dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 244
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ja , Lobo_M i inni maja panele i nic sie nie dzieje
    panele nadaja sie do tego typu ogrzewania

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Macie jakies specjalne panele przystosowane do ogrzewania podłogowego czy standardowe?

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar head67
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kaczory
    Kod pocztowy
    64-810
    Posty
    245

    Domyślnie

    Jak ostatnio szukałem paneli to wszystkie były pod ogrzewanie podłogowe wazniejszy jest podkład pod żeby miał jak najmniejszy opór cieplny

  4. #224

    Domyślnie

    Witam. Odświeżam temat.Kable grzewcze, której firmy państwo polecacie?

  5. #225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Czy możecie powiedzieć jaką moc na m2 kabli grzejnych macie?
    I czy przy ogrzewaniu akumulacyjnym ( 8cm wylewki) powinna być ona inna niż przy ogrzewaniu bezpośrednim?

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    Czy możecie powiedzieć jaką moc na m2 kabli grzejnych macie?
    I czy przy ogrzewaniu akumulacyjnym ( 8cm wylewki) powinna być ona inna niż przy ogrzewaniu bezpośrednim?
    A jaką masz moc wyliczoną w projekcie?

    Jeśli to dom zgodny w WT2021 to 70W/m2 będzie z górką.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tak, budynek spełnia normy wszystkie WT202, musi bo prawdopodobnie będziemy chcieli zmienić "sposób użytkowania budynku"
    Projektu brak bo to budynek do 35m2 w obrysie parter + poddasze, budowany na zgłoszenie
    Przyjąłem sobie że:
    łazienka(4,5m2) ok. 170W/m2
    kuchnia z salonem(25m2) ok110W/m2
    sypialnia(30m2) ok 90W/m2

    czyli to powinno starczyc ze sporą górką?
    Jeszcze pytanie jak układać te kable, po całości czy np nie układać pod szafkami w kuchni lub łóżkiem w sypialni?

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    Tak, budynek spełnia normy wszystkie WT202, musi bo prawdopodobnie będziemy chcieli zmienić "sposób użytkowania budynku"
    Projektu brak bo to budynek do 35m2 w obrysie parter + poddasze, budowany na zgłoszenie
    Przyjąłem sobie że:
    łazienka(4,5m2) ok. 170W/m2
    kuchnia z salonem(25m2) ok110W/m2
    sypialnia(30m2) ok 90W/m2

    czyli to powinno starczyc ze sporą górką?
    Jeszcze pytanie jak układać te kable, po całości czy np nie układać pod szafkami w kuchni lub łóżkiem w sypialni?
    proponuję zastosować maty w warstwie kleju, łatwiej sterować taką podłogą a to poowduje oszczędności , mata 100w/m2 może być zastosowana nawet pod panelami , Ja nie dawałem pod meblami i prysznicem

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A jaką masz moc wyliczoną w projekcie?

    Jeśli to dom zgodny w WT2021 to 70W/m2 będzie z górką.
    A nie 40 W/M2 nie będzie na górkę?

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    Tak, budynek spełnia normy wszystkie WT202, musi bo prawdopodobnie będziemy chcieli zmienić "sposób użytkowania budynku"
    Nie da się legalnie ogrzewać domu i CWU w 100% prądem z COP=1, bo nie ma szans zmieszczenie się w limicie EP (nawet z WT 2017 to nierealne). Trzeba dołożyć coś na biomasę i/lub kolektory, żeby była szansa się zmieścić.

    Kable daj 16W/mb w łazienkach maksymalnie zagęszczone, w sypialniach co 15cm, gdzie indziej co 20-25cm (przy czym w kuchni, pomieszczeniu technicznym i wiatrołapie ogrzewanie odpalałem tylko w czasie wygrzewania podłogi). Nadmiarowa moc przyda się do naładowania ciepła w podłogę w dziennym okienku taniej strefy, a przy kablach różnica w cenie żadna.

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danyy90

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie da się legalnie ogrzewać domu i CWU w 100% prądem z COP=1, bo nie ma szans zmieszczenie się w limicie EP (nawet z WT 2017 to nierealne). Trzeba dołożyć coś na biomasę i/lub kolektory, żeby była szansa się zmieścić.
    Mam zainstalowane na dachu 5,5 kWp paneli, rozumiem że zmienia to współczynnik w limicie EP?

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danyy90 Zobacz post
    Mam zainstalowane na dachu 5,5 kWp paneli, rozumiem że zmienia to współczynnik w limicie EP?
    To jest co najmniej wątpliwe jeżeli panele nie są podpięte bezpośrednio do grzałek/kabli.
    W rozporządzeniu w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku z 2008 r. było rozdzielenie na ogrzewanie energią elektryczną ze źródła mieszanego ze współczynnikiem 3,0 i systemy PV ze współczynnikiem 0,7. Kolektor był wydzielony ze współczynnikiem 0. Teraz jest ogrzewanie energią słoneczną ze współczynnikiem 0 - IMO to oznacza kolektory, bo PV nie grzeje, tylko produkuje prąd.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kable daj 16W/mb w łazienkach maksymalnie zagęszczone...
    W odległości co 5 cm ?

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To jest co najmniej wątpliwe jeżeli panele nie są podpięte bezpośrednio do grzałek/kabli.
    W rozporządzeniu w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku z 2008 r. było rozdzielenie na ogrzewanie energią elektryczną ze źródła mieszanego ze współczynnikiem 3,0 i systemy PV ze współczynnikiem 0,7. Kolektor był wydzielony ze współczynnikiem 0. Teraz jest ogrzewanie energią słoneczną ze współczynnikiem 0 - IMO to oznacza kolektory, bo PV nie grzeje, tylko produkuje prąd.
    Ja mam w projekcie 100% CO i CWU na prąd i do tego PV , pozwolenie przeszło

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    Ja mam w projekcie 100% CO i CWU na prąd i do tego PV , pozwolenie przeszło
    Kreatywne uwzględnianie PV do grzania. A przecież PV nie grzeje (chyba, że masz w projekcie off-grid podpięty do grzałki, to część CWU można by uczciwie uwzględnić.

    Na koniec to inwestor się podpisuje pod parametrami - więc Twoje ryzyko i odpowiedzialność.

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kreatywne uwzględnianie PV do grzania. A przecież PV nie grzeje (chyba, że masz w projekcie off-grid podpięty do grzałki, to część CWU można by uczciwie uwzględnić.

    Na koniec to inwestor się podpisuje pod parametrami - więc Twoje ryzyko i odpowiedzialność.
    Nie, nie mam w projekcie off-grida . Z ryzykiem i odpowiedzialnością to mnie zaskoczyłeś przecież to jest przez kogoś policzone , podbite przez ludzi uprawnionych i przez PINB zaakceptowane , przecież nie można ot tak sobie zmieniać projektu podobno . PINB które mi to podbiło to może to podważyć ?

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    Nie, nie mam w projekcie off-grida . Z ryzykiem i odpowiedzialnością to mnie zaskoczyłeś przecież to jest przez kogoś policzone , podbite przez ludzi uprawnionych i przez PINB zaakceptowane , przecież nie można ot tak sobie zmieniać projektu podobno . PINB które mi to podbiło to może to podważyć ?
    Kaizenowi zabrakło argumentów, to je wymyślił.
    Bzdury.
    Projektant i kierownik się pod tym podpisują. Ty nie musisz się na tym znać.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Projektant i kierownik się pod tym podpisują. Ty nie musisz się na tym znać.
    Zgłaszałeś zakończenie budowy?
    Inwestor składa taki dokument.

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Składa się Zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego (PB-16a)

    Podstawa prawna: Art. 54 i art. 57 ust. 1 w zw. z ust. 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r.
    poz. 1333, z późn. zm.).

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Co jest potrzebne, a co nie można samemu sprawdzić:
    https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/565

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony