dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 93
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 1842
  1. #1761

    Domyślnie

    Konrad, możesz przypomnieć skąd brałeś płyty styro na wymiar i jaka była cena za m3?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #1762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    ok , cos zle doczytalem.
    powiedz mi jeszcze jedno, jak murowales na zaprawe z puchy to jest jakis czas na ustawienie bloczka czy to lapie doslownie w mgnieniu oka i poloz dosun i prawie koniec szans na przestawienie bloczka?
    producent dopuszcza korektę bodajże do 0,5 cm jeśli dobrze pamiętam
    jeśli więcej sciagasz , dajesz piane od nowa i ustawaisz od nowa
    czasu jest kilka minut - wystarczająco dużo

    Miłosz - napisałem na PRV

  3. #1763

    Domyślnie

    czyli do piany lepiej P+W bo latwiej wycelowac mi KB powiedzial ze na szkodach nie robi sie na pianie bo nie ma normy na sciskanie. jednak powiedzial za pozno kiedy juz zamowilem 24 szt...

  4. #1764
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    czyli do piany lepiej P+W bo latwiej wycelowac mi KB powiedzial ze na szkodach nie robi sie na pianie bo nie ma normy na sciskanie. jednak powiedzial za pozno kiedy juz zamowilem 24 szt...
    Tu masz aprobatę dla tytana
    http://www.tytan.pl/files/e7a/zapraw...c1837dd23a.pdf
    daj KB niech poczyta.
    Możesz śmiało stosować na szkodach górniczych.

  5. #1765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    końcem lutego zakończyłem sezon grzewczy w ZX35 wynikiem niespełna 600 kwh
    utrzymywana temperatura ok 7-8 *C
    w lutym mocno już otwierane okna , wilgotność spadla z 98 do ok 80%
    nadal trwają mokre prace wewnątrz - dom dogrzewany teraz już tylko słońcem w dni słoneczne

  6. #1766

    Domyślnie

    Fajna budowa, wiele ciekawych wątków i wskazówek.

    Dlaczego nie montowałeś ostatecznie pakietów?
    Czy sprawdzałeś już może wydajność GWC? Pytam bo mam wysoko wody gruntowe i myślę jaki robić.
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 11-03-2017 o 09:28

  7. #1767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dom jest na sprzedaz.... z perspektywy czasu uwazam ze mozliwosc otwarcia okna np w sypialniach jest czyms super np wiosna , latem ... cudowny zapach z rana ... cos czego WM Ci nigdy nie da
    roznice w cenie zakupu oraz w wyniku domu spora ale finalnie to 20-30 zl .. a nawet jakby bylo 50 zl rocznie na rachunku .... kazdy sam musi ocenic czy warto

    gwc bedzie uruchamiane na samym koncu - nie przywiazuje do niego az tak wielkiej wagi - wazne by w zimie nie zamarzala jednostka

  8. #1768

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    gwc bedzie uruchamiane na samym koncu - nie przywiazuje do niego az tak wielkiej wagi - wazne by w zimie nie zamarzala jednostka
    Bardziej chodziło mi o jego szczelność. Wiem, że wiele chłodu w lecie GWC nie da, więc też bardziej chodzi mi o rekuperator w zimie. Ile w końcu użyłeś rury i jakich. Ile Cie wyniosły materiały i jakie to były?

  9. #1769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    dom jest na sprzedaz.... z perspektywy czasu uwazam ze mozliwosc otwarcia okna np w sypialniach jest czyms super np wiosna , latem ... cudowny zapach z rana ... cos czego WM Ci nigdy nie da
    roznice w cenie zakupu oraz w wyniku domu spora ale finalnie to 20-30 zl .. a nawet jakby bylo 50 zl rocznie na rachunku .... kazdy sam musi ocenic czy warto
    Mam dokładnie takie same spostrzeżenia ! Nie warto jednak wszędzie wstawiać fixów bo energooszczędniej! Wstawiliśmy takie w dwóch pokojach na piętrze z myślą że po pierwsze będzie taniej niż rozwierne, po drugie będzie energooszczędniej. I co wszystkie te "oszędności" plus około 4 tys muszę włożyć teraz w nowe okna Okno otwierane nie daje aż tak dużo większych strat a na prawdę bardzo fajnie jest prześmigać pomieszczenie rześkim powietrzem czy to z rana czy wieczorem przed snem.... Dlatego też zanim zrobię elewację na gotowo wymieniamy dwa okna w pokojach na piętrze z fixów na otwierane. Wniosek jest taki, że można robić fixy, ale w każdym pomieszczeniu czystym powinno być jedno okno rozwierne lub przynajmniej uchylne.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  10. #1770
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Pisalem juz o tym gdzies wczesniej. ABOLUTNIEM POPIERAM !!!
    Cale szczescie, ze zona mnie spacyfikowala.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  11. #1771

    Domyślnie

    Myślę, że na piętrze to choćby ze względów praktycznych (mycie), warto mieć otwierane. Czy przy wentylacji mechanicznej uruchomionej 24h aż tak bardzo brakuje tego przewietrzenia?

  12. #1772

    Domyślnie

    na piętrze brakuje przewietrzania (wspomagamy się uchylaniem okien), na parterze w zasadzie nie otwieramy okien
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #1773

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    na piętrze brakuje przewietrzania (wspomagamy się uchylaniem okien), na parterze w zasadzie nie otwieramy okien
    Dom planuje parterowy (ocieplony od środka jak Barth3z), dlatego dopytuje czy otwierane okna są jednak niezbędne. Pakiety są jednak dużo tańsze.

  14. #1774

    Domyślnie

    ja zrobiłam tak, że jak jakieś pomieszczenie ma dwa okna to jedno jest fix a drugie nie, jak jedno okno to jest ono otwieralne jednak a co będzie gdy w domu będzie złoczynca i będę chciała uciec oknem? na poddaszu wszystko sie otwiera... jak do tej pory to nieco przeszkadza że w pokojach dwuoknowych to te małe sie tylko otwiera a czlowiek lapie za duze żeby je otworzyc... no ale specjalnie jednak tak zrobilam, żeby pozostawione w otwarciu okna nie robiły zbyt duzej dziury w całosci...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  15. #1775

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Mam dokładnie takie same spostrzeżenia ! Nie warto jednak wszędzie wstawiać fixów bo energooszczędniej! Wstawiliśmy takie w dwóch pokojach na piętrze z myślą że po pierwsze będzie taniej niż rozwierne, po drugie będzie energooszczędniej. I co wszystkie te "oszędności" plus około 4 tys muszę włożyć teraz w nowe okna Okno otwierane nie daje aż tak dużo większych strat a na prawdę bardzo fajnie jest prześmigać pomieszczenie rześkim powietrzem czy to z rana czy wieczorem przed snem.... Dlatego też zanim zrobię elewację na gotowo wymieniamy dwa okna w pokojach na piętrze z fixów na otwierane. Wniosek jest taki, że można robić fixy, ale w każdym pomieszczeniu czystym powinno być jedno okno rozwierne lub przynajmniej uchylne.
    Kolejny dowód że to dom jest dla mnie a nie ja dla domu. Idea zaoszczedzenia niewielkiej kwoty kosztem pogorszenia komfortu jest mocno dyskusyjna. Dobrze uczyć się na błędach , chociaż lepiej cudzych niż własnych. Ps dzięki za podzielenie się ta wiedzą na forum.

  16. #1776

    Domyślnie

    Ja mam 2 fixy połączone w okno narożne w kuchni. Oprócz tego również okno salonowe, jedna z kwater tarasu, jedno z okien narożnych w pok. na parterze, a także jedna z kwater na balkonie (2 takie okna). Niby wszystko ok, ale jednak żałuję, że nie dałem też jednego okna w kuchni nie fixa. Tam dawałem okna z samą ramą, strona pn-zach, więc mało słońca - chciałem, żeby jak najmniej go zabierała rama, dlatego też nie za bardzo chciałem dawać okno otwierane, bo z drugim nie do końća by się zgrywało, a to strona od ulicy... Teraz zrobiłbym tam chyba jedno okno otwierane...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  17. #1777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    z aktualnych wieści
    - obrobione prawie wszystkie okna - węglarki
    - szczeliny które były niezapiankowanie (zimowa termowizja parowa ) zostały zapiankowane
    - w środku wszystkie pomieszczenia mają "otynkowane" ściany , między czasie kładę gładź
    - zaczynamy wciągać żwir na dach
    - lada dzień wyklejam membranę na ściance attykowej i wpusty rynnowe
    - następnie siatka / klej na elewacji

  18. #1778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    elewacja robi sie powoli ...




    na 1x siatkę zatapiam w cienkiej warstwie kleju
    2ga pójdzie grubsza i równać będzie to czego nie daliśmy rade wyrównać trąc styropian

    na środku został mały kawałek - to dlatego że w tym miejscu jeszcze pójdą rury od odpowietrzenia kanalizacji
    ktos cos wie na ten temat ? słyszałęm że robi sie taka sama średnica jak podejscia ? czyli jak do sedesu 100 to odpowietrzenie tez ... ?

  19. #1779

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    na środku został mały kawałek - to dlatego że w tym miejscu jeszcze pójdą rury od odpowietrzenia kanalizacji
    ktos cos wie na ten temat ? słyszałęm że robi sie taka sama średnica jak podejscia ? czyli jak do sedesu 100 to odpowietrzenie tez ... ?
    Tak w zasadzie powinno być, czyli 110, ale są opinie (i sam też tak uważam) że jakby ta średnica była np. problematyczna/karkołomna do wykonania, to zredukowanie "oczko" niżej (czyli 75 chyba) też by było OK.
    Trochę zależy od sytuacji, czasem są dwa piony (a więc mniej urządzeń na każdym) i można śmielej tak zrobić, u Ciebie to pewnie jedyny. Do napowietrzania jako backup (w takiej sytuacji) można chyba założyć trójnik (jeszcze wewnątrz) i w razie potrzeby wsadzić tam napowietrzacz. Wywiewka oczywiście musi iść na zewnątrz, ale tutaj redukcja średnicy moim zdaniem nie jest specjalnie problematyczna.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 31-03-2017 o 19:01

  20. #1780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki grzeniu za rade , na dniach będę to wykonywał

    wczoraj zabrałem się za obsadzenie spustów rynnowych
    na początek przymiarka, symulacja podłączenia z rynnami
    wycięcie dokładne styropianu i zaciągnięcie go klejem

    jak klej wyschnie przykleimy kołnierz spustów do scianki attykowej oraz dachu i zapiankujemy rury łączące spusty z rynnami , następnie wyklejamy membrane do scianki attykowej ktora juz jest zaciągnięta siatką i klejem

    2/3 dachu / membrany obciążone już jest kamyczkami


    kolejny etap - dziś wycięcie otworu na komin / wyrzutnie od WM , następnie klejenie i uszczelnianie go

Strona 89 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony