dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 93
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 1842
  1. #1801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dach niby zrobiony ale wpusty nieuszczelnione - nie zdarzyłem przed burzą do domu .... (

    tak wyglądało rano gdy swieciło słonce


    widać ze lece z elewacją - klej 2x - i to był błąd trzeba było rano wejść na dach wczoraj ... grrrrr



    tu w trakcie robienia obróbek blacharskich






    ściana zachodnia gotowa do gruntowania

  2. #1802

    Domyślnie

    Konradzie proszę o kontakt na priv.

  3. #1803

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post



    tu w trakcie robienia obróbek blacharskich



    Doskonale pokazane jak NIE ROBIC OBROBEK- mocowanie na farmery (ulubiony sposob Januszy budownictwa), jeszcze pare innych bledow ale od patrzenia na te wkrety oczy az bola.

  4. #1804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Doskonale pokazane jak NIE ROBIC OBROBEK- mocowanie na farmery (ulubiony sposob Januszy budownictwa), jeszcze pare innych bledow ale od patrzenia na te wkrety oczy az bola.
    dziękuje za konstruktywną krytykę
    wstaw jeszcze szyld, reklamę i napisz ze zrobisz lepiej i taniej

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dziękuje za konstruktywną krytykę
    wstaw jeszcze szyld, reklamę i napisz ze zrobisz lepiej i taniej
    Konrad, nie przejmuj się tymi marudami. Żeby chociaż tak jak Ty robisz było na większości inwestycji to byłoby nieźle.

    A najwięcej do powiedzenia mają janusze internetu, co to sami są znawcami tematów wszelakich, ale robotą się zbytnio nie skalali.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #1806

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dziękuje za konstruktywną krytykę
    wstaw jeszcze szyld, reklamę i napisz ze zrobisz lepiej i taniej
    mysle ze gosc na tym filmie ma troche wieksze pojecie o blacharstwie budowlanym niz Ty a nie widze zeby walil namietnie farmery tam gdzie z czasem zaczna puszczac, pytanie tylko kiedy. estyke jego pracy w porownaniu do Twoich zdjeci pomijam. ale on jest tylko rzemieslnikiem znajacym swoj fach

  7. #1807
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Ile wyszedl ci koszt materialow na dach?
    Zastanawiam sie jak zrobić attyke- drugi raz też zrobiłbys z xps? Dachowiec upiera sie by byl wieniec betonowy. Dlatego zastanawiam sie czy nie zrobic xps w ksztalcie u-elementow i w tym wieniec. Co o tym myślisz?
    Ostatnio edytowane przez dzinks0 ; 01-12-2017 o 06:58

  8. #1808
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No i jak tam Panie Konrad? Czyżby dom już sprzedany?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1809
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    chwile mnie tu nie było
    życie prv i zawodowe pochłonęło mnie


    gdzieś w listopadzie w końcu zakończyłem prace na dachu - spusty rynnowe pozabezpieczane koszykami, kamienie wyrownane obsypana geowłóknina dookoła , nadmiar wycięty etc.


    na koniec komin do wyrzutni WM założony , przykręcony obsypany i przez niego chwilowo do domu poprowadzony jest "przedłużacz" z prądem


    tydzień temu dojechały drzwi wejściowe oraz drzwi do pomieszczenia technicznego - również zewnętrzne

    drzwi do pom. tech.


    oraz drzwi wejściowe


    zamocowane na kotwach






    całość już obrobiona i zaciągnięta siatka i klejem z pierwszego , na dniach druga warstwa i grunt na elewacji

    obsadzone są już wszystkie parapety zewnętrzne , a za domem z 2 stron obniżyłem trawnik o ok 8-10 cm - trochę było z tym zabawy ale za dużo ziemi zostało nawiezione i nie "siadła" przez poprzednią zimę


    cały dom już niemal zagruntowany - tylko wnęką z drzwiami została - jeśli pogoda pozwoli to przed zimą to wykonam

    następne kroki to
    - cd gładzenia ścian
    - skrzynka elektryczna - to po nowym roku
    - WM - możliwe że miedzy świętami a Nowym Rokiem
    - spięcie ZW i CWU

    tbc....

  10. #1810
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i obrobione



  11. #1811

    Domyślnie

    Pięknie Ci to wszystko idzie, chociaż ja jestem wielbicielką dziennika Arizony .
    Czy przewidujesz jakiś cokół wokół domu? Wygląda jakbyś go nie planował.
    Gratuluję postępów, podziwiam pracę własną w Twoim wykonaniu i pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1812

    Domyślnie

    Gratuluje Autorowi extra dziennika i udanej budowy. Odnośnie pokrycia dachu, w domach ze styropianu to zdaje się robią siatka klej potem na lepik, papa, gont. Rozwiązanie jest również modne, zielone dachy można wrzucić folie kubełkową i zasadzić trawę. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 18-12-2017 o 12:24 Powód: literówka

  13. #1813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zdjęcia z końca 2017 roku

    obecnie wneka jest juz wymalowana


    a piach niemal rozwieziony po działce





  14. #1814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Pięknie Ci to wszystko idzie, chociaż ja jestem wielbicielką dziennika Arizony .
    Czy przewidujesz jakiś cokół wokół domu? Wygląda jakbyś go nie planował.
    Gratuluję postępów, podziwiam pracę własną w Twoim wykonaniu i pozdrawiam
    Arizona jest nie do pobicia
    zarówno w Arizonie jak i ZX nie przewiduje cokołów - wg mnie to zbędny koszt
    u siebie mam chodnik wokół domu zrobiony - to zrobi nowy właściciel jak będzie chciał - wysypie kamyki lub bedzie trawnik po sam dom kilka cm ponizej poziomu domu / elewacji

    Cytat Napisał Drops2 Zobacz post
    Gratuluje Autorowi extra dziennika i udanej budowy. Odnośnie pokrycia dachu, w domach ze styropianu to zdaje się robią siatka klej potem na lepik, papa, gont. Rozwiązanie jest również modne, zielone dachy można wrzucić folie kubełkową i zasadzić trawę. Pozdrawiam.
    dzieki Drops2!
    zielone dachy robi się na małych działkach gdzie musi być odpowiedni wspolczynnik zieleni do pow działki czy jakos tak
    w kazdym innym przypadku to wiekszy koszt i wieksze obciazenie dachu

  15. #1815
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Gratulacje samozaparcia i swietnej organizacji budowy.

    Nurtuja mnie 3 tematy:
    1. postawiles scianki dzialowe na docelowej posadzce pod ktora masz 20cm styropianu (nie pamietam juz jakiego). Czy Twoj KB nie mial uwag? Szukalem informacji w internecie czy tak sie robi i w wiekszosci watkow wypowiadający sie twierdzili, ze dzialowki nalezy stawiac na chudziaku

    2. warstwy w gruncie - polozyles w koncu folie pod rurkami?

    3. jak w koncu uszczelniles okna - wystawaly calkiem daleko poza lico sciany i wspominales o montazu na tasmach?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  16. #1816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    1. postawiles scianki dzialowe na docelowej posadzce pod ktora masz 20cm styropianu (nie pamietam juz jakiego). Czy Twoj KB nie mial uwag? Szukalem informacji w internecie czy tak sie robi i w wiekszosci watkow wypowiadający sie twierdzili, ze dzialowki nalezy stawiac na chudziaku

    scianki działowe w tym domu są postawione niemal tak jak w Arizonie na płycie fundamentowej , dodatkowo moja posadzka była robiona na najmocniejszym betonie + pod scianami działowymi jest posadzka zbrojona szczegóły są w postach ok 1400 numeru


    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    2. warstwy w gruncie - polozyles w koncu folie pod rurkami?

    jw. wszystko jest ok 1400 postu - tak folie położyłem

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    3. jak w koncu uszczelniles okna - wystawaly calkiem daleko poza lico sciany i wspominales o montazu na tasmach?
    nie tasmy nie dawałem , jeśli się robi samemu i dobrze, dokładnie to kluczową rolę odgrywają parapety wewnętrzne i zewnętrzne


    obecnie w domu pracuję nad elektryką
    prąd jest doprowadzony z mojego domu za pomocą "przedłużacza" do skrzynki a w niej wykorzystałem na chwilę obecną 2 szyny do rozprowadzenia prądu do wszystkich gniazdek i włączników


    działają już wszystkie włączniki pojedyncze, schodowe i krzyżowe




  17. #1817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    skrzynka elektryczna zrobiona , 95% puszek obsadzonych gniazdkami lub włącznikami

    oto kilka fotek z ubiegłego tygodnia

















    pozostaje
    - kupić i zakopać szambo
    - spiąć WM i GWC
    - dorobić wyrzutnie do OC
    - kupić zbiornik i spiąć ZW i CWU
    - dokończyć elewację - tynk
    - pozakładać ramki i pstryczki

    coś jeszcze ??
    może płot - zakopie stemple i ogrodzę siatką leśną

  18. #1818

    Domyślnie

    Hej R&K, bardzo fajny dziennik.

    Czy robiłeś może jakieś próby GWC?

  19. #1819
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Hm. Czemu nie ma nowych wpisów ?

  20. #1820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    praca zawodowa mnie pochłonęła















    i 2 zdjęcia z salonu




    ciągle coś w wolnych chwilach dłubie i poprawiam oraz kończę
    zamówiona jest już jednostka WM , za max 2 tyg w końcu skończymy WM z GWC , i instlacją CWU
    przed przymrozkami muszę dokończyć prace przy elewacji i parapetach
    oraz zamówić i zakopać 3komorowy zbiornik na szambo

Strona 91 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony