dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkupiec

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    20

    Domyślnie Błędy murarzy co z tym zrobić ?.. Porotherm 30

    Witam
    Proszę o pomoc w ocenie wykonanych prac murarskich doświadczonych kolegów.
    Niestety zabrakło mnie w czasie murowania ścian i jak dzisiaj zobaczyłem ściany to się załamałem.
    Zaprawa nie pod całością pustaków, szczeliny pomiędzy pustakami, niedokładnie, całe szczęście że ściany proste i dobrze przewiązane.

    Proszę o sugestie jak naprawić te błędy.
    Pianki, uzupełnianie zapraw, czy też obecny stan jest akceptowalny w założeniu że będę ocieplał 12cm styropianu od wewnątrz tynki cementowe.
    Czy waszym zdaniem te błędy są poważne? żądać naprawy czy negocjować rabat..


    Dziękuje za odpowiedź
























    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image00007.jpg
Wyświetleń:	934
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	120604   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image00008.jpg
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	120605   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image00002.jpg
Wyświetleń:	903
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	120606   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image00012.jpg
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	120607   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image00021.jpg
Wyświetleń:	1018
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	120608  


  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no ladnie to tego nie zrobili...

    ...ale zeby to byla jakas tragedia to bym nie powiedzial... ale ja tam sie nie znam na muurarzach a na ceramice jeszcze mniej

    przyjda tynki ocieplenie i bedzie git... ja osobiscie majac murarza troche bym mu pewnie postekal ale na koniec laskawie bym mu darowal zycie taki jestem dobry
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkupiec

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    20

    Domyślnie

    podbijam temat bardzo prosze o kolejne opinie

  4. #4

    Domyślnie

    Odkryłam właśnie kilka takich prześwitów i będę prosiła o uzupełnienie.
    Płacę murarzom niemało w stosunku do cen rynkowych i muszę się trochę poczepiać.
    Trochę tego u Ciebie za dużo.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkupiec Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w ocenie wykonanych prac murarskich
    Napiszę tak;
    Dla Twojego spokoju kup opakowanie pianki niskorozprężnej z pistoletem i tak sobie pouzupełniaj otwory- większe, bo ze zdjęć wygląda, że jest sporo dużych szpar . Będziesz spał spokojnie. uzupełnianie zaprawą na niewiele się da chociaż oczywiście można to zrobić, spowoduje to nieznaczne zanieczyszczenie powierzchni zewnętrznej, ale przecież nie będzie to widoczne po ociepleniu.Ogólnie i tak widziałem gorsze połączenia, nawet tutaj prezentowane przez użytkowników forum . Zwrócenie uwagi wykonawcy nic nie kosztuje, a można mu nawet zlecić wykonanie pracy poprawkowej bo To Ci się NIE PODOBA.
    Koszt poprawek będzie niewielki w porównaniu do Twojej świadomości.
    Twój zastosowany materiał charakteryzuje się poprzez wewnętrzną strukturę pewnym współczynnikiem przenikania ciepła więc po co go psuć przez nieudolne murowanie.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Na części zdjęć widać ,że nie ma prawidłowego przewiązania pomiędzy warstwami.

    http://www.wienerberger.pl/ściany-i-...=1077526673703
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkupiec

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.

    Wiem już że każe wypełnić szczeliny od zewnątrz pianką poliuretanową i uzupełnić zaprawą z zewnątrz otwory w porothermie.

    Proszę jednak was o określenie jakie szerokości szczelin pomiędzy pustakami są akceptowalne i czy zaprawa cementowo- wapienna ma wpływ na dokładność montażu i grubość spoiny, czy to tylko wymówka.
    Ostatnio edytowane przez mkupiec ; 17-06-2012 o 14:44

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiesiuS
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    95

    Domyślnie

    Zaprawa cementowo-wapienna ma wpływ tylko na grubość spoin w warstwach poziomych, pionowe tzw. zamkowe nie wypełnia się. Na ich nierówność może mieć wpływ niestandartowa formatowość samych bloczków ceramicznych. Ale wypełnienie spoiny poziomej jest w tym przypadku wskazane chociazby dlatego ze pionowe kanaliki w obecnym stanie maja pełna swobodę otwartości. Nie uzyskujesz termosa , który jest w tyej technologii kanalików ceramicznych zalecany.
    Nie ma paniki, wystarczy skrajne przypadłości uzupełnić zaprawą ( sa to mury konstrukcyjne) a inne możemy się pokusić poliuretanem.
    Niektóre spoiny posiadają ponad technologiczną gr. fugi nawet 2cm, ale myślę tutaj że jest to spowodowane nierównoscią ceramiki. Przy lepszym gatunku napewno lepiej by to wyglądało. Miałbyś mniejsze straty cieplne gdybyś zastosował zaprawy cieńko warstwowe. A tu kicha, fugi jak za Wilchelma Ottona
    PS. i zmień tą poziomicę za 9,99
    Ostatnio edytowane przez WiesiuS ; 18-06-2012 o 22:20

  9. #9

    Domyślnie

    Zwiększ o parę centymetrów grubość ocieplenia. Nadrobisz straty ciepła wynikające z niewłaściwego ułożenia porothermu. O samym murze się nie wypowiem. Nie jestem z branży.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    nie wiem skąd barałeś ten porotherm ale gołym okiem widoczne są różnice w wysokości pustaków, nie są one najwyżeszej jakości i pewnie murarze nadrabiali to fugą. Nie mniej jednak tragedii niema, od wewnątrz i tak idzie tynk i ładnie wszystko uzupełni, natomiast od zewnątrz przypilnuj brygadę która bedzie ocieplać aby klej na styropianie był nakładany po obwodzie płyty a nie tylko na placki (jest to konieczne przy pustakach na P+W).

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Polska kultura budowlana. Ta z którą jeszcze będziemy się jakiś czas borykać.
    Ewidentnie niechlujne wykonanie, ale co zrobisz ? Rozbierzesz ? Ja miałem
    taki numer, ze firma "wygięła" elementy betonowe w dwóch miejscach o 4 cm.
    Przyczyna tkwiła w beznadziejnych szalunkach, o czym im mówiłem, ale to
    bagatelizowali mówiąc, ze ociepleniem wyrównają. Odpuściłem, ale jak zaczęli
    odstawiać fuchy na ociepleniu, gołym okiem widoczne, opiórkowali minie, bo
    przecież mur był krzywy . Rozliczyłem się z nimi i podziękowałem, ale co z tego...?

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Bardziej mnie przeraża balkon na tych paletach

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dom będzie stał, ale to nie fachowcy tylko paproki.

  14. #14

    Domyślnie

    Może wyszli z założenia, że tynki i ocieplenie wszystko zakryje.

  15. #15

    Domyślnie

    Z ciekawości - dlaczego zdecydowałeś się na mur 30 i ocieplenie 12 a nie na mur 24 i ocieplenie 18 ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Wykonawce postawił bym przed sądem.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Doradcy Ceramika

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-175
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    nie wiem skąd barałeś ten porotherm ale gołym okiem widoczne są różnice w wysokości pustaków, nie są one najwyżeszej jakości i pewnie murarze nadrabiali to fugą. Nie mniej jednak tragedii niema, od wewnątrz i tak idzie tynk i ładnie wszystko uzupełni, natomiast od zewnątrz przypilnuj brygadę która bedzie ocieplać aby klej na styropianie był nakładany po obwodzie płyty a nie tylko na placki (jest to konieczne przy pustakach na P+W).
    Pustaki ceramiczne są naturalnym wyrobem uzyskującym swoje parametry mechaniczne w procesie wypału. Konsekwencją tego procesu jest skurcz wyrobów i powstanie odchyłek wymiarowych w granicach dopuszczalnych przez przepisy. Pustaki Porotherm typu P+W (pióro + wpust) powinny być murowane zgodnie z normą na tradycyjnie nakładanej zaprawie murarskiej, nakładanej na całej powierzchni pustaków, o grubości spoiny 8-15 mm celem likwidacji ewentualnych różnic w ich wysokości. Jeżeli inwestor posiadł watpliwości co do jakości wyrobów, bądź prawidłowości ich zastosowania prosimy o konsultację z Doradcą Technicznym firmy Wienerberger.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam34

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-230
    Posty
    49

    Domyślnie

    Ja też podkreślę istotną rzecz - jak będziesz robił ocieplenie to nie pozwól sobie na robienie czegoś na placki , zadbaj też szczególnie o dobry montaż okien i ocieplenia w około
    wg mnie od zewnąrz lepiej obtynkować fugi zaprawą, a od środka i ew góry pianka, pamiętaj zabezpieczyć ją bo do końca lata się utleni zewnętrznie
    Ostatnio edytowane przez Adam34 ; 23-07-2013 o 09:18

  19. #19

    Domyślnie

    Niestety trzeba murarzy pilnować, żeby nie pili w czasie pracy. Pomagałem kiedyś murarzowi, porzadny z niego chłop, pracowity i dokładny, ale jak popije to murowanie mu nie idzie. To samo jak jest na kacu. Nie brać do roboty i tyle. Albo chlanie albo praca..

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Niestety trzeba murarzy pilnować, żeby nie pili w czasie pracy. Pomagałem kiedyś murarzowi, porzadny z niego chłop, pracowity i dokładny, ale jak popije to murowanie mu nie idzie. To samo jak jest na kacu. Nie brać do roboty i tyle. Albo chlanie albo praca..
    Nie przesadzaj. W końcu żaden pustak nie jest położony dziurkami na płask

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony