dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 93
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 1842
  1. #1781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mam zamiar zrobić nowy dach w starym domu, ale z uwagi na fakt, że wcale go nie widać, bo ma zbyt mały kąt, brak okapów, no i dom to kostka, na tyle wysoka i postawiona blisko drogi, że dachu faktycznie nie widać. W związku z tym pomyślałem żeby go całkiem zwalić, a na strop dać dużo styropianu i zrobić taki dach jak Ty Konrad. Taki dach około 10,5x9,5m to ile może mnie wynieść? Ma to sens?

  2. #1782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    2 spadowy ? jaki kat?
    styro kilka tys , membrana na okraglo 10 , kleje spusty, scianka attykowa , praca razem z 20 ??

    a na budowie
    przekułem się przez dach

    i obsadziłem (zapiankowałem) rurę 200 do wyrzutni WM , w rurę tą osadzimy komun wentylacyjny na dachu
    otwór na dachu w styropianie został zaciągnięty klejem , podobnie jak otwory w ściankach attykowych do spustów rynnowych


    po świętach do kleju zostaną przyklejone spusty rynnowe które maja kołnierze z EPDM
    a do rury 200 wbijemy stalowy kołnierz do komina , na niego nałoży się membrane którą uszczelnimy i założymy komin
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-04-2017 o 17:43

  3. #1783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dach jest na razie kopertowy i rozważam przedłużenie krokwi, dorobienie okapów i wymianę pokrycia, albo wszystko out i ta dętka, ale trochę mnie powaliła ta cena 10 tyś za samą membranę?

  4. #1784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    przesadziłem , TY masz mniejszy dach niż mój , napisz do M.A.G.a na PRV wyceni Ci

  5. #1785

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    obsadziłem (zapiankowałem) rurę 200 do wyrzutni WM
    To jest kanalizacyjna pomarańczowa? Na pewno pianka łapie Ci ją wystarczająco mocno?

  6. #1786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak dziś ją obciąłem już - tam jest ok 15 cm JSa , 4 cm betonu , 30 cm grafitowego styropianu jako główne ocieplenie oraz ok 5 cm białego z którego wykonywałem 2%spadku , sumarycznie ok 50 cm długości ma ta rura więc powierzchnia trzymania jest dość spora

  7. #1787
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Przeczytałem, to i się przywitam

    Podobają mi się te mega kloce styro które dawałeś

    Zastanawiam się nad ociepleniem "balkoników", mianowicie od góry jest gruubo, ale od spodu jakoś wydawało mi się że już troszkę mniej było styro.
    Czy to nie będzie miało wpływu na ewentualny mostek termiczny "balkonu"?
    No chyba że coś przeoczyłem, nie doczytałem..?

    Zaciekawiłeś mnie tymi stropami, nie żebym o nich nie słyszał, ale że jako stropodach to jeszcze nie widziałem u nikogo.
    Konsultowałeś z kimś wytrzymałość na obciążenia takiego stropodachu?

    Pytanie do Andrzeja (M.A.G.) - czy oprócz zmiany kształtek na "szczuplejsze" + ocieplenie oraz zmiany okien (i tutaj przyznaję przekonałeś mnie do rezygnacji z pakietów szybowych i fixów), czy jest coś jeszcze co byś zmienił gdybyś ponownie rozpoczynał budowę?

    Pozdrawiam i trzymam kciuki za udane zakończenie budowy R&K
    Ostatnio edytowane przez bitles ; 20-04-2017 o 00:15
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

  8. #1788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    takich miejsc jest więcej - scianka "wiatrowa" na rogu domu (kolo kuchni) tez jest tak ocieplona z jednej strony 30 cm z 2 zas tylko 10 cm
    dlaczego ??

    balkony dlatego ze gdybym dal tam 20/30 to mocno zacienilby się salon
    scianka kolo kuchni - miałaby 85 cm teraz ma 65 cm grubości

    czy będzie mostkiem - z pewnoscia tak ... ale i tu jest duże ale .... na scianie jest 30 cm styropianu grafitowego wiec dopiero od 30 do 90 cm jest tylko 10 cm a zanim zimno dotrze do srodka ma dluga droge ... oczywiście w tych miejscach straty będą większe , ale nie dajmy się zwariować - trzeba szukac złotego srodka i zdrowego rozsądku w tym wszystkim

  9. #1789
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Kumam.

    A jak się ma sprawa JS na stropodach?
    Liczyłeś sam, czy ktoś Ci to zatwierdzał?
    Czy takie JS-y wytrzymują jako stropodach?
    Bo tak z grubsza info które znalazłem to wszędzie o nich mówią jak o stropie, ale nic w temacie stropodachu.
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

  10. #1790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    stropodach wykonuje sie na ostatnim stropie - rożni się izolacja i hydroizolacją
    sam JS czy Teriva etc to wypełniacze - liczą się belki , stal i nadlewka oraz klasa betonu , jakbyś wyskrobał JSa strop się nie zawali

    pogoda nie rozpieszcza , wiatry deszcze ipt mocno nam przeszkadzają w dokończeniu dachu
    dziś wrzuciliśmy kolejną partie żwiru na dach , jutro ma przyjechać jeszcze 1,5 t i koniec


    mała podpowiedz dla wszystkich którzy będą cokolwiek wciągać własnymi rękami podczas budowy coś wyżej ...


    z praw fizyki - koło czym większe tym mniej siły potrzeba - takie od roweru sprawdza się idealnie - stalowe wiaderka chyba po 20l wypełnione żwirem tylko fruwały tam i z powrotem

  11. #1791
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bitles
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    35

    Domyślnie

    Słowem mojej żony "FAJNA SZUBIENICA" ;P

    A co do stropodachu, to chodziło mi o to czy sam dobrałeś sobie te JS-y czy miałeś w projekcie?
    Czy może ktoś Ci liczył ile żwiru na m2 możesz dać przy takim rozstawie belek.

    Pytam nie bez powodu, bo w planie mam Izodom (DB M.A.G.-a mnie przekonał) i zastanawiałem się nad stropodachem.
    Co prawda moja budowa będzie na terenach górniczych i wielu doradza mi monolit, no ale warto rozpatrzyć inne możliwości.
    Projekt indywidualny - parterówka z płaskim dachem.
    Start - wiosna 2018

  12. #1792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    odpowiem Ci tak
    6 t zwiru na 150 m2 = 40 kg na 1 m2 , a gdzie moja waga, waga mebli wyposażenia domu na normalnym stropie ???
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 25-04-2017 o 10:01

  13. #1793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisalem
    Prace posuwaja sie powoli naprzod
    Konczymy w koncu dach
    Powoli, nie bez problemow ale sukcesywnie do przodu
    Obsadzone sa juz rynny
    Na dniach konczymy tez elewacje. Klej plus siatka z pierwszego
    Brakuje 1m kawalkow w 2 miejscach kolo rynien oraz wneka pod stropobalkonem

  14. #1794
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Konrad, ty tu masz podwieszane sufity a jakby to bylo gdyby wentylacja i inne rzeczy, zatopione zostalyby w stropie? Chcialem parterowke z monolitycznym stropem z zatopionymi rurkami do chlodzenia sufitowego. Okazuje sie teraz ze moge miec dach od 0 do 45stopni. I jestem w kropce czy porzucic koncepcje chlodzonego sufitu gdybym mial plaski dach.

  15. #1795

    Domyślnie

    R&K- wrzucisz zdjęcia z montażu rynien?
    kibicuję Ci od dłuższego czasu, i zastanawiam się nad budową ZX35

  16. #1796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Konrad, ty tu masz podwieszane sufity a jakby to bylo gdyby wentylacja i inne rzeczy, zatopione zostalyby w stropie? Chcialem parterowke z monolitycznym stropem z zatopionymi rurkami do chlodzenia sufitowego. Okazuje sie teraz ze moge miec dach od 0 do 45stopni. I jestem w kropce czy porzucic koncepcje chlodzonego sufitu gdybym mial plaski dach.
    taki strop powinien ktos przeliczyc , zaprojektować - nie powiem Ci jakby to było


    Cytat Napisał conda Zobacz post
    R&K- wrzucisz zdjęcia z montażu rynien?
    kibicuję Ci od dłuższego czasu, i zastanawiam się nad budową ZX35
    rynny schowane w elewacji pierwotnie miało być tak



    a jest tak






    na fotkach rura z alu nienaciągnięta jeszcze była - ma służyć zraszaniu się od środka a nie na elewacji - podpowiedz Andrzeja (M.A.G.)
    110 w 125
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 20-06-2017 o 15:27

  17. #1797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    powoli odzyskuje kontrolę nad życiem i procesami budowlanymi
    prace znów wróciły na właściwe tory i posuwają się z dnia na dzień do przodu

    na początek mała ciekawostka zoologiczna
    pod zwisającą ze ścianki attykowej membraną pszczoły?/osy? zrobiły sobie gniazdo




    1. elewacja - pozostał maly kawałek siatki na fundamencie - przez nieuwage , na fotce wychwyciłem



    oraz 2 narożniki przy drzwiach od pokoju do obrobienia bo ich mi brakło


    przed domem wyrównany teren , zniknęła ostatnia kupka ziemi




    widać niedoskonałości z siatki i kleju z 1 warstwy - wszystko zostanie wyrównanie i zniwelowane 2gą warstwą
    za domem już ładnie się zazieleniło - ale trawnik najprawdopodobniej będzie wykonywany 2gi raz - trochę za dużo ziemi tam jest - nie siadła przez zime

    2. Dach
    niemal cały żwir został rozrównany na dachu , pozostały miejsca dookoła ścianki


    do scianki mocujemy płyte OSB pod obróbki blacharskie
    wykonanie :
    a) slimaki 6 szt


    b) wkręcone na zero


    c) szachownica z kleju Tytan ok 15x15 cm - warkocz z pistoletu
    d) przykręcenie płyty 2,5x0,5m


    rozpoczęliśmy też wyklejanie membrany na ściance attykowej - obaw było wiele - chyba niesłusznych - przygotowane na wszelki wypadek płyty zaciski etc wszystko to niepotrzebne - klej łapie tak mocno że nawet na korektę nie bardzo można sobie pozwolic - odklejanie = rozciągnięcie maty = później fałdy na murku

    efekt końcowy


    w ciągu 2 dni kończymy prace na dachu - obróbki blacharskie będą najprawdopodobniej wykonane w piątek lub sobotę

  18. #1798

    Domyślnie

    Czym kleisz EPDMa?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #1799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no klejem ....
    a jakim ? jakimś specjalnym do EPDMa
    Andrzej zamawiał - wygląda jak butapren

  20. #1800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czym kleisz EPDMa?
    Bonding Firestone
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

Strona 90 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony