dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 244
  1. #201

    Domyślnie

    Dodam tylko, że wyrzut powietrza mam do garażu (1/2 jest w bryle domu, oddzielony od niej 12 cm. szarego styro).
    Garaż nie jest ogrzewany, ma ocieplenie na zewn. tak jak cały dom (24 cm. szarego styro na ścianie zewn. i 40 cm. granulatu wełny na stropie), natomiast nie ma w podłodze.
    Ciepło do garażu bierze się z:
    - częściowo z przedsionka (są drzwi nieocieplone między tymi pomieszczeniami)
    - częściowo z ciepła silnika samochodowego,
    - częściowo z wentylacji (1/2 wyrzutu z reku ląduje w garażu),
    - częściowo z wyrzutu powietrza z PC
    - częściowo z przenikania ciepła spod budynku,

    Efekt jest taki, że nawet w najgorsze mrozy mam w garażu 0 C. Ogranicza to straty ciepła na styku domu i garażu, praktycznie za free.

    Wszystko razem, choć nie wygląda na zgodne z duchem forum, działa bezproblemowo. Od kilku lat.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Dodam tylko, że wyrzut powietrza mam do garażu (1/2 jest w bryle domu, oddzielony od niej 12 cm. szarego styro).
    Garaż nie jest ogrzewany, ma ocieplenie na zewn. tak jak cały dom (24 cm. szarego styro na ścianie zewn. i 40 cm. granulatu wełny na stropie), natomiast nie ma w podłodze.
    Efekt jest taki, że nawet w najgorsze mrozy mam w garażu 0 C.
    OK, czy dobrze rozumiem że nie masz ocieplenia w podłodze garażu ?
    Pod częścią mieszkalną masz, ile jeżeli mogę zapytać ?
    Czy PC do wody nie przesusza Ci pomieszczenia w którym stoi ?
    Nie mam garażu, znaczy mam ale to będzie biblioteka, więc tam nie mógłbym wyrzucać powietrza z PC.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    2. grzanie COP = 1 nie jest rujnujące dla portfela, ma wiele zalet (w moim wypadku także wad).
    Jakich, jak można zapytać.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pyxis ma bana na 3 dni za obrażanie użytkowników. Nie za dyskusję, nie za inny pogląd, nie za krytykę piekara. Za chamskie ozdywki niczym nie sprowokowane.
    I tak jestem łagodna, bo to drugi ban w rótkim okresie - powinen być miesiąc.
    Popatrz popatrz ktoś się poznał na Pyxisie

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    OK, czy dobrze rozumiem że nie masz ocieplenia w podłodze garażu ?
    Pamiętam wątek w którym dyskutowano nad sensem ocieplenia podłogi garażu, który nie jest ogrzewany i jest oddylatowany termicznie od domu

  6. #206

    Domyślnie

    Tak, garaż nie ma ocieplenia w posadzce.
    Latem podłoga trochę chłodzi, zimą "grzeje". Pod budynkiem jest temp. dodatnia nawet w najgorsze mrozy, brak przegrody cieplnej umożliwia temu ciepłu "wejście" do zimniejszego garażu.

    Pod częścią mieszkalną mam 15 cm. szarego styro 0,031 (w dwóch warstwach).

    Co do PC, to jej działanie (coś koło 300m3/h) po pewnym czasie powoduje powstania lekkiego podciśnienia w całym domu. Nie przesusza pralni (bo tam stoi), natomiast ma inne wady:
    - podciśnienie eksponuje każdą nieszczelność domu (efekt to wianie niektórymi gniazdkami, szczelinami okiennymi)
    - moja PC (Dimplex) nie ma żadnego sterownika (który np. pozwoliłby na wyłączenie PC i grzanie w określonych godzinach wody do ściśle określonej temp. grzałką),
    - moja PC (i chyba każda tego typu pompa) ma czujnik temp. powietrza zasilającego "w sobie", zamiast na kablu, który należałoby umieścić tam skąd czerpie ona powietrze (kiedy chcesz wziąć powietrze z dworu, to PC będzie działać do tych +7C, kiedy temp. spadnie poniżej PC się wyłączy.......po czym po kilkunastu minutach włączy się ponownie, bo powietrze dochodzące do czujnika będzie cieplejsze niż +7C - wszak urządzenie stoi w ciepłym domu - pochodzi kilka minut i znowu zassie zimne powietrze i się wyłączy itd itd = krótka droga do uśmiercenia urządzenia)
    - moja PC nie jest zbyt cicha, czasem kiedy załączy się w nocy trochę przeszkadza

    Teraz zrobiłbym to inaczej.

    pzdr

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mysle ze bez utraty gwarancji / ewentualnie za zgoda producenta moglbys wyrzucic czujnik temperatury bezposrednio na czerpni tak jak my ze sterownikow od kabli wyrzucamy czujniki temperatury pomieszczenia by nie bylo przeklaman przez rozgrzewajace sie styczniki w sterowniku

  8. #208

    Domyślnie

    O czymś takim właśnie piszę. To dobra opcja.
    Jak ktoś chce to służę radą, jak dobrze i bezproblemowo (cicho, efektywnie i wysoce sprawnie) zaprząc PC do produkcji CWU w domu grzanym prądem przy COP = 1.

    Ale myślę, że to temat na inny wątek.

    pzdr

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    O czymś takim właśnie piszę. To dobra opcja.
    Jak ktoś chce to służę radą, jak dobrze i bezproblemowo (cicho, efektywnie i wysoce sprawnie) zaprząc PC do produkcji CWU w domu grzanym prądem przy COP = 1.

    Ale myślę, że to temat na inny wątek.

    pzdr
    a nie chciałbyś założyć taki wątek gdzie wszystkie twoje doświadczenia byłyby w jednym miejscu? interesujące są takie informacje z praktyki.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    moze by tak watek "kompetny system grzewaczy do 15 tys....." przeksztalcic w taka wlasnie encyklopedie najciekawszych z naszego pkt widzenia przypadkow w ktorym to bysmy opisywali nie tylko instalacje, opis domu ale rowniez uwagi z praktyki

    potencjalny zainteresowany mialby zbior informacji w 1 miejscu
    a watek by sie troche ozywil

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    moze by tak watek "kompetny system grzewaczy do 15 tys....." przeksztalcic w taka wlasnie encyklopedie najciekawszych z naszego pkt widzenia przypadkow w ktorym to bysmy opisywali nie tylko instalacje, opis domu ale rowniez uwagi z praktyki

    potencjalny zainteresowany mialby zbior informacji w 1 miejscu
    a watek by sie troche ozywil
    fajnie, że przypomniałeś. jak najbardziej adekwatny wątek dla tego typu wpisów. sam byłbym zadowolony z takiej "encyklopedii" kompendium wiedzy dla oszczędnych
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  12. #212

    Domyślnie

    No to coś TAM napisałem, jak ktoś będzie zainteresowany to odpowiem, jak nie to wątek przepadnie w czeluściach forum. Bez napinki.

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mi podoba sie to ze piszesz qubic wprost co sie dzieje i nie owijasz w bawelne , sam zastanawiam sie nad super tanim klimatyzatorem rodem z chin do testow - takie 660 zl to pryszcz - moge zaszalec, pozatym nic innego mi sie nie kalkuluje zbytnio

    on nigdy nie przepadnie - moze nie bedzie z tych super popularnych ale zawsze bedzie ... musze go znow w stopke wrzucic

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mi podoba sie to ze piszesz qubic wprost co sie dzieje i nie owijasz w bawelne , sam zastanawiam sie nad super tanim klimatyzatorem rodem z chin do testow - takie 660 zl to pryszcz - moge zaszalec, pozatym nic innego mi sie nie kalkuluje zbytnio

    on nigdy nie przepadnie - moze nie bedzie z tych super popularnych ale zawsze bedzie ... musze go znow w stopke wrzucic
    osobiście używam go do szybkiego podgrzania zwłaszcza rano łazienki i parteru. sprawdza się. do ciągłego grzania kupiłbym inwerter np. za 1200-1500, jak najcichszy na małym biegu.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy jest jakiś inny producent kabli grzejnych niz elektra i devi warty polecenia?

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to masz jeszcze do wyboru Warmup, Luxbud i Polcontact. ja mimo wszystko kupiłem elektrę w dobrych pieniądzach.

    PS. właśnie z ciekawości zaglądnąłem na Warmup bo jak kupowałem to mieli ciekawe sterowniki - teraz mają kolejną generację -
    http://pl-warmup.pl/sklep/pl/p/Termo...ZEDSPRZED./219
    - już nie musi być paskudnym pokrętłem na ścianie - gdyby tylko nie ta cena jeden jeszcze bym przełknął ale 9 szt. to już obłęd...
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piekar_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    NSZ
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Czy jest jakiś inny producent kabli grzejnych niz elektra i devi warty polecenia?
    Ja mam kable Warmup.

    6 sterow mam na sprzedanie jak cos

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar_ Zobacz post
    Ja mam kable Warmup.

    6 sterow mam na sprzedanie jak cos
    A ktore masz na sprzedaz? I po ile? Moze byc na priv
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Warmup - nawet nie wiedziałem, że istnieje Ktoś inny niż Devi i Elektra - mają naprawdę fajne sterowniki. Szkoda, że posiadają tylko kable o mocy 20W/mb...ale tak i tak będę je rozpatrywał przy zakupie NCO.
    piekar_ dobrze śmigają???
    ...tak na marginesie mogą być do akumulacyjnego zastosowane kable 10W/mb?
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 29-11-2014 o 21:36

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jeszcze przypadkiem znalazłem tmkato dają chyba 20 lat gwarancji na kable. Zastanawia mnie jeden zapis, z ktorym nie raz sie spotkalem, ze kabli 15w/mb, nie mozna montowac w posadzkach wykonczonych panelami, czy faktycznie panele nie nadaja sie do tego typu ogrzewania?

Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony