dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 176
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w Biohybrydzie wypompowujemy tylko osadnik wstępny (ten bez napowietrzania), komora natleniana zostaje pełna.

    wygląda na to, że faktycznie mam w oczyszczalni spuchnięty osad - pływa też w osadniku wstępnym. gdzieś wyczytałem, że mogą na to mieć wpływ m.in. niskie temperatury zewnętrzne. w samej oczyszczalni wszystko działa (recyrkulacja, napowietrzanie). wymienię jeszcze filtr powietrza.
    Jak sprawdzałeś recyrkulację, czy napowietrzanie że działa ? Widzę na stronie, że wszystkie kolorowe rysunki z ładnymi przekrojami, pokazują wersję z trzema komorami i trzema włazami. W biohybrydzie 2500 tak nie jest i każdy właz jest podzielony na pół, aby mieć jakiś wgląd do komór. Osadnik wtórny z recyrkulacją jest widoczny w połowie drugiego włazu, ale dopiero jak dmuchawę wyjmiesz, która w nim siedzi. Dlatego pytam się, czy wyjąłeś dmuchawę i patrzyłeś jak wygląda komora, czy tylko na wylot recyrkulacji w osadniku z przodu ? Nikt nie pisze jak te kształtki złoża wyglądają i czy są obrośnięte. Może tam się zatkało i przestały one pełnić swoją funkcję. Jeśli by tak było to i tak nie wiem co możesz z tym zrobić ?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Jak sprawdzałeś recyrkulację, czy napowietrzanie że działa ? Widzę na stronie, że wszystkie kolorowe rysunki z ładnymi przekrojami, pokazują wersję z trzema komorami i trzema włazami. W biohybrydzie 2500 tak nie jest i każdy właz jest podzielony na pół, aby mieć jakiś wgląd do komór. Osadnik wtórny z recyrkulacją jest widoczny w połowie drugiego włazu, ale dopiero jak dmuchawę wyjmiesz, która w nim siedzi. Dlatego pytam się, czy wyjąłeś dmuchawę i patrzyłeś jak wygląda komora, czy tylko na wylot recyrkulacji w osadniku z przodu ? Nikt nie pisze jak te kształtki złoża wyglądają i czy są obrośnięte. Może tam się zatkało i przestały one pełnić swoją funkcję. Jeśli by tak było to i tak nie wiem co możesz z tym zrobić ?
    recyrkulacja działa, bo widzę, że ścieki wpadają do pierwszej komory. w drugiej komorze widać napowietrzanie. w osadniku wtórnym faktycznie trudno sprawdzić czy jest powietrze - dopiero teraz zobaczyłem na schemacie, że ta komora też ma być napowietrzana i nie wiem czy tak jest, bo faktycznie nie da się tam zajrzeć

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Wymieniałeś w oczyszczalni już może membrany w pompce napowietrzającej?
    Przybieram się powoli do tego i nie wiem z czym to się je.
    chodzi o dyfuzor na dnie? nie wymieniałem. oczyszczalnia działa półtorej roku.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ....


    chodzi o dyfuzor na dnie? nie wymieniałem. oczyszczalnia działa półtorej roku.
    Nie, chodzi mi o membranę(y) w pompce napowietrzającej. Producent pompki i oczyszczalni zaleca wymianę najpóźniej co 2 lata, podobno można stracię gwarancję na pompkę. Membrany nie są tanie kosztują około 170-200pln i muszę już kupić, bo też używam 1,5 roku tylko nigdy nie wymieniałem i nie wiem jak to się robi.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Nie, chodzi mi o membranę(y) w pompce napowietrzającej. Producent pompki i oczyszczalni zaleca wymianę najpóźniej co 2 lata, podobno można stracię gwarancję na pompkę. Membrany nie są tanie kosztują około 170-200pln i muszę już kupić, bo też używam 1,5 roku tylko nigdy nie wymieniałem i nie wiem jak to się robi.
    zapomniałem o tym fakcie, dobrze, że temat się pojawił. tyle tylko, że też nie wiem jak to wymienić.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam. Popatrzcie na moje wpisy (nie ma ich wiele) Dawałem filmik i fotki z pracy tej oczyszczalni.
    Po wypompowaniu komory osadnika zalewam częściowo wodą (min 1/3). Gdybym był wtedy w domu kazałbym też odpompować przynajmniej z dna ostatniej komory klarowania co jest utrudnione gdyż trzeba wyjąć kompresor i najtrudniej właśnie podstawę na której stoi.
    Dyfuzor raczej trochę pochodzi a gdy przyjdzie czas wymiany to faktycznie nowy się dociąży a stary pozostanie tam na wieki.

    Co do membran dmuchawy https://www.google.pl/search?q=Zesta...rkFKTi8AeZuaII ogólnie zestawu naprawczego to właśnie zamówiłem ten tańszy bez bloków komory. Zamówiłem też przy okazji filtr. Dotychczasowy był po prostu co jakiś czas czyszczony.

    Jak to wymienić https://www.youtube.com/results?sear...a+hiblow+hp+60 czy jakoś tak )

    Po ostatniej obdukcji studni chłonnej stwierdziłem wylengarnię dżdżownic ))

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    Witam. Popatrzcie na moje wpisy (nie ma ich wiele) Dawałem filmik i fotki z pracy tej oczyszczalni.
    Po wypompowaniu komory osadnika zalewam częściowo wodą (min 1/3). Gdybym był wtedy w domu kazałbym też odpompować przynajmniej z dna ostatniej komory klarowania co jest utrudnione gdyż trzeba wyjąć kompresor i najtrudniej właśnie podstawę na której stoi.
    Dyfuzor raczej trochę pochodzi a gdy przyjdzie czas wymiany to faktycznie nowy się dociąży a stary pozostanie tam na wieki.

    Co do membran dmuchawy https://www.google.pl/search?q=Zesta...rkFKTi8AeZuaII ogólnie zestawu naprawczego to właśnie zamówiłem ten tańszy bez bloków komory. Zamówiłem też przy okazji filtr. Dotychczasowy był po prostu co jakiś czas czyszczony.

    Jak to wymienić https://www.youtube.com/results?sear...a+hiblow+hp+60 czy jakoś tak )

    Po ostatniej obdukcji studni chłonnej stwierdziłem wylengarnię dżdżownic ))
    Mógłbyś podpowiedzieć jak wyjąć kompresor i podstawę na której stoi?
    Jeśli masz wylegarnię robaczków tzn., że jest tam czysto lub przerabiają Twoją wodę pościekową na kompost
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    W sezonie letnim standardowo jest tam kolonia komarów. Z dżdżownicami w takiej ilości tam spotykam się pierwszy raz. Były też małe ślimaczki. O kompresorze później jak dorwę czas.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Ok.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie


  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Wymiana membran jest naprawdę prosta, fajnie jest tylko mieć takie specjalne dystanse, które montuje się podczas wymiany aby później dokręcając magnesy równo było wszystko włożone.
    Odnośnie dmuchaw to każdy z producentów daje 2 lata gwarancji, jak nie wymienisz po 24 miesiącach (max) membran to tracisz gwarancję, jest to napisane w instrukcji.
    Odnośnie dysfuzora to powienien on około 5 lat popracować przy takiej pracy jak jest w BIO-HYBRYDA, później spadnie jego skuteczność. Dobrze jest też raz w roku zdemontować dyfuzor i oczyścić z zewnątrz tą gumę, przecież on najzwyczajniej obrasta i robi się z każdym rokiem gorzej działający. Weźcie pod uwagę, że tam nie ma dużego ciśnienia, tam są mbary więc drobne zanieczyszczenia, które oklejają gumę powodują że jest on mniej skuteczny.

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Nie, chodzi mi o membranę(y) w pompce napowietrzającej. Producent pompki i oczyszczalni zaleca wymianę najpóźniej co 2 lata, podobno można stracię gwarancję na pompkę. Membrany nie są tanie kosztują około 170-200pln i muszę już kupić, bo też używam 1,5 roku tylko nigdy nie wymieniałem i nie wiem jak to się robi.

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Komora trzecia czyli komora sedymentacji nie może być napowietrzana, tam dopływają oczyszczone ścieki wraz z osadem czynnym i isad ten musi zsedymentowac w tej komorze, następnie jest zawracany do osadnika wstepnego. Gdyby było w tej komorze napowietrzanie wszystko byś wymieszał i na wylocie byś miał to co wypływa z komory napowietrzania.

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    recyrkulacja działa, bo widzę, że ścieki wpadają do pierwszej komory. w drugiej komorze widać napowietrzanie. w osadniku wtórnym faktycznie trudno sprawdzić czy jest powietrze - dopiero teraz zobaczyłem na schemacie, że ta komora też ma być napowietrzana i nie wiem czy tak jest, bo faktycznie nie da się tam zajrzeć



    chodzi o dyfuzor na dnie? nie wymieniałem. oczyszczalnia działa półtorej roku.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Komora trzecia czyli komora sedymentacji nie może być napowietrzana, tam dopływają oczyszczone ścieki wraz z osadem czynnym i isad ten musi zsedymentowac w tej komorze, następnie jest zawracany do osadnika wstepnego. Gdyby było w tej komorze napowietrzanie wszystko byś wymieszał i na wylocie byś miał to co wypływa z komory napowietrzania.
    Prawdopodobnie imrahil wziął przewód powietrzny idący do pompy mamutowej za napowietrzanie. To jest tylko "napęd" do recyrkulacji osadu wtórnego.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    W sezonie letnim standardowo jest tam kolonia komarów. Z dżdżownicami w takiej ilości tam spotykam się pierwszy raz. Były też małe ślimaczki. O kompresorze później jak dorwę czas.
    Wielkie dzięki za filmik!
    Pozdrawiam.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Prawdopodobnie imrahil wziął przewód powietrzny idący do pompy mamutowej za napowietrzanie. To jest tylko "napęd" do recyrkulacji osadu wtórnego.
    To jeszcze podpowiedzcie mi, tak na przyszłość. Jak się dostać do środka, aby wymienić dyfuzor lub jak tam na dole podłączyć nowy?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    W zasadzie odpowiedź masz stronę wcześniej. Post #51 a na moim filmie, gdzieś od około 9 min widać węże powietrzne. Będziesz musiał kupić trochę takiego węża oraz nowy dyfuzor. Niestety będzie trochę kombinowania by przepuścić nowy wąż od kompresora i komory klarowania do komory napowietrzania skąd trzeba wyciągnąć końcówkę węża by go podpiąć do nowego dyfuzora. Nowy dyfuzor trzeba będzie czymś dociążyć i zatopić (tak by nie uderzył z siłą kamienia o dno a być może odpompowanie komory napowietrzania tak by nie wypompować kształtek). Ewentualnie wezwać serwis. Niestety jest to trochę kiepsko pomyślane w BH2500. Raz, że mamy wspólny wąski właz do komory osadnika i komory napowietrzania a przeszkadza nam przegroda pomiędzy komorami. Sam oryginalny dyfuzor jest ponoć zalaminowany na stałe. Niestety nie widziałem tego zamocowania osobiście a teraz jest zalany i ta komora nie podlega wypompowywaniu. Miało być tanio. Ktoś sugerował bodaj ArturStadnik by dyfuzor co jakiś czas oczyścić z zewnątrz co w tym przypadku jest raczej niemożliwe.

    Mała prośba. Gdyby ktoś miał dostęp do nieużywanej oczyszczalni i mógł trzasnąć fotkę mocowania tego dyfuzora. Fotka może też być z modelu 4000.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 24-03-2017 o 12:03

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Chyba trzeba będzie dopytać się u producenta jak to powinno wyglądać.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Wszystko co przeczytałem na tym forum jakieś 2-3 lata temu szczególnie w temacie
    Oczyszalnia biologiczna - ranking. (wątek miał około 60 stron a teraz 107) oraz innych wskazywało na sporą popularność Bio-Hybryd 2500-4000 i gdy była mowa o dyfuzorze to to co napisałem wypowiedź wcześniej.
    W zasadzie ich polityka z wadami i zaletami polega na zasadzie "możesz zrobić to sam" od instalacji (mniejszy koszt) po drobne serwisowanie łącznie z wymianą membran w dmuchawie czy właśnie dyfuzora.

    Aczkolwiek warto zapytać, producenta czy instalatora jeżeli nie instalowałeś sam. Jeśli chcesz możesz wezwać serwis.
    Ostatnio edytowane przez Leprechaun ; 24-03-2017 o 12:38

  18. #78
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Sorki, ale troszkę popastwię się teraz nad tym urządzeniem. Kiedyś ktoś mi wspominał że dyfuzor jest na stałe zamontowany więc nie wierzylem i zadzwoniłem do Ekopol. Pani potwierdziła mi, że jest zamocowany na stałe. Zapytałem co zrobić jak zostanie uszkodzony, usłyszałem że trzeba będzie odciąć wąż od starego, kupić nowy i zainstalować nowy. Zapytałem jak skoro nie ma uchwytu itp. - usłyszałem, że z jakimś obciążeniem należy umieścić w komorze napowietrzania. Problem w tym, że dyfuzor musi być zainstalowany w odpowiedniej odległości od każdej ze stron aby nie tworzyć w komorze stref martwych, pamiętam jak liczyło się rozmieszczenie układów napowietrzających. W to samo miejsce nie zamocujecie bo jak zapytałem co ze starym to usłyszałem, że już tam pozostaje na zawsze. W związku z tym gdy obecne miejsce jest obliczone i najbardziej optymalne to montaż w innym miejscu już będzie gorszy.
    Niestety jak widać ktoś o tym wogóle nie pomyślał, najważniejsze że cena jest w miarę OK. Uważam, że jest to duży problem bo jak widziałem szczelinę pomiędzy jedną i drugą komorą to też ciężko będzie to przełożyć. Utrudnienie straszne, niestety mocowanie dyfuzora to koszty, jak chcemy uciekać od kosztów idziemy na łatwizne. Pamiętam jak w SL w BIO-DUO czy AC dyfuzor montowany był na rurze z kwasiaka - ile kasy ta rura kosztowała, później niektórzy się dziwią dlaczego to urządzenie jest droższe, no właśnie min. dlatego. Niby bzdura, ale jakże ważna. Jak dyfuzor nie będzie pracował dobrze to nie bęzie oczyszczania, prosta sprawa.

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    Wszystko co przeczytałem na tym forum jakieś 2-3 lata temu szczególnie w temacie
    Oczyszalnia biologiczna - ranking. (wątek miał około 60 stron a teraz 107) oraz innych wskazywało na sporą popularność Bio-Hybryd 2500-4000 i gdy była mowa o dyfuzorze to to co napisałem wypowiedź wcześniej.
    W zasadzie ich polityka z wadami i zaletami polega na zasadzie "możesz zrobić to sam" od instalacji (mniejszy koszt) po drobne serwisowanie łącznie z wymianą membran w dmuchawie czy właśnie dyfuzora.

    Aczkolwiek warto zapytać, producenta czy instalatora jeżeli nie instalowałeś sam. Jeśli chcesz możesz wezwać serwis.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leprechaun Zobacz post
    Wszystko co przeczytałem na tym forum jakieś 2-3 lata temu szczególnie w temacie
    Oczyszalnia biologiczna - ranking. (wątek miał około 60 stron a teraz 107) oraz innych wskazywało na sporą popularność Bio-Hybryd 2500-4000 i gdy była mowa o dyfuzorze to to co napisałem wypowiedź wcześniej.
    W zasadzie ich polityka z wadami i zaletami polega na zasadzie "możesz zrobić to sam" od instalacji (mniejszy koszt) po drobne serwisowanie łącznie z wymianą membran w dmuchawie czy właśnie dyfuzora.

    Aczkolwiek warto zapytać, producenta czy instalatora jeżeli nie instalowałeś sam. Jeśli chcesz możesz wezwać serwis.
    Ciekawe stwierdzenie - " ich polityka z wadami i zaletami " ? Jaka niby polityka, przecież to jedna z najtańszych oczyszczalni biologicznych na rynku. Co dostałeś za to, oczyszczalnię, którą nie można serwisować i która pełno ma uproszczeń, bo się tym kompletnie producent nie przejmuje - czyli nie dopowiem, gdzie ma klientów i instalatorów . Z klientem to chyba pół problemu, gorzej z wykonawcą, który jest po drodze. Jak się wytłumaczyć z tego, że montowało się coś, tylko dlatego, że było tanie, a reszta to wymiana " uprzejmości " pomiędzy klientem, a producentem . Czyli nie masz dobrego dostępu do komór i w sumie nic z tym nie zrobisz. Nie masz sterowania, czyli super działa o ile się analizy nie zrobiło .

    Ogólnie to odradzam takie oczyszczalnie - ale klienci nadal się łapią - smutne

    Wracając jednak do sedna, masz przecież gwarancję na oczyszczalnię. W większości przypadków, długi okres gwarancji związany jest tylko z korpusem oczyszczalni - proste . Czyli jak ktoś Ci wstawił dyfuzor na stałe i upraszczając - przykleił do korpusu, to ja bym od razu uznał, że on też ma tak długi okres gwarancji, gdyż jest jego częścią . Niech kombinują teraz, jeśli chcieli oszukać klienta, to oni liczą na to, że sam zaczniesz coś robić np. z dyfuzorem.

    Jeśli dali Ci instrukcję użytkowania i instrukcję montażu, to znaczy, że dopuszczają te czynności, realizowane przez klienta .

    Kończąc, to sądzę, że w BH 2500 jest pełno wad konstrukcyjnych i uproszczeń, które uniemożliwiają serwis i prawidłową konserwację

  20. #80

    Domyślnie

    Witajcie,
    po prawie trzech latach bezawaryjnej eksploatacji objawił się pierwszy problem z BH2500: poziom ścieków w pierwszej komorze (osadnik) jest kilkanaście centymetrów powyżej poziomu w reaktorze, bywa, że w okresach porannych i wieczornych szczytów ścieki płyną do komory napowietrzania przez górny przelew.
    Podejrzewałem jakieś przytkanie na przepływie, ale po wyłączeniu dmuchawy poziomy w obu komorach dość szybko się wyrównują (do poziomu w reaktorze), dlatego w tej chwili podejrzana jest recyrkulacja, która moim zdaniem pracuje zbyt intensywnie.
    Czy taka awaria jest technicznie możliwa? Może ktoś ma inny pomysł?
    Mam zamiar wypompować pierwszą i ostatnią komorę, przepłukać przepływ i poszukać przyczyny ale do dna komory klarowania i tak nie zajrzę ("lejek").
    Oczyszczalnia jest eksploatowana zgodnie z instrukcją, bez agresywnej chemii, zasilana co miesiąc bakteriami (Bio7), osad wybierany we wrześniu 2017, wtedy tez wymieniałem membrany w dmuchawie.

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony