał kolektor jednego dnia.
    U mnie zakopanie 800m rury w rowach szerokości 2m i głębokości 2m zajęło koparce mniej niż 25h, co daje wg Twoich stawek 2125zł w pesymistycznym wariancie. Może rozbieżności są takie, bo koparka ma kopać, a nie stać na placu ? Nie każdy też potrzebuje dz na 16kW pompę, w sumie ja też mógłbym mieć mniejsze, ale co mi tam...
    Nie łatwo było znaleźć odpowiedniego koparkowego, zanim go wybrałem wykonałem kilka rozmów, gdzie wyceny wyglądały mniej więcej następująco: "eee... panie, takie rowy, no trudno będzie wycenić, eeee... tam nie wiadomo ile czasu będzie, z tydzień może wyjść, ale nie wiem".
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 13-08-2013 o 21:43
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Tylko wtedy firma instalatorska nie da Ci gwarancji na całość, więc nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens....
    Są różne drogi dojścia do celu, dla jednych ważne będzie, żeby nie ruszyli palcem, dla innych, żeby była gwarancja i serwis, dla innych cena, inni lubią sami się pobawić. Jest wiele dróg i dobrze jest wiedzieć, jakie są różnice między nimi (m.in. cena, ale nie tylko), a następnie świadomie wybrać tą, która danej osobie pasuje. Jeden wybierze instalację pod klucz na najlepszych materiałach, inny na gorszych, inny sam pokieruje pracami, jeszcze inny sam się upaprze w błocie, ktoś uwierzy w gwarancję i serwis, ktoś nie. Ważne żeby wybór był świadomy.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Panie JackuBB niech Pan się nie kłóci z "fachowcami" oni wszystko wiedzą najlepiej i potrafią zrobić najtaniej do tego krytykują wszystko i wszystkich szczególnie Pyxis, który wie więcej niż wszyscy instalatorzy w Polsce. To forum nie służy klientowi i osobom zainteresowanym a jedynie do uprawiania prywaty.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To forum nie służy klientowi i osobom zainteresowanym a jedynie do uprawiania prywaty.
    Ciekaw jestem jaką prywatę uprawia wspomniany Pyxis. Sprzedaje coś ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Masz Pyxis absolutną rację.
    Wszystko można odchudzić i samemu zrobić o wiele, wiele taniej.
    Drobne tylko uwagi.
    1. zapłacić komuś 100 zł do ręki za 12h pracy a zapłacić za te 12h pracy pracownikowi na etacie robi pewną różnicą. Mam nadzieję, że potrafisz ją właściwie ocenić.
    2. To samo dotyczy koparkowego
    3. rura po 2 zł brutto - najtańsza z możliwych. Ale sa na rynku po 2, 4 i 6 zł. Gdyby wszyscy robili tylko z tych po 2 zł, to nie było by tych po 4 i po 6 zł. Różnią sie nie tylko ceną, ale i kilkoma parametrami. Po prostu wybrałeś najtańszą rurę. tak można ze wszystkim
    4. Glikol propylenowy do DZ po 2 zł brutto - bardzo dobra cena, sam bym chętnie w tej cenie kupował
    5. masz najtańszy spiralny kolektor, ułożony (ze zdjęcia) dość płytko. Mówiąc dosadnie to nie DZ tylko rów do którego wrzuciłeś rurę (najtańszą zresztą). Głębokość, podsypka, rura, pierwsza warstwa, taśma, końcowe zasypanie, próby szczelności, itp, itd - ale jak widać można to zrobić w ciągu 12h - podziwiam
    6.Studzienka betonowa z deklem nie jest do DZ; nie jest szczelna, migruje do niej wilgoć i woda, która zamarza; żadnemu klientowi nie wykonałem takiej studzienki, długo by pisać dlaczego
    7. Doceń swoją pracę; nie wszyscy mają czas i łeb na karku tak jak ty. Są tacy co nie mają czasu, chęci i pojęcia jak takie roboty zorganizować. Moja praca polega m. in. na organizowaniu takich robót, a innej pracy nie mam. Więc za nią też klienci płacą
    8. Gwarancja - chociażby po to by wymieniono Ci pompkę obiegową jak się zatrze ziemią z DZ czy rozdzielacz w studzience jak go uszkodzi zamarzająca woda, i uzupełniono glikol jak ten rozdzielacz się rozszczelni, wreszcie wymieniono tą najtańszą rurę, a i takie rozszczelnienia po 2-3 latach widziałem.
    I nie płacisz wtedy za Pana Józka, o którym piszesz.

    Chwała Ci za to DZ i oby Ci długo służyło.
    Ale 15 tys zł za poziome DZ nie jest ceną z kosmosu.
    Jest to normalna kwota jeśli uwzględnisz powyższe uwagi.
    Oczywiście naganne jest zrobienie DZ tak jak ty to zrobiłeś i skasowanie tych 15 tys zł.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Praca koparki przy dolnym źródle to 3000-3500 zł (3-4 dni kopania, stawka za godzinę to najczęściej 85 zł netto). (....bleble)
    Jacek: cienkich, oj bardzo cienkich macie w firmie pracowników....
    Nie przysporzy to wam dobrego PR'u.

    Ja wszystko rozumiem, ale nie rozumiem co te chłopaki robią że zajmuje im to 3-4 dni?
    Ja w życiu nie robiłem dolnego źródła poziomego nawet dla dużych domów dłużej niż 2 dni !!??
    Dzisiaj na przykład zacząłem DZ do pompy 15kW i jutro przed południem będzie gotowe, włącznie z przekuciami i osadzeniem studzienki.

    Albo wciskasz świadomie czytelnikom "kit" Panie Doradco Klienta Firmy Prometeus z Bielska Białej (dlaczego stopkę skasowałeś?) ,albo naprawdę nie znasz tej roboty na temat której której zabierasz głos (bo to trzeba by założyć gumiaki i wleźć do wykopu! Brrr!)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    1. To byla stawka za ulozenie rur w wykopach co zajelo max 3h.
    2. Koparkowy ma swoja firme i nie mnie dociekac jak wychodzi na swoje. Nie targowalem sie tylko placilem wg jego stawki.
    3. Kolektor pracuje na max 1kPa. Po co mi rura na 20kPa za 6 zl/mb?
    4. Podam Ci namiary jak chcesz.
    5. Kolektor na 1,3-1,4m w momencie zkowpywania. Glebiej i tak by nie dalo rady, bo przez wode by sie wykop obsuwal, bo grunt nizej piaszczysto-zwirowy. Przeciez nie bede robil w takim gruncie obsypki (instalator pewnie by zrobil), ani kladl tasmy, bo wiem gdzie on sie znajduje i nikt mi dzialki ryl nie bedzie. Zreszta mam dokladna dokumentacje fotograficzna.
    6. Studzienka przezyla juz 2 zimy ostrego "grzania". Lodu bylo tam tyle co kot naplakal.
    7. Jasne, ale owieczki trzeba strzyc a nie obdzierac ze skory.
    8. Pompy obiegowe mam w PCi, a poza tym to jaki to moze byc koszt? 400 zl? Uzupelni glikol? A ile go moze wyciec nawet jak sie rozszczelni? Dolewasz 3 litry wody i juz. Ja nie robilem oszczednej mieszanki na -10*C i nikomu takiej nie polecam. Lod na pewno rozpieprzy mi rozdzielcz. Tam ledwie sople wisza. Tylko na dnie studzienki na piachu bylo troche lodu. Juz widze firme ktora przyjezdza, rozkopuje mi dzialke i wymienia rure w razie jak by sama sie nagle rozpekla . Chyba bym na nich psy puscil. Zakreciliby jedna petle i tyle. Moze po 3 latach latania po sadach dostal bym jakies pare groszy tytulem zadoscuczynienia.

    Naganne to jest rzniecie inwestorow.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Albo wciskasz świadomie czytelnikom "kit" Panie Doradco Klienta Firmy Prometeus z Bielska Białej (dlaczego stopkę skasowałeś?)
    Jako "lowca jeleni" lepiej sie dziala incognito.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Przecież to było retoryczne, Pyksi

    Jacek chyba wrócił z urlopu i dostał nowe zlecenia na widoczność na forach - na BD też zaczął odgrzewać kotlety o których nawet autorzy zapomnieli i chyba już nie zajrzą do swego wątku....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony